Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους....

Ψηνομαι πολύ καιρό τώρα για την ενλόγω συσκευή με σταματούν περισσότερο τα οικονομικά....έχω 2 ερωτήσεις.

 

Από Vickmall ή minideal?

Και τι έκδοση China ή International προτείνετε?(τα ελληνικά σαν γλώσσα μενου στο κινητό δεν με ενδιαφέρουν καθόλου, χρόνια τώρα είναι όλα στα αγγλικα...)

 

Ευχαριστώ για την γνώμη σας....

 

Επίσης κοιτάζω και αυτό:

http://www.minideal.net/lenovo-p1-5000mah-smartphone-qualcomm-msm8939-snapdragon-615-5-5inch-fhd-ram-2gb-rom-32gb.html

Υπάρχει κάποιο προφανές πλεονέκτημα του νοτε3, πέρ πό τα 50€ φθηνότερο?

Edited by Tech_mobile
προσθήκη
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι ρε παιδιά τι σχέση έχει το χρώμα με τα flash tool; Απλά δεν κατάφεραν εδώ να περάσουν την multi. Στο δικό μου (γκρι) μια χαρά δούλεψε το flash tool αφού πέρασα την επίσημη.
Σιγουρα το θεμα χρωματος ειναι μια απλη συμπτωση .... Τεσπα καλυτερα να εχει την επισημη, να μπορουμε να κανουμε οτι update παιρνει .... Εσυ τι εβαλες πανω απο την επισημη ?

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πεδία έκανα παραγγελία από minedeal στης 19 του μήνα και σήμερα 28 το παρέλαβα , μέσα έχει μια σηλικονουχα θήκη και ενα temper glass , επιπλέον τους ζητησα να βγαλουν όλες της κινεζιες και να περασουν google play κατι που έκαναν. Το δεμα φανταστικά προσεγμένο μεσα σε φισαλίδες και ενα άλλο σαν φουσκωτό μαξιλάρι.

Το κινητό φανταστικό ήρθε με 30% μπαταριά και σε 3 ωρες που το σεταρω έφαγε μονο 1% , δεν ξέρω αλλά με προβληματίζει έβαλα μια εφαρμογή για μπαταρια και λέει 3060μΑ.

Ειχα 2 χρονια και κατι το G2 σε πρωτη ματια και σύγκριση τέλεια η κινεζια δεν παίζεται και η φωτο καλές του , δεν κώλυσε καθολού ενω περνουσα ποσες εφαμογες με συνχρονισμους στα μαιλ. (Θα ηθελα να ρωτήσω πως θα περάσω της επαφές από το λογαριασμο του μαιλ google account?).

Σας ανεβαζω και λινκ με πρόχειρο βιντεο.

Se ligo link

Edited by VagosA
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις έβαλα το mail μου στο google play κ το αναγνώρισε είχαν περάσει αυτόματα οι επαφές όλες.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πεδία έκανα παραγγελία από minedeal στης 19 του μήνα και σήμερα 28 το παρέλαβα , μέσα έχει μια σηλικονουχα θήκη και ενα temper glass , επιπλέον τους ζητησα να βγαλουν όλες της κινεζιες και να περασουν google play κατι που έκαναν. Το δεμα φανταστικά προσεγμένο μεσα σε φισαλίδες και ενα άλλο σαν φουσκωτό μαξιλάρι.

Το κινητό φανταστικό ήρθε με 30% μπαταριά και σε 3 ωρες που το σεταρω έφαγε μονο 1% , δεν ξέρω αλλά με προβληματίζει έβαλα μια εφαρμογή για μπαταρια και λέει 3060μΑ.

Ειχα 2 χρονια και κατι το G2 σε πρωτη ματια και σύγκριση τέλεια η κινεζια δεν παίζεται και η φωτο καλές του , δεν κώλυσε καθολού ενω περνουσα ποσες εφαμογες με συνχρονισμους στα μαιλ. (Θα ηθελα να ρωτήσω πως θα περάσω της επαφές από το λογαριασμο του μαιλ google account?).Σας ανεβαζω και λινκ με πρόχειρο βιντεο.

Se ligo link

Καλοριζικο φιλε ..... Τι εννοεις πως θα περασεις τις επαφές από το λογαριασμο του μαιλ google account? Αν βαλεις το λογαριασμο του google που εχεις θα κανει συγχρονισμο και θα τις περασει. δεν το εχεις ξανακανει ? Ετσι κανουμε ολοι ..... ;)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο φιλε ..... Τι εννοεις πως θα περασεις τις επαφές από το λογαριασμο του μαιλ google account? Αν βαλεις το λογαριασμο του google που εχεις θα κανει συγχρονισμο και θα τις περασει. δεν το εχεις ξανακανει ? Ετσι κανουμε ολοι ..... ;)

 

εκανα κανονικά συγχρονισμό τα μαιλ του gmail μου αλλά της επαφες yiok.

Link to comment
Share on other sites

εκανα κανονικά συγχρονισμό τα μαιλ του gmail μου αλλά της επαφες yiok.

