Jump to content

Huawei Mate 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Huawei Mate 8

http://cdn2.gsmarena.com/vv/pics/huawei/huawei-mate-8-1.jpg

 

Βασικά χαρακτηριστικά:

  • Dimensions: 80.6 x 157.1 x 7.9 mm
  • Weight: 185 g
  • SoC: Huawei HiSilicon KIRIN 950
  • CPU: 4x 2.3 GHz ARM Cortex-A72, 4x 1.8 GHz ARM Cortex-A53, Cores: 8
  • GPU: Arm Mali-T880 MP4, 900 MHz, Cores: 4
  • RAM: 3 GB, 4 GB, 1333 MHz
  • Storage: 32 GB, 64 GB, 128 GB
  • Memory cards: microSD, microSDHC, microSDXC
  • Display: 6 in, IPS, 1080 x 1920 pixels, 24 bit
  • Battery: 4000 mAh, Li-Polymer
  • OS: Android 6.0 Marshmallow
  • Camera: 4608 x 3456 pixels, 1920 x 1080 pixels, 30 fps
  • SIM card: Nano-SIM, Nano-SIM / microSD
  • Wi-Fi: a, b, g, n, n 5GHz, ac, Dual band, Wi-Fi Hotspot, Wi-Fi Direct
  • USB: 2.0, Micro USB
  • Bluetooth: 4.2
  • Positioning: GPS, A-GPS, GLONASS, BeiDou

 

Χρήσιμα:

 


Αναβάθμιση mate 8 από L29C432B192 σε L29C432B560 (by achillesgk)

Edited by Johny-B

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μάλιστα! Το Mate S μου αρέσει πιο πολύ λόγω μεγέθους αλλά η μπαταρία ήταν μικρή σχετικά. Αυτό είναι άξιος διάδοχος του πολύ καλού Mate 7.

 

Το EMUI συνεχίζει να μην μου αρέσει καθόλου όμως, και λόγω Kirin SoC δεν θα υπάρξουν ποτέ custom ROMs δυστυχώς. Ο 950 είναι κτήνος επιδόσεων βέβαια

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Κ Ι Ν Η Τ Α Ρ Α!!!!!

Αν δε, το βγάλει στα 1920 και όχι σε κάτι βλακο 2560, το μηχάνημα θα πετάει!

Είναι πανέμορφο, το emui προσωπικά μου αρέσει παρα πολύ με την απλότητά του, χωρις να έχει να ζηλέψει τίποτα απο παραμετροποιήσεις και αν έρθει εδω πλεον με βάζει σε σοβαρές σκέψεις για επιλογή απέναντι στο LG V10.

Οι Κινέζοι δείχνουν πολύ σοβαρά πλέον τα δόντια τους!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ωχ, ωχ ωχ !!! Τα χάπια μου!! :shock:

 

https://www.youtube.com/watch?v=ocrfzHPQHpk&feature=youtu.be

 

Τι έφτιαξαν οι άνθρωποι!!! :dizzy:

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι η πρώτη πολύ σοβαρή υποψηφιότητα για ν'αλλάξω το Note 4 μου....ελπίζω να μην αργήσει να έρθει βέβαια! Όμορφο, στυλάτο και πανίσχυρο....
Link to comment
Share on other sites

Αμαν μωρέ huawei πάνω που έλεγα να πάρω το mate 7 με τα 3 γιγα ραμ, μου εμφανίζεις το 8.Κινητήρα και πολύ όμορφο, αυτή ή εταιρία όσο πάει και καλυτερεύει!!
Link to comment
Share on other sites

Μεθαύριο απ'ότι διαβάζω θα κυκλοφορήσει (9-12), γύρω στα 700 το μεγάλο, καλή τιμή φαίνεται. Να δούμε τι θα λέει και στην πράξη....η κάμερα μ'ενδιαφέρει πολύ, θέλω να είναι τουλάχιστον σαν του note 4!
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι πραγματικα να βγει μ' αυτες τις τιμές!

