Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έτσι Κ αλλιώς *τώρα οπότε και να παραγγειλεις θα αργήσεις *αρκετά...*
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Αδερφε παραγγελια δικου μου ανθρωπου που εγινε shipped την Πεμπτη απο Κινα ειναι ηδη "dispached to overseas" με ρυθμους κομητη!!

 

Τωρα το τι θα γινει μολις φτασει στα ΕΛΤΑ ειναι αλουνου παπα ευαγγελιο!!!:lol::lol:

 

 

 

Οι κινεζοι δεν εχουνε αργια τωρα τα Χριστουγεννα ενημερωτικα.........την πρωτοχρονια εχουνε 3 μερες και αρχες φλεβαρη ενα 15νθημερο!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ας ελπίσουμε ότι δε θα έχουμε τσαπα******ές στην παραγωγή :)))

 

 

Οι κινεζοι ειναι σκυλια του πολεμου ρεεεεε............:lol::lol::lol::lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με τη πρώτη μου φόρτιση δλδ πριν 2μερες και 10 ώρες με wifi,synch και download εχει 4ωρες και 14λ sot και ακόμη 17% μπαταρία, δλδ ανετα 5ώρες ως τη φορτιση.

http://prntscr.com/9ihen9

Πιστεύω καλός χρόνος για την 7.0.11.0. Με τις επόμενες θα πάει ακόμα καλύτερα. Έχοντας και το νοτε2, νομίζω αυτό κρατάει περισσότερο με άνεση. Ελπίζω να έλυσα απορίες και να μη στενοχώρησα τους επίδοξους αγοραστές με μεγαλύτερες προσδοκίες.

Edited by arist1976
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγο άσχετο αλλά το κινητό ακουμπισμένο σε επίπεδη επιφάνεια έχει θέμα με ηχεία του που είναι στο πίσω μέρος ή θα το ακούμε μέσα από πηγάδι ;
Link to comment
Share on other sites

Με τη πρώτη μου φόρτιση δλδ πριν 2μερες και 10 ώρες με wifi,synch και download εχει 4ωρες και 14λ sot και ακόμη 17% μπαταρία, δλδ ανετα 5ώρες ως τη φορτιση.

http://prntscr.com/9ihen9

Πιστεύω καλός χρόνος για την 7.0.11.0. Με τις επόμενες θα πάει ακόμα καλύτερα. Έχοντας και το νοτε2, νομίζω αυτό κρατάει περισσότερο με άνεση. Ελπίζω να έλυσα απορίες και να μη στενοχώρησα τους επίδοξους αγοραστές με μεγαλύτερες προσδοκίες.

 

Η αλήθεια είναι ότι περίμενα κάτι παραπάνω... Δηλαδή άνετα 5 ώρες αλλά δεν τα πάει και άσχημα.

 

Όσοι το έχετε πρέπει να κάνετε ένα καλό αναλυτικό review. Κατασκευή, επεξεργαστή, κάμερα, ηχεία, fingertip, μπαταρία.

 

Να δούμε λίγο αναλυτικά τι γίνεται από διάφορους αγοραστές και να μπορέσουμε και εμείς να βγάλουμε τα δικά μας συμπεράσματα.

 

Γενική ερώτηση για τους γνώστες της MIUI. Για αρχή λέω να το πάρω με την official γιατί θέλω οπωσδήποτε αρουταριστο και original firmware λόγω κάποιον εφαρμογών που χρησιμοποιώ. Άμα θέλω αργότερα να βάλω την ελληνική θα πρέπει να κάνω root ή unlock τον bootloader?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τις αναβαθμισεις πως τις εκανες? Ειχες την official αγγλοκινεζικη περασμενη?

Ναι μου είχε έρθει με την official v7.0.9.0. Αρχικά εκανα root τη συσκευή με εναν οδηγό που βρήκα αλλα δε μπόρεσα να περάσω τη TWRP.

Εν συνεχεία εκανα τις ανα βαθμισεις απο τη συσκευή, έχασα το root αλλά δε με απασχολεί!...

Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείτε αν έχει ξαναγίνει η ερώτηση... Είμαι σε σκέψη αγοράς μεταξύ Redmi note3 και Μi4c. Πέρα από όλα τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά, μπορεί κάποιος να συγκρίνει τις κάμερες των 2 κινητών;
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους. Τελικά αξίζει να ψάχνεις κινητό που να υποστηρίζει τη band 20 οπότε να πρέπει να κοιτάς σε εταιρείες doogee, elephone, kingzone κτλ. αντί να πάρεις αυτό το τέρας;;; Είμαι σε τεράστιο δίλημμα επί μέρες. Και οκ προς το παρόν την 800άρα μπάντα την έχει η wind στην επαρχεία. Αλλά και οι άλλοι 2 πάροχοι την έχουν αγοράσει και ετοιμάζουν τα δίκτυα τους. Άρα μήπως αργότερα (1χρονο ας πούμε) αντιμετωπίσουμε πρόβλημα με αυτή τη μπάντα;
Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι περίμενα κάτι παραπάνω... Δηλαδή άνετα 5 ώρες αλλά δεν τα πάει και άσχημα.

 

Όσοι το έχετε πρέπει να κάνετε ένα καλό αναλυτικό review. Κατασκευή, επεξεργαστή, κάμερα, ηχεία, fingertip, μπαταρία.

 

Να δούμε λίγο αναλυτικά τι γίνεται από διάφορους αγοραστές και να μπορέσουμε και εμείς να βγάλουμε τα δικά μας συμπεράσματα.

 

Γενική ερώτηση για τους γνώστες της MIUI. Για αρχή λέω να το πάρω με την official γιατί θέλω οπωσδήποτε αρουταριστο και original firmware λόγω κάποιον εφαρμογών που χρησιμοποιώ. Άμα θέλω αργότερα να βάλω την ελληνική θα πρέπει να κάνω root ή unlock τον bootloader?

 

πιστευω να ειδες οτι γραφει οτι αυτες οι SOT ειναι με 2μερες και 10 ωρες χρηση. Οποτε εγω απο οτι εχουν ποσταρει τα μελη εδω πιστευω οτι σε 16ωρες μεσα στη μερα ανετα θα βγαζει 5,30-6 ωρες οθονη

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους. Τελικά αξίζει να ψάχνεις κινητό που να υποστηρίζει τη band 20 οπότε να πρέπει να κοιτάς σε εταιρείες doogee, elephone, kingzone κτλ. αντί να πάρεις αυτό το τέρας;;; Είμαι σε τεράστιο δίλημμα επί μέρες. Και οκ προς το παρόν την 800άρα μπάντα την έχει η wind στην επαρχεία. Αλλά και οι άλλοι 2 πάροχοι την έχουν αγοράσει και ετοιμάζουν τα δίκτυα τους. Άρα μήπως αργότερα (1χρονο ας πούμε) αντιμετωπίσουμε πρόβλημα με αυτή τη μπάντα;

Νομίζω πολύς ντόρος για το τίποτα. Για cosmote και vodafone κανενα πρόβλημα, για wind ισως σε μερικα μέρη εκτος πόλεων να μην έχεις 4G που ούτως ή άλλως δεν θα έπιανες(μη σε πάρω και στο λαιμό μου). Πάντως με vodafone που έχω εγώ δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα μέσα στη Θεσσαλονικη, εκτος σε ερημιές δεν πιάνω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πιστευω να ειδες οτι γραφει οτι αυτες οι SOT ειναι με 2μερες και 10 ωρες χρηση. Οποτε εγω απο οτι εχουν ποσταρει τα μελη εδω πιστευω οτι σε 16ωρες μεσα στη μερα ανετα θα βγαζει 5,30-6 ωρες οθονη

Ναι ρε παιδιά μην υπερβάλουμε κιόλας. 5 ώρες sot είναι μια χαρά. Ποιο κινητό έχει τοσο καλούς χρόνους; Πολύ λίγα. Σε γενικές γραμμές δηλαδή μια χαρά τα πάει. Και με τις αναβαθμίσεις θα πάει ακόμα καλύτερα. Μην απογοητεύεστε.

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείτε αν έχει ξαναγίνει η ερώτηση... Είμαι σε σκέψη αγοράς μεταξύ Redmi note3 και Μi4c. Πέρα από όλα τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά, μπορεί κάποιος να συγκρίνει τις κάμερες των 2 κινητών;

 

Μια από τα ίδια και εγώ είμαι αρκετό καιρό σε δίλημμα.

