Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά χρόνια πολλά καλές γιορτές .έχω παραγγείλει και εγώ το κινητό και ήθελα να σάς ρωτήσω εάν έχει led notification και αν ναι τι χρώματα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια ερώτηση ρε παιδιά!

Η εφαρμογή που χρησιμοποιείται περισσότερα στα κινητά μας είναι το facebook app και messenger

Γενικά πολύ βαριές εφαρμογές και θα ήθελα να ξέρω πόσο καλά τα πάει το κινητό σε full λειτουργία αυτών των 2. Είναι πολύ μεγάλη προυπόθεση για μένα αυτό.

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ρε παιδιά!

Η εφαρμογή που χρησιμοποιείται περισσότερα στα κινητά μας είναι το facebook app και messenger

Γενικά πολύ βαριές εφαρμογές και θα ήθελα να ξέρω πόσο καλά τα πάει το κινητό σε full λειτουργία αυτών των 2. Είναι πολύ μεγάλη προυπόθεση για μένα αυτό.

Δεν έχω την συσκευή αλλά γενικά που έχεις πρόβλημα με αυτές τις εφαρμογες σε κινητό με 2 και παραπάνω γιγα ραμ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρόνια πολλά καλές γιορτές .έχω παραγγείλει και εγώ το κινητό και ήθελα να σάς ρωτήσω εάν έχει led notification και αν ναι τι χρώματα?
Χρονια σου πολλά. Κάνε μια αναζήτηση στο θέμα τις λέξεις " notification led " και θα δεις ότι έχει απαντηθεί ....... Μην λεμε τα ιδια και τα ιδια. Ψάξτε λίγο παιδιά πριν ρωτήσετε κατι

;)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Πες μου πως εβαλες google services και με ποιο τροπο περασες ρομ. Εφοσον την περασες εισαι οκ γιατι σε εμενα δουλευουν κανονικοτατα ολοι οι συγχρονισμοι. Κανε επαναφορα εργοστασιακων να διαγραφουν ολα στη ρομ που εισαι και περνα τα google services με αυτο τον τροπο http://myandroidous.blogspot.my/2015/12/getting-google-play-store-for-redmi.html

 

Κάτι ακόμα. Είσαι με την 7.0.16 ή με την 7.0.19; Εγώ με την 7.0.19. Έκανα εκ νεου wipe και πάλι όλα από την αρχή, αλλά το πρόβλημα παραμένει. Βαρέθηκα, θα περιμένω μήπως διορθωθεί σε κάποια νεα version ή μέχρι να βγει κάποια global ή ελληνική rom. Έχω το κινητό από την παραμονή των Χριστουγέννων και ακόμα δεν το έχω χαρεί. Ελπίζω μόνο να μην έχω επανάληψη των όσων είχα τραβήξει (σε θέματα κακού software) όταν είχα πάρει ένα Oppo Find 5 (εξαιρετικό hardware αλλά τι να το κάνεις αν τρέχει κακογραμμένο software).

Link to comment
Share on other sites

7.0.19 είμαι και δεν έχω κανένα πρόβλημα με συγχρονισμό...
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ρε παιδιά!

Η εφαρμογή που χρησιμοποιείται περισσότερα στα κινητά μας είναι το facebook app και messenger

Γενικά πολύ βαριές εφαρμογές και θα ήθελα να ξέρω πόσο καλά τα πάει το κινητό σε full λειτουργία αυτών των 2. Είναι πολύ μεγάλη προυπόθεση για μένα αυτό.

 

Μια χαρά δουλεύει,ούτε καν τις καταλαβαίνει τις Εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς παρολο που έβαλα την επίσημη κινεζική ρομ καθώς και Google Play, services, framework και contacts sync με το Google installer συνεχίζω να έχω πρόβλημα με το sync όλων των εφαρμογών της Google. Αν δεν πάω να το κάνω manual δεν συγχρονίζει τίποτα, δε μου έρχονται email πχ αν δεν ανοίξω το Gmail αλλά και όταν μετά κάνω archive ένα mail για να συγχρονίσει την αλλαγή πρέπει να πάω accounts, Google, sync και να πατήσω sync Now. Έχω ακολουθήσει και τις οδηγίες που ποστάρετε κάποιος εδώ και αφορούν security και notifications settings αλλά τίποτα. Έχω αρχίσει και εκνευρίζομαι. Ούτε Google now παίζει, ούτε contacts sync. Όλα πρέπει να πηγαίνω να τα κάνω χειροκίνητα

 

