Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά δεν είναι θέμα ΡοΜ.Στην αρχική οθόνη πατάς security και στο κάτω δεξιά εικονίδιο που γράφει permitions επιλεγεί ς το πρόγραμμα μηνυμάτων και ότι άλλο θες

 

Έχω βάλει το contacts+ του έχω δώσει όλα τα permissions στο security και το έχω επιλέξει στα defaults και στο Dial και στο messaging. Ακόμα δεν μπορώ να στείλω SMS :(

Link to comment
Share on other sites

Όταν το 2 βγάζει σχεδόν 6 ώρες, οι 7 8 του 3 δε φαίνονται εξωπραγματικές...

 

Καλά απο το σχεδόν 6 ώρες του 2 , λέμε τώρα ,καθως με 3000 μπαταρία το 6 ώρες μου φαίνεται υπερβολή, ή υπό ειδικές συνθήκες στο να φτάσουμε στο 7-8 ώρες χαλαρά του 3 υπάρχει τεράστια διαφορά.

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και γω χθες.Ημουν κάτοχος του Meizu M1 Note.Σαφώς ευχαριστημένος με την επιλογή μου.Το μόνο αρνητικό που με χάλασε είναι η ΜΕΤΡΙΟΤΑΤΗ κάμερα.

Σαφώς χειρότερη από του Meizu.Επίσης σκέφτομαι να το αφήσω χωρίς ζελατίνα λόγω του Gorilla glass που διαθέτει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν είναι θέμα ΡοΜ.Στην αρχική οθόνη πατάς security και στο κάτω δεξιά εικονίδιο που γράφει permitions επιλεγεί ς το πρόγραμμα μηνυμάτων και ότι άλλο θες

 

Οκ ευχαριστώ φίλος έστρωσε

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και γω χθες.Ημουν κάτοχος του Meizu M1 Note.Σαφώς ευχαριστημένος με την επιλογή μου.Το μόνο αρνητικό που με χάλασε είναι η ΜΕΤΡΙΟΤΑΤΗ κάμερα.

Σαφώς χειρότερη από του Meizu.Επίσης σκέφτομαι να το αφήσω χωρίς ζελατίνα λόγω του Gorilla glass που διαθέτει.

 

Θα μπορούσες να ανεβάσεις 2-3 φωτογραφίες από τα δύο να δούμε? Με ενδιαφέρει πολύ η κάμερα και για το Meizu m1 έχω διαβάσει καλά σχολια

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρέλαβα και γω χθες.Ημουν κάτοχος του Meizu M1 Note.Σαφώς ευχαριστημένος με την επιλογή μου.Το μόνο αρνητικό που με χάλασε είναι η ΜΕΤΡΙΟΤΑΤΗ κάμερα.

Σαφώς χειρότερη από του Meizu.Επίσης σκέφτομαι να το αφήσω χωρίς ζελατίνα λόγω του Gorilla glass που διαθέτει.

 

Θα μπορούσες να ανεβάσεις 2-3 φωτογραφίες από τα δύο να δούμε? Με ενδιαφέρει πολύ η κάμερα και για το Meizu m1 έχω διαβάσει καλά σχολια

 

Gorilla νομίζω δεν εχει

Link to comment
Share on other sites

Όταν το 2 βγάζει σχεδόν 6 ώρες, οι 7 8 του 3 δε φαίνονται εξωπραγματικές...

Καλά κάτι τέτοια βλέπω και τρελαινομαι! 6ωρες με το RN2 δεν ειδα ποτέ, μα ποτε όμως, 4με τα ζόρια. Εξίσου 7-8 ωρες δεν περιμενω να δω ουτε με το RN3. Ας ειμαι στις 5-6ωρες με τη χρηση που του κανω (που πανω κατω ειμαι) και ειμαι μια χαρά.

Τη συσκευή τη δουλευω με δυο κάρτες και ολα ανοιχτά (με κουράζει η λογική άνοιξε κλεισε, wifi, data κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Καλά κάτι τέτοια βλέπω και τρελαινομαι! 6ωρες με το RN2 δεν ειδα ποτέ, μα ποτε όμως, 4με τα ζόρια. Εξίσου 7-8 ωρες δεν περιμενω να δω ουτε με το RN3. Ας ειμαι στις 5-6ωρες με τη χρηση που του κανω (που πανω κατω ειμαι) και ειμαι μια χαρά.

