Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οντως απο χρωμα τι λετε?

Μου φαινεται ωραιο το χρυσο αλλα μην ειναι πολυ κιτς?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οντως απο χρωμα τι λετε?

Μου φαινεται ωραιο το χρυσο αλλα μην ειναι πολυ κιτς?

Το έχω ξαναγράψει.... το χρυσό που δεν είναι προς το κίτρινο αλλά προς το μπεζ, περίπου όπως είναι το χρώμα του espresso από την μηχανή, είναι πραγματικά απίστευτο σε απόχρωση και καθόλου κιτς...

Εγώ που δεν τα χώνει τα χρυσά δεν το χορταίνω να το βλεπω:lol:

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

πρωτη του μηνα αρχισαν να στελνουν οποτε σε καμια 20αρια μερες πιστευω θα το εχω. γραφουν οτι εχουν multi και play store. θα ενημερωσω μολις παραλαβω

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ας γραψει καποιος μοντερειτορ στην αρχικη σελιδα τις οδηγιες της official rom γιατι χανονται μεσα στις σελιδες

 

Πήρα κι εγώ 2 εχθές από geekbuying. Θα ποστάρω μόλις τα τσεκάρω και έχω το πρώτο feedback.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία για να περάσω την official πάνω σε αυτή του vickmall είναι εύκολη; επειδή το πήρα από άλλον πως μπορώ να ξέρω ποια ρομ φοράει;
Link to comment
Share on other sites

Φίλος μου βιαστηκε και το πηρε απο το etotalk με etotalk rom Που λεει μεσα οτι εχουν ελληνικα

κανεις απο εκει που εχει παραλαβει να μας πει τι σοι rom εχουνε μεσα?

Link to comment
Share on other sites

Ο αδερφός μου που είχε κάνει παραγγελία από Everbuying του έστειλαν tracking αλλά είχε βάλει DHL οπότε το κόβω για τελωνείο! Εγώ έκανα παραγγελία απο εκεί σήμερα με απλό ταχυδρομείο!

BTW: Οποίος θέλει έκπτωση 5$ από Vickmall να βάλει τον κωδικό 5Vick

 

μου λεει "Coupon code "5Vick " is not valid." :mad:

Link to comment
Share on other sites

Εχεις τη ROM του vickmall που ειναι multi και οχι την official αρα δεν εχεις updates. Για να εχεις updates πρεπει να περασεις την official με fastboot

 

 

 

Οχι ολες.

 

ρέπει να είναι χάλια αυτή η ρομ σε σχέση με την μπαταριά σε μια φόρτιση μου κρατά 12 ώρες απλή χρήση με wifi και 3g για chating και SOT 4:30 ώρες

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή λόγω συνήθειας από το προηγούμενο που είχα (lg g2) έχω συνηθίσει να πατάω το κεντρικό τετραγωνάκι και να βγαίνουν οι εφαρμογές έχει βάλει κανείς το nova laucher???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή λόγω συνήθειας από το προηγούμενο που είχα (lg g2) έχω συνηθίσει να πατάω το κεντρικό τετραγωνάκι και να βγαίνουν οι εφαρμογές έχει βάλει κανείς το nova laucher???

Τον δοκίμασα για λίγες ώρες και δουλεύει κανονικά, αλλά επέστρεψα σε αυτόν της miui για αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

πρωτη του μηνα αρχισαν να στελνουν οποτε σε καμια 20αρια μερες πιστευω θα το εχω. γραφουν οτι εχουν multi και play store. θα ενημερωσω μολις παραλαβω

 

Eγώ παραλαμβάνω αύριο (το κινητό είναι για φίλο όχι για εμένα) οπότε η απορία θα μου λυθεί σε 24 ώρες

δεν ξέρω τι παίχτηκε αλλά το trucking number ήρθε 21/12/2015 και το παραλαμβάνω μετά 15 ημέρες 05/01/2016 απο geekbuyng

μιλάμε ο φίλος μου είναι πολύ κολόφαρδος όσες παραγγελίες κι αν έχω κάνει απο το εν λόγο μαγαζί μου ερχόταν στο 20ήμερο και βάλε :lol:

Edited by tsarlatanos
Link to comment
Share on other sites

Ο χωρος αποθηκευσης ειναι καπως χωρισμενος η ειναι και τα 32 γιγα ολα σε ενα ?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν είμαι με οfficial για να μου πει κάποιος αν ξέρει έχω βάλει 2 κάρτες σιμ σε ποιο σημείο των ρυθμίσεων μπορώ να βάλω εκτροπή του 1 άριθμου στον άλλο έτσι ώστε όταν μιλάω στην μια γραμμή να μην φαίνεται ανενεργη η άλλη κ να την εκτρεπει σε αυτήν που μιλάω????? Sos επαγγελματικες γραμμές κ καίγομαι ας βοηθήσει οποίος ξέρει!!!!
xiaomi mi3:cool:
Link to comment
Share on other sites

