Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ αντιμετωπιζω θέμα με το μειλ και την εργοστασιακή εφαρμογη. Έχω βάλει ένα λογαριασμό Hotmail και όταν κάνω χειροκίνητα ανανέωση μου γραφεί coudnt connect to network και επισης δεν μου έρχεται κατευθείαν το μεικ αλλά καθυστερεί. Τι να κανω;
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ αντιμετωπιζω θέμα με το μειλ και την εργοστασιακή εφαρμογη. Έχω βάλει ένα λογαριασμό Hotmail και όταν κάνω χειροκίνητα ανανέωση μου γραφεί coudnt connect to network και επισης δεν μου έρχεται κατευθείαν το μεικ αλλά καθυστερεί. Τι να κανω;

 

Ναι δοκίμασα κι εγώ τον default mail client με gmail λογαριασμό και ενώ τον πέρναγε κανονικά μετά δεν έφερνε τα emails. Δεν ασχολήθηκα περισσότερο ήθελα απλά να το δοκιμάσω, γύρισα στο gmail app.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου ΔΕΝ ανασταίνεται καθόλου.... Καταρχήν δεν το αναγνωρίζει ο υπολογιστής παρά μόνο ως Media Tek PreLoader USB VCOM Port (COM36) κι αυτό μία το αναγνωρίζει μία όχι, κάνει συνεχώς επανασυνδέσεις. Το MiFlash πρόγραμμα δεν το διαβάζει καθόλου το κινητό.

100%δεν είχες ενεργοποιηθεί το USB debugging.... γι αυτό δεν μπορείς να φλασαρεις.

Το ενεργοποιειτε πηγαίνοντας settings about phone εκεί πατάμε 4-5φορες επάνω στην έκδοση miui και έτσι ενεργοποιουνται οι developer options... που βρίσκονται στο additional settings

Μετά από εκεί μέσα τικάρισμα το USB debugging.

Με το που κάνουμε οποία αναβάθμιση η αλλαγή rom το πρώτο που κάνουμε είναι αυτο:)

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το πήρα από Vickmall EU, σε 2 μέρες από τότε που το έστειλαν. Δεν αποκλείεται η αποθήκη να είναι και στην Ελλάδα, σύμφωνα με το tracking.

 

Και εγώ απο εκει... :)

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου ΔΕΝ ανασταίνεται καθόλου.... Καταρχήν δεν το αναγνωρίζει ο υπολογιστής παρά μόνο ως Media Tek PreLoader USB VCOM Port (COM36) κι αυτό μία το αναγνωρίζει μία όχι, κάνει συνεχώς επανασυνδέσεις. Το MiFlash πρόγραμμα δεν το διαβάζει καθόλου το κινητό.

 

δεν είδα όλα τα μηνύματα αλλά θα σε ρωτήσω μια το βασικό , το Pc σου έχει 7 , 8/8.1 ή 10 ;

αν έχει 8.1/10 μπορείς να βρεις κάποιον υπολογιστή με τα 7 γιατί ώρες ώρες #$#%# τα 8/10 με αυτούς τους drivers

 

αλλά εφόσον το αναγνωρίζει έστω και λίγο τότε δεν έχει πεθάνει , απλά θέλει την σωστή διαδικασία (επειδή δεν βγαίνει και η μπαταρία θα υπάρχει κάποιος συνδυασμός υποθέτω , στο xiaomi-miui.gr ρώτησες ; )

Link to comment
Share on other sites

δεν είδα όλα τα μηνύματα αλλά θα σε ρωτήσω μια το βασικό , το Pc σου έχει 7 , 8/8.1 ή 10 ;

αν έχει 8.1/10 μπορείς να βρεις κάποιον υπολογιστή με τα 7 γιατί ώρες ώρες #$#%# τα 8/10 με αυτούς τους drivers

 

αλλά εφόσον το αναγνωρίζει έστω και λίγο τότε δεν έχει πεθάνει , απλά θέλει την σωστή διαδικασία (επειδή δεν βγαίνει και η μπαταρία θα υπάρχει κάποιος συνδυασμός υποθέτω , στο xiaomi-miui.gr ρώτησες ; )