Κάτοχος κ των δύο συσκευων με ενημέρωσε ότι:

"Εκτός του μεγέθους δεν έχουν μεγάλες διαφορές σε hardware-software ισα-ισα θα έλεγα ότι είναι ακριβώς τα ίδια.

Το rn3 εκεί που υπερέχει σίγουρα είναι σε ποιοτητα-εξωτερικη εμφανιση-fingerprint sensor .... Αρκετά νομίζω! Δεν παίζεται σε εμφάνιση σου λέω...

Μόνο αν δεν θέλεις με τίποτα 5.5 ίντσες δεν το παίρνεις!!!!"

Άρα τα πλεονεκτηματα του mi4c φαίνεται ότι είναι 1.2 εκατοστά στο μήκος, κάτι ψιλα σε πλάτος κ πάχος, 30 gr βάρος μπαταρίας κ η "φορητότητα" που σου δίνουν αυτά τα μεγέθη, κ χάνεις την αίσθηση "κυριλας", το fingerprint sensor κ την ελαφρώς καλύτερη μπαταρία (μιας κ οι διαγώνιες των 2 συσκευών είναι διαφορετικές) που έχεις με το rn3.

Κάθε σχόλιο από κατόχους rn3 που θα βοηθήσει να πατήσουμε το κουμπί για το " μικρό" ή το "μεγάλο" θα ήταν ευπρόσδεκτο.

Link to comment
Share on other sites

Εχουν σοβαρο προβλημα διαθεσιμοτητας απο οτι μου ειπε το μικρο κινεζακι η Σελινα απο το vickmall......ειδικα στο γκρι και το ασημι (που ειναι και πιο φθηνα) δεν προλαβαινει το εργοστασιο της xiaomi να παραγει.......δεν μας προλαβαινουν!!!:p:p

 

 

Γιαυτο βλεπεις και τις τιμες και εχουν αρχισει και τσιμπανε........τουλαχιστον σε οσα μαγαζια οταν γραφουν in stock αυτο ειναι η αλήθεια και δεν περιμενεις μια βδομαδα για να σου κανουν shipment μετα την παραγγελια σου!!

 

Ο Νομος της ζητησης και της προσφορας ειναι αλλωστε!!

 

Αντιστροφως αναλογα.......μεγαλη ζητηση + μικρη προσφορα = Ανοδος της τιμης!!!

 

 

Η κανεις υπομονη λοιπον μεχρι να ομαλοποιηθει η κατασταση και να στρωσουν οι τιμες η αγοραζεις με καπελο τωρα!!!

 

Εμένα με ρωτησε αν θελω να περιμένω κι άλλο για το γκρι ή να μου στείλει το χρυσό (αυτό ήθελα εξ αρχής). Και τελικά έστειλε τ οχρυσό χωρίς έξτρα χρέωση...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ είμαι με τη rom του vickmall, όλα οκ όσον αφορά hardware, αλλά έχω πρόβλημα και χάνω συνεχώς notifications. Whatsapp, gmail, Messenger κτλ. Έχω κάνει όλα αυτά τα apps να κάνουν autostart και έχω τσεκάρει permissions γενικά αλλά το πρόβλημα συνεχίζει. Λέω να περάσω την επίσημη κινεζική σήμερα για να δω. Να το κάνω από recovery ή με flash tool;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ είμαι με τη rom του vickmall, όλα οκ όσον αφορά hardware, αλλά έχω πρόβλημα και χάνω συνεχώς notifications. Whatsapp, gmail, Messenger κτλ. Έχω κάνει όλα αυτά τα apps να κάνουν autostart και έχω τσεκάρει permissions γενικά αλλά το πρόβλημα συνεχίζει. Λέω να περάσω την επίσημη κινεζική σήμερα για να δω. Να το κάνω από recovery ή με flash tool;

 

πες μας οταν την βαλεις αν λυθηκε το προβλημα γιατι ειναι πολυ σημαντικο.τι να το κανω αμα χανω τα notifications

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια απορία το χω.....απο την στιγμη που μας δινετε η δυνατοτητα να αγορασουμε τη συσκευη με την official stable rom απειρακτο (εχει αγγλικα :)).....γιατι ολοι ζητανε στις παραγγελιες τους multilanguage (απο οτι βλεπω στα σχολια στο vickmall τουλαχιστον)??