Και εγω που πηγα απο Vickmall σε Official fast boot stable 7.0.19.0 και μετα την Rootara, μεσα σε 2 μερες ενω δουλευε μου brickare το κινητο , το ειχα κανει ενα restart και εμεινα σε boot loop ολοκληρο βραδυ πρωτοχρονιας (Παλι καλα ειχα 60% μπαταρια μεσα 6 ωρες ητανε σε boot loop και δεν μπορουσα να το απενεργοποιησω με τιποτα) , γυρισα 7:30 το πρωι σπιτι και ξανα περασα με Fastboot την 7.0.19.0 και ειμαι καλα απο τοτε μεχρι τωρα χωρις Root, ας ελπισουμε θα βγει κατι καλο συντομα σε θεμα Root :(

 

Φίλε μου πως έβαλες την official; Η έκδοση που φορά η vickmall, όταν φορτώνεις Update package στο κινητό, κάνει επανεκκίνηση και μετά ... δεν κάνει τίποτα! Δοκίμασα και μέσω miflash να γράψω με fastboot κάποια official English/Chinese, αλλά μου χτύπησε το ακόλουθο σφάλμα:

Ακαθόριστο σφάλμα (0x80004005: FAILED (remote: download for partition 'boot' is not allowed)

 

Δε ξέρω αν είναι κλειδωμένος o bootloader. Το κινητό φοράει θεωρητικά τα 7.0.Χ.0 που θα έπρεπε να είναι Αγγλοκινέζικη μόνο και χωρίς play store, αλλά αυτό έχει play store και κάποια ελληνικά και είναι και rooted μέσω του Kingsoft.

 

Μεγάλο χάλι το firmware του vickmall.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα, ποια η διαφορα fastboot και stable(περαν του μεγεθους) ?

Νομίζω οτι η fastboot είναι το ''χαλί'' που επάνω της περνας την stable ή την developer. Την fastboot την περνάς μόνο με υπολογιστη ενώ τις άλλες και μέσα από το κινητο(recovery,updater). Γι'αυτό η fastboot είναι 2+GB ενώ οι stable-developer 700-800ΜΒ. Όποιος γνωρίζει καλύτερα ας μας φωτίσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η διαδικασία για να περάσω την official πάνω σε αυτή του vickmall είναι εύκολη; επειδή το πήρα από άλλον πως μπορώ να ξέρω ποια ρομ φοράει;

Ποιά ρομ φοράει θα δεις από τις ρυθμίσεις-about phone-miui version. Η διαδικασία για τη official είναι εδώ:

http://en.miui.com/thread-193681-1-1.html

Αλλά πρόσεχε, στο flashtool να ξετικάρεις την πρώτη επιλογή(του preloader) αλλιώς υπάρχει περίπτωση να το πάρεις στο χέρι. Αν αποφασίσεις να το κάνεις, καλύτερα πες κάποιον που το έχει κάνει να σε βοηθήσει λίγο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδες!

 

το minideal ξερει κανεις τι βαζει για ελληνικα και playstore? (ποια rom δλδ)

είναι stable?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδες!

 

το minideal ξερει κανεις τι βαζει για ελληνικα και playstore? (ποια rom δλδ)

είναι stable?

 

Εγώ το πείρα από minideal

http://postimg.org/image/46vml76yf/

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πως έβαλες την official; Η έκδοση που φορά η vickmall, όταν φορτώνεις Update package στο κινητό, κάνει επανεκκίνηση και μετά ... δεν κάνει τίποτα! Δοκίμασα και μέσω miflash να γράψω με fastboot κάποια official English/Chinese, αλλά μου χτύπησε το ακόλουθο σφάλμα:

Ακαθόριστο σφάλμα (0x80004005: FAILED (remote: download for partition 'boot' is not allowed)

 

Δε ξέρω αν είναι κλειδωμένος o bootloader. Το κινητό φοράει θεωρητικά τα 7.0.Χ.0 που θα έπρεπε να είναι Αγγλοκινέζικη μόνο και χωρίς play store, αλλά αυτό έχει play store και κάποια ελληνικά και είναι και rooted μέσω του Kingsoft.

 

Μεγάλο χάλι το firmware του vickmall.

