Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά η συσκευή όπως έχετε διαβάσει είναι φανταστική. Λειτουργεί δε κανονικά Out of the Box χωρίς να χρειάζεται να κάνετε κάτι ..... Μονο που προς το παρόν δεν θα έχει ελληνικο μενού αν έρθει με τη μανισια ROM όπως θα έρθει το δικό μου, η σε κάποιες περιπτώσεις και με ελληνικο μενού, αν έχει βάλει ο προμηθευτής multilanguage ROM.....Οπως και να έχει όμως, ελληνικα θα μπορείτε να γράψετε, κατεβάζοντας ένα πληκτρολόγιο από το Play Store (πχ Google Keyboard). Αρα δεν το συζητάμε, είναι ότι καλύτερο σε αυτά τα λεφτυα κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή (κατ' εμε πάντα) :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σας ευχαριστώ για την βοήθεια. Είμαι έτοιμος να το ψωνίσω αλλά ακόμα το σκέφτομαι.

 

Για την αγορά απο το Vickmall χρειάζεται αναγκαστικά PayPal έτσι; (οπότε και τα fee για την μεταφορά χρημάτων λόγω cc κλπ κλπ κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Λυσε με μια απωρια φιλε μου και μενα που δεν ειναι τοσο ψαγμενος με τις ρομ και με αυτα...θελω να το παρω αλα κολαω στο αν ειναι ολο το μενου στα ελληνικα ...αν μπορεις πες με για να εχει ελληνικα πρεπει να επικοινωνήσω με vickmall πχ που μαλλον θα το παρω απο κει η αν παω συις ρυθμισεις στις γλωσσες και παω ελληνικα ημαστε οκ γτ βλεπω σε site οπου λεει language εχει πολλες γλωσσες και τα ελληνικα μεσα .....Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ που γράφω με t9 ποιο πληκτρολόγιο μου προτείνεται ?είχα το go αλλά αντί για λέξεις έβγαζε αριθμούς
touchpal με Ελληνικά, καλή πρόβλεψη λέξεων, τ9, και το θεωρώ κορυφή. Edited by left69
Link to comment
Share on other sites

touchpal με Ελληνικά, καλή πρόβλεψη λέξεων, τ9, και το θεωρώ κορυφή.

 

Καλό φιλέ μου αλλά ψάχνω να είναι έτσι η σειρά γραψίματος

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι ενα βημα πριν το τσιμπησω, να ρωτησω, υποστηριζει usb otg?

Ευχαριστω

Ναι υποστηριζει

Link to comment
Share on other sites

Χρήση σήμερα 3:30 100% μπαταρια μετά από την φόρτιση , μετα απο χρίση σχεδόν 10 ώρες με πέρασμα 30εφαρμογων , 4G καρτες και cosmote κ vodafone , συνεχής ομιλία σε viber & facebook και αποστολή φοτο εχει πάει στο 49%.

Φώτο πολύ καλές εμένα με εντυπωσίασαν γιατί διάβαζα πολύ μέτρια που ελεγαν σε review , αλλά εμενα μου άρεσε και σε σκοταδι που εβγαλα και για την καλή ποιότητα ακουσα και από τους παραλήπτες.

Το κινητο σφερατο και η οθόνη τέλεια , δεν μου λύπη καθόλου το g3 , μονο η συνήθεια που ξεκλειδώνει απο πίσω ηταν βολικό.

Να καταλήξω ο κινέζος μου δίνει ότι δεν αξίζει τόσο αυστηρές κριτικές από πρώτη εντίπωση.

Θα ήθελα να ρωυήσω για handsfree τι λετε ;

http://www.ebay.com/itm/Handsfree-Volume-Control-3-5mm-Jack-Stereo-Earbuds-Earphone-For-iPhone-5-5S-HTC-/141368026760?var=440511155453&hash=item20ea30e688:m:mBRObInGkFqufKdIOfDa6lw

Υ.Γ εχει και ραδιο :)

Πηστευω είμαι αντικειμενικός , πηστευω και τα υπόλοιπα παιδια που το έχουν στα χερια τους να είναι υπερ ευχαριστημένοι.