 

 

Η οποια απο οτι φαινεται δημιουργει και θεματα στην συσκευη μιας και δεν ειναι και οτι καλυτερο η συγκεκριμενη που βαζουνε!!!

 

 

Φοβομαστε να περασουμε μονοι μας οτι θελουμε??

 

 

Δεν ειναι τιποτα ακομα και αν δεν το εχει ξανακανει καποιος....υπαρχει βοηθεια και εδω και στην ελληνικη κοινοτητα του miui!!!

 

 

Ενω μαθαινεις παραλληλα και μια διαδικασια που χρειαζεται σε ολους οσους αποφασιζουν να αγορασουν Xiaomi συσκευη!!!

 

 

Αν δεν ξερεις η αν δεν κατσεις να μαθεις να φλασαρεις τι να το κανεις το xiaomi??

 

 

Yποχρεωτικα καποια στιγμη πρεπει να μαθεις.........:ninja::ninja:

Edited by akis44
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις έως τώρα:

 

Εξωτερική εμφάνιση/σχεδιασμός: Το κινητό δε θέλω να το βάλω σε θήκη. Χαίρεσαι να το πιάνεις. Έχει εξαιρετικά φινιρίσματα και ποιοτικό αλουμίνιο. Ο εργονομικός του σχεδιασμός είναι εξαιρετικός και βολεύει πολύ άνετα χρήση ακόμη και με ένα χέρι. Το fingerprint λειτουργεί άψογα με την προυπόθεση πως θα τοποθετήσετε σωστά το δάκτυλο. Αν πχ το έχετε σε ελαφρώς διαφορετική θέση από αυτή που το αποθηκεύσατε δεν θα το αναγνωρίσει. Με την σωστή τοποθέτηση ξεκλειδώνει άμεσα.

 

Οθόνη: Η οθόνη του έχει πολύ καλά χρώματα, σχεδόν ίδια με αυτά του g2 όμως με καλύτερο λευκό. Ξεκούραστη για διάβασμα pdf και σεφάρισμα. Παρατήρησα πως στα μαύρα έχει κάποιο θέμα και υποθέτω λόγω κορεσμού χρωμάτων. Διορθώνεται από τις ρυθμίσεις αλλά δεν ασχολήθηκα.

 

Κάμερα: Εδώ είναι που κάνει τη διαφορά. Έχει πολύ καλή κάμερα -όχι άριστη- με πλήθος λειτουργιών και καλή ανάλυση. Εντυπωσιακή εστίαση, καμία σχέση με το g2 που το βράδυ σε τύφλωνε με το φλας μέχρι να σε βρει. Την ημέρα καλό clarity δίχως υπερβολές (ίσως να χρειάζεται πείραγμα στις ρυθμίσεις διότι προσθέτει luminance το face recognition). Το βίντεο πολύ καλό επίσης με γρήγορη εστίαση. Είναι βέβαια αρκετά σκαλιά κάτω από το G4 που έχω δοκιμάσει όμως κοστίζει και τα διπλάσια χρήματα. Εγώ που χρειάζομαι οπωσδήποτε την φωτογραφική όντας φωτογράφος, με κάλυψε απόλυτα. Ακόμη και σε έγγραφα που χρειαζόμουν ήταν πάρα πολύ καλή η ανάλυση δίχως κουνήματα. Το βράδυ θα παρατηρήσετε κουνήματα και αυτό γιατί θέλει να κρατάει το iso όσο το δυνατόν χαμηλότερα, οπότε μειώνει ταχύτητα. Θέλει λίγη προσοχή. Το φλας λειτουργεί πάρα πολύ καλά και θα σας λύσει το πρόβλημα. Μπροστινή κάμερα πολύ αξιοπρεπής στην ανάλυση με το γνωστό "μπογιάτισμα" λόγω luminance. Τόσο την ημέρα όσο και το βράδυ οι φωτογραφίες είναι παραπάνω από αποδεκτές.