Δεν σου κάκει αναβαθμιση γιατι δεν είναι official rom μάλλον. Tην official μπορείς να την περάσεις μόνο με το sp flashtool(λόγω κλειδωμενου bootloader). Ορίστε και ένας οδηγός: http://en.miui.com/thread-193681-1-1.html

Αν αποφασίσεις να περάσεις την fastboot στείλε μήνυμα να σε βοηθήσω λίγο(γιατί μπορεί να μπρικάρει)

Link to comment
Share on other sites

καταρχας ευχαριστω για την απαντηση βαγγο!

είναι σταθερη στην χρηση? είναι τελειο το κινητο και το θελω για τον πατερα μου αλλα μην ειναι ταλαιπωρια φοβαμαι...

 

αν βγει update πανω στην ρομ που σου βαζει το Minideal επισης δεν πιστευω τιποτα να χανεται το Playstore?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οπα τωρα καταλαβα.........εαν δεν βαριεσε κανε μια επαναφορα και δοκιμασε παλι.

Eσυ δλδ δεν βλεπεις το παρακατω.....

http://i68.tinypic.com/nqyav5.jpg

Οκ παιδιά, το θέμα με το gps λύθηκε και τωρα κλειδώνει σε δευτερόλεπτα. Έκανα uninstall και ξανά install το gps test, τώρα όλα μέλι-γάλα.

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καταρχας ευχαριστω για την απαντηση βαγγο!

είναι σταθερη στην χρηση? είναι τελειο το κινητο και το θελω για τον πατερα μου αλλα μην ειναι ταλαιπωρια φοβαμαι...

 

αν βγει update πανω στην ρομ που σου βαζει το Minideal επισης δεν πιστευω τιποτα να χανεται το Playstore?

Aν δεν σου αφήσει την official και σου βάλει κάποια multi(όπως στη φώτο παραπάνω), ξεχνα τα updates

Link to comment
Share on other sites

καταρχας ευχαριστω για την απαντηση βαγγο!

είναι σταθερη στην χρηση? είναι τελειο το κινητο και το θελω για τον πατερα μου αλλα μην ειναι ταλαιπωρια φοβαμαι...

 

αν βγει update πανω στην ρομ που σου βαζει το Minideal επισης δεν πιστευω τιποτα να χανεται το Playstore?

 

Αρχικά το κινητό είναι φανταστικό για τα λεφτά του , όταν μου ήρθε το έστειλαν 19/12 και το παρέλαβα 27/12 αν θυμάμαι καλά μέσα σε 2 εβδομάδες , την πρώτη φορά που το άνοιξα δεν έπαιρνε επαφές ενώ έπαιρνε το το gmail και έδειχνε ότι έκανε συγχρονισμό , έκανα μια επαναφορά ρυθμίσεων και μια χαρά τζετ έκανε συγχρονισμό της επαφές. Η ρομ σταθερή απλός βλέπω που λένε τα υπολύπα παίδια ότι έχουν SOT 7 ώρες εμένα βγάζει γύρο στης 5:30-6 ώρες , νομίζω φταίει μάλλον η ρομ.

Κατά τα άλλα δεν έχω θέμα βγάζει μια μέρα χαλαρά με όλη μέρα ανοιχτά είτε 3G (ποίανει 4g και cosmote & vodafone έχω και της δύο μέσα) και με chating όλη μέρα , και όταν λέω όλη μέρα το ευνοώ αν έχεις κοπέλα από άλλο μέρος καταλαβαίνεις τι εννοώ όλη μέρα φωτιά παίρνει ;).

Το GPS φανταστικό μέσα στο σπίτι κλείδωνε και με έβγαζε κανονικά στο Sygin το πρόγραμμα που χρησιμοποιώ καμιά σχέση με το ανακριβές GPS του lg g2.

Η κάμε ικανοποιητική. Μέxρη στιγμής δεν το μετανιώνω που το πείρα , και σε καλή τιμή πριν ανέβει , το χρυσό ειναι καταπληκτικό , θυμίζει και λίγο iphone :P

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω ? ειναι καλυτερα να βαλουμε την 7.0.16.0 ή βαζουμε κατευθειαν την 7.0.19.0.?

 

γιατι κανενας δεν αναφερει πουθενα αυτο με το usb debugging?

στο flash tool τα εχουμε τσεκαρισμενα ολα ? και την επιλογη download ή ειναι καλυτερα format/download?

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν με την τελευταια stable 7.0.22.0 και τις τελευταίες 3 μέρες είμαι με την τελευταία developer 5.12.31. Έχω να παρατηρησω οτι η συσκευή ανεβάζει υψηλότερη θερμοκρασία αποτι με τη stable, ενω και στη μπαταρία μένει στις 4:30-5 ώρες οθόνη, ενω με τη stable ήμουν στις 5-5:30 ώρες
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...