Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το βλέπει κανονικά αλλά στο τέλος δεν ανοίγει.

Φίλε και εγω το είχα παθει παλιότερα. Ηρέμησε, μην αγχωνεσαι το τηλεφωνο διορθωνεται. Εγω ειχα κανει αυτα που λεει στο βιντεο και ολα ητανε μια χαρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκίμασε να ξαναφλασάρεις τη ρομμε το flashtool από την αρχή, μονο που αυτη τη φορά στις επιλογές ξετικάρησε την επιλογή του preloader μήπως...

Σορρυ, ακυρο. Ακολουθησε τις οδηγιες στο βιντεο. Και ενημερωσε για την εξελιξη. Ελπιζω να διορθωθει(ειμαι σιγουρος)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επιτέλους έφτασε και το δικό μου από banggood,πιστεύω αύριο να το έχω στα χέρια μου(έχει βγάλει κλείσιμο από ΚΔ Αττικής).

Λογικά το στείλανε με την Αγγλοκινεζικη για να δουμε,πρώτα update και μετά πέρασμα gapps (θέλω να πίστευω ότι θα πάνε όλα μια χαρά)!

Μετά περιμένουμε τα παιδιά από miui-hellas για την gtv!

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ22-12-201504:13ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ30-12-201510:13ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ30-12-201513:13ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ30-12-201515:13ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Που θα βρουμε την Developer Version: 5.12.10 (MIUI7) ?

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς με επιτυχία το mi remote που ελέγχεις με τις υπέρυθρες τηλεοράσεις, κτλ. Σε μια lg σε μενα δεν μπόρεσε να κάνει match. Ύπατη άλλη παρόμοια εφαρμογή να δοκιμασω?
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς με επιτυχία το mi remote που ελέγχεις με τις υπέρυθρες τηλεοράσεις, κτλ. Σε μια lg σε μενα δεν μπόρεσε να κάνει match. Ύπατη άλλη παρόμοια εφαρμογή να δοκιμασω?

 

έμενα δουλεύει μια χαρά το ASmart Remote IR.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, δυστυχώς δεν το έγραφαν πουθενά και τζάμπα παιδευόμουνα .....

Πέρασα μεσα από το κινητό την πρωτη διαθέσιμη αναβάθμιση, την Stable Version: V7.0.12.1.LHNCNCJ (MIUI7), μετά την Stable Version: V7.0.13.0.LHNCNCJ (MIUI7) και μετά την Developer Version: 5.12.24 (MIUI7) που την είχα κατεβάσει στο κινητό.

Πλέον φοράω την Developer Version: 5.12.24 (MIUI7) ...... :p

Πέρασα και τα Google Apps ...... Το Play Store τώρα κάνει update, το μονο που δεν εμφανίστηκε ακόμη είναι οι επαφές μου ...... :worry:

Edit : Και για όσους συνεχίζουν να έχουν το ίδιο πρόβλημα με μένα σχετικά με τις επαφές, ας κάνουν copy και install το παρακάτω αρχειακι

http://s000.tinyupload.com/?file_id=88398326193333346397

Πλέον ο συγχρονισμός είναι εφικτός .... Αν δεν τον κάνει μονο του το κινητό, πατε στο λογαριασμό σας gmail και επιλέξτε χειροκίνητα να κάνει συγχρονισμό τις επαφές ;)

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε και εγω το είχα παθει παλιότερα. Ηρέμησε, μην αγχωνεσαι το τηλεφωνο διορθωνεται. Εγω ειχα κανει αυτα που λεει στο βιντεο και ολα ητανε μια χαρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σορρυ, ακυρο. Ακολουθησε τις οδηγιες στο βιντεο. Και ενημερωσε για την εξελιξη. Ελπιζω να διορθωθει(ειμαι σιγουρος)

 

 

Τα έκανα αλλά παραμένει νεκρό το κινητό....

Link to comment
Share on other sites

Και που λέτε στα καλά καθουμενα βγαζω το κινητό από την τσέπη και είναι σβηστο. Το ανοιγω και ανοίγει σε safe mode. Κανω επανεκκίνηση και εχουν αφαιρεθεί ο λογαριασμος μου gmail. Τι εγινε αραγε; Με official rom 7.0.19 Edited by zipperant
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς με επιτυχία το mi remote που ελέγχεις με τις υπέρυθρες τηλεοράσεις, κτλ. Σε μια lg σε μενα δεν μπόρεσε να κάνει match. Ύπατη άλλη παρόμοια εφαρμογή να δοκιμασω?

 

εγω πέρασα αυτο το πρόγραμμα και λειτουργούν κανονικα οι υπερυθρες....Απλα πρεπει να κανεις τον συγχρονισμό στην αρχη :ninja:

https://www.dropbox.com/s/kjvgqf6s7oookbj/XiaomiRemote.apk?dl=0

Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα αλλά παραμένει νεκρό το κινητό....

Κρίμα ρε ****το, σε εμένα επανήλθε μια χαρά. Δηλαδή τίποτα; Ούτε να παει να ξεκινήσει; Έχει διάφορα βιντεακια, δοκίμασε και άλλα.

Δεν το βλέπει καθόλου ο υπολογιστής;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, δυστυχώς δεν το έγραφαν πουθενά και τζάμπα παιδευόμουνα .....

Πέρασα μεσα από το κινητό την πρωτη διαθέσιμη αναβάθμιση, την Stable Version: V7.0.12.1.LHNCNCJ (MIUI7), μετά την Stable Version: V7.0.13.0.LHNCNCJ (MIUI7) και μετά την Developer Version: 5.12.24 (MIUI7) που την είχα κατεβάσει στο κινητό.