Έχεις πρόβλημα κ με τα notifications πάσης φύσης?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να δοκιμασεις το Push Notifications Test (όχι το Fix, έχουν διαφορά) κ να μου πεις αν σου στέλνει notification κανονικά κ γρήγορα? Μπορείς να μου πεις ποιο ρουτερ έχεις, υπάρχει ένα γνωστό θέμα με το sync αλλά δεν ξέρω αν αφορά τους κατόχους του συγκεκριμένου κινητού.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε συνέχεια των προηγούμενων μηνυμάτων το κινητό βρίσκεται στην 25 ώρα λειτουργίας στην δευτερη φορτιση του και το υπόλοιπο της Μπανταριας είναι στο 22% .οπότε νομίζω ότι με μια φυσιολογική χρήση το κινητό αντέχει 2,5 με 3 ημέρες.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να δοκιμασεις το Push Notifications Test (όχι το Fix, έχουν διαφορά) κ να μου πεις αν σου στέλνει notification κανονικά κ γρήγορα? Μπορείς να μου πεις ποιο ρουτερ έχεις, υπάρχει ένα γνωστό θέμα με το sync αλλά δεν ξέρω αν αφορά τους κατόχους του συγκεκριμένου κινητού.

 

άσχετο το πρόβλημα του φίλου

πρόβλημα με την εγκατάσταση των google services είναι αυτό

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να δοκιμασεις το Push Notifications Test (όχι το Fix, έχουν διαφορά) κ να μου πεις αν σου στέλνει notification κανονικά κ γρήγορα? Μπορείς να μου πεις ποιο ρουτερ έχεις, υπάρχει ένα γνωστό θέμα με το sync αλλά δεν ξέρω αν αφορά τους κατόχους του συγκεκριμένου κινητού.

 

Ρε φίλε που μένεις να σε κεράσω μπίρες; Έβαλα το tester (δεν ήξερα πως υπάρχει) δοκίμασα και τζίφος. Μετά λόγω αυτού που είπες για το router έκλεισα το wifi και έπαιξα από το δίκτυο της κινητής και το test ήταν επιτυχές. Ξήλωσα το TP-LINK 8968 που είχα και έβαλα πάνω ένα παλιότερο Netgear. Έκανα ξανά το test και δουλεύει. Έστειλα και ένα κάρο test emails και έρχονται όλα άμεσα!

 

Τι θέμα υπάρχει με τα router? Αν είναι να πάρω κάποιο άλλο τι πρέπει να δω ξέρεις;

Link to comment
Share on other sites

Ωχχχχ καλα θα ναι τωρα να πρεπει να αλλαζουμε router οταν ερθει!!!!:lol::lol::lol::lol::lol:

 

 

 

Y.Γ. Στα σοβαρα λιγο κουφο μου ακουγεται το θεμα..........:confused::confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε που μένεις να σε κεράσω μπίρες; Έβαλα το tester (δεν ήξερα πως υπάρχει) δοκίμασα και τζίφος. Μετά λόγω αυτού που είπες για το router έκλεισα το wifi και έπαιξα από το δίκτυο της κινητής και το test ήταν επιτυχές. Ξήλωσα το TP-LINK 8968 που είχα και έβαλα πάνω ένα παλιότερο Netgear. Έκανα ξανά το test και δουλεύει. Έστειλα και ένα κάρο test emails και έρχονται όλα άμεσα!

 

Τι θέμα υπάρχει με τα router? Αν είναι να πάρω κάποιο άλλο τι πρέπει να δω ξέρεις;

 

Εαν δεν βαριεσε κανε και μια επαναφορα στις εργοστασιακες και θα στρωσουν ολα.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εαν δεν βαριεσε κανε και μια επαναφορα στις εργοστασιακες και θα στρωσουν ολα.:)

 

Το έκανα 3 φορές σήμερα και έκανε συνέχεια τα ίδια. Το θέμα λύθηκε με την αλλαγή του router όσο περίεργο κι αν ακούγεται.

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα 3 φορές σήμερα και έκανε συνέχεια τα ίδια. Το θέμα λύθηκε με την αλλαγή του router όσο περίεργο κι αν ακούγεται.

Οποτε εχει θεμα το router με την συσκευη σου.Δεν συνεργαζονται σωστα,οσο κουλο και εαν ειναι αυτο..........σπανιο αλλα καμια φορα γινεται.Να υποθεσω οτι εκανες και ενα 0 το router σου??

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε συνέχεια των προηγούμενων μηνυμάτων το κινητό βρίσκεται στην 25 ώρα λειτουργίας στην δευτερη φορτιση του και το υπόλοιπο της Μπανταριας είναι στο 22% .οπότε νομίζω ότι με μια φυσιολογική χρήση το κινητό αντέχει 2,5 με 3 ημέρες.

