Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλή ερώτηση. Θα το δοκιμασω.

 

Ευχαριστώ πολύ, αναμένω απάντηση :)

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενεργοποιησε usb debug/mock locations και πολλοι λενε οτι πρεπει να ξετικαρεις το πρωτο κουτι preloader αυτό σε ποιο βήμα το κάνεις? Γιατί δεν το βρίσκω μέσα στο Flash tool!!!!!! Λίγη βοήθεια σας παρακαλώ μην κάνω καμιά πατάτα!!!!!!

 

Για το Flasharisma που βρίσκετε το κουτί του preloader για να το ξετικαρω?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οταν πατας παρατεταμενα το power δεν βγαζει τις επιλογες για σβησιμο;

Ναι το έβαλα σε flymode αλλά τα βίντεο που βλέπω στην μόνη εφαρμογή που έχω ενεργή είναι κατεβάσμενα κ δεν έχω επιλογές να κατεβάσω τίποτα από ίντερνετ για να κάνω αυτά που λες.

xiaomi mi3:cool:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλή χρονιά, να ρωτήσω επειδή δεν βρίσκω στα προηγούμενα ποστ, τι καθαρός χώρος μένει στο κινητό λόγω του ότι δεν παίρνει sd;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα παίδες!

Βλέπω ότι η συντριπτική πλειοψηφία παρήγγειλε από Vickmall. Εγώ παρήγγειλα από Minideal.net 3 συσκευές. Τι γνώμη έχετε; Και γενικά αν κάποιος έχει παραγγείλει από εκεί ξανά, πόσες περίπου μέρες κάνει; Έχω δώσει την παραγγελία στις 26/12.

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

NOKIA Lumia 920, Xiaomi Redmi Note 3, iPhone 6s, Pocophone F1
Link to comment
Share on other sites

Για το Flasharisma που βρίσκετε το κουτί του preloader για να το ξετικαρω?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι το έβαλα σε flymode αλλά τα βίντεο που βλέπω στην μόνη εφαρμογή που έχω ενεργή είναι κατεβάσμενα κ δεν έχω επιλογές να κατεβάσω τίποτα από ίντερνετ για να κάνω αυτά που λες.

Δεν χρειαζεται να κατεβασεις, μόνο κάνε κάτι σαν αναζητηση και θα σου βγαλει οτι δεν γινεται και μια ειδοποιηση internet-mobile settings από εκει σε παει κανονικα στις ρυθμισεις(αν καταλαβα και εγω καλα)

H πρώτη επιλογή είναι του preloader

http://prntscr.com/9l4srs

Edited by arist1976
Link to comment
Share on other sites

παιδια το τηλεφωνο παιζει στο 4G τις WIND που ειναι στα 800

Η μια απο τις 2 καρτες που εχω ειναι wind εχω 4g μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Oταν τη πατήσεις με τον preloader ετσι κάνει όταν το συνδεεις στον υπολογιστη(καθε 2-3 δευτερολεπτα δειχνει οτι συνδεεται και ξεσυνδεεται). Σου το ειπα το έχω πάθει και εγω παλιοτερα (αγχωθηκα πολυ) αλλά επανηλθε μετα απο προσπαθιες ωρών. Πιστέυω αν ηρεμήσεις και ξαναπροσπαθησεις ηρεμα και συγκροτημενα από την αρχη, θα το επαναφερεις το τηλεφωνο. Σορρυ δεν σου κανω τον εξυπνο(καμια προθεση), για να μη τα παρατησεις στα λεω. :)

 

Όλα όσα γράφετε τα έχω κάνει τουλάχιστον από 10 φορές το καθένα. Το αποτέλεσμα είναι το ίδιο. Το κινητό δεν ανοίγει με τίποτα με κανέναν τρόπο, ούτε φορτίζει, ούτε δονείται όταν κάνω συνδυασμούς volume down+power, volume up+power. Μόνο ο υπολογιστής το βλέπει αλλά αμέσως κάνει αποσυνδέσεις και επανασυνδέσεις. Έχω κάνει 10 φορές φλασάρισμα και διαφορετικές κιόλας ρομ με το sp flash tool αλλά ενώ τις περνάει κανονικά το κινητό δεν ανοίγει με τίποτα! Σας ευχαριστώ πάντως για τις απαντήσεις σας.... Κρίμα....