Edited by VagosA
Link to comment
Share on other sites

Λυσε με μια απωρια φιλε μου και μενα που δεν ειναι τοσο ψαγμενος με τις ρομ και με αυτα...θελω να το παρω αλα κολαω στο αν ειναι ολο το μενου στα ελληνικα ...αν μπορεις πες με για να εχει ελληνικα πρεπει να επικοινωνήσω με vickmall πχ που μαλλον θα το παρω απο κει η αν παω συις ρυθμισεις στις γλωσσες και παω ελληνικα ημαστε οκ γτ βλεπω σε site οπου λεει language εχει πολλες γλωσσες και τα ελληνικα μεσα .....Ευχαριστώ
νομίζω απάντησα πιο πριν. Το vickmall στέλνει και με ελληνικα (multilanguage ROM) και με Αγγλικά (CN-EN ROM). Ζητάς ότι σε βολεύει εσένα. Από κει και μετά, το πρώτο έχει ελληνικο μενού, το δεύτερο έχει αγγλικό μενού ;)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Στις δύο τρεις ωρίτσες που το χω σε λειτουργία φαίνονται όλα μια χαρά, με τη multilanguage rom του vickmall φαίνονται όλα οκ και τα ελληνικά του μια χαρά, δεν ξέρω πόσο καλύτερα θα έτρεχε το τηλέφωνο με την κινέζικη βέβαια, αλλά δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Εγώ δεν θα του κάνω τίποτα μέχρι να βγει η επίσημη Ελληνική από miui hellas, μετά βλέπουμε
Link to comment
Share on other sites

Για να το πάρουμε λίγο αλοιως και να ξεκαθαρίσουμε λίγο τα πράγματα, ρωτάω αυτούς και μονο που το πήραν με official CN-EN και περασαν επάνω stable, ή dev Rom ........ :

Google Apps, είχε, ή πηρε με την αναβάθμιση στην τελευταία stable η dev Rom, ή κάνατε εγκατάσταση εσείς μετά ? Και αν ναι, ποιο αρχείο apk ? Για να ξέρουμε τι μας γίνετε και τι θα κάνουμε αύριο, ή μεθαύριο που θα παραλάβουμε ...... :blink:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά....δεν μπόρεσα να περάσω ούτε τη stable CN-EN ούτε τη developer από την 7.00.77.00 multilanguage που ήρθε το κινητό. Μόνο στη stable δείχνει ότι περνάει κανονικά αλλά πολύ γρήγορα η μπάρα που δείχνει ότι γεμίζει από αργά πάει πολύ γρήγορα γεμίζοντας στο τέλος αλλά όταν ανοίγει δείχνει ότι έχει την προηγούμενη που είχε χωρίς ΚΑΜΙΑ αλλαγή στο τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Για να το πάρουμε λίγο αλοιως και να ξεκαθαρίσουμε λίγο τα πράγματα, ρωτάω αυτούς και μονο που το πήραν με official CN-EN και περασαν επάνω stable, ή dev Rom ........ :

Google Apps, είχε, ή πηρε με την αναβάθμιση στην τελευταία stable η dev Rom, ή κάνατε εγκατάσταση εσείς μετά ? Και αν ναι, ποιο αρχείο apk ? Για να ξέρουμε τι μας γίνετε και τι θα κάνουμε αύριο, ή μεθαύριο που θα παραλάβουμε ...... :blink:

Στη stable δεν υπάρχει το playstore, θα πρέπει να το εγκαταστησεις μόνος σου. Ψάξε λίγο στο διαδίκτυο για την εφαρμογή "Google installer- @techulk.apk" (τουλαχιστον εγώ αυτή χρησιμοποίησα). Η διαδικασία είναι η ίδια σχεδόν για ολα τα xiaomi οπότε οτι οδηγο βρεις για RN2, redmi 1s, 2 κλπ ισχυει και για το RN3 υπαρχουν και βιντεακια στο youtube. Restart να κάνεις μονο στο τέλος της εγκατάστασης του playstore γιατί δεν λειτουργεί διαφορετικά. H developer δε ξέρω αν έχει ή όχι, αλλά αν όχι περνιέται με τον ίδιο τρόπο

Τελικά....δεν μπόρεσα να περάσω ούτε τη stable CN-EN ούτε τη developer από την 7.00.77.00 multilanguage που ήρθε το κινητό. Μόνο στη stable δείχνει ότι περνάει κανονικά αλλά πολύ γρήγορα η μπάρα που δείχνει ότι γεμίζει από αργά πάει πολύ γρήγορα γεμίζοντας στο τέλος αλλά όταν ανοίγει δείχνει ότι έχει την προηγούμενη που είχε χωρίς ΚΑΜΙΑ αλλαγή στο τηλέφωνο.

Για να περάσεις stable ή developer με την rom που έχεις τώρα θα πρέπει να τη φλασαρεις απο pc. Ψαξε λιγο το ποστ παραπισω, έχει ξανά αναφερθεί.

Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

Στη stable δεν υπάρχει το playstore, θα πρέπει να το εγκαταστησεις μόνος σου. Ψάξε λίγο στο διαδίκτυο για την εφαρμογή "Google installer- @techulk.apk" (τουλαχιστον εγώ αυτη χρησιμοποιησα). Η διαδικασία είναι η ίδια σχεδόν για ολα τα xiaomi οπότε θα βρείς και βιντεακια στο youtube. Restart να κάνεις μονο στο τέλος της εγκατάστασης του playstore γοατι δεν λειτουργεί διαφορετικά

 

Για να περάσεις stable ή developer με την rom που έχεις τώρα θα πρέπει να τη φλασαρεις απο pc. Ψαξε λιγο το ποστ παραπισω, έχει ξανά αναφερθεί.

 

Εννοείς μέσω fastboot?

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση για οσα παιδια προερχονται απο LG G2:

 

Πως ειναι τα χρωματα του RM3 σε σχεση με το G2?

Ολοι θυμομαστε την οθοναρα και την χρωματικη απεικονιση του G2.

Πως σας φαινεται το Xiaomi?

 

Εκανα προσφατα την μεταβαση σε Lg G3 απο το G2 και εχω ξενερωσει με τα ψυχρα χρωματα της οθονης του....

 

Για πειτε τις εντυπωσεις σας,μηπως κανουμε την μεταβαση στο Redmi!;)

 

Φίλε μου προέρχομαι και εγώ από lg g2 και μέχρι στιγμής είμαι υπέρ ευχαριστημένος και με την οθόνη και με την μπαταρία και με την κάμερα θα δεις μεγάλη διαφορά στο gps και σε καμιά περίπτωση δεν θα νιωσεις υποβάθμιση επειδή το κινητό είναι κινέζικο. Η xiaomi ,δεν την ήξερα αλλά τελικά είναι εκτός από οικονομική και ποιοτική.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Του εχω περάσει μια αλλη εφαρμογή sms γιατί το δικο του έστελνε μέχρι 70 χαρακτήρες. Κάθε φορά που παω να στειλω μύνημα μου βγάζει ειδοποιησει ασφάλειας ότι κ καλά η εφαρμογή θέλει να στείλει. Πώς γίνεται να το παρακάμψουμε αυτό???
Link to comment
Share on other sites

διαβαζω κατι 11 ωρα οθονης στο τελευταιο review και χαιρομαι..7-8 να βγαζει γενικα δεν ειναι καθολου ασχημα..
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Παιδες το εχω κιεγω απο χτες, το κινητο φυσαει.

Φοβερη αυτονομια μπαταριας, πολυ καλη αποκριση οι εφαρμογες.

Πολυ καλη και η οθονη καθως και η αισθηση που σου δινει στο χερι.

Refreshαρω σαν τρελλος το ποστ μηπως και προτεινετε καμια πολυ καλη ρομ να περασουμε εμεις που πηραμε απο vickmall και τροπο να την περασουμε :P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Του εχω περάσει μια αλλη εφαρμογή sms γιατί το δικο του έστελνε μέχρι 70 χαρακτήρες. Κάθε φορά που παω να στειλω μύνημα μου βγάζει ειδοποιησει ασφάλειας ότι κ καλά η εφαρμογή θέλει να στείλει. Πώς γίνεται να το παρακάμψουμε αυτό???

 

Εχω βάλει και εγώ 2 3 διαφορετικές εφαρμογές και έχω το ίδιο πρόβλημα, του έχω πατήσει και το "always allow" αλλά και πάλι τίποτα !

Με ποια Rom είσαι εσύ ;

Link to comment
Share on other sites

Εχω βάλει και εγώ 2 3 διαφορετικές εφαρμογές και έχω το ίδιο πρόβλημα, του έχω πατήσει και το "always allow" αλλά και πάλι τίποτα !

Με ποια Rom είσαι εσύ ;

 

Ρε παιδιά δεν είναι θέμα ΡοΜ.Στην αρχική οθόνη πατάς security και στο κάτω δεξιά εικονίδιο που γράφει permitions επιλεγεί ς το πρόγραμμα μηνυμάτων και ότι άλλο θες

Link to comment
Share on other sites

διαβαζω κατι 11 ωρα οθονης στο τελευταιο review και χαιρομαι..7-8 να βγαζει γενικα δεν ειναι καθολου ασχημα..

 

Δεν ξέρω με ποιες προυποθέσεις βγάζει 11 ώρες ενεργής οθόνης,αλλά το νούμερο είναι εξωγήινο.:eek:

Και για τις 7-8 ώρες που εύχεσαι δεν ταιριάζει ο χαρακτηρισμός ''καθόλου άσχημα'' αλλά ''ονειρικά''.:D

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

θα μας τρελάνουν , βέβαια καλό για να υπάρχουν και επιλογές για τίποτα cm

http://www.gizchina.com/2015/12/28/xiaomi-redmi-note-3-spotted-with-snapdragon-808/

http://en.miui.com/thread-200541-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...