 

μήπως απλά δεν εμφανίζονται και πρέπει να πας στις ρυθμίσεις ;

επίσης σίγουρα αν πας στους λογαριασμούς είναι τικαρισμένο να κάνει συγχρονισμό και τις επαφές ;

Link to comment
Share on other sites

εκανα κανονικά συγχρονισμό τα μαιλ του gmail μου αλλά της επαφες yok.
Εντυπωση μου κανει ..... Δεν το εχω ξανακουσει ...... Ψαξε λιγο στο google μπας και βρεις κατι ....

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πεδία έκανα παραγγελία από minedeal στης 19 του μήνα και σήμερα 28 το παρέλαβα , μέσα έχει μια σηλικονουχα θήκη και ενα temper glass , επιπλέον τους ζητησα να βγαλουν όλες της κινεζιες και να περασουν google play κατι που έκαναν. Το δεμα φανταστικά προσεγμένο μεσα σε φισαλίδες και ενα άλλο σαν φουσκωτό μαξιλάρι.

Το κινητό φανταστικό ήρθε με 30% μπαταριά και σε 3 ωρες που το σεταρω έφαγε μονο 1% , δεν ξέρω αλλά με προβληματίζει έβαλα μια εφαρμογή για μπαταρια και λέει 3060μΑ.

Ειχα 2 χρονια και κατι το G2 σε πρωτη ματια και σύγκριση τέλεια η κινεζια δεν παίζεται και η φωτο καλές του , δεν κώλυσε καθολού ενω περνουσα ποσες εφαμογες με συνχρονισμους στα μαιλ. (Θα ηθελα να ρωτήσω πως θα περάσω της επαφές από το λογαριασμο του μαιλ google account?).

Σας ανεβαζω και λινκ με πρόχειρο βιντεο.

Se ligo link

ενταξη με συγχρονισμό , εχω θέμα με το βιντεο να δω ποτε θα ανέβει με τοσο αργο νετ.

Link to comment
Share on other sites

Απο SAR πως παει το συγκεκριμένο; Σχετικά με τις rom, απ'αυτο που καταλαβα ειναι αν ΔΕΝ παρω multilingual απλα δεν θα εχω ελληνικο μενου - πραγμα που δεν με ενδιαφέρει κι ολας. Ελληνικο πληκτρολόγιο (και φυσικα να δουλεύω Ελληνικές εφαρμογές / websites / sms) θα μπορώ να εχω, σωστά;

Μεχρι στιγμης δεν εχει ελληνικο μενου,ΑΛΛΑ εγω του περασα το more locale και εκει διαλεγεις τα Ελληνικα.απο εκει και περα,ολες οι εφαρμογες αναγνωριζουν οτι εισαι Ελλαδα,το play store,Facebook,ολα στα Ελληνικα κανονικα.Ελληνικο πληκτρολογιο κατεβασα το google.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους....

Ψηνομαι πολύ καιρό τώρα για την ενλόγω συσκευή με σταματούν περισσότερο τα οικονομικά....έχω 2 ερωτήσεις.

 

Από Vickmall ή minideal?

Και τι έκδοση China ή International προτείνετε?(τα ελληνικά σαν γλώσσα μενου στο κινητό δεν με ενδιαφέρουν καθόλου, χρόνια τώρα είναι όλα στα αγγλικα...)

 

Ευχαριστώ για την γνώμη σας....

 

Επίσης κοιτάζω και αυτό:

http://www.minideal.net/lenovo-p1-5000mah-smartphone-qualcomm-msm8939-snapdragon-615-5-5inch-fhd-ram-2gb-rom-32gb.html

Υπάρχει κάποιο προφανές πλεονέκτημα του νοτε3, πέρ πό τα 50€ φθηνότερο?

Απο spemall.com και μονο.Παρε την μανισια ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά! Είμαι σε τεράστιο δίλημμα και θέλω τη βοήθεια σας... Είμαι κάτοχος ενός Oneplus One (64Gb) αλλά το ρημάδι το Νote 3 μου έχει κλέψει το μυαλό. Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από το κινητό μου. Αξίζει η αλλαγή ή να περιμένω για το επόμενο Note;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πριν λίγο μίλησα με την Selina (skype) για κάτι απορίες που είχα με το κινητό,

και είχαμε την παρακάτω συζήτηση : http://prntscr.com/9jdeuh

Από ότι κατάλαβα το ασημένιο λειτουργεί κανονικά και μπορεί να πάρει multi language.

κατάλαβα σωστά? Το πήρε κανείς πρόσφατα από vickmall για να επιβεβαιώσει?

