Jump to content

Huawei Mate 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ήθελα να ρωτησω εάν έχετε ακούσει για P9 max που αν δεν κάνω λάθος είναι οι εκδόσεις με τις μεγάλες οθόνες.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Θα ήθελα να ρωτησω εάν έχετε ακούσει για P9 max που αν δεν κάνω λάθος είναι οι εκδόσεις με τις μεγάλες οθόνες.

 

Αν και γράφεις σε λάθος μέρος, δεν υπάρχουν σχέδια για P9 Max. Συνεχίζουμε εδώ στα της συσκευής του τίτλου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν και γράφεις σε λάθος μέρος, δεν υπάρχουν σχέδια για P9 Max. Συνεχίζουμε εδώ στα της συσκευής του τίτλου.

 

Sorry οντως οφφ τοπικ :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αυτο ειχα γραψει και γω με οσα android δοκιμασα note 4 ,lg g4 ,p9 lite δουλεψε μονο με αδερφακι του (mate 8 ) μονο !!!

 

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω δοκιμασει με mate 8... αν σε κάποιον αλλο εχει δουλεψει με κάποιο αλλο μοντελο ας μας το πει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν το εχω δοκιμασει με mate 8... αν σε κάποιον αλλο εχει δουλεψει με κάποιο αλλο μοντελο ας μας το πει...

Link to comment
Share on other sites

Η κεραία του nfc βρίσκεται στο πίσω μέρος ,στο επάνω πλαστικο πάνω από την κάμερα.Οποτε συνήθως δεν συνδέεται όταν ακουμπάει όλη η πλάτη αλλά μόνο εκείνο το σημείο......θέλει λίγο ψάξιμο μέχρι να συνδεθεί.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν μπορω να καταλαβω τι μου ρουφαει την μπαταρια,με τα χιλια ζορια να μου βγαλει εξαωρο sot με wifi + gsm μονο,χωρις καθολου data,με εχει χαλασει η ολη κατασταση

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Το nfc δουλεύει άψογα... μέχρι πληρωμή έχω κάνει με winbank wallet. Απλά όπως είπε ο συνφουρομίτης είναι πάνω ψηλά, πάνω από την κάμερα, στο πλαστικό κομμάτι της κεραίας...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν μπορω να καταλαβω τι μου ρουφαει την μπαταρια,με τα χιλια ζορια να μου βγαλει εξαωρο sot με wifi + gsm μονο,χωρις καθολου data,με εχει χαλασει η ολη κατασταση

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάτι δεν πάει καλά. Κάνε εργοστασιακες και μετά άστο χωρίς εφαρμογές (βάλε τις βασικές που δουλεύεις) μια δυο μέρες να δεις πως πάει.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν πάει καλά. Κάνε εργοστασιακες και μετά άστο χωρίς εφαρμογές (βάλε τις βασικές που δουλεύεις) μια δυο μέρες να δεις πως πάει.

Εαν σου πω πως εδωσα το δικο μου με την 320 και πηρα ενα αλλο που φορούσε την 180 και ημουν τρισευτυχισμενος που επιτελους ειχα την παλια emui 4.0 μονο και μονο για την μπαταρια του θα με πιστεψεις;και τελικα μια απο τα ιδια,τωρα που σου γραφω ειμαι με 21% με 5+30 ωρες sot με δυο ωρες μονο data ,οι εφαρμογές που βαζω ειναι παντα οι ιδιες σε ολα μου τα τηλεφωνα,δεν ξερω...δεν με παει μου φαίνεται

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Εαν σου πω πως εδωσα το δικο μου με την 320 και πηρα ενα αλλο που φορούσε την 180 και ημουν τρισευτυχισμενος που επιτελους ειχα την παλια emui 4.0 μονο και μονο για την μπαταρια του θα με πιστεψεις;και τελικα μια απο τα ιδια,τωρα που σου γραφω ειμαι με 21% με 5+30 ωρες sot με δυο ωρες μονο data ,οι εφαρμογές που βαζω ειναι παντα οι ιδιες σε ολα μου τα τηλεφωνα,δεν ξερω...δεν με παει μου φαίνεται

