Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άσε φίλε μου έχω φρικάρει προσπαθώ και την κατεβάζω συνέχεια κ όταν την ξεζιπαρω μου δίνει ένα μόνο αρχείο image οπότε αυτό μου δείχνει ότι δεν έχει κατέβει σωστά έτσι δεν είναι????? Ευχαριστώ πάντως για το ενδιαφέρον σου. Δες φώτο που δείχνει το αρχειο0e650ec5b4c0060210fe476efda94630.jpg

 

Το αρχείο που κατέβασες έχει κατάληξη .tgz ή κάτι άλλο; Αν είναι κάτι άλλο κάνε το rename σε .tgz και πάλι extract

Edited by dilated
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Διαγράφηκαν μηνύματα. Μείνετε στο θέμα παρακαλώ με ότι έχει να κάνει με την συσκευή και όχι τους τρόπους πληρωμής. Υπάρχουν ξεχωριστά θέματα για άλλου είδους ζητήματα.
Link to comment
Share on other sites

Το αρχείο που κατέβασες έχει κατάληξη .tgz ή κάτι άλλο; Αν είναι κάτι άλλο κάνε το rename σε .tgz και πάλι extract

Όχι το κοίταξα κ αυτό δες φώτο και το συμπιεσμένο κ το ασυμπιεστο το ίδιο 3f98b9b2860f72d8fb1a1e3b08fe1ad7.jpg

xiaomi mi3:cool:
Link to comment
Share on other sites

Όχι το κοίταξα κ αυτό δες φώτο και το συμπιεσμένο κ το ασυμπιεστο το ίδιο 3f98b9b2860f72d8fb1a1e3b08fe1ad7.jpg

Μηπως αντι για τη fastboot κατεβασες τη stable; Φίλε αυτό είναι το λινκ http://bigota.d.miui.com/V7.0.19.0.LHNCNCJ/hennessy_images_V7.0.19.0.LHNCNCJ_20151209.0000.6_5.0_cn_124e7a6b1c.tgz

Link to comment
Share on other sites

Μηπως αντι για τη fastboot κατεβασες τη stable; Φίλε αυτό είναι το λινκ http://bigota.d.miui.com/V7.0.19.0.LHNCNCJ/hennessy_images_V7.0.19.0.LHNCNCJ_20151209.0000.6_5.0_cn_124e7a6b1c.tgz

Πάω να το δω κ σου λέω όταν κατέβει ευχαριστώ πάντως έτσι κ αλλιώς..

xiaomi mi3:cool:
Link to comment
Share on other sites

Πάω να το δω κ σου λέω όταν κατέβει ευχαριστώ πάντως έτσι κ αλλιώς..

Σου το λέω γιατί η είναι stable 800mb ενώ η fastboot 2,1gb και από υπολογιστη φλασάρεις πρώτα τη fastboot.

Link to comment
Share on other sites

εφαρμογη ειναι που τεσταρει την ταχυτητα του αποθηκευτικου χωρου, write - read speed, ειδικα σε sequential write υπαρχει πονος.....

 

την ξέρω γιατί την είχα όταν έκανα πειράματα με booster κλπ

ok καλό είναι να έχουμε μια γενική ιδέα αλλά με την μεταφορά των αρχείων από pc στην συσκευή δεν πολύ κολλάει γιατί εκεί μπλέκουμε με το Mtp

Link to comment
Share on other sites

Το βαρεθηκα παλικάρια μου και νομιζω μου πέφτει και λίγο μεγάλο. Και δεν το έχω ούτε εβδομάδα λέω να το δώσω να πάω για άλλα

 

γιατι φιλε μου θες να το δωσεις (αν επιτεπετε)? δεν το εχω.. ειμαι στο ψαξιμο

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήρθε με multilingual MIUI 7.0 Stable 7.0.99.11(LHFNYUN),με playstore και kingroot-kinguser :confused:

Ξέχασαν να μου βάλουν μέσα τον ανταπτορα για τον φόρτιστη,που βρίσκουμε τώρα?

Εντάξει έχω φορτιστες από αλλά κινητά αλλά θέλω να το δουλεύω με τον δικό του.

Όλα φαίνεται να δουλεύουν άψογα μέχρι στιγμής

:D

Α!η συσκευασία απο banggood απαιχτη λέμε!