 

Μιλάς σωστά. 6 ώρες με 3000 μπαταρία με τίποτα. Εκτός αν απο smartphone το κανείς μοτορολα του 1996! Τότε ναι μπορεί να βγάλει 6 ώρες!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε ειδοποίηση για update σε 7.0.22.0 (είμαι σε 7.0.19.0). Δεν έχει changelog ακόμη (changelog is not ready yet) αλλά είναι μικρό (29MB) Edited by dilated
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω με ποιες προυποθέσεις βγάζει 11 ώρες ενεργής οθόνης,αλλά το νούμερο είναι εξωγήινο.:eek:

Και για τις 7-8 ώρες που εύχεσαι δεν ταιριάζει ο χαρακτηρισμός ''καθόλου άσχημα'' αλλά ''ονειρικά''.:D

Ίσως να τα πεις και εξωπραγματικά. Πλάκα κανουμε; Αυτά δεν γίνονται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρέλαβα και γω χθες.Ημουν κάτοχος του Meizu M1 Note.Σαφώς ευχαριστημένος με την επιλογή μου.Το μόνο αρνητικό που με χάλασε είναι η ΜΕΤΡΙΟΤΑΤΗ κάμερα.

Σαφώς χειρότερη από του Meizu.Επίσης σκέφτομαι να το αφήσω χωρίς ζελατίνα λόγω του Gorilla glass που διαθέτει.

Μην το αφήσεις χωρίς ζελατίνα γιατι δεν έχει Gorilla glass.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και γω χθες.Ημουν κάτοχος του Meizu M1 Note.Σαφώς ευχαριστημένος με την επιλογή μου.Το μόνο αρνητικό που με χάλασε είναι η ΜΕΤΡΙΟΤΑΤΗ κάμερα.

Σαφώς χειρότερη από του Meizu.Επίσης σκέφτομαι να το αφήσω χωρίς ζελατίνα λόγω του Gorilla glass που διαθέτει.

 

Οχι και μετριοτατη!εχει ιδια καμερα με το remid note 2 prime που εχω και η καμερα ειναι εξαιρετικη ακομα και το βραδυ!ριξε μια ματια σε ενα απο τα αλμπουμ με φωτος που εχω τραβηξει απο το δικο μου.

 

https://flic.kr/s/aHsknRKXsQ

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης σκέφτομαι να το αφήσω χωρίς ζελατίνα λόγω του Gorilla glass που διαθέτει.

 

δεν βρίσκω τον λόγο εκτός αν η ζελατίνα δεν είναι καλή

θα σου έλεγα να πάρεις κανένα tempered glass nillkin , ότι gorilla και να έχει (που δεν) η έξτρα προστασία δεν βλάπτει

Link to comment
Share on other sites

δεν βρίσκω τον λόγο εκτός αν η ζελατίνα δεν είναι καλή

θα σου έλεγα να πάρεις κανένα tempered glass nillkin , ότι gorilla και να έχει (που δεν) η έξτρα προστασία δεν βλάπτει

 

Έχω βάλει το tempered που μου έστειλε δώρο το vick μαζ'ι με το κινητό.Πολύ καλό αλλά αφήνει κάργα δαχτυλιές.Γνωρίζεις εάν και με το tempered glass της nillkin θα συμβαίνει το ίδιο;;;

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει το tempered που μου έστειλε δώρο το vick μαζ'ι με το κινητό.Πολύ καλό αλλά αφήνει κάργα δαχτυλιές.Γνωρίζεις εάν και με το tempered glass της nillkin θα συμβαίνει το ίδιο;;;

 

κοίτα αυτά τα δώρα δεν νομίζω να είναι και τα καλύτερα από θέμα ποιότητας :)

δε μπορώ να σου πω ακριβώς γιατί εγώ είχα πάρει πριν από χρόνο (ίσως άλλαξε και η "τεχνολογία" τι να σου πω) αλλά σίγουρα είναι πολύ καλύτερο από τις ζελατίνες που είχα (και ποιοτικές ζελατίνες, όχι του 1 ευρώ)