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα ίδια θέματα είχα και εγώ απλά εγώ μόλις έκλεισα το tracking service της Google έστρωσε το θέμα (είμαι root βέβαια και έχω ξαποστειλα σχεδόν όλο το Spyware της Google και βρήκα την ηγεια μου)

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια θέματα είχα και εγώ απλά εγώ μόλις έκλεισα το tracking service της Google έστρωσε το θέμα (είμαι root βέβαια και έχω ξαποστειλα σχεδόν όλο το Spyware της Google και βρήκα την ηγεια μου)

Καλημέρα δεν ηθελα το συγκεκριμένο να το ρουταρω παρολο που μαρεσει το παιχνιδι με τις custom,δεν ξερω χθες βράδυ ξηλωσα nova launcher + klwp (kustom live wallpaper) για να δω την συμπεριφορά του,με το mate 7 δεν ειχα ποτε μου τετοιο θεμα ,ήταν σταθερά πανω απο οκτω ωρες sot και με καλες προϋποθέσεις δλδ δυνατο σημα και wifi μου ειχε κτυπησει εννιαμιση.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα δεν ηθελα το συγκεκριμένο να το ρουταρω παρολο που μαρεσει το παιχνιδι με τις custom,δεν ξερω χθες βράδυ ξηλωσα nova launcher + klwp (kustom live wallpaper) για να δω την συμπεριφορά του,με το mate 7 δεν ειχα ποτε μου τετοιο θεμα ,ήταν σταθερά πανω απο οκτω ωρες sot και με καλες προϋποθέσεις δλδ δυνατο σημα και wifi μου ειχε κτυπησει εννιαμιση.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εγώ σαν εσένα είμαι 5:30 ώρες βγάζω αλλά δεν το πολύ ψάχνω γιατί βγάζει με άνεση μέχρι το βράδυ που έτσι και αλλιώς θα το βάλω για φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Τι σας καταναλώνει τη μπαταρία; Βλέπετε κάτι ασυνήθιστο στα ποσοστά;

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σαν εσένα είμαι 5:30 ώρες βγάζω αλλά δεν το πολύ ψάχνω γιατί βγάζει με άνεση μέχρι το βράδυ που έτσι και αλλιώς θα το βάλω για φόρτιση.

Συμφωνώ,αλλα το mate το παιρνεις πρωτα για την μεγαλη του οθόνη και δεύτερο για την τεράστια μπαταρία του

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την 180 είχα 9+ ώρες

Και με την 321 8+ ώρες

 

Με την 320 θυμάμαι δεν πήγαινε καλά και αμέσως είχα βάλει την 321. Πάνω από 3 μήνες κανένα πρόβλημα κανένα κόλλημα και φουλ μπαταρία.

Οι χρόνοι που αναφέρω είναι όταν το δουλεύω με WiFi και το πολύ 1-2ωρες data είναι για επαγγελματική χρήση που σημαίνει ότι πάντα είναι στο ίντερνετ με 3 mail κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Αναβάθμισα πριν 2 μέρες απο τη Β180 στην Β320 και το μετάνιωσα την ίδια μέρα.

Η διάρκεια της μπαταρίας έπεσε σχεδόν στο μισό, με την ίδια πάνω-κάτω χρήση.

Θέλω να γυρίσω στην 180...γίνεται;;;

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είσαι ρουτ δεν γίνετε.

Βάλε την 321 και θα είσαι καλύτερα και από πριν.

Σε ευχαριστώ φίλε μου....Η αναβάθμιση γίνεται με τον φάκελο dload ...σωστά;;;

Έχεις διαθέσιμο link για το 321;;;

 

Δεν βρίσκω την 321 για το L29C432...

μπορώ να χρησιμοποιήσω την 321 που προορίζεται για το L29C636; Γνωρίζει κάποιος;

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου....Η αναβάθμιση γίνεται με τον φάκελο dload ...σωστά;;;

Έχεις διαθέσιμο link για το 321;;;

 

Δεν βρίσκω την 321 για το L29C432...

