Jump to content

Huawei Mate 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά στην παρέα του Mate 8. Κάτοχος εδώ και σχεδόν ένα μήνα του Κινέζικου 4 64 έχω την Β197. Βλέπω ότι έχετε τις 300+ εσύς πως γίνεται αυτό?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω ελληνικο απο τα public κι εχει την 180. Θα επρεπε να εχει αναβαθμιστει?

Προτεινω να το αφησεις στην 180. Εχει πολυ καλη διαρκεια μπαταριας

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω! Ετσι κι αλλιως δεν μου βγαζει μηνυμα για νεο λογισμικο... αρα μενουμε προς το παρον στην 180...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω! Ετσι κι αλλιως δεν μου βγαζει μηνυμα για νεο λογισμικο... αρα μενουμε προς το παρον στην 180...

Ναι μείνε όπως είσαι, είχα την 180 έβαλα την 320, το μετάνιωσα τελικά και δεν υπάρχει τρόπος να γυρίσω πίσω λόγω αλλαγής του bootloader.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αξίζει παιδιά να rootαρει κάποιος την συγκεκριμένη συσκευή αφού φαίνεται ότι δουλεύει άψογα και βγαίνουν αρκετά updates? Δεν ενδιαφέρομαι για κάποια άλλη rom
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αξίζει παιδιά να rootαρει κάποιος την συγκεκριμένη συσκευή αφού φαίνεται ότι δουλεύει άψογα και βγαίνουν αρκετά updates? Δεν ενδιαφέρομαι για κάποια άλλη rom

ΜΟΝΟ για τις διαφημίσεις.

 

Εστάλη από το Mate 8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπατε οτι τελικα δεν ειναι απαραίτητο το ρουτ για να φυγουν οι διαφημισεις? Επισης οσον αφορα τη μπαταρια εγω εχω καλυτερη μπαταρια με την 321 παρα με την 180...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπατε οτι τελικα δεν ειναι απαραίτητο το ρουτ για να φυγουν οι διαφημισεις? Επισης οσον αφορα τη μπαταρια εγω εχω καλυτερη μπαταρια με την 321 παρα με την 180...

Ε εντάξει εγώ είμαι παραδοσιακός τύπος. Δεν μου άρεσε το Adguard. Και μόνο που το έβλεπα στη μπαταρία... Έχω πρόβλημα ψυχαναγκασμού. :p

Προτιμώ την δοκιμασμένη (από μένα) λύση. :)

 

Εστάλη από το Mate 8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ηταν η πρωτη εφαρμογή σε κατανάλωση μπαταριας το adquard το ξήλωσα και βρήκα την υγεία μου

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Ναι μείνε όπως είσαι, είχα την 180 έβαλα την 320, το μετάνιωσα τελικά και δεν υπάρχει τρόπος να γυρίσω πίσω λόγω αλλαγής του bootloader.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βάλε την 321 και θα βρεις την υγεία σου.

Εμενα ηταν η πρωτη εφαρμογή σε κατανάλωση μπαταριας το adquard το ξήλωσα και βρήκα την υγεία μου

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το λέει ο προγραμματιστής ότι ενώ μπορεί να Σου δείχνει πως καταναλώνει πολύ μπαταρία είναι ψέμα .Από εμένα επιβεβαιώνετε βγάζω 8 και 9 ώρες οθόνη.

Ας είναι πρώτο.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160819/f301dae26d5846e8db0330d55146d940.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με οθόνη 6ώρες και κάτι λεπτά σε διάρκεια 1μέρα και 6 ώρες με adgurd και με τις δύο sim ενεργές δεν βλέπω να υπάρχει λόγος να το κατηγορώ για καταναλώσει μπαταρίας δεν ξέρω εγώ μια χαρα το βρίσκω .Μην ήμαστε υπερβολικοί δεν εχει θεμα το κινητό ακόμα και να τρώει πολύ μπαταρία .Αν και πιστεύω αν το βγάλω 10 -15 λεπτά κέρδος θα έχει στην χειρότερη . Δεν έχουμε μικρή μπαταρια για να ασχολούμαστε με ποιες εφαρμογές τρώνε μπαταρία και να κάνουμε συμβιβασμό στην χρήση τους.Ότι και να βάλλεται άνετα θα βγάλετε απο το πρωί μέχρι το βράδυ με το τηλέφωνο κολλημένο στην παλάμη.
Link to comment
Share on other sites

