Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το δικο μου κινητο παντως παραμενει νεκρο εδω και δυο ημερες μετα απο προσπαθεια φλασαρισματος ρομ. Εχω δοκιμασει τα παντα και εχω κανει οτιδηποτε εχει ανεβει στο ιντερνετ ως λυση. Τελικα πρεπει να ανοιχτει απ οτι μου ειπαν οποτε παει σερβις. Δεν ειναι θεμα software πλεον... Προσοχη λοιπον.

 

Ξέρει κανείς κανένα σέρβις στη Θεσσαλονίκη που να ασχολείται με xiaomi κινητά για να το πάω?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανείς κανένα σέρβις στη Θεσσαλονίκη που να ασχολείται με xiaomi κινητά για να το πάω?

Kαλύτερα κανε μια ερώτηση και στα παιδιά στο άλλο φόρουμ. Δηλαδή δεν το βλέπει καθόλου ο υπολογιστής το τηλέφωνο; Στο αγγλικό διάβασα οτι καποιος ετσι τη πάτησε και με το flashtool πέρασε μόνο την επιλογή του preloader απο τη developer και συνήλθε. Δοκίμασε να περάσεις το preloader από καμία αλλη ρομ μήπως συνέλθει, γιατί από αυτό ειναι σιγουρα.

Edited by arist1976
Link to comment
Share on other sites

Από αυτά που διάβασα εδώ μέσα(πολλές σελίδες:wacko:) έχω εντυπωσιαστεί από το κινητό - ιδίως οι δυνατότητες της μπαταρίας του!

Με ενδιαφέρει η έκδοση 2G/16G και την βρήκα στα 147 ευρώ στο igogo.es (χρυσή έκδοση). Σκέφτομαι να αγοράσω από το συγκεκριμένο σάιτ για τις καλές του τιμές, αλλά και για το ότι πρόκειται για συναλλαγή εντός ευρώπης(καθώς το site είναι ισπανικό), έτσι ώστε να αποφευχθεί και η ελάχιστη πιθανότητα τελωνείου. Έχει κάποιος άλλος ανάλογη εμπειρία με το εν λόγω site; Ποιά η γνώμη σας;

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου κινητο παντως παραμενει νεκρο εδω και δυο ημερες μετα απο προσπαθεια φλασαρισματος ρομ. Εχω δοκιμασει τα παντα και εχω κανει οτιδηποτε εχει ανεβει στο ιντερνετ ως λυση. Τελικα πρεπει να ανοιχτει απ οτι μου ειπαν οποτε παει σερβις. Δεν ειναι θεμα software πλεον... Προσοχη λοιπον.

Φιλε μου κατα 99% το προβλημα σου λυνεται αλλα δεν κανεις κατι σωστα...

Το τηλ. σου οταν συνδεεται στον υπολογιστη επρεπε να το βλεπει σαν Xiaomi και οχι σαν κατι Mtk preloader η κατι τετοιο ακομη και οταν ειναι κλειστο και κουμπωνεις το usb to pc!

Αρα συμπερασμα 1ο >>> δεν εχεις τους σωστους drivers και γι αυτο δεν περνιεται καμια rom....

Πρεπει να διαγραψεις ολους τους drivers >>>> χρησιμοποιησε το usbdeview γι αυτο >>> που ειναι σχετικοι με οποιοδηποτε τηλ. και ειδικα με οποιαδηποτε mtk συσκευη.

Μετα να εγκαταστησεις τους σωστους και να ξαναδοκιμασεις.

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου κατα 99% το προβλημα σου λυνεται αλλα δεν κανεις κατι σωστα...

Το τηλ. σου οταν συνδεεται στον υπολογιστη επρεπε να το βλεπει σαν Xiaomi και οχι σαν κατι Mtk preloader η κατι τετοιο ακομη και οταν ειναι κλειστο και κουμπωνεις το usb to pc!

Αρα συμπερασμα 1ο >>> δεν εχεις τους σωστους drivers και γι αυτο δεν περνιεται καμια rom....

