Jump to content

Huawei Mate 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι τόσο τέλεια τοποθετημένο το protector που σκέφτομαι να το βάλω από πάνω. :p

 

Εστάλη από το Mate 8

Οχι πιο κακο θα του κανεις παρα καλο,οσο και καλα να ειναι τοποθετημένο δεν παυει να ειναι μια φτηνη λυση,ξηλωσετο και περασε τζαμακι κανονικο

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι τόσο τέλεια τοποθετημένο το protector που σκέφτομαι να το βάλω από πάνω. :p

 

Εστάλη από το Mate 8

 

Εγώ πάντως που την έβγαλα για να βάλω τζάμι το μετάνιωσα γιατί το τζάμι είχε μια μικρή απώλεια στο touch respond και τελικά έμεινα χωρίς τίποτα.... Αλλά εσύ αποφασίζεις... Βέβαια δεν είχα πάρει και τζάμι της spigen... Και αυτό γιατί έφτανε μέχρι το μαύρο πλαίσιο γύρω γύρω από την οθόνη και δεν μου άρεσε... Είχα πάρει 1 με 11 ευρώ από Amazon

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Οχι πιο κακο θα του κανεις παρα καλο,οσο και καλα να ειναι τοποθετημένο δεν παυει να ειναι μια φτηνη λυση,ξηλωσετο και περασε τζαμακι κανονικο

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ πάντως που την έβγαλα για να βάλω τζάμι το μετάνιωσα γιατί το τζάμι είχε μια μικρή απώλεια στο touch respond και τελικά έμεινα χωρίς τίποτα.... Αλλά εσύ αποφασίζεις... Βέβαια δεν είχα πάρει και τζάμι της spigen... Και αυτό γιατί έφτανε μέχρι το μαύρο πλαίσιο γύρω γύρω από την οθόνη και δεν μου άρεσε... Είχα πάρει 1 με 11 ευρώ από Amazon

 

Του πέρασα ένα φθηνό γυαλάκι δοκιμαστικά το οποίο αγόρασα περνώντας από ένα σκρουτζομαγαζο της περιοχής μου. Παρόλο που το έβαλα άρτια, πέρασε μια πάρα πολύ μικρή τρίχα. Φαίνεται μόνο με μαύρη οθόνη κάτω από φως. Ελπίζω να μην με πιάσει ο ψυχαναγκασμός μου γιατί στις πλευρές έχει κάτσει τέλεια. Επίσης, δεν κατάλαβα κάποια διάφορα στο touch όσο το δούλεψα. Για να δούμε.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Του πέρασα ένα φθηνό γυαλάκι δοκιμαστικά το οποίο αγόρασα περνώντας από ένα σκρουτζομαγαζο της περιοχής μου. Παρόλο που το έβαλα άρτια, πέρασε μια πάρα πολύ μικρή τρίχα. Φαίνεται μόνο με μαύρη οθόνη κάτω από φως. Ελπίζω να μην με πιάσει ο ψυχαναγκασμός μου γιατί στις πλευρές έχει κάτσει τέλεια. Επίσης, δεν κατάλαβα κάποια διάφορα στο touch όσο το δούλεψα. Για να δούμε.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

 

Μπορείς με μέγαλη προσοχή να το βγάλεις χωρίς να το σπάσεις και να κολλήσεις από κάτω φαρδιά ταινία (σαν φαρδιά σελοτειπ) σε ολόκληρη την επιφάνεια οπότε να κολλήσει πάνω ότι σκουπιδακια έχει και να το ξανά τοποθετήσεις... Το έχω κάνει αρκετές φορές όταν έχω θέματα με σκονιτσες με επιτυχία

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς με μέγαλη προσοχή να το βγάλεις χωρίς να το σπάσεις και να κολλήσεις από κάτω φαρδιά ταινία (σαν φαρδιά σελοτειπ) σε ολόκληρη την επιφάνεια οπότε να κολλήσει πάνω ότι σκουπιδακια έχει και να το ξανά τοποθετήσεις... Το έχω κάνει αρκετές φορές όταν έχω θέματα με σκονιτσες με επιτυχία

Φοβάμαι ότι κάτι τέτοιο δεν είναι εφικτό στο συγκεκριμένο noname γυαλάκι. 5 ευρώ το πήρα. Μάλλον στα χέρια θα μου μείνει αν το σηκώσω λίγο. :p

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρα ολοι συμφωνουμε οτι για καποιο λογο εχουμε μια περίεργη αίσθηση στο touch της οθονης...

Εκτός από μένα. :p

Σήμερα το επεξεργάστηκα με γυαλάκι και είναι μια χαρά η αίσθηση. Όπως και πριν το γυαλί.

 

Εστάλη από το Mate 8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρα ολοι συμφωνουμε οτι για καποιο λογο εχουμε μια περίεργη αίσθηση στο touch της οθονης...

+1 και απο μενα.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μονο οι 2 μας συμφωνουμε γιαυτο :P Ολοι οι αλλοι ειναι αντιθετοι. Βεβαια δεν εχω δοκιμασει εκεινο το προγραμματακι που ειχε πει ενας φιλος πολλες σελιδες πριν αν δουλευει και σε κινητο που δεν ειναι root.