Με οθόνη 6ώρες και κάτι λεπτά σε διάρκεια 1μέρα και 6 ώρες με adgurd και με τις δύο sim ενεργές δεν βλέπω να υπάρχει λόγος να το κατηγορώ για καταναλώσει μπαταρίας δεν ξέρω εγώ μια χαρα το βρίσκω .Μην ήμαστε υπερβολικοί δεν εχει θεμα το κινητό ακόμα και να τρώει πολύ μπαταρία .Αν και πιστεύω αν το βγάλω 10 -15 λεπτά κέρδος θα έχει στην χειρότερη . Δεν έχουμε μικρή μπαταρια για να ασχολούμαστε με ποιες εφαρμογές τρώνε μπαταρία και να κάνουμε συμβιβασμό στην χρήση τους.Ότι και να βάλλεται άνετα θα βγάλετε απο το πρωί μέχρι το βράδυ με το τηλέφωνο κολλημένο στην παλάμη.

Δεν αντιλεγω,αλλα οταν εχεις συνηθισει στα οκταωρα και ξαφνικα βλεπεις με τα χιλα ζορια πεντέμιση ωρες τότε λες κατι δεν παει καλά,δεν ειναι θεμα εικοσι λεπτων η δεκαπεντε αλλα ωρών,τελος παντων εγω το ξηλωσα το adquard εκανα και ενα hard reset και το τηλέφωνο ήρθε στα γνωστα του στανταρ.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δυστυχώς παιδιά θα αναγκαστώ να το πάω στην Arvato τη Δεύτερα.

 

Εστάλη από το Mate 8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι συνέβη αγαπητέ;

 

sent from my Dinosaur

Μου έβγαλε μια μαύρη κηλίδα στην κάμερα που δυστυχώς αποτυπώνεται και στις φωτογραφίες!

Φίλος μου συμφορουμήτης μου είπε ότι μάλλον είναι από χτύπημα και συμβαίνει συχνά σε κάμερες που προεξέχουν. Φυσικά η συσκευή είναι από την πρώτη μέρα σε θήκη η οποία καλύπτει την κάμερα και δεν έχει πέσει ποτέ οπότε μου φαίνεται πολύ περίεργο. Γενικά είναι άρτιο το τηλέφωνο οπότε θα με καλύψει η εγγύηση.

Αυτό που φοβάμαι είναι πως θα επιστρέψει από την Arvato. Με γρατσουνιές ή χτυπήματα μιας και έχουν ακουστεί τέτοια περιστατικά κατά καιρούς από το συγκεκριμένο service.

Μέχρι και δήλωση να μου υπογράψουν ότι το παρέλαβαν άρτιο και θα μου υο δώσουν άρτιο σκέφτομαι να τους βάλω να υπογράψουν. :p

 

Εστάλη από το Mate 8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε μια μαύρη κηλίδα στην κάμερα που δυστυχώς αποτυπώνεται και στις φωτογραφίες!

Φίλος μου συμφορουμήτης μου είπε ότι μάλλον είναι από χτύπημα και συμβαίνει συχνά σε κάμερες που προεξέχουν. Φυσικά η συσκευή είναι από την πρώτη μέρα σε θήκη η οποία καλύπτει την κάμερα και δεν έχει πέσει ποτέ οπότε μου φαίνεται πολύ περίεργο. Γενικά είναι άρτιο το τηλέφωνο οπότε θα με καλύψει η εγγύηση.

Αυτό που φοβάμαι είναι πως θα επιστρέψει από την Arvato. Με γρατσουνιές ή χτυπήματα μιας και έχουν ακουστεί τέτοια περιστατικά κατά καιρούς από το συγκεκριμένο service.

