Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από εσάς που παραλάβατε υπάρχει κάποιος που πήρε την μικρή έκδοση μετα 2gb μνήμη?

Εντυπώσεις; Δε με ψήνει να δώσω τα επιπλέον 40 ευρώ

 

αν θες κάτι οικονομικό γιατί να μην πάρεις το 2prime ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα 3Gb μπορεί να μη σε ψήνουν κ καλως, αλλά τα 32GB αντί για τα 16 θα πρεπε να σ ενδιαφέρουν...;)

Αν θες να την βγαλεις οικονομικά, μπορείς να κοιταξεις την περίπτωση να πάρεις το redmi note 2, 2/32GB κ μάλιστα την TD έκδοση που είναι πιο φθηνή ακόμα(δουλεύει σαν fdd-lte,δες στο xiaomi gr), μιας κ ή μπαταρία του 3 μέχρι τώρα δείχνει να έχει μόνο το όνομα (4000 mah), χωρίς να έχει την χάρη, χωρίς αυτό βέβαια να σημαίνει ότι αυτο ειναι κατι που στο μέλλον δε θα διορθωθεί (μέσω εξελιξης software).

Link to comment
Share on other sites

αν θες κάτι οικονομικό γιατί να μην πάρεις το 2prime ;

 

για το design και του fingerprint

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

για το design και του fingerprint

 

ε καλά γούστα είναι αυτά και στο prime θα έχει και την sd που πολλοί την θέλουν

(design οκ θα χαθεί αν βάλεις θήκη , fingerprint μισή δουλειά θα κάνει χωρίς nfc :P , για μνήμη και μπαταρία πιστεύω το παίρνει ο κόσμος)

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά με ψήνει πιο πολύ το μέταλλο.

Ο αποθηκευτικός χώρος καλός αλλά προσωπικά δε με ενδιαφέρει. Θα το χρησιμοποιήσω στη δουλειά μου και όχι σαν προσωπικό (εκεί θα μείνω WP).

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά με ψήνει πιο πολύ το μέταλλο.

Ο αποθηκευτικός χώρος καλός αλλά προσωπικά δε με ενδιαφέρει. Θα το χρησιμοποιήσω στη δουλειά μου και όχι σαν προσωπικό (εκεί θα μείνω WP).

 

Εγώ έχω πάρει το 2/16. Μέχρι σήμερα ήμουν με κινητό 1/8 (moto g 2014). Όσο αφορά τον αποθηκευτικό χώρο το θέμα είναι καθαρά υποκειμενικό (ανάλογα το χρήστη). Εμένα τα 16GB μου φτάνουν (δεν παίζω games, photos/videos τις ανεβάζω cloud κτλ.). Τώρα όσο αφορά τη ram...φαίνεται πως το MIUI τρώει αρκετή ram (700-800 mb ελεύθερα με fresh boot). Στις λίγες ώρες που το χρησιμοποιώ πάντως πετάει. Δεν έχω δει ακόμα το παραμικρό lag. Βέβαια δεν έχω δουλέψει τόσο πολύ multitasking αλλά δεν είμαι και ο τύπος που κάνω συχνά εκκαθάριση των εφαρμογών που έχω ανοίξει και ειδικά σήμερα που σέταρα τη μία πίσω από την άλλη. Σίγουρα τα 3GB θα είναι καλύτερα και (κυρίως) futureproof

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.Παρέλαβα σήμερα το πρωί και είπα να γράψω τις πρώτες εντυπώσεις μου.Καταρχήν είμαι την τελευταία 4 ετία χρήστης s2,s3,s4 και μέχρι σήμερα του lg g2 me 32αρα μνήμη(προσωπικά το κορυφαίο από όλα όσα είχα).Πέρνοντας στα χέρια μου το note 3 σε καμιά περίπτωση δεν ένιωσα αυτό που πολλοί εύκολα λένε μια κινεζιά .Πρόκειται για ένα ποιοτικό κινητό που νομίζω στέκεται ισάξια με <<επώνυμα>> των 500 και πάνω ευρώ.Το πήρα από vickmall και μέχρι στιγμής δεν είχα κάποιο πρόβλημα και να μην το ματιάσω πάει σφαίρα.Η μπαταρία του σε αντίθεση με τα όσα ακούω για αυτές τις πρώτες ώρες στέκεται πολύ καλά (καλύτερα από την 3200 του lg).Δεν θα επεκταθώ καθότι είναι ακόμη αρχή και δεν μπορεί κάποιος να βγάλει ασφαλή συμπεράσματα.Σε κάθε περίπτωση η πρώτη εντύπωση είναι πολύ θετική και ο χρόνος θα δείξει εαν θα επιβεβαιώσει τις προσδοκίες μου.
Link to comment
Share on other sites