Adguard ψάξτε στο Google δουλεύει τέλεια 4 μήνες το εχω τώρα το αγόρασα και μετά απο αυτο δεν υπάρχει λόγος για ρουτ κατεμε

 

 

Κανένα πρόβλημα αφής εμένα με γυαλακι nilkin

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Adguard ψάξτε στο Google δουλεύει τέλεια 4 μήνες το εχω τώρα το αγόρασα και μετά απο αυτο δεν υπάρχει λόγος για ρουτ κατεμε

 

 

Κανένα πρόβλημα αφής εμένα με γυαλακι nilkin

 

Τωρα παει εγω το εχω ξεκλειδωτο απο το Φεβρουαριο. Στο επομενο κινητο! Για τους αλλους ομως ειναι χρησιμο :)

 

Οσον αφορα το touch απλα ειναι πολυ ευαισθητο και οποιαδηποτε κινηση του δαχτυλου αν πας να κανεις κλικ καπου ανεπαισθητη την καταλαβαινει οτι κανεις scroll. Νομιζω οσοι εχουν το "προβλημα" αυτο ειναι... Γιαυτο και δεν κανει register το πατημα του οποιου εικονιδιου. Το παθαινω συχνα οταν το κραταω το κινητο με το ενα χερι που δεν ειναι πολυ σταθερο το δαχτυλο οταν θελω να το κλειδωσω με το εικονιδιο...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Κανενα προβλημα με την touch οθόνη και σε εμένα παρόλο που το τζαμακι μου ειναι των 10€

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Αρα ολοι συμφωνουμε οτι για καποιο λογο εχουμε μια περίεργη αίσθηση στο touch της οθονης...

Eγώ έχω περάσει της nillkin το λεπτό (0.2 mm)...Καμία διαφορά, μη σου πω ότι μου αρέσει και περισσότερο...

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση που μόλις προέκυψε καθώς μόλις το διαπίστωσα.

Τα κάτω ηχεία σας δουλεύουν και τα δύο; Έβαλα να δω στο youtube βίντεο και κάλυψα το δεξί ηχείο με το δάχτυλο και υο αριστερό δεν ακουγόταν.

Το δοκίμασα και στον ήχο κλήσης. Το κάνει και σε σας;

 

Edit. Μόλις διάβασα στο xda ότι έτσι είναι σε όλα.

 

Εστάλη από το Mate 8

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση που μόλις προέκυψε καθώς μόλις το διαπίστωσα.

Τα κάτω ηχεία σας δουλεύουν και τα δύο; Έβαλα να δω στο youtube βίντεο και κάλυψα το δεξί ηχείο με το δάχτυλο και υο αριστερό δεν ακουγόταν.

Το δοκίμασα και στον ήχο κλήσης. Το κάνει και σε σας;

 

Edit. Μόλις διάβασα στο xda ότι έτσι είναι σε όλα.

 

Εστάλη από το Mate 8

Σωστα,μονοφωνικο ειναι το εργαλειο,αλλα οκ την παλεύει και με το παραπανω,πολυ καλος και μπάσος ηχος!!

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

ειμαι ετοιμος να το αγορασω το μονο κολημα μου ειναι η καμερα αν μπορουσατε να με βοηθησετε ?σας ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα καλο μηνα παιδια,βγηκε update για την Κινεζικη εκδοση.Για οποιον την θελει το φορουμ ειναι εδω

 

http://forum.xda-developers.com/mate-8/general/huawei-mate-8-stock-firmware-official-t3391727/page46

 

και καποιο γρηγορο λινκ για κατεβασμα ειναι εδω

 

https://drive.google.com/file/d/0ByyaK86hWq6lWEw2MWx5UUJBNDA/view

 

Εγω εχω το Ευρωπαικο μοντελο επομενως μην με ρωτατε εαν την εκανα η τυχον διαφορες κλπ.

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Μπορεί κάποιος να μου διευκρινήση σε ποια έκδοση της συσκευής είναι DUAL ACTIVE και όχι DUAL standbuy;

 

Σας ευχαριστώ.

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,κατοχος εδω και μια εβδομαδα του θηριου! Ειμαι ανάμεσα σε δυο θηκες, την ipaky και την spigen rugged armor. Εχει κανεις καποια απο τις δυο να μου πει γνωμη?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω αγοράσει από eshop είναι active. Νομίζω ότι όλα τα dual sim είναι active...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω αγοράσει από eshop είναι active. Νομίζω ότι όλα τα dual sim είναι active...

Νομίζεις ή έχει κάποια διαφορά με τις εκδόσεις;

 

Το έχεις δοκιμάσει ότι ACTIVE με σιγουριά;

Αν ναι ποια έκδοση έχεις;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,κατοχος εδω και μια εβδομαδα του θηριου! Ειμαι ανάμεσα σε δυο θηκες, την ipaky και την spigen rugged armor. Εχει κανεις καποια απο τις δυο να μου πει γνωμη?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Spigen rugged armor απο εμενα,αυτη φοραω απο τη πρωτη στιγμη.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Νομίζεις ή έχει κάποια διαφορά με τις εκδόσεις;

 

Το έχεις δοκιμάσει ότι ACTIVE με σιγουριά;

Αν ναι ποια έκδοση έχεις;

 

Αυτό είναι active

 

Δοκιμασμένο!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι active

 

Δοκιμασμένο!

Οκέϊκ φίλτατε σε ευχαριστώ πολύ ;)

 

Και η κάρτα sd καταλαμβάνει τη sim 2 σε περίπτωση που θέλεις έξτρα μνήμη έτσι; Δεν έχει ξεχωριστή υποδοχή;

Edited by ovelix5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...