Jump to content

Huawei Mate 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι, δεν εννοώ τέτοιες δοκιμές.

Υπάρχουν περιοχές που έχω διαπιστώσει, καλύτερη κατανάλωση με 4g από ότι με 3g, ή έστω όχι χειρότερη. Δεν λέω ότι συμβαίνει παντού, γι'αυτό λέω κάντε τις δοκιμές σας και διαπιστώνετε ιδίοις όμμασι τι συμβαίνει, αλλά πλέον δεν είναι θέσφατο ότι το 3g καίει λιγότερο.

Θα συμφωνήσω μαζί σου εγώ στη Θεσσαλονίκη έχω καλύτερη κατανάλωση με 4g από το 3g

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για καποιον που ειναι ολη τη μερα στο αυτοκινητο και αλλαζει κεραια καθε 3 λεπτα ομως ειναι καλο το 4g? Νομιζω εγω γιαυτο το ειχα ξηλωσει απο την αρχη...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Για καποιον που ειναι ολη τη μερα στο αυτοκινητο και αλλαζει κεραια καθε 3 λεπτα ομως ειναι καλο το 4g? Νομιζω εγω γιαυτο το ειχα ξηλωσει απο την αρχη...

 

Δεν το χω δοκιμάσει εν κινήσει για να είμαι ειλικρινής, γιατί συνήθως είμαι μ'αμάξι, και οδήγηση με κινητό φυσικά δεν συνδυάζονται. Στην αναμονή δεν βλέπω αξιοποιήσιμες διαφορές για αποστάσεις μέχρι μιας ώρας.

 

Εγώ λέω απλά κάντε τις δοκιμές σας & κρίνετε ιδίοις όμμασι τι παίζει. :)

Δεν είναι δεδομένο, ούτε το ένα, ούτε το άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με μενα ειναι οτι δεν θα βγαλω ακρη με αυτο το τεστ. Δεν εχω παντα την ιδια καταναλωση... Καποιες φορες γυρναω στο σπιτι και εχω 50 αλλες 70...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Ότι και να του κάνω μα ότι όμως το κινητό μου βγάζει άνετα την μέρα.οπότε Γιατί να μην έχω 4g αφού είναι ταχύτατο ;;;;

Φυσικά αυτό ισχύει για το αν έχεις στην περιοχή σου καλό 4g αν όχι Φυσικά και δεν Υπάρχει λόγος.

Εγώ έχω παντού όπου κινούμε Πάντος ακόμα και διακοπές που πήγα Κυκλάδες πάλι είχα 4g .

Link to comment
Share on other sites

Οποτε τι μου προτεινεται να κανω; Προν 3 μηνες που ειχα htc 8 στην ιδια περιοχη ακριβως μου εβγαζε 4g συνεχεια βεβαια ηταν μονοκαρτο. Τωρ; στην ιδια περιχη εχω Η και δεν νομιζω να εχει αλλαξει κατι γιατι γενικα βλεπω αυτο το προβλημα στην συσκευη. Μηπως τα δικαρτα εχουν γενικως τετοιο θεμα; Μηπως τα μονοκαρτα εχουν καλυτερη ληψη;
Link to comment
Share on other sites

Ότι και να του κάνω μα ότι όμως το κινητό μου βγάζει άνετα την μέρα.οπότε Γιατί να μην έχω 4g αφού είναι ταχύτατο ;;;;

Φυσικά αυτό ισχύει για το αν έχεις στην περιοχή σου καλό 4g αν όχι Φυσικά και δεν Υπάρχει λόγος.

Εγώ έχω παντού όπου κινούμε Πάντος ακόμα και διακοπές που πήγα Κυκλάδες πάλι είχα 4g .

 

Συμφωνοι απλα επειδη ελπιζω να το κρατησω πανω απο χρονο το φορτιζω καθε 2 μερες που σημαινει οτι η μπαταρια θα πεθανει αργοτερα. Παντα φορτιση με αργο φορτιστη κιολας και κομπλε :)

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Τσάμπα το σκέφτεσαι και σε αγχώνει η μπαταρία δεν παθαίνει τίποτα απόλυτος. Φθορά θα έχει μετά από 2 χρόνια και αυτή μικρή μέχρι τότε ΟΚ του αλλάζεις μια. Αλλά όπως θέλει ο καθένας περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.χαχαχαχα
Link to comment
Share on other sites

Πριν 3 μηνες που ειχα htc 8 στην ιδια περιοχη ακριβως μου εβγαζε 4g συνεχεια βεβαια ηταν μονοκαρτο. Τωρα στην ιδια περιοχη εχω Η και δεν νομιζω να εχει αλλαξει κατι γιατι γενικα βλεπω αυτο το προβλημα στην συσκευη. Μηπως τα δικαρτα εχουν γενικως τετοιο θεμα; Μηπως τα μονοκαρτα εχουν καλυτερη ληψη;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το κινητό. Δεν ξέρω πως να του αδειάσω τη μπαταρία! :p :p

Πραγματικά με wifi δεν πέφτει με τίποτα!