 

Καλη χρονια.επειδη σημερα εφυγε και το δικο μου απο banggood.Πως το βλεπεις το τηλεφωνο?εχει καθολου κολληματα?μιας και απο τη διαβασα παιζει ρολο η ρομ.Τελος διαβασα σε μια ανακοινωση της ελληνικης miui οτι με τις rom που βαζουν τα κινεζομαγαζα μπορει να κινδυνευουν τα πρωσοπικα στοιχεια του χρηστη.αν καποιος ξερει θα ηθελα να μου εξηγησει τι ισχυει μιας και ειναι η πρωτη μου επαφη με κινεζικη συσκευη.ευχαριστω!

Edited by Sokk
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια.επειδη σημερα εφυγε και το δικο μου απο banggood.Πως το βλεπεις το τηλεφωνο?εχει καθολου κολληματα?μιας και απο τη διαβασα παιζει ρολο η ρομ.Τελος διαβασα σε μια ανακοινωση της ελληνικης miui οτι με τις rom που βαζουν τα κινεζομαγαζα μπορει να κινδυνευουν τα πρωσοπικα στοιχεια του χρηστη.αν καποιος ξερει θα ηθελα να μου εξηγησει τι ισχυει μιας και ειναι η πρωτη μου επαφη με κινεζικη συσκευη.ευχαριστω!

 

Μήπως διάβασες την ανακοίνωση της xiaomi για τον bootloader ;

 

τι να σου εξηγήσουμε , είναι απλό , όταν λες στον πωλητή βάλε μου κάτι ανεπίσημο , υπάρχει αυτός ο φόβος , ειδικά αν δεν λέμε για κάποιο "γνωστό" μαγαζί αλλά για έναν "άσχετο" πωλητή

Link to comment
Share on other sites

Μήπως διάβασες την ανακοίνωση της xiaomi για τον bootloader ;

 

τι να σου εξηγήσουμε , είναι απλό , όταν λες στον πωλητή βάλε μου κάτι ανεπίσημο , υπάρχει αυτός ο φόβος , ειδικά αν δεν λέμε για κάποιο "γνωστό" μαγαζί αλλά για έναν "άσχετο" πωλητή

Ε ναι καπως ετσι παει δυστηχως.

@ALL

Οσοι αγοραζεται τωρα,και για να μην τα λεμε ξανα και ξανα,να ζηταται να σας το στελνουν εντελως απειραχτο,ειναι με Αγγλικα τουλαχιστον η εργοστασιακη rom,συντομα θα εχουμε νεα καθαρη rom να περασετε παιδια.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

παίδες τι κερδίζω αν διαλέξω την stable rom έναντι της multi; μπορώ να ζητήσω να μου απεγκαταστησουν τις κινέζικες εφαρμογές της stable ή δε γινεται;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα παίδες!

Βλέπω ότι η συντριπτική πλειοψηφία παρήγγειλε από Vickmall. Εγώ παρήγγειλα από Minideal.net 3 συσκευές. Τι γνώμη έχετε;

Και το minideal και το vickmall ειναι σοβαρα μαγαζια, δεν θα εχεις καποιο προβλημα.

Απλα το vickmall ειναι πιο καλο γιατι "ψαχνεται" στο θεμα των rom αλλα και μπορεις να κανεις παζαρια μιλωντας με την selina και να σου δωσει για δωρο καμια θηκη, ακουστικα και οτι επιπλεον καταφερεις να παρεις.

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει κανεις που εχει και το redmi note 2 και το 3 (η ειχε τελος παντων) να μας πει την διαφορα στην οθονη?

Ειναι πολυ καλυτερη η λιγο? Με ενδιαφερει παρα παρα πολυ η οθονη και σκεφτομαι αξιζει να πουλησω το redmi note 2 και να σκασω αλλα 50 για το 3αρι η θα δω μικρη διαφορα?

Ίδιες οθόνες έχουν, δεν έχουν διαφορά!

Link to comment
Share on other sites

ελληνική gtv τι λέει παιδιά? Υπάρχει κάποιος που να δοκίμασε? να περιμένουμε ακόμα δηλαδή ή να τη βάλουμε και να περιμένουμε τα updates κανονικά? σας ευχαριστώ
Δεν αξιζει να την περασουμε ακομη,υπαρχει μεγαλος κινδυνος να μπρικαρει το κινητο με τοση διαδικασια που θελει.Μονο αν την εκαναν σε fastboot θα αξιζε,αλλα δεν το βλεπω.Προς το παρον,οτι καλυτερο ειναι η sphinx,αλλα δυστυχως δεν εχει ελληνικα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν αξιζει να την περασουμε ακομη,υπαρχει μεγαλος κινδυνος να μπρικαρει το κινητο με τοση διαδικασια που θελει.Μονο αν την εκαναν σε fastboot θα αξιζε,αλλα δεν το βλεπω.Προς το παρον,οτι καλυτερο ειναι η sphinx,αλλα δυστυχως δεν εχει ελληνικα.