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει το tempered που μου έστειλε δώρο το vick μαζ'ι με το κινητό.Πολύ καλό αλλά αφήνει κάργα δαχτυλιές.Γνωρίζεις εάν και με το tempered glass της nillkin θα συμβαίνει το ίδιο;;;

 

Στο note 2 που εχω της nillkin καμια σχεση με του vickmall.σχεδον καθολου δαχτυλιες και η αισθηση αφης σαφως ανωτερη!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα το update σε 7.0.22.0. Bug fixes and software optimization έλεγε στο change log. Αυτό που παρατήρησα είναι οτι με το boot πλεον έχει διαθέσιμη ram 1GB (έπαιζε σε 800-900 mb στην προηγούμενη version).
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα το update σε 7.0.22.0. Bug fixes and software optimization έλεγε στο change log. Αυτό που παρατήρησα είναι οτι με το boot πλεον έχει διαθέσιμη ram 1GB (έπαιζε σε 800-900 mb στην προηγούμενη version).

 

Έχεις το 3/32 και είχες 800mb διαθέσιμα;

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Στο note 2 που εχω της nillkin καμια σχεση με του vickmall.σχεδον καθολου δαχτυλιες και η αισθηση αφης σαφως ανωτερη!!

 

θανκσ .Το παραγγέλνω και σήμερα κι ολας από βικ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα τη βοήθειά σας με κάποια θεματάκια

1. Η μπαταρία νομίζω τελειώνει πολύ γρήγορα, από το 100% στις 04:00 είμαι τώρα στο 68% με μόνο εγκατάσταση 5-6 εφαρμογές λίγες φωτό και απλά περιήγηση στις ρυθμίσεις, χωρίς

sim και μόνο wifi ανοιχτό. Στις ρυθμίσεις στο "χρήση μπαταρίας έχει από 1 με 2% σε κάθε εφαρμογή 11% στο android 6% στο wifi και 64% στο screen; Είναι λογικό αυτό;

 

2. Δεν βρήκα στις επαφές κάποια ρύθμιση για να συγχρονίσω τις επαφές με το google, μήπως πρέπει να βάλω άλλη εφαρμογή από το μάρκετ και ποια, στη προσθήκη επαφής επίσης δίνει δύο επιλογές στο κινητό χωρίς συγχρονισμό ή στο google, δηλαδή θα πρέπει να μαι online για να έχω επαφές;

3. Έχει δοκιμάσει κανείς εφαρμογή για remote control με την multi του vickmall, δεν φαίνεται να δουλεύει.

4. Τελευταίο για τώρα, στο lg που είχα τρία χρόνια, το ένα κουμπί δίπλα από το home button ήταν για ρυθμίσεις, δεν έχω καταφέρει να βρω κάτι αντίστοιχο, μπορώ να αλλάξω τη λειτουργία των soft buttons;

Συγνώμη αν κουράζω αλλά τόσα χρόνια αυτά ήταν αυτονόητα, δυστηχώς το miui μου φαίνεται λες και λείπουν ένα σωρό επιλογές

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα τη βοήθειά σας με κάποια θεματάκια

1. Η μπαταρία νομίζω τελειώνει πολύ γρήγορα, από το 100% στις 04:00 είμαι τώρα στο 68% με μόνο εγκατάσταση 5-6 εφαρμογές λίγες φωτό και απλά περιήγηση στις ρυθμίσεις, χωρίς

sim και μόνο wifi ανοιχτό. Στις ρυθμίσεις στο "χρήση μπαταρίας έχει από 1 με 2% σε κάθε εφαρμογή 11% στο android 6% στο wifi και 64% στο screen; Είναι λογικό αυτό;

 

2. Δεν βρήκα στις επαφές κάποια ρύθμιση για να συγχρονίσω τις επαφές με το google, μήπως πρέπει να βάλω άλλη εφαρμογή από το μάρκετ και ποια, στη προσθήκη επαφής επίσης δίνει δύο επιλογές στο κινητό χωρίς συγχρονισμό ή στο google, δηλαδή θα πρέπει να μαι online για να έχω επαφές;

3. Έχει δοκιμάσει κανείς εφαρμογή για remote control με την multi του vickmall, δεν φαίνεται να δουλεύει.

