Jump to content

Huawei Mate 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επανήλθα στο τέρας και γω μετά από απουσία 2 μηνών. Έχω το NXT-DL00 THE 3-32 GB και σε προσπάθεια να ξεκλειδωσω τον bootloader αρνείται πεισματικά. Εννοείται έχω ενεργοποιησει το usb debugging. Καμια ιδέα;

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επανήλθα στο τέρας και γω μετά από απουσία 2 μηνών. Έχω το NXT-DL00 THE 3-32 GB και σε προσπάθεια να ξεκλειδωσω τον bootloader αρνείται πεισματικά. Εννοείται έχω ενεργοποιησει το usb debugging. Καμια ιδέα;

 

Με ποιο τροπο προσπαθεις?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Με adb μέσω fastboot.

 

Κωδικο ξεκλειδωματος να φανταστω εχεις? Απο hua η απο το προγραμματακι που πλερωνεις? :P

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Κωδικο ξεκλειδωματος να φανταστω εχεις? Απο hua η απο το προγραμματακι που πλερωνεις? :P

 

 

 

Huawei πάντα :D Δοκίμασα και τα δύο multitool από xda αλλά τίποτα. :wacko:

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάσεις την ρομ. Ξεζιπαρεις το αρχείο, παίρνεις το UPDATE.APP και το βάζεις μέσα σε έναν φάκελο που δημιουργείς εσύ μέσα στο κινητό σου και στον φάκελο δίνεις το όνομα dload.

Μετά πατάς κλείνεις το κινητό και πατάς ταυτόχρονα πάνω, κάτω φωνή και το παουερ. Τα υπόλοιπα θα γίνουν μόνα τους.

Πρόσεξε να κατεβάσεις σωστή ρομ.

 

 

Πολύ καιρό έχει να δώσει καμία αναβάθμιση η συσκευή έτσι για να γουστάρουμε λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάσεις την ρομ. Ξεζιπαρεις το αρχείο, παίρνεις το UPDATE.APP και το βάζεις μέσα σε έναν φάκελο που δημιουργείς εσύ μέσα στο κινητό σου και στον φάκελο δίνεις το όνομα dload.

Μετά πατάς κλείνεις το κινητό και πατάς ταυτόχρονα πάνω, κάτω φωνή και το παουερ. Τα υπόλοιπα θα γίνουν μόνα τους.

Πρόσεξε να κατεβάσεις σωστή ρομ.

 

 

Πολύ καιρό έχει να δώσει καμία αναβάθμιση η συσκευή έτσι για να γουστάρουμε λίγο.

 

Για το κινεζικο δινει. Για το ευρωπαικο οχι τοσο :P

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλα επειδη πρωτη φορα με huawei ,να μπω στο recovery και να περασω απο κει την rom σωστα ;

 

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

Όχι. Πατώντας τα 3 κουμπιά μπουταρει μόνο του και κάνει την αναβάθμιση εσύ δεν χρειάζεται να πατήσεις κάτι. Το όλα στον αυτόματο. χαχα

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την 321 και μετά ξαναγύρισα στην 320, όντως έχει καιρό να δώσει update στο Ευρωπαϊκό μοντέλο

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απαραίτητο να κάνεις. Εκτός και αν έχεις κάποια πρόβλημα.

 

Εβαλα την 321 και μετά ξαναγύρισα στην 320, όντως έχει καιρό να δώσει update στο Ευρωπαϊκό μοντέλο

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Γιατι δεν έμεινες στην 321 τι πρόβλημα βρήκες; έχει καλύτερη μπαταρία από την 320

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την 321 και μετά ξαναγύρισα στην 320, όντως έχει καιρό να δώσει update στο Ευρωπαϊκό μοντέλο

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για πιο λόγο ? Εγώ είμαι με την 180 και το σκέφτομαι γιατί έχω ακούσει παράπονα από την 300

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερανα ρωτησω οταν μου ερχεται ενα μυνημα στο viber γιατι δεν αναβει το led notification? και στο εικονιδιο του facebook δεν βγαζει τα νουμερα 1,2,3,4, πχ για ανακοινωσεις δημοσιευσεις
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερανα ρωτησω οταν μου ερχεται ενα μυνημα στο viber γιατι δεν αναβει το led notification? και στο εικονιδιο του facebook δεν βγαζει τα νουμερα 1,2,3,4, πχ για ανακοινωσεις δημοσιευσεις

 

Στο πρώτο ποστ του νήματος υπάρχει αναλυτικός οδηγός για την ρύθμιση των ειδοποιήσεων.

Εφάρμοσε το κατά γράμμα και θα είσαι οκ.

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο ποστ του νήματος υπάρχει αναλυτικός οδηγός για την ρύθμιση των ειδοποιήσεων.

Εφάρμοσε το κατά γράμμα και θα είσαι οκ.

 

Οκ θα το κάνω και βλέπουμε.Όπως διαπιστωσα και στον φάκελο τον email δεν έρχονται άμεσος δεν δείχνει μάλλον τα email που μου έρχονται .Τες πα θα το πραξω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα!! Θελω κι εγω να το αγοράσω τώρα! ξερει κανενας καποιο μαγαζι που να εχει την Ευρωπαική (international) version; HUAWEI NXT-L29 4Gb Ram - 64Rom Dual sim?

 

επίσεις μέσα εχει θήκη στο χρώμα του κινητού;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα!! Θελω κι εγω να το αγοράσω τώρα! ξερει κανενας καποιο μαγαζι που να εχει την Ευρωπαική (international) version; HUAWEI NXT-L29 4Gb Ram - 64Rom Dual sim?

 

επίσεις μέσα εχει θήκη στο χρώμα του κινητού;

Τo L10 είναι 4-64.

https://www.amazon.co.uk/Huawei-European-Firmware-installed-Fingerprint/dp/B01CNJZ17W/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1473072185&sr=8-1&keywords=huawei+mate+8+mocha

Link to comment
Share on other sites

 

Το L-10 είναι το κινέζικο! το L-29 είναι το international

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα!! Θελω κι εγω να το αγοράσω τώρα! ξερει κανενας καποιο μαγαζι που να εχει την Ευρωπαική (international) version; HUAWEI NXT-L29 4Gb Ram - 64Rom Dual sim?

 

επίσεις μέσα εχει θήκη στο χρώμα του κινητού;

Επίσημα δεν κυκλοφόρησε το L29 4/64, μόνο 3/32.

Μια χαρά είναι και αυτό δεν καταλαβαίνει τίποτα.

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

Επίσημα δεν κυκλοφόρησε το L29 4/64, μόνο 3/32.

Μια χαρά είναι και αυτό δεν καταλαβαίνει τίποτα.

 

δηλαδή δεν θα εχω θεματα με κινεζικες εφαρμογες;και η γλωσσα θα είναι σει όλα ελληνικα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σήμερα πήρα το εργαλείο και είμαι πολύ ευχαριστημενος, επιτέλους μια μπαταρία για power users. Edited by kkmet
Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...