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες με άλλο καλώδιο και σε διαφορετική θύρα ε ????

Τι να πω σε κανένα xda ρίξε καμιά ερώτηση ή βρες τίποτα μπας και σε βοηθήσει ..... όπως και να χει επίμονη και υπομονή φίλε μου ..

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να κατεβασεις, μόνο κάνε κάτι σαν αναζητηση και θα σου βγαλει οτι δεν γινεται και μια ειδοποιηση internet-mobile settings από εκει σε παει κανονικα στις ρυθμισεις(αν καταλαβα και εγω καλα)

H πρώτη επιλογή είναι του preloader

http://prntscr.com/9l4srs

Ευχαριστώ πολύ πάω να κάνω Flasharisma αναγκαστικά!!!!!

xiaomi mi3:cool:
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την official rom την ξεζιπαρω αλλά έχει μόνο ένα αρχείο image κ δεν το αναγνωρίζει το Flash tool τι κάνω λάθος?
xiaomi mi3:cool:
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονια σε όλους,

Θέλω να αγοράσω την συσκευη από vickmall, σκεφτομαι να πάρω την έκδοση με την αρχική ρομ, μπορεί όμως κάποιος να μου εξηγήσει τι θα πρέπει να κάνω μετά? Δεν με ενδιαφέρουν τα ελληνικά, οπότε ίσως να μου κάνει και η έκδοση που θα πάρω, όμως κινεζικες εφαρμογές τις βγαζω εγώ? googlestore θα έχει? Πρέπει νατους πως να το ρουτάρουν?

Βασικά καταλαβαίνω ότι χρειάζομαι πολύ διαβασμα για νακαταλάβω τι γίνεται, υπάρχει κανένας συγκεντρωτικός οδηγός να καταλάβω τι παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την official rom την ξεζιπαρω αλλά έχει μόνο ένα αρχείο image κ δεν το αναγνωρίζει το Flash tool τι κάνω λάθος?

 

Κατέβασε αυτή τη fastboot rom 7.0.19.0 και δοκίμασε. Και εγώ αυτή πέρασα.

http://bigota.d.miui.com/V7.0.19.0.LHNCNCJ/hennessy_images_V7.0.19.0.LHNCNCJ_20151209.0000.6_5.0_cn_124e7a6b1c.tgz

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη χρονια

Ενδιαφερομαι να το αγορασω αμεσα.

Το πρωτο μου κινεζικο και ασχετος απο MIUI

Τρεχει nova launcher και true phone calller?τα εχει δοκιμασει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

@Tech_mobile

Την ίδια σκέψη έχω κάνει και γω.

Αν στο vickmall Δεν επιλέξουμε Multilanguage Ή official Τότε με ποια Rom θα έρθει ? Όπως και να'χει στο μαγαζί θα το ανοίξουν το κινητό να τεστάρουν λειτουργίες κτλ?, Γιατί θα προτιμούσα να έρθει σφραγισμένο. Το μόνο που θέλω είναι κάποια στιγμή αργότερα να περάσω την GTV. Οπότε δεν με πειράζει να είναι στα αγγλικά με ελληνικό πληκτρολόγιο

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονια σε όλους,

Θέλω να αγοράσω την συσκευη από vickmall, σκεφτομαι να πάρω την έκδοση με την αρχική ρομ, μπορεί όμως κάποιος να μου εξηγήσει τι θα πρέπει να κάνω μετά? Δεν με ενδιαφέρουν τα ελληνικά, οπότε ίσως να μου κάνει και η έκδοση που θα πάρω, όμως κινεζικες εφαρμογές τις βγαζω εγώ? googlestore θα έχει? Πρέπει νατους πως να το ρουτάρουν?

Βασικά καταλαβαίνω ότι χρειάζομαι πολύ διαβασμα για νακαταλάβω τι γίνεται, υπάρχει κανένας συγκεντρωτικός οδηγός να καταλάβω τι παίζει?

