Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε κανείς να αντιγράψει κανένα μεγάλο αρχείο στο RN3, να μας πει read/write speeds? Πιάνει 10-15 MB/s ή θα γερνάμε κάτα το copy/paste?

 

Ξέρω δεν είναι υποχρεωτικό να απαντήσετε, αλλά με τόσους κατόχους, δεν υπάρχει ούτε ένας, μετά από 2 εβδομάδες που να έχει αντιγράψει ένα αρχείο τουλάχιστον 1GB στο RN3 να μας πει τα writing speeds?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κανείς δεν έγραψε ότι δεν παίζει το 4g της wind,αυτό που λέμε είναι ότι δεν θα παίζει σε περιοχές που η wind χρησιμοποίει μόνο την μπάντα στα 800MHz
ευχαριστω φιλε δηλαδη αν καταλαβα καλα η wind εκτος απο τις 800 δουλευει και στις αλλες 1800 /2700 αυτο εξαρτατε απο τη περιοχη η κατι αλλο για να το ψαξω να δω αν εδω στην τριπολη τι εχουμε,,,σε ευχαριστω χρονια πολλα
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω δεν είναι υποχρεωτικό να απαντήσετε, αλλά με τόσους κατόχους, δεν υπάρχει ούτε ένας, μετά από 2 εβδομάδες που να έχει αντιγράψει ένα αρχείο τουλάχιστον 1GB στο RN3 να μας πει τα writing speeds?

Έκανα 2-3 μεταφορές αλλά τα Windows δεν έβγαλαν ταχύτητα όπως κάνουν σε όλα τα κινητά άλλωστε. Γενικά ήταν γρήγορα υποθέτω πάνω από 10 το write.

Απο την άλλη εσένα γιατί σε πειράζουν αυτά τα νούμερα; με βάση αυτά θα διάλεγες κινητό; το συγκεκριμένο έχει τόσα πλεονέκτηματα που δεν θα σε νοιάζει ποτέ η ταχύτητα μεταφοράς δεδομένων.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα 2-3 μεταφορές αλλά τα Windows δεν έβγαλαν ταχύτητα όπως κάνουν σε όλα τα κινητά άλλωστε. Γενικά ήταν γρήγορα υποθέτω πάνω από 10 το write.

Απο την άλλη εσένα γιατί σε πειράζουν αυτά τα νούμερα; με βάση αυτά θα διάλεγες κινητό; το συγκεκριμένο έχει τόσα πλεονέκτηματα που δεν θα σε νοιάζει ποτέ η ταχύτητα μεταφοράς δεδομένων.

 

Ναι, γιατί μεταφέρω καθημερινά μεγάλα αρχεία στο κινητό για consumption, άμα είναι να γράφει με 3MB/s δεν μου κάνει. Άμα γράφει με ~10 είμαι κομπλέ, άμα γράφει με 15 MB/s είμαι υπερευχαριστημένος.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα ήταν πάνω από 6-7 πάντως. Αν βρω όρεξη τότε ίσως βάλω κάποιο πρόγραμμα για να δω ακριβώς ταχύτητα, θα ενημερώσω.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω δεν είναι υποχρεωτικό να απαντήσετε, αλλά με τόσους κατόχους, δεν υπάρχει ούτε ένας, μετά από 2 εβδομάδες που να έχει αντιγράψει ένα αρχείο τουλάχιστον 1GB στο RN3 να μας πει τα writing speeds?

 

βασικά απλά είναι περίεργο το αίτημα :)

 

σε απλό drag n drop δεν εμφανίζονται writing speeds γιατί απλά η συσκευή γίνεται mount σαν mtp

τώρα αν το γυρίσεις σε mass storage (μόνο με ροοτ κι αν παίξει) ε φυσικά και θα είναι πιο γρήγορο

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα ότι γυρνάει σε mtp, είναι άθλιο και μου την δίνει στα νεύρα όταν το βρίσκω.

 

Anyway ευχαριστώ για τις πληροφορίες, άμα κάποιος έχει να προσθέσει κάτι, παρακαλώ ελεύθερα :)

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

θέλω να παραγγείλω το κινητό από minideal ή από TO2C. Έχει παραλάβει κάποιος από εκεί? Με την multi rom εχει κάποιο θέμα?