 

Software: Στο κομμάτι αυτό πάλεψα πολύ και ακόμη είμαι σε φάση αναγνώρισης. Το κινητό ήρθε με multilang από vickmall. Για ρομ καταστήματος ήταν πάρα πολύ καλή δίχως να παρουσιάσει κανένα πρόβλημα. Αποφάσισα όμως να περάσω την official για λήψη updates κλπ (προσοχή είναι μόνο αγγλικά). Πέρασα εν τέλει με λίγο παίδεμα την 7.0.19. Αμέσως φάνηκε η διαφορά. Το κινητό έγινε άμεσα πιο smooth και διαχειριζόταν την ραμ πολύ καλύτερα. Αφαίρεσα με απλό drag and drop κινεζιες πέρασα μέσα σε 2 λεπτά google store και ήμουν έτοιμος. Σήμερα πέρασα την developer 5.12.24. Το πιο δύσκολο πέρασμα ήταν της 7.0.19. Αφού την έβαλα μετά πέρασα πολύ άνετα μέσω κινητού την developer. Νιώθω ότι είναι ένα κλικ επάνω. Τρέχει πιο γρήγορα και διαχειρίζεται εξίσου καλά ραμ. Το μόνο θέμα είναι πως δεν ενεργοποιείται το root ενώ είναι pre rooted. Θα λυθεί όμως. Με όλες τις ρομ δεν έχει κολλήσει πουθενά έχοντας ανοιχτά fb, messenger, viber, camera, chrome, app store κλπ. Απλά όταν τελειώνω κάνω μια εκκαθάριση και είναι έτοιμο.

 

Antutu με multilang ~47k, developer 5.12.24 ~50k .

 

Αυτή τη στιγμή περιμένουμε να ξεκλειδωθεί ο bootloader, πράγμα που θα γίνει μέσα στην εβδομαδα, και θα έχουμε ελληνική ρομ. Ήδη γίνονται σημαντικά βήματα από ότι παρακολουθώ στο miui και όπως είπαν πριν το νέο έτος θα είναι έτοιμο.

 

Οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά στην ώρα τους αφού όμως ακολούθησα αυτό τον οδηγό για να σεταριστούν σωστά : http://en.miui.com/thread-197926-1-1.html .

 

Μπαταρία: Ο άσσος στο μανίκι της συσκευής αυτής. Μιλάμε για εξαιρετικές επιδόσεις. Το έχω λιώσει αυτές τις μέρες το κινητό με πέρασμα όλων των εφαρμογών από app store, συγχρονισμοί κλπ. Τα αφήνω όλα ανοιχτά (wifi, data, gps) γιατί πολύ απλά δεν με νοιάζει αν θα κλείσει. Βγάζει πάρα πολύ άνετα 1.5 μέρα με νορμαλ χρήση. Με φουλ χρήση (antutu, camera, browsing, apps κλπ) 12 ώρες περίπου. Παινευόμουν για το G2 όμως εδώ πραγματικά βγάζω το καπέλο.

 

Έρχομαι από το κινητό ορόσημο LG G2 το οποίο και πούλησα για να αγοράσω το Xiaomi Redmi note 3. Το παρήγγειλα από την πρώτη μέρα που ήρθε σε στοκ 28/11 vickmall. Δεν έχω μετανιώσει ούτε στιγμή για την αλλαγή μου. Αξίζει και το τελευταίο ευρώ και ακόμη παραπάνω. Όσοι το κοιτάτε αγοράστε το δίχως δεύτερη σκέψη. Ήδη το παρήγγειλα εκ νέου από Ευρώπη-vickmall για τον πατέρα μου που τρελάθηκε με το κινητό. Μέσα στο Γενάρη περιμένω το Redmi note 2 για την κοπέλα μου. Όταν έρθει θα κάνω ένα συγκριτικό.

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

μπραβο φιλε μου πολυ καλο το review σου!!!Και εγω εως κατοχος του redmi note 2 εδω και 2 μηνες μονο τα καλυτερα εχω να πω!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια απορία το χω.....απο την στιγμη που μας δινετε η δυνατοτητα να αγορασουμε τη συσκευη με την official stable rom απειρακτο (εχει αγγλικα :)).....γιατι ολοι ζητανε στις παραγγελιες τους multilanguage (απο οτι βλεπω στα σχολια στο vickmall τουλαχιστον)??