Ίδια φάση είμαι και εγώ φίλε dilated.

Μία επανεκκίνηση την εβδομάδα θα του ρίχνω και πολύ του είναι. και από εφαρμογές πολύ λίγα πράματα (και τπτ σχετικό με Fb)

Link to comment
Share on other sites

και εγω το παρελαβα σημερα. Πριν ειχα lenovo vibe z2 pro το οποίο είχε και αυτο 4κ μπαταρία αλλα βλέπω ότι κρατάει καλύτερα το xiaomi. δεν πεφτει ευκολα. Πολύ ωραία κατασκευη. Σε σχέση με το προηγούμενο έχει χειρότερη κάμερα. Θα έλεγα είναι λίγο καλύτερη απο το lenovo k3 note (το έχω για 2η συσκευή). Ηρθε με MIUI 7.0 stable 7.00.11.00 είναι multi.
Link to comment
Share on other sites

και εγω το παρελαβα σημερα. Πριν ειχα lenovo vibe z2 pro το οποίο είχε και αυτο 4κ μπαταρία αλλα βλέπω ότι κρατάει καλύτερα το xiaomi. δεν πεφτει ευκολα. Πολύ ωραία κατασκευη. Σε σχέση με το προηγούμενο έχει χειρότερη κάμερα. Θα έλεγα είναι λίγο καλύτερη απο το lenovo k3 note (το έχω για 2η συσκευή). Ηρθε με MIUI 7.0 stable 7.00.11.00 είναι multi.

Όταν λες κάμερα το εννοείς ακριβώς;; Βίντεο ή φωτο;; Γιατί βίντεο το vibe z2 pro ήταν απαράδεκτο!!! Και σε φωτο μέτριο.Και Από φωτο που έχω δει Από το Xiaomi note 2 αν το 3 ειναι καλυτερο,τότε πιστεύω πως είναι καλύτερο του vibe z2 pro.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Από εσάς που παραλάβατε υπάρχει κάποιος που πήρε την μικρή έκδοση μετα 2gb μνήμη?

Εντυπώσεις; Δε με ψήνει να δώσω τα επιπλέον 40 ευρώ

Οχι φιλε μου,ακομα και με βαριες εφαρμογες δεν θα εχεις θεμα με τα 2 gb ram,εδω μεχρι και πριν 6-7 μηνες ημασταν οκα με 1gb ram,μην τρελαθουμε κιολας με την ram,παει να γινει σαν τα mpx των φωτοργαφικων μηχανων........:)

Αλλα τα 32gb rom ισως κανουν την διαφορα,θεμα βεβαια καθαρα υποκειμενικο για τον καθενα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντα official τους λεω να ξερω τι μου γινετε!!

Αλλα στη δικη σου περιπτωση επειδη ειναι απο EU Warehouse υπαρχει πιθανοτητα να εχουν ηδη περασει Multi-language!!!

Έτσι είναι όντως, ρώτησα τη Selina κατά την αγορα ..... :blink:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα λυθηκε...ακουστε ενα κουλο....δυο ιδιες συσκευες απο το ιδιο μαγαζι μετα ιδια χαρακτηριστικα και την ιδια ρομ....στην μια εβαλα 2 νανο σιμ με ανταπτορες και ολλα οκ....στην αλλη που ειχα και το προβλημα δεν τις εβλεπε με τιποτα.....εβαλα δυο ασχετες κανονικες σιμ τις ειδε κατευθειαν.....πιασε το αυγο και κουρευτο:lol:
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες κάμερα το εννοείς ακριβώς;; Βίντεο ή φωτο;; Γιατί βίντεο το vibe z2 pro ήταν απαράδεκτο!!! Και σε φωτο μέτριο.Και Από φωτο που έχω δει Από το Xiaomi note 2 αν το 3 ειναι καλυτερο,τότε πιστεύω πως είναι καλύτερο του vibe z2 pro.