Πρεπει να διαγραψεις ολους τους drivers >>>> χρησιμοποιησε το usbdeview γι αυτο >>> που ειναι σχετικοι με οποιοδηποτε τηλ. και ειδικα με οποιαδηποτε mtk συσκευη.

Μετα να εγκαταστησεις τους σωστους και να ξαναδοκιμασεις.

 

Το έχω κάνει κι αυτό με τους drivers... Οταν λες τους σωστούς drivers ποιους ακριβώς εννοείς? Έχεις κάποιο λινκ για κατέβασμα?

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει κι αυτό με τους drivers... Οταν λες τους σωστούς drivers ποιους ακριβώς εννοείς? Έχεις κάποιο λινκ για κατέβασμα?

 

http://bigota.d.miui.com/tools/xiaomi_usb_driver.rar

Link to comment
Share on other sites

Το τηλ. σου οταν συνδεεται στον υπολογιστη επρεπε να το βλεπει σαν Xiaomi και οχι σαν κατι Mtk preloader

 

αυτό είναι σίγουρο ;

γιατί έχω καταφέρει να μπρικάρω συσκεύη (άσχετη ταμπλέτα) και ο driver (ο συγκεκριμένος ο preloader) έτσι είναι , πάντα έτσι είναι από όσο ξέρω(θέμα Mtk είναι όχι xiaomi ή άλλου κατασκευαστή)

 

 

το θέμα είναι ότι εφόσον η συσκευή αναγνωρίζεται πιστεύω ότι απλά γίνεται κάτι λάθος (το πρόβλημα του hard brick είναι ότι η συσκευή δεν εμφανίζει καν αυτόν τον driver όταν συνδέεται - αν μπει σε download mode- κι εκεί θέλει άνοιγμα και πείραγμα)

δηλαδή περιμένει κάτι το σύστημα να γίνει όταν το συνδέεις (κάποιος συνδυασμός πλήκτρων) και επειδή δεν γίνεται τότε ας πούμε κλείνει (και σταματάει να αναγνωρίζεται και από το σύστημα)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου κατα 99% το προβλημα σου λυνεται αλλα δεν κανεις κατι σωστα...

Το τηλ. σου οταν συνδεεται στον υπολογιστη επρεπε να το βλεπει σαν Xiaomi και οχι σαν κατι Mtk preloader η κατι τετοιο ακομη και οταν ειναι κλειστο και κουμπωνεις το usb to pc!

Αρα συμπερασμα 1ο >>> δεν εχεις τους σωστους drivers και γι αυτο δεν περνιεται καμια rom....

Πρεπει να διαγραψεις ολους τους drivers >>>> χρησιμοποιησε το usbdeview γι αυτο >>> που ειναι σχετικοι με οποιοδηποτε τηλ. και ειδικα με οποιαδηποτε mtk συσκευη.

Μετα να εγκαταστησεις τους σωστους και να ξαναδοκιμασεις.

Oταν τη πατήσεις με τον preloader ετσι κάνει όταν το συνδεεις στον υπολογιστη(καθε 2-3 δευτερολεπτα δειχνει οτι συνδεεται και ξεσυνδεεται). Σου το ειπα το έχω πάθει και εγω παλιοτερα (αγχωθηκα πολυ) αλλά επανηλθε μετα απο προσπαθιες ωρών. Πιστέυω αν ηρεμήσεις και ξαναπροσπαθησεις ηρεμα και συγκροτημενα από την αρχη, θα το επαναφερεις το τηλεφωνο. Σορρυ δεν σου κανω τον εξυπνο(καμια προθεση), για να μη τα παρατησεις στα λεω. :)

Link to comment
Share on other sites

http://en.miui.com/thread-193681-1-1.html

 

Για μενα ειναι πολυ καλυτερο. Ηδη βγηκε απο την ελληνικη ομαδα η gtv rom που απαιτει ξεκλειδωτο bootloader. Για να τον ξεκλειδωσεις ομως θελεις official developer + application στο Unlock miui. Αρα αργα η γρηγορα θα πας σε official. Ενεργοποιησε usb debug/mock locations και πολλοι λενε οτι πρεπει να ξετικαρεις το πρωτο κουτι preloader. Εγω ετσι το εκανα και μου περαστηκε κανονικα..