μπορώ να χρησιμοποιήσω την 321 που προορίζεται για το L29C636; Γνωρίζει κάποιος;

 

για την 320 βρήκα μπόλικο για το 321 τσου (μονο για το κινέζικο βρίσκω)

 

NXT-L29C432B320

http://4pda.ru/pages/go/?u=http%3A%2F%2Fupdate.hicloud.com%3A8180%2FTDS%2Fdata%2Ffiles%2Fp3%2Fs15%2FG1076%2Fg104%2Fv51770%2Ff1%2Ffull%2Fupdate.zip&e=49985867

Link to comment
Share on other sites

για την 320 βρήκα μπόλικο για το 321 τσου (μονο για το κινέζικο βρίσκω)

 

NXT-L29C432B320

http://4pda.ru/pages/go/?u=http%3A%2F%2Fupdate.hicloud.com%3A8180%2FTDS%2Fdata%2Ffiles%2Fp3%2Fs15%2FG1076%2Fg104%2Fv51770%2Ff1%2Ffull%2Fupdate.zip&e=49985867

Την έχω περάσει την 320, αλλά δεν είμαι ικανοποιημένος...

οπότε σκέφτομαι να πάω στην 321 ή να γυρίσω στην 180

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου....Η αναβάθμιση γίνεται με τον φάκελο dload ...σωστά;;;

Έχεις διαθέσιμο link για το 321;;;

 

Δεν βρίσκω την 321 για το L29C432...

μπορώ να χρησιμοποιήσω την 321 που προορίζεται για το L29C636; Γνωρίζει κάποιος;

Θα χασεις το μαγαζι με τα θεματα εαν περασεις την 321 και το Huawei backup για το τελευταίο εαν δεν κανω λαθος και καποια ακομα,γνωμη μου επειδη δουλεψα και την 320 και την 321 ειναι μια απο τα ιδια και τελος δεν υπαρχει 321 για τη συγκεκριμενη version,τωρα εγω με την 180 παρολο που ξηλωσα τον nova launcher και το kustom live wallpaper δεν βρηκα καμια διαφορα παλι εκει κοντα στις εξι ωρες το πολυ εαν μου βγαλει και σήμερα,δεν ξερω τι φταιει

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=http%3A%2F%2Fforum%2Exda-developers%2Ecom%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D3391727&share_tid=3391727&share_fid=3793&share_type=t

 

Huawei Mate 8 Stock Firmware official thread - 2016-09-10

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου....Η αναβάθμιση γίνεται με τον φάκελο dload ...σωστά;;;

Έχεις διαθέσιμο link για το 321;;;

 

Δεν βρίσκω την 321 για το L29C432...

μπορώ να χρησιμοποιήσω την 321 που προορίζεται για το L29C636; Γνωρίζει κάποιος;

 

Ναι σε όλα. Η 321 είναι για το 636 αλλά δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα έτσι το έχω και εγώ.

 

Θα χασεις το μαγαζι με τα θεματα εαν περασεις την 321 και το Huawei backup για το τελευταίο εαν δεν κανω λαθος και καποια ακομα,γνωμη μου επειδη δουλεψα και την 320 και την 321 ειναι μια απο τα ιδια και τελος δεν υπαρχει 321 για τη συγκεκριμενη version,τωρα εγω με την 180 παρολο που ξηλωσα τον nova launcher και το kustom live wallpaper δεν βρηκα καμια διαφορα παλι εκει κοντα στις εξι ωρες το πολυ εαν μου βγαλει και σήμερα,δεν ξερω τι φταιει

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=http%3A%2F%2Fforum%2Exda-developers%2Ecom%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D3391727&share_tid=3391727&share_fid=3793&share_type=t

 

Huawei Mate 8 Stock Firmware official thread - 2016-09-10

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μόνο αυτό για τα θέματα δεν θα δουλεύει όλα τα άλλα δουλεύουν κανονικά.

Όχι δεν είναι ίδιες έχουν διαφορά στην μπαταρία + κάνα δυο καλούδια όπως περιήγηση από τα δαχτιλικα αποτύπωματα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...