 

μιλάω μονο για φωτογραφιες... Οι οποίες ήταν καταπληκτικες, ειδικά με την pro λειτουργια καμερας. Στο βιντεο υστερουσε αρκετα. Στο redmi επειδη έπρεπε να βγάλω μερικές φωτο χωρις φλας με μετριο φωτισμο δεν τα καταφέρνει όσο το lenovo k3 note. Με φλας ή με αρκετο φωτισμό είναι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος που το πήρε με τη rom του vickmall φλάσαρε την official κινέζικη rom; Αυτή που φοράει τελικά από το vickmall τι έκδοση είναι; Είναι κάποια custom; Δε μου έχει δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα απλά αναρωτιέμαι αν πρέπει να αφήσω αυτή ή να γυρίσω σε αυτή που υπάρχει στο site της Xiaomi. Ή μήπως τελικά να περιμένω για την global version. Πάντως εγκατέστησα το mi pc suite μέσω του οποίου δεν μπορώ να πάρω back up (αν αυτό σημαίνει κάτι). Κάποιοις με εμπειρία σε αυτό που λέγεται miui ας βοηθήσει. Γενικά το κινητό το χρησιμοποιώ στα Αγγλικά. Κερδίζω κάτι αν φλασάρω την επίσημη ή αφού δουλεύει να κάτσω στα αβγά μου μέχρι να βγει global;
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος που το πήρε με τη rom του vickmall φλάσαρε την official κινέζικη rom; Αυτή που φοράει τελικά από το vickmall τι έκδοση είναι; Είναι κάποια custom; Δε μου έχει δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα απλά αναρωτιέμαι αν πρέπει να αφήσω αυτή ή να γυρίσω σε αυτή που υπάρχει στο site της Xiaomi. Ή μήπως τελικά να περιμένω για την global version. Πάντως εγκατέστησα το mi pc suite μέσω του οποίου δεν μπορώ να πάρω back up (αν αυτό σημαίνει κάτι). Κάποιοις με εμπειρία σε αυτό που λέγεται miui ας βοηθήσει. Γενικά το κινητό το χρησιμοποιώ στα Αγγλικά. Κερδίζω κάτι αν φλασάρω την επίσημη ή αφού δουλεύει να κάτσω στα αβγά μου μέχρι να βγει global;

Εγω τους ζητησα να μην το αγγιξουν και το χρησιμοποιώ με την επισημη κινεζικη με αγγλικα. Παιρνω και ΟΤΑ κανονικα (ηδη εχω παρει 2). Μεχρι να βγει σοβαρη global ή καμια από τα παιδια του miui.gr, θεωρω πως οι "ελληνικες" που κυκλοφορουν, δεν είναι ο,τι καλυτερο...

Link to comment
Share on other sites

Ας περιμενουμε τα παιδια του miui hellas.....η επισημη ενημερωση που εχει βγαλει ο admin εκει ειναι οτι μετα απο επικοινωνια του με τον admin του παγκοσμιου miui φορουμ του απαντησε οτι δουλευουν ενα official tool το οποιο θα ξεκλειδωνει τον bootloader.....και θα ειναι πολυ συντομα ετοιμο!!!

 

Οποτε μετα ξεκινανε δουλεια οι δικοι μας......πιστευω συντομα κατι θα εχει γινει!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Σας δουλεύει η φούσκα του messenger; Εμένα όχι..

Γενικη συμβουλή για ολες τις εφαρμογές τυπου messenger, viber, skype κλπ. Για να παίρνετε τις ειδοποιήσεις σωστά κανουμε τα εξείς: ανοίγουμε την εφαρμογή security επιλέγουμε permissions ορίζουμε αυτές τις εφαρμογές που θέλουμε να κανουν autostart και εν συνεχεία απο το permissions επιλέγουμε μια μια τις ίδιες εφαρμογές και ενεργοποιουμε την τελευταία επιλογή "Display pop-up window" κάνουμε και ενα restart και είμαστε έτοιμοι να μη χάνουμε ουτε μήνυμα!

Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά! Εύχομαι σε όσους παρέλαβαν καλοριζικο και σε όσους το περιμένουν υπομονή:p Θα ήθελα να ρωτησω από τα παιδιά που έχουν παραλάβει αν έχουν βρει ποια είναι η τιμή του SAR.
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά ,δεν βλέπω ιδιαίτερα ευχαριστημένος τους παραλήπτες!

Ειδικά στην μπαταρία που όλοι περιμεναμε να τα πάει καλα!

Περιμενω να δω ένα πλήρες review και ευχομαι ή ωρίμανση της Ρομ να φερε φέρει καλύτερα αποτελέσματα.

Βιαζομουν να το πάρω μάλλον θα περιμενω !

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους με υγεία πάνω από όλα!

Λοιπόν χθες μου το φερε σαν δώρο και εμένα ο Άγιος Βασίλης, αν και μια βδομάδα νωρίτερα το μόνο που μου άφησε μόλις το άνοιξα ήταν ένα μεγάλο

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρόνια πολλά σε όλους με υγεία πάνω από όλα!

Λοιπόν χθες μου το φερε σαν δώρο και εμένα ο Άγιος Βασίλης, αν και μια βδομάδα νωρίτερα το μόνο που μου άφησε μόλις το άνοιξα ήταν ένα μεγάλο

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά ,δεν βλέπω ιδιαίτερα ευχαριστημένος τους παραλήπτες!

Ειδικά στην μπαταρία που όλοι περιμεναμε να τα πάει καλα!

Περιμενω να δω ένα πλήρες review και ευχομαι ή ωρίμανση της Ρομ να φερε φέρει καλύτερα αποτελέσματα.

Βιαζομουν να το πάρω μάλλον θα περιμενω !

Ας μη βιαζόμαστε παιδιά. Όσοι το έχουν πάρει, ζήτημα είναι αν έχουν κάνει 3-4 φορτίσεις ..... Δε νομίζω ότι είναι έτσι τα πράγματα. Έπειτα το θέμα ΡΟΜ είναι σημαντικό. Ας αρχίσουν να βγαίνουν, οπου θα βελτιώνονται κάθε φορα και τότε θα έχουμε μια super duper κινηταρα. Εγώ δε μετάνιωσα που το παρήγγειλα και το περιμένω πως και πως. :D

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν χθες μου το φερε σαν δώρο και εμένα ο Άγιος Βασίλης, αν και μια βδομάδα νωρίτερα το μόνο που μου άφησε μόλις το *άνοιξα ήταν ένα μεγάλο χαμόγελο...*

Χρόνια πολλά με υγεία σε όλους!*

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε ρε παιδιά για την μπαταρία; Ποιος από αυτούς που τα έχει στα χέρια του είπε κακά λόγια; Από χθες το βράδυ με όλα ανοιχτά (wifi - gps - 4g) και το πρωί έχασε μόνο 4%. Σήμερα με χρήση φουλ κλήσεις - Browsing - youtube δοκιμές στο antutu και είμαι στο 72%. Η μπαταρία είναι απίστευτη όπως και το κινητό. Πίστευα ότι το LG G2 ήταν μακράν κορυφή.. Μέχρι που έπιασα στα χέρια μου το Note 3.

 

https://drive.google.com/file/d/1nbqAuhJKRttDKuXmXKmJAYFzMKs1ycO8vw/view?usp=sharing

Edited by kotsos4u
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

H μπαταρία του είναι ατελείωτη, σε οκτώ Note 3 έκανα δοκιμές και κανένα δεν έχει θέμα με την μπαταρία με φουλ χρήση σε κλήσεις, 4G και άλλα παρεμφερή. Προβληματάκι με το GPS υπάρχει αλλά είναι θέμα ROM, σύντομα όλα θα λυθούν :)

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...