470 το 3/32 - 580 το 4/64 & 690 το 4/128. Πιστεύω οτι θα σαρώσει, αν βγει με τετοιες τιμές Ευρώπη.

Πριν τον Φλεβάρη - Μάρτη δεν το κόβω να έρχεται ομως.

Απο κάμερα, προσωπικά, δεν το φοβάμαι καθόλου. Βάζει εξαιρετικές η Hua.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι πραγματικα να βγει μ' αυτες τις τιμές!

470 το 3/32 - 580 το 4/64 & 690 το 4/128. Πιστεύω οτι θα σαρώσει, αν βγει με τετοιες τιμές Ευρώπη.

Πριν τον Φλεβάρη - Μάρτη δεν το κόβω να έρχεται ομως.

Απο κάμερα, προσωπικά, δεν το φοβάμαι καθόλου. Βάζει εξαιρετικές η Hua.

 

Περνάει ήδη από provider testing σε Σουηδία από γνωστό που δουλεύει στη Huawei (διπλανό κτήριο :lol: ) άρα δε θα αργήσει όσο περιμένουμε :) Μου είπε launch το Γενάρη!

Φοβερή συσκευή μου είπε, γρήγορη αλλά έχει ακόμα κάποια bugs τα οποία θα διορθωθούν πολύ σύντομα και αφορούν τη dual sim edition. Δε ξέρω αν αυτή θα έρθει στην Ευρώπη :)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα προσπαθήσω να έχω ένα hands-on. Γενικά το corruption policy στη Huawei είναι πολύ αυστηρό και δε θα ήθελα να εκθέσω το γνωστό μου (φίλη μου). Θα προσπαθήσω αλλά δε μπορώ να εγγυηθώ. Το κυκλοφορούν οι υπάλληλοί της αλλά ξέρετε... με θήκες κτλ :)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Περνάει ήδη από provider testing σε Σουηδία από γνωστό που δουλεύει στη Huawei (διπλανό κτήριο :lol: ) άρα δε θα αργήσει όσο περιμένουμε :) Μου είπε launch το Γενάρη!

Φοβερή συσκευή μου είπε, γρήγορη αλλά έχει ακόμα κάποια bugs τα οποία θα διορθωθούν πολύ σύντομα και αφορούν τη dual sim edition. Δε ξέρω αν αυτή θα έρθει στην Ευρώπη :)

 

Καλά, λογικό να υπάρχουν καποια bug. Μακάρι να βγει Γενάρη. Αρα Φλεβάρη ομαλά πανευρωπαϊκά! Και αν έχει και τετοιες τιμες? Εχει να γίνει. ...

 

PS: Η δικαρτη δεν με ενδιαφέρει! :p

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλά, λογικό να υπάρχουν καποια bug. Μακάρι να βγει Γενάρη. Αρα Φλεβάρη ομαλά πανευρωπαϊκά! Και αν έχει και τετοιες τιμες? Εχει να γίνει. ...

 

PS: Η δικαρτη δεν με ενδιαφέρει! :p

 

Θέλω να πιστεύω ότι το καθυστερούν γιατί απλά όταν φτάσει στην Ευρωπαϊκή αγορά πρέπει να είναι τέλειο. Θα με ενδιαφέρει η Dual Sim Edition αν είναι dual active. As far we know, οι Huawei συσκευές έχουν δύο κεραίες και η υλοποίηση είναι δυνατή.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απ' οτι λέγεται θα ξεκινάει από τα 470 και θα φτάνει τα 1000€, ανάλογα την έκδοση.

Βέβαια δεν ξερουμε ακόμη ποιες εκδόσεις θα κυκλοφορήσουν Ευρώπη.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα εχω δει αυτα κ 570 580 λενε για 64/4. Το θεμα μου ειναι οπως ειπα οτι το 7 το εχουν πανακριβα στα κινεζομαγαζα κ δεν ξερω γιατι...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...