Πλέον φοράω την Developer Version: 5.12.24 (MIUI7) ...... :p

Πέρασα και τα Google Apps ...... Το Play Store τώρα κάνει update, το μονο που δεν εμφανίστηκε ακόμη είναι οι επαφές μου ...... :worry:

Edit : Και για όσους συνεχίζουν να έχουν το ίδιο πρόβλημα με μένα σχετικά με τις επαφές, ας κάνουν copy και install το παρακάτω αρχειακι

http://s000.tinyupload.com/?file_id=88398326193333346397

Πλέον ο συγχρονισμός είναι εφικτός .... Αν δεν τον κάνει μονο του το κινητό, πατε στο λογαριασμό σας gmail και επιλέξτε χειροκίνητα να κάνει συγχρονισμό τις επαφές ;)

Μου βγάζει όταν το κατεβάζω, parse error40215173830119335120c6e72ea04a35.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα,η εγκατασταση νεων ρομ τελικα ειναι πανευκολη..

Περασα πρωτα της honorbuy που εχει και Ελληνικα,αλλα δεν με ενθουσιασε..

Περασα μετα την Sphinx και πραγματικα το κινητο πεταει με αυτη.Εχει και το supersu εγκατεστημενο.Δεν εχω καποιο προβλημα συγχρωνισμου μεχρι στιγμης,ολα λειτουργουν αψογα.Αυτο που με εχει εντυπωσιασει ειναι η λειτουργια του αποτυπωματος..Πραγματικα αψογο.Μπραβο στην ΧΙΑΟΜΙ ακομη μια φορα.Οσοι το σκεφτεστε ακομη,σταματηστε και παρτε το.

Προσοχη παιδια στο περασμα της ρομ,οπωσδηποτε να ξετικαρετε την πρωτη επιλογη αλλιως θα μπρικαρει η συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει όταν το κατεβάζω, parse error ......
Φιλε μου τι να σου πω, εγώ μαυτο το έκανα γιαυτο και το ανέβασα.

Η έκδοση αυτή είναι για Lolipop 5.0 οχι για μεγαλυτερη. Εγώ το error αυτό το έπαιρνα όταν εγκαθιστούσα έκδοση που ήταν για 5.1 και πάνω ...... Ξαναπροσπάθησε, κάνε ένα reboot για καλο και για κακο

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα αλλά παραμένει νεκρό το κινητό....

Φιλοι μου θα σας αποκαλύψω τον τροπο που θα ανασταίνει το τηλ σε τέτοια περίπτωση αφού το έπαθα και εγώ ο τυπος αναφερει το Mi4C αλλα ο ιδιος κανει δουλεια και στο Note 3 ο τρόπος είναι ΕΔΩ:

 

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=186430&highlight=unbrick%2BMi4c

Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρουσιαστει σε καποιον το προβλημα που γραφουν οτι εχει το κινητο με το wifi
?

Σε 2 συσκευες που εχω εγω δεν εχω δει κατι.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς να αντιγράψει κανένα μεγάλο αρχείο στο RN3, να μας πει read/write speeds? Πιάνει 10-15 MB/s ή θα γερνάμε κάτα το copy/paste?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε 2 συσκευες που εχω εγω δεν εχω δει κατι.

Γενικα εδω Ελλαδα δεν εχω διαβασει να εχει καποιος αυτο το προβλημα, δεν ξερω γιατι εχει παρουσιαστει στο εξωτερικο.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου τι να σου πω, εγώ μαυτο το έκανα γιαυτο και το ανέβασα.

Η έκδοση αυτή είναι για Lolipop 5.0 οχι για μεγαλυτερη. Εγώ το error αυτό το έπαιρνα όταν εγκαθιστούσα έκδοση που ήταν για 5.1 και πάνω ...... Ξαναπροσπάθησε, κάνε ένα reboot για καλο και για κακο

Και την παλιά έκδοση να βάλεις αναβαθμίζεται μόνο του

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μπαίνει κάποιος να διαβάσει τι λέει το κινητό, εμπειρίες κτλ, και είναι γεμάτο στο σπαμ το θέμα με τα ταχυδρομεία και tracking.

Κρίμα

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου θα σας αποκαλύψω τον τροπο που θα ανασταίνει το τηλ σε τέτοια περίπτωση αφού το έπαθα και εγώ ο τυπος αναφερει το Mi4C αλλα ο ιδιος κανει δουλεια και στο Note 3 ο τρόπος είναι ΕΔΩ:

 

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=186430&highlight=unbrick%2BMi4c

 

Το δικό μου ΔΕΝ ανασταίνεται καθόλου.... Καταρχήν δεν το αναγνωρίζει ο υπολογιστής παρά μόνο ως Media Tek PreLoader USB VCOM Port (COM36) κι αυτό μία το αναγνωρίζει μία όχι, κάνει συνεχώς επανασυνδέσεις. Το MiFlash πρόγραμμα δεν το διαβάζει καθόλου το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Και την παλιά έκδοση να βάλεις αναβαθμίζεται μόνο του
Ναι ετσι ειναι φιλε μου, πιο καινουρια αν βαλεις δεν τρεχει. Γιαυτο το εγραψα. Οταν εβαλα την εκδοση για 5.1 δεν επαιξε. Αυτο εννοουσα. Καλη Χρονια να εχουμε ολοι :D

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Με το fasttool sp θα κανεις οτι κάνεις

 

Με αυτό έκανα στην αρχή το φλασάρισμα κι ενώ έγινε κανονικά....το τηλέφωνο δεν άνοιγε με τίποτα......!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...