Μέχρι και δήλωση να μου υπογράψουν ότι το παρέλαβαν άρτιο και θα μου υο δώσουν άρτιο σκέφτομαι να τους βάλω να υπογράψουν. :p

 

Εστάλη από το Mate 8

Δώσε περισοτερς λεπτομέριες .Εμένα βγάζει μια παραμόρφωση σε πανόραμα νύχτα τέλειος .Σε όλες τις αλεςε συνθήκες και ρυθμίσεις δεν έχω κάποιο πρόβλημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν αντιλεγω,αλλα οταν εχεις συνηθισει στα οκταωρα και ξαφνικα βλεπεις με τα χιλα ζορια πεντέμιση ωρες τότε λες κατι δεν παει καλά,δεν ειναι θεμα εικοσι λεπτων η δεκαπεντε αλλα ωρών,τελος παντων εγω το ξηλωσα το adquard εκανα και ενα hard reset και το τηλέφωνο ήρθε στα γνωστα του στανταρ.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν πιστεύω να κάνει τόση ζημιά μόνο ενα πρόγραμμα. 7ώρες είδα μόνο στις αρχές με μια κάρτα .Με το adgurd πρίν και μετά την χρήση δεν κατάλαβα αισθητή διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η μαυρίλα που φαίνεται σαν δαχτυλιά ή σαν βρωμιά στο χαρτί, είναι από την κάμερα.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160820/4c4f22f231d4c70a7d23517a05d8e470.jpg

 

Εστάλη από το Mate 8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι δυστυχώς. Το καθάρισα. Λογικά είναι hardware. Θα του κάνω και ένα reset βέβαια αφού θα το αφήσω στο service αλλά δεν βλέπω πως μπορεί να είναι software...

Απλά δεν καταλαβαίνω πως μπορεί να χτυπήθηκε ενώ το προσέχω τόσο και περιμετρικά η κάμερα δεν έχει το παραμικρό.

 

Εστάλη από το Mate 8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω να κάνει τόση ζημιά μόνο ενα πρόγραμμα. 7ώρες είδα μόνο στις αρχές με μια κάρτα .Με το adgurd πρίν και μετά την χρήση δεν κατάλαβα αισθητή διαφορά.

 

Παω τωρα να περασω την 321,κατι δεν παει καλα γενικως με την μπαταρια,δυο μηνων τηλεφωνο ειναι με τις ιδιες εφαρμογες απο την αρχη.

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω να κάνει τόση ζημιά μόνο ενα πρόγραμμα. 7ώρες είδα μόνο στις αρχές με μια κάρτα .Με το adgurd πρίν και μετά την χρήση δεν κατάλαβα αισθητή διαφορά.

 

Παω τωρα να περασω την 321,κατι δεν παει καλα γενικως με την μπαταρια,δυο μηνων τηλεφωνο ειναι με τις ιδιες εφαρμογες απο την αρχη.

Δηλαδή τι πρόβλημα βλέπεις στην μπαταρία ;

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η μαυρίλα που φαίνεται σαν δαχτυλιά ή σαν βρωμιά στο χαρτί, είναι από την κάμερα.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160820/4c4f22f231d4c70a7d23517a05d8e470.jpg

 

Εστάλη από το Mate 8

 

Υπαρχει περιπτωση να γυρισες τον φακο προς τον ηλιο ;

Link to comment
Share on other sites

Παω τωρα να περασω την 321,κατι δεν παει καλα γενικως με την μπαταρια,δυο μηνων τηλεφωνο ειναι με τις ιδιες εφαρμογες απο την αρχη.

Δηλαδή τι πρόβλημα βλέπεις στην μπαταρία ;

 

Πεφτει αρκετα πιο γρηγορα απο οτι πριν απο δεκα ημερες,σκεφτομαι μηπως φταιει το αδυνατο σημα της wind εδω στο εξοχικο που ειμαι η τιποτε αλλο?με τις ιδιες εφαρμογες απο την πρωτη ημερα εκτος απο το adquard που το εβαλα για κενανα τριημερο και μετα το ξηλωσα.

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση να γυρισες τον φακο προς τον ηλιο ;

Οχι. Οταν το παρατήρησα ήμουν στη δουλειά και την προηγούμενη μέρα (που δεν υπήρχε γιατί τράβηξα φωτό κανονικά σε κλειστό χώρο) δεν το χα βγάλει καθόλου προς τον ήλιο. Από το αμάξι στην τσέπη και από την τσέπη στο γραφείο. Τι να πω;

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...