 

 

Η οποια απο οτι φαινεται δημιουργει και θεματα στην συσκευη μιας και δεν ειναι και οτι καλυτερο η συγκεκριμενη που βαζουνε!!!

 

 

Φοβομαστε να περασουμε μονοι μας οτι θελουμε??

 

 

Δεν ειναι τιποτα ακομα και αν δεν το εχει ξανακανει καποιος....υπαρχει βοηθεια και εδω και στην ελληνικη κοινοτητα του miui!!!

 

 

Ενω μαθαινεις παραλληλα και μια διαδικασια που χρειαζεται σε ολους οσους αποφασιζουν να αγορασουν Xiaomi συσκευη!!!

 

 

Αν δεν ξερεις η αν δεν κατσεις να μαθεις να φλασαρεις τι να το κανεις το xiaomi??

 

 

Yποχρεωτικα καποια στιγμη πρεπει να μαθεις.........:ninja::ninja:

 

Aki44,

μπορεί να υπάρχουν και κάποιοι σαν εμένα που πραγματικά θέλω ένα καλό κινητό με δυνατότητες χωρίς να το σκαλίζω.

Για μένα αν λειτουργούν όλα καλά με το καλημέρα τότε δε βρίσκω λόγο να το σκαλίζω. Αν είναι να πάρω κάτι καλύτερο ναι αλλιώς εγώ προσωπικά δε θέλα να μάθω να περνάω rom.

Θέλω να απολάυσω το μεταλλικό σώμα, τις δυνατότητες, τη μπαταριάρα κλπ. Να τονίσω κάτοχος WP την τελευταία πενταετία με μακράν το καλύτερο κινητό που είχα το HTC HD7 (θα ήθλε ατο HTC TITAN αλλά δεν έκατσε).

 

Γίνεται για εμένα και κάποιους άλλους να παίξει έτσι μπαλίτσα το κινητό?

Αν πραγματικά κάποιοι σαν εσένα που γνωρίζουν το κινητό μου πουν να το αφήσω όπως έχει και κάποια στιγμή να βάλω ελληνική rom θα το κάνω όχι απλά με χαρά αλλά θα το θεωρήσω και πολύ θετικό για το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τα είπαμε ήδη.... Δεν υπάρχει καλύτερο VFM αυτή την στιγμή και δύσκολα θα υπάρξει όταν μιλάμε για Κινέζικο τηλ. Xiaomi στα 200ευρω με όλα αυτά που προσφέρει.

Και το κλου για xiaomi που ήταν metal -fingerprint sensor-4000 μπαταρία....

Ούτε στο όνειρο μας δεν περιμέναμε τέτοιο τηλ. σε αυτήν την τιμή, Πέρσι πχ αγοράζαμε jiayu *g4-5 και μετά meizu m1 και άλλα πλαστικά κάργα αρκετά ακριβότερα από το xiaomi....

Μην το ψάχνετε άλλο!!!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις έως τώρα: [Το μόνο θέμα είναι πως δεν ενεργοποιείται το root ενώ είναι pre rooted. Θα λυθεί όμως

 

Δοκίμασε το εξής αν μπορείς. Κατεβασε το supersu. Κάνε το update binary που δου ζητάει. Θα κάνει επανεκκίνηση αλλά το update θα αποτύχει. Τότε πήγαινε στο κέντρο ασφαλείας και δωσε δικαιώματα root στο supersu. Ξανακανε το update και λογικά θα είσαι έτοιμος....

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις έως τώρα: [Το μόνο θέμα είναι πως δεν ενεργοποιείται το root ενώ είναι pre rooted. Θα λυθεί όμως

 

Δοκίμασε το εξής αν μπορείς. Κατεβασε το supersu. Κάνε το update binary που δου ζητάει. Θα κάνει επανεκκίνηση αλλά το update θα αποτύχει. Τότε πήγαινε στο κέντρο ασφαλείας και δωσε δικαιώματα root στο supersu. Ξανακανε το update και λογικά θα είσαι έτοιμος....

 

Εγκατέστησα το su αλλά μου πετάει μόνο ένα μήνυμα "There is no su binary installed and su cannot install it. This is a problem...". Πατάω οκ κλείνει αλλά στο security τα ίδια.

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...