 

 

φίλε μου έχω το γκρι και έχω κανονικά την stable multi language από vickmall και λειτουργεί κανονικά .Προφανώς επειδή πολλοί ζητάνε την αγγλοκινέζικη ενώ άλλοι την μουλτη κάπου και αυτοί στο βικ ψιλομπερδευτηκαν και σε άλλα έχουν την μία ρομ και σε άλλα την άλλη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα χρόνια πολλά, μόλις παρέλαβα και εγώ, είναι το πρώτο μου κινέζικο και γενικά είχα ξεμείνει με ένα lg p880 εδώ και τρία χρόνια οπότε δεν έχω άξιο μέτρο σύγκρισης. Παρ όλα αυτά η πρώτη εντύπωση είναι ότι είναι απλά καταπληκτικό, σκέτο κόσμημα δεν το περίμενα τόσο όμορφο από κοντά. Αυτά που με κέρδισαν με τη μία είναι η οθόνη του και ο ήχος του και φυσικά η απίστευτη ποιότητα κατασκευής, πραγματικά φαίνεται να κάνει τουλάχιστον 400 ευρώ.

Όσον αφορά τη ρομ, είχα ζητήσει από vickmall να περάσει την international αλλά αφήσαν τη μαμίσια. Βγάλανε βέβαια τα κινέζικα όλα και έβαλαν google apps.

Aυτά για αρχή, νομίζω ότι θα σας ψιλοπρήξω τις επόμενες μέρες με ερωτήσεις και ζητάω προκαταβολικά την κατανόησή σας:O

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα και εγω σημερα. Το κινητο φορουσε την official 7.09 και εγιναν κανονικα τα updates μεχρι την 7.0.19 stable. Απλα δεν με ικανοποιησε πολυ το fingerprint sensor. Ενω την πρωτη φορα δουλεψε πολυ καλα μετα αρχιζε και δεν μου το αναγνωριζε καθολου. Δοκιμασα να το ξαναβαλω αλλα εκανε παρα πολυ ωρα να το δεχτει και οταν το δεχτηκε παλι τα ιδια. Ισως ειναι και τα χερια μου λιγο υγρα αλλα απο την εμπειρια σας πρεπει να το βαλεις ακριβως οπως το ειχες οταν το αποθηκευσες? Γιατι ακομα και ετσι δεν βλεπω να μου δουλευει σωστα..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά! Είμαι σε τεράστιο δίλημμα και θέλω τη βοήθεια σας... Είμαι κάτοχος ενός Oneplus One (64Gb) αλλά το ρημάδι το Νote 3 μου έχει κλέψει το μυαλό. Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από το κινητό μου. Αξίζει η αλλαγή ή να περιμένω για το επόμενο Note;

Δε .νομίζω πως συγκρίνονται

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά! Είμαι σε τεράστιο δίλημμα και θέλω τη βοήθεια σας... Είμαι κάτοχος ενός Oneplus One (64Gb) αλλά το ρημάδι το Νote 3 μου έχει κλέψει το μυαλό. Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από το κινητό μου. Αξίζει η αλλαγή ή να περιμένω για το επόμενο Note;

 

Δε .νομίζω πως συγκρίνονται

Και εγω που εχω το redmi note 2 πιστευω οτι τa oneplus ειναι καποια κλικ πιο πανω .

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τοπικ σχετικο παιδια.:)

 

Λοιπον σε εμενα βγαζει και 2 μερες η μπαταρια,σχετικα ανετα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

το παρελαβα κι εγω τελειο design πρωτη επαφη με xiaomi και miui αρκετα καλο μπορω να πω περιμενουμε την ελληνικη ρομ στο antutu εβγαλε 47k
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Λέω να κάνω και εγώ το βήμα μπροστά...

Τι λέτε θα καταλάβω την διαφορά από το samsung omnia i900 στο xiaomi redmi note 3?:shifty:

Τι λέτε εσείς θα τολμούσατε μια τέτοια αλλαγή???:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Λέω να κάνω και εγώ το βήμα μπροστά...

Τι λέτε θα καταλάβω την διαφορά από το samsung omnia i900 στο xiaomi redmi note 3?:shifty:

Τι λέτε εσείς θα τολμούσατε μια τέτοια αλλαγή???:shifty:

Προφανως θα αστειευεσαι.............:blink:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Σήμερα παρέλαβα και εγώ έχει την έκδοση 7.00.11 όλα καλά λειτουργούν εκτός από το fingerprint μπορεί κάποιος παρακαλώ να με βοηθήσει;

 

Έβαλα τις ρυθμίσεις αλλά δεν ανοίγει ούτε δείχνει να λειτουργεί κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Λέω να κάνω και εγώ το βήμα μπροστά...

Τι λέτε θα καταλάβω την διαφορά από το samsung omnia i900 στο xiaomi redmi note 3?:shifty:

Τι λέτε εσείς θα τολμούσατε μια τέτοια αλλαγή???:shifty:

 

εδώ εγώ πήγα από lg g2 ο άλλος το σκέφτεται με το oneplus και εσύ έχεις άγχος για το omnia i900???Έλεος

Link to comment
Share on other sites

Λέω να κάνω και εγώ το βήμα μπροστά...

Τι λέτε θα καταλάβω την διαφορά από το samsung omnia i900 στο xiaomi redmi note 3?:shifty:

Τι λέτε εσείς θα τολμούσατε μια τέτοια αλλαγή???:shifty:

Εγώ θα σου πω όχι.Το omnia είναι σαφώς ανώτερο :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...