Πες να σου το στείλουνε αθικτο με την official αγγλοκινεζικη. Ετσι θα αφαιρέσεις μόνος τις κινεζικες εφαρμογές και θα περάσεις gapps, αλλά θθα έχεις τις αναβαθμίσεις. Τώρα αν το θες ρουταρισμένο ειναι δικη σου επιλογη (τους λες και το κανουνε ή το κανεις μονος μετά). Αν και διαβασα στο αγγλικο να μην τα ρουταρουμε γιατι παθαινουνε σε μερικες περιπτωσεις. Εσυ αποφασίζεις...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά προτιμώ να μην το αγγίζουν κάναν! Οπότε οταν το ειδα μέσα στη ζελατίνη πραγματικά χάρηκα! :p

 

Δεν την θεωρώ και πολύ καλή αυτή την συμβουλή οταν μιλάμε για κινητό που έρχεται απο την Κίνα. Υπάρχουν πολλά ελαττώματα σε hardware που μπορεί να προλάβει ένας οπτικός έλεγχος και ένα άναμμα της συσκευής και να αποφύγεις το ξενέρωμα μιας προβληματικής συσκευής του κόστους να το στείλεις πίσω και του 1 μήνα αναμονή για νέα κομμάτι. Και όλα αυτά σε αντιστάθμισμα για να πάρω την ...παρθενια της ζελατίνας....χίλιες φορές άνοιγμα απο το μαγαζί.

Link to comment
Share on other sites

Η μια απο τις 2 καρτες που εχω ειναι wind εχω 4g μια χαρα.
χρονια πολλα σε ολους, φιλε επιδη ολοι οι φιλοι εδω γραφουν οτι δε παιζει το 4G τις WIND σε παρακαλω τσεκαρισετω με μια καρτα μονο τις WIND μεσα για α σιγουρευτουμε οτι πιανει 4G και μετα μου λες απο που το πηρες και εαν εχει βαλει αλλη ρομ μηπως σε αυτο οφείλετε το οτι δουλευει σε εσενα σε ευχαριστω πολυ γιατι το τηλεφωνο μου αρεση πολυ και θελω α το παρω
Link to comment
Share on other sites

Πες να σου το στείλουνε αθικτο με την official αγγλοκινεζικη. Ετσι θα αφαιρέσεις μόνος τις κινεζικες εφαρμογές και θα περάσεις gapps, αλλά θθα έχεις τις αναβαθμίσεις. Τώρα αν το θες ρουταρισμένο ειναι δικη σου επιλογη (τους λες και το κανουνε ή το κανεις μονος μετά). Αν και διαβασα στο αγγλικο να μην τα ρουταρουμε γιατι παθαινουνε σε μερικες περιπτωσεις. Εσυ αποφασίζεις...

 

ΟΚ, ελληνικό πληκτρολόγιο θα έχει? ή πρέπει να το εγκαταστήσω εγώ??

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα σε ολους, φιλε επιδη ολοι οι φιλοι εδω γραφουν οτι δε παιζει το 4G τις WIND σε παρακαλω τσεκαρισετω με μια καρτα μονο τις WIND μεσα για α σιγουρευτουμε οτι πιανει 4G και μετα μου λες απο που το πηρες και εαν εχει βαλει αλλη ρομ μηπως σε αυτο οφείλετε το οτι δουλευει σε εσενα σε ευχαριστω πολυ γιατι το τηλεφωνο μου αρεση πολυ και θελω α το παρω

 

κανείς δεν έγραψε ότι δεν παίζει το 4g της wind,αυτό που λέμε είναι ότι δεν θα παίζει σε περιοχές που η wind χρησιμοποίει μόνο την μπάντα στα 800MHz

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Κατέβασα την official rom την ξεζιπαρω αλλά έχει μόνο ένα αρχείο image κ δεν το αναγνωρίζει το Flash tool τι κάνω λάθος?

Τι εκανες τελικα; Όλα οκ; Τη φλάσαρες;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...