 

παιδιά χίλια συγνώμη εκ παραδρομής έκοψα μία ημέρα .Το κινητό βρίσκεται στην 49 ώρα λειτουργίας εννοούσα και όχι στην 25η.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά χίλια συγνώμη εκ παραδρομής έκοψα μία ημέρα .Το κινητό βρίσκεται στην 49 ώρα λειτουργίας εννοούσα και όχι στην 25η.
Έσπασες ρεκόρ βλέπω .....

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Έσπασες ρεκόρ βλέπω .....

 

Όχι δεν είναι θέμα ρεκόρ απλά στην αρχή στείλανε 1-2 ότι με το ζόρι βγάζει μία μέρα και ψιλοχαλάστικα. Τώρα που το πείρα στα χέρια βλέπω ότι τις 2 ημέρες τις έχει άνετα εφόσον κάνει κάποιος νορμάλ χρήση.Σε κάθε περίπτωση επειδή το νορμάλ είναι σχετικό εγώ με το lg g2 μετά την αναβάθμιση από τον Ιούνιο και μετά μετά το 26-28 ωρο ήθελα φόρτισμα ενώ τώρα με το νοτε 3 με την ίδια χρήση βγάζω άνετα τις 2 ημέρες.

Οπότε περισσότερο το γράφω για κάποιους που το παρήγγειλαν και ανησυχούν για το θέμα της μπανταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Οποτε εχει θεμα το router με την συσκευη σου.Δεν συνεργαζονται σωστα,οσο κουλο και εαν ειναι αυτο..........σπανιο αλλα καμια φορα γινεται.Να υποθεσω οτι εκανες και ενα 0 το router σου??

 

Τελικά η χαρά κράτησε για λίγο. Άρχισε πάλι τα ίδια τώρα. Με έχει τρελάνει ρε γμτ. δε ξερω τι άλλο να κάνω.

 

UPDATE: τώρα πάλι παίζει οκ. είναι random? σίγουρα πάντως κάτι τρέχει.

Edited by dilated
Link to comment
Share on other sites

Τρίτη φόρτιση και σε 34 ώρες συνεχούς λειτουργίας με τα πάντα ανοιχτά (τα πάντα όμως) 5h10m οθόνη!

Επιτέλους λύτρωση, γιατί με το RN2 μου είχαν σπάσει τα νεύρα! κάθε απόγευμα κατα τις 7 έψαχνα για μπριζα...

Εννοείται οτι απο θέμα αυτονομίας δεν συγκρίνεται με το RN2, καμια σχέση, κατα τα υπόλοιπα μικρές διαφορές

Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

Τρίτη φόρτιση και σε 34 ώρες συνεχούς λειτουργίας με τα πάντα ανοιχτά (τα πάντα όμως) 5h10m οθόνη!

Επιτέλους λύτρωση, γιατί με το RN2 μου είχαν σπάσει τα νεύρα! κάθε απόγευμα κατα τις 7 έψαχνα για μπριζα...

Εννοείται οτι απο θέμα αυτονομίας δεν συγκρίνεται με το RN2, καμια σχέση, κατα τα υπόλοιπα μικρές διαφορές

Ωραίος!!! Βασικά και το νοτε2 που είχα, δεν αντιμετώπιζα πρόβλημα αυτονομίας με την 5.9.2 που μου ήρθε απο βικμολ. Αλλά το νοτε3 είναι αισθητά ανώτερο σε αυτό το τομέα. Ποιά άλλα κινητά βγάζουνε 5ώρες οθόνη με τέτοια ανάλυση; Πολύ λίγα και στα λεφτά του κανένα.

Link to comment
Share on other sites

Τρίτη φόρτιση και σε 34 ώρες συνεχούς λειτουργίας με τα πάντα ανοιχτά (τα πάντα όμως) 5h10m οθόνη!

Επιτέλους λύτρωση, γιατί με το RN2 μου είχαν σπάσει τα νεύρα! κάθε απόγευμα κατα τις 7 έψαχνα για μπριζα...

Εννοείται οτι απο θέμα αυτονομίας δεν συγκρίνεται με το RN2, καμια σχέση, κατα τα υπόλοιπα μικρές διαφορές

Αυτα ειναι τα ευχαριστα:) ειχε φανει απο την αρχη η μπαταρια, φαντασου να φορεθει και η Ελληνικη GTV:cool:

 

Ροοτ εχει καταφερει κανενας μεχρι τωρα στην 7.0.19.0 stable? Δεν το εχω ψαξει γι αυτο ρωταω...

Ωχ φταει το τηλ. η η εφαρμογη winbank>>>μου βγαζει ασυμβατοτητα:O

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Κοιτάω λίγο και γω το κινητό αυτό..

 

225$ απο έξω ή 280€ απο Ελλάδα (youhou). Το σκέφτομαι να το πάρω απο εδώ, έχει κανείς εμπειρία απο το εν λόγω κατάστημα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...