 

Εστάλη από το Mate 8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το κινητό. Δεν ξέρω πως να του αδειάσω τη μπαταρία! :p :p

Πραγματικά με wifi δεν πέφτει με τίποτα!

 

Εστάλη από το Mate 8

 

Ω ρε φιλε πως την επαθες ετσι? Λες να καλυπτεται? :P

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Χχαχα! Καινούριο τηλέφωνο, λογικά θα το καλύπτουν. :p

Και μιας και αναφέρθηκε, μακρυά απο μας, η Arvato είναι η επίσημη της Huawei σωστά;

 

Εστάλη από το Mate 8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι ή επίσημη είναι αλλά παίζει ρόλο πόσο τυχερός είσαι με την αρβατο εμένα μου αντικατέστησαν ένα Lenovo ένα μήνα πριν λήξη ή εγγύηση

 

sent from my Dinosaur

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

με την 180 η αυτονομια ειναι αριστη

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, τελευταία μου έκανε κάτι κουλά με την διαχείριση της μπαταρίας,με τα χιλια ζορια 5 ωρες sot χωρις data GPS κλπ,η τελευταία εφαρμογή που του έριξα πάνω ήταν το Adquard (ισως να φταίει αυτο),έκανα hard reset να δω το πώς θα τα πάει,ειμαι με την τελευταία 320 την Ευρωπαϊκή.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο σου τραβάει μπαταρία σίγουρα όχι το adguard.

Εγώ με την 321 με WiFi βλέπω 9ώρα με 4g άνετα 5-6 ωρες

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση... Απο τοτε που εχω βαλει την 321 οταν εχει ωρα να χτυπησει το κινητο και κανει ας πουμε τον ηχο του μηνυματος ακουγεται σαν να μπουκωνει το ηχειο καπως. Παλια δεν μου το εκανε αυτο. Βεβαια αν βαλεις μουσικη παιζει κανονικα...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα σήμερα έφαγε ένα περίεργο κόλλημα, όποιον ήχο και να έπαιζε (μουσική, κλείσεις, YouTube κλπ.) το πέρναγε από το ηχείο των κλήσεων και Όχι από το εξωτερικό ηχείο.

Του έκανα μια επανεκκίνηση και συνήλθε.

Είμαι με 320 ευρωπαϊκή.

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πόλους μήνες με το κινητό και έχοντας εμπειρία και από Samsung αλλά και γενικά με την αγορά αυτό το κινητό είναι το καλύτερο που έχει περάσει από τα χέρια μου.

Έχω αρχίσει να ελπίζω σε mate9.

 

 

http://techblog.gr/mobile/huawei-mate-9-first-renders-3802/

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Ασχημο το render...Παντως ειναι το πρωτο κινητο που μαλλον θα το κρατησω πανω απο 7-8 μηνες. Εκτος αν το mate9 εχει καμμια 5000αρα μπαταρια και καμερα στυλ s7...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ παιδιά. Μετά από πολλές και αξιόλογες συσκευές, βρίσκω το λιμάνι μου. :p

Μόνο που ξέρεις ότι η μπαταρία δεν θα σε αφήσει ποτέ δεν χρειάζεται κάτι άλλο. Οκ, μου λείπει και ξέρω ότι θα εξακολουθεί να μου λείπει το πενάκι μετά το Note 4 αλλά θα ζήσω χωρίς αυτό.

Πάντως φαίνεται ξεκάθαρα γιατί η Huawei είναι η No3 εταιρία παγκοσμίως και No1 στην Κίνα.

 

Εστάλη από το Mate 8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μέσω οτα ποτέ δεν ξέρεις μπορείς όμως εύκολα και γρήγορα μεσω του οδηγού που υπάρχει στο νήμα να αναβαθμίσεις χειροκίνητα νομίζω ότι η τωρινή έκδοση είναι ή 321

 

sent from my Dinosaur

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...