Ενεργοποιησε usb debug/mock locations και πολλοι λενε οτι πρεπει να ξετικαρεις το πρωτο κουτι preloader αυτό σε ποιο βήμα το κάνεις? Γιατί δεν το βρίσκω μέσα στο Flash tool!!!!!! Λίγη βοήθεια σας παρακαλώ μην κάνω καμιά πατάτα!!!!!!

xiaomi mi3:cool:
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησε αλλη θύρα usb, άλλο PC, άλλο καλώδιο, γενικά κάνε πειράματα μπας και το αναστησεις
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω κάνει μια πατάτα έβαλα από ρυθμίσεις αυτό για τα παιδιά σε μια εφαρμογή και τώρα πατάω το χ για να το βγάλω και το κινητό δεν κάνει τίποτα απλά είμαι στην οθόνη με μια εφαρμογή κ δεν μπορώ να κάνω τίποτα! Λίγη βοήθεια γιατί το χώ 2μερα κ κοντεύω να τρελαθώ!!!!
xiaomi mi3:cool:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω κάνει μια πατάτα έβαλα από ρυθμίσεις αυτό για τα παιδιά σε μια εφαρμογή και τώρα πατάω το χ για να το βγάλω και το κινητό δεν κάνει τίποτα απλά είμαι στην οθόνη με μια εφαρμογή κ δεν μπορώ να κάνω τίποτα! Λίγη βοήθεια γιατί το χώ 2μερα κ κοντεύω να τρελαθώ!!!!

Ποιο για τα παιδια; Το child mode εννοεις;

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβώς και έχει κολλήσει εκεί δεν μου δείχνει την οθόνη να βάλω κωδικό δεν κάνει τίποτα!!!!!
xiaomi mi3:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβώς και έχει κολλήσει εκεί δεν μου δείχνει την οθόνη να βάλω κωδικό δεν κάνει τίποτα!!!!!

 

(( If you struck on Child Mode, then only way to get out of the problem is by

entering into settings.

Firstly turn-on the Airplane Mode by long pressing the

power button > Airplane mode.

Once enabled, tap on default browser and search

for anything.

As the Airplane mode is enabled, you will see a message stating

that it can’t connect to network.

Under that you will see an option called “Mobile

network”.

Tap on it. Now these will take you to the Settings where you can easily

disable the Child Mode. ))

Link to comment
Share on other sites

(( If you struck on Child Mode, then only way to get out of the problem is by

entering into settings.

Firstly turn-on the Airplane Mode by long pressing the

power button > Airplane mode.

Once enabled, tap on default browser and search

for anything.

As the Airplane mode is enabled, you will see a message stating

that it can’t connect to network.

Under that you will see an option called “Mobile

network”.

Tap on it. Now these will take you to the Settings where you can easily

disable the Child Mode. ))

Ναι αλλά η μόνη εφαρμογή που βλέπω είναι τα βίντεο κ τίποτα άλλο..... Help!!!!!

xiaomi mi3:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά η μόνη εφαρμογή που βλέπω είναι τα βίντεο κ τίποτα άλλο..... Help!!!!!

 

Οταν πατας παρατεταμενα το power δεν βγαζει τις επιλογες για σβησιμο;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς να αντιγράψει κανένα μεγάλο αρχείο στο RN3, να μας πει read/write speeds? Πιάνει 10-15 MB/s ή θα γερνάμε κάτα το copy/paste?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς να αντιγράψει κανένα μεγάλο αρχείο στο RN3, να μας πει read/write speeds? Πιάνει 10-15 MB/s ή θα γερνάμε κάτα το copy/paste?

Καλή ερώτηση. Θα το δοκιμασω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...