Εχεις περάσει τη sphinx; Ποια είναι η γνώμη σου; Εγω εχω τη τελευταια developer. Εχεις άποψη;

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια.επειδη σημερα εφυγε και το δικο μου απο banggood.Πως το βλεπεις το τηλεφωνο?εχει καθολου κολληματα?μιας και απο τη διαβασα παιζει ρολο η ρομ.Τελος διαβασα σε μια ανακοινωση της ελληνικης miui οτι με τις rom που βαζουν τα κινεζομαγαζα μπορει να κινδυνευουν τα πρωσοπικα στοιχεια του χρηστη.αν καποιος ξερει θα ηθελα να μου εξηγησει τι ισχυει μιας και ειναι η πρωτη μου επαφη με κινεζικη συσκευη.ευχαριστω!

 

Το τηλέφωνο δουλεύει μία χαρά και η rom του είναι χωρίς bug, καθαρισμένο απο κινεζικές εφαρμογες.

Βέβαια έχει μέσα καποιες εφαρμογές που τις απενεργοποίησα όπως du speed booster,clean master,antivirus 360 κτλ.

Εγώ δεν το ζήτησα με multi εξάλλου στις πληροφορίες μέσα έλεγε οτι έρχεται με την εργοστάσιακη(chinese,english)και χωρίς play store.

Τώρα τι άλλαξε και το πηραξανε δε ξέρω.

Το kingroot που είχε μέσα δεν δούλεψε για root(έλεγε οτι για την ωρα δεν γίνεται, κάτι τέτοιο)!

Το τηλέφωνο είναι εκπληκτικό.

Το μονο bug που έχω δει μέχρι τώρα είναι η εφαρμογή των μηνυμάτων δεν ανοίγει με το πρωτο πάτημα αλλά με το δεύτερο.

Απο κάμερα πολύ καλό μονο όταν ο φωτισμός είναι περίεργος και δεν ανάβει το φλας σε περιβάλλον με μέτριο φωτισμό η φωτο μερικές φορες είναι με λίγο θόρυβο,βίντεο πολύ καλό.

Μπαταρία στην πρωτη φόρτιση μου έβγαλε κοντά στις 7ωρες sot χωρίς 3g-4g μονο wifi βέβαια και συνολικά 40 ώρες αναμονή.

Αυτά για αρχή εξάλλου 3 μέρες το χω!

Που διαβασες αυτό για υποκλοπη των στοιχειων στο Ελληνικό φόρουμ miui?

Αυτό γράφτηκε για των κλειδωμένο bootloader απο την ίδια την εταιρία νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Έχει και ένα θεματάκι με το gps

Τι ακριβως θεματακι εχει φιλε μου??

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως θεματακι εχει φιλε μου??

Δεν κλειδώνει, φτάνει κοντα αλλα τελικά δεν βρίσκει τη θέση σου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κλειδώνει, φτάνει κοντα αλλα τελικά δεν βρίσκει τη θέση σου.

Τι ακριβως εννοεις??Τι δεν κλειδωνει??Με ποια εφαρμογη το δοκιμασες??Με το Sygic που δοκιμαζω εγω τουλαχιστον μια χαρα τα παει σε real time πλοηγηση και εννοειται χωρις data.Το gps test τι σου δειχνει?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Και Sygic και Navigon κλειδωνει μια χαρα και δουλευει τελεια.

Ειμαι με την τελευταια official dev

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως εννοεις??Τι δεν κλειδωνει??Με ποια εφαρμογη το δοκιμασες??Με το Sygic που δοκιμαζω εγω τουλαχιστον μια χαρα τα παει σε real time πλοηγηση και εννοειται χωρις data.Το gps test τι σου δει

To gps test εχψ και εγώ. Φτάνει στα 3 πόδια αλλά δεν κλειδώνει με την τελευταία developer. Με τις προηγούμενες ρομ δεν δοκίμασα. Καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...