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Τι εκανες τελικα; Όλα οκ; Τη φλάσαρες;

Άσε φίλε μου έχω φρικάρει προσπαθώ και την κατεβάζω συνέχεια κ όταν την ξεζιπαρω μου δίνει ένα μόνο αρχείο image οπότε αυτό μου δείχνει ότι δεν έχει κατέβει σωστά έτσι δεν είναι????? Ευχαριστώ πάντως για το ενδιαφέρον σου. Δες φώτο που δείχνει το αρχειο0e650ec5b4c0060210fe476efda94630.jpg

xiaomi mi3:cool:
Link to comment
Share on other sites

Από που μπορώ να κατεβάσω την official rom γιατί δεν μου κατεβαίνει σωστά κ οπότε την ξεζιπαρω μου ξαναβγαζει ένα αρχείο μόνο image!!!! Λίγη βοήθεια ρε παιδιά εν σωστό Λινκ να την κατεβάσω σωστά!!!!
xiaomi mi3:cool:
Link to comment
Share on other sites

Η αποθηκη ειναι στην ελλαδα, θα το εχεις πολυ πολυ γρηγορα... αλλα και 249$ ειναι υπολογισιμα, εαν ομως το θελεις γρηγορα ειναι μονοδρομος, vickmall εγγυηση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σε όλους,

θέλω να παραγγείλω το κινητό από minideal ή από TO2C. Έχει παραλάβει κάποιος από εκεί? Με την multi rom εχει κάποιο θέμα?

 

παρε καλυτερα απο vickmall να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Έκανα 2-3 μεταφορές αλλά τα Windows δεν έβγαλαν ταχύτητα όπως κάνουν σε όλα τα κινητά άλλωστε. Γενικά ήταν γρήγορα υποθέτω πάνω από 10 το write.

Απο την άλλη εσένα γιατί σε πειράζουν αυτά τα νούμερα; με βάση αυτά θα διάλεγες κινητό; το συγκεκριμένο έχει τόσα πλεονέκτηματα που δεν θα σε νοιάζει ποτέ η ταχύτητα μεταφοράς δεδομένων.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.a1dev.sdbench&hl=el

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ευχαριστω φιλε δηλαδη αν καταλαβα καλα η wind εκτος απο τις 800 δουλευει και στις αλλες 1800 /2700 αυτο εξαρτατε απο τη περιοχη η κατι αλλο για να το ψαξω να δω αν εδω στην τριπολη τι εχουμε,,,σε ευχαριστω χρονια πολλα

 

ναι, δεν νομίζω να ξέρουν ούτε σε κατάστημα wind να σου απαντήσουν για τις περιοχές

Link to comment
Share on other sites

αυτό που κολλάει ; :))

 

εφαρμογη ειναι που τεσταρει την ταχυτητα του αποθηκευτικου χωρου, write - read speed, ειδικα σε sequential write υπαρχει πονος.....

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.a1dev.sdbench&hl=el

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ναι, δεν νομίζω να ξέρουν ούτε σε κατάστημα wind να σου απαντήσουν για τις περιοχές

θα τους κανω τη ερωτηση ευχαριστω σε ποιο καταστημα παιζει τωρα η καλητερη τιμη
Link to comment
Share on other sites

Ας μεινουμε στα της συσκευης παιδια.........:)

Σημερα το ξεχασα το κντ εξω στους -4 για κανα μισαωρο.......:lol:Αλλα οκ δεν εβγαλε καποιο σφαλμα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα. Λεω να παραγγειλω και εγω απο vickmall. Λογικα την official. Να ζητησω ROOT ?? Δε γνωριζω την διαφορα με το UNROOT. Με την official θα κανει κανονικα αναβαθμισεις? Με paypal μπορω (λογω capital controls)? Καλη χρονια σε ολους με υγεια Edited by nikos_pit
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα. Λεω να παραγγειλω και εγω απο vickmall. Λογικα την official. Να ζητησω ROOT ?? Δε γνωριζω την διαφορα με το UNROOT. Με την official θα κανει κανονικα αναβαθμισεις? Με paypal μπορω (λογω capital controls)? Καλη χρονια σε ολους με υγεια

Καλη χρονια φιλε μου!!

Διαβασε λιγο το νημα φιλε μου εχουν απαντηθει,αν και εκτος θεματος,ολα αυτα που ρωτας.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα. Λεω να παραγγειλω και εγω απο vickmall. Λογικα την official. Να ζητησω ROOT ?? Δε γνωριζω την διαφορα με το UNROOT. Με την official θα κανει κανονικα αναβαθμισεις? Με paypal μπορω (λογω capital controls)? Καλη χρονια σε ολους με υγεια

 

κανονικα update με την official...paypal balance μόνο λόγω capital...καλή χρονιά

Link to comment
Share on other sites

ελληνική gtv τι λέει παιδιά? Υπάρχει κάποιος που να δοκίμασε? να περιμένουμε ακόμα δηλαδή ή να τη βάλουμε και να περιμένουμε τα updates κανονικά? σας ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει κανεις που εχει και το redmi note 2 και το 3 (η ειχε τελος παντων) να μας πει την διαφορα στην οθονη?

Ειναι πολυ καλυτερη η λιγο? Με ενδιαφερει παρα παρα πολυ η οθονη και σκεφτομαι αξιζει να πουλησω το redmi note 2 και να σκασω αλλα 50 για το 3αρι η θα δω μικρη διαφορα?

Link to comment
Share on other sites

Το βαρεθηκα παλικάρια μου και νομιζω μου πέφτει και λίγο μεγάλο. Και δεν το έχω ούτε εβδομάδα λέω να το δώσω να πάω για άλλα
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...