4. Τελευταίο για τώρα, στο lg που είχα τρία χρόνια, το ένα κουμπί δίπλα από το home button ήταν για ρυθμίσεις, δεν έχω καταφέρει να βρω κάτι αντίστοιχο, μπορώ να αλλάξω τη λειτουργία των soft buttons;

Συγνώμη αν κουράζω αλλά τόσα χρόνια αυτά ήταν αυτονόητα, δυστηχώς το miui μου φαίνεται λες και λείπουν ένα σωρό επιλογές

 

Η διάρκεια της μπαταρίας είναι κάτι σχετικό. Με τη χρήση που του κάνω εγώ μου κρατάει 2 ημέρες (4 ώρες screen on time). Εγώ τη rom του vickmall την ξήλωσα και έβαλα την επίσημη stable αγγλοκινέζικη. Έκανα λάθος από την αρχή που ΔΕΝ τους ειπα να μη το πειράξουν καθώς ποτέ δε χρησιμοποιώ ελληνικό μενού στις συσκευές μου. Τεσπα όσο αφορά το συγχρονισμό των επαφών και γενικότερα των google services η rom του vickmall μου δημιουργούσα πολλά θέματα. Με την επίσημη και sideloaded μετά google play,framework,contacts sync και services δεν έχω πρόβλημα με τις επαφές. Μια μικρή καθυστέρηση στο gmail έχω αλλά από ο,τι κατάλαβα η miui pingάρει πιο αραία για push notifications για να γλιτώνει μπαταρία στο standby. Γενικά αν έχει μια κάποια εμπειρία θα σου πρότεινα να flashάρεις την επίσημη rom της Xiaomi. Θεωρώ πως τα γενικά θεματάκια με τα Google Services θα λυθούν είτε με την επίσημη global (όταν και άν βγει) είτε με κάποια rom από την ελληνική ομάδα.

 

Όσο αφορά τώρα το θέμα με τα button, μπορείς να εμφανίσεις τις ρυθμίσεις (σε όποιο app υποστηρίζεται πχ. dialer) πατώντας παρατεραμένα το menu key. Γενικά ό,τι μπορείς να ρυθμίσεις στα buttons θα το βρεις στο Settings - Additional Settings - Buttons

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα τη βοήθειά σας με κάποια θεματάκια

1. Η μπαταρία νομίζω τελειώνει πολύ γρήγορα, από το 100% στις 04:00 είμαι τώρα στο 68% με μόνο εγκατάσταση 5-6 εφαρμογές λίγες φωτό και απλά περιήγηση στις ρυθμίσεις, χωρίς

sim και μόνο wifi ανοιχτό. Στις ρυθμίσεις στο "χρήση μπαταρίας έχει από 1 με 2% σε κάθε εφαρμογή 11% στο android 6% στο wifi και 64% στο screen; Είναι λογικό αυτό;

 

2. Δεν βρήκα στις επαφές κάποια ρύθμιση για να συγχρονίσω τις επαφές με το google, μήπως πρέπει να βάλω άλλη εφαρμογή από το μάρκετ και ποια, στη προσθήκη επαφής επίσης δίνει δύο επιλογές στο κινητό χωρίς συγχρονισμό ή στο google, δηλαδή θα πρέπει να μαι online για να έχω επαφές;

3. Έχει δοκιμάσει κανείς εφαρμογή για remote control με την multi του vickmall, δεν φαίνεται να δουλεύει.

4. Τελευταίο για τώρα, στο lg που είχα τρία χρόνια, το ένα κουμπί δίπλα από το home button ήταν για ρυθμίσεις, δεν έχω καταφέρει να βρω κάτι αντίστοιχο, μπορώ να αλλάξω τη λειτουργία των soft buttons;

Συγνώμη αν κουράζω αλλά τόσα χρόνια αυτά ήταν αυτονόητα, δυστηχώς το miui μου φαίνεται λες και λείπουν ένα σωρό επιλογές

 

Για το 2 πήγαινε ρυθμίσεις - λογαριασμοί κάτω από Λογαριασμός Mi έχει επιλογή για να βάλεις το λογαριασμό σου gmail και αμέσως πιο κάτω είναι η επιλογή Συγχρονισμός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...