 

Τα 7 έχω. Έχω δοκιμάσει όλους τους τρόπους και έχω δει σχεδόν όλα τα βίντεο. Στο Ελληνικό φόρουμ δε ρώτησα.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε Developer ROM Version: 5.12.31 (MIUI7) γιαυτους που μπορούν να την περάσουν εδώ :D

Edit : Βλέπω έχει και μονο update από 5.12.24 σε 5.12.31, μεγέθους 90ΜΒ μονο ..... Μάλλον θα βάλω αυτό

Και αποτι φαίνεται δεν χρειάζεται καν να το κατεβάσεις, το κάνει μονο του update εφόσον έχεις εγκατεστημένη την 5.12.24 μέσω του Updater :p

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε Developer ROM Version: 5.12.31 (MIUI7) γιαυτους που μπορούν να την περάσουν εδώ :D

Edit : Βλέπω έχει και μονο update από 5.12.24 σε 5.12.31, μεγέθους 90ΜΒ μονο ..... Μάλλον θα βάλω αυτό

Και αποτι φαίνεται δεν χρειάζεται καν να το κατεβάσεις, το κάνει μονο του update εφόσον έχεις εγκατεστημένη την 5.12.24 μέσω του Updater :p

Βαλε sphinx να βρεις την υγεια σου....

Link to comment
Share on other sites

Βαλε sphinx να βρεις την υγεια σου....
Μπα, θα βάλω μια και καλη GTV από Xiaomi-Miui.gr :p

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήρθε με multilingual MIUI 7.0 Stable 7.0.99.11(LHFNYUN),με playstore και kingroot-kinguser :confused:

Ξέχασαν να μου βάλουν μέσα τον ανταπτορα για τον φόρτιστη,που βρίσκουμε τώρα?

Εντάξει έχω φορτιστες από αλλά κινητά αλλά θέλω να το δουλεύω με τον δικό του.

Όλα φαίνεται να δουλεύουν άψογα μέχρι στιγμής

:D

Α!η συσκευασία απο banggood απαιχτη λέμε!

Edited by dimi_1982
Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Το δικό μου ΔΕΝ ανασταίνεται καθόλου.... Καταρχήν δεν το αναγνωρίζει ο υπολογιστής παρά μόνο ως Media Tek PreLoader USB VCOM Port (COM36) κι αυτό μία το αναγνωρίζει μία όχι, κάνει συνεχώς επανασυνδέσεις. Το MiFlash πρόγραμμα δεν το διαβάζει καθόλου το κινητό.

Από αυτο που μου λές φταιει οτι επρεπε να ξετικαρεις την πρωτη επιλογή στο flashtool.Ποια ρομ πέρασες και στο παρουσίασε;(στειλε λινκ). Δοκίμασε να το συνδέσεις στον υπολογιστη και με το sp flashtool κανε όλη τη διαδικασία και πέρνα μόνο την πρώτη επιλογη(preloader) . Αν και ετσι δεν ξεκινησει, τοτε ξανασυνδεσε το και πέρνα τις υπόλοιπες.Ακριβώς το ΄διο έπαθα και εγώ ετσι το επανέφερα. Πάντως στείλε το λινκ της ρομ αν μπορείς.

Edited by arist1976
Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Από αυτο που μου λές φταιει οτι επρεπε να ξετικαρεις την πρωτη επιλογή στο flashtool.Ποια ρομ πέρασες και στο παρουσίασε;(στειλε λινκ). Δοκίμασε να το συνδέσεις στον υπολογιστη και με το sp flashtool κανε όλη τη διαδικασία και πέρνα μόνο την πρώτη επιλογη(preloader) . Αν και ετσι δεν ξεκινησει, τοτε ξανασυνδεσε το και πέρνα τις υπόλοιπες. Εγώ ετσι το επανέφερα. Πάντως στείλε το λινκ της ρομ αν μπορείς.

 

http://en.miui.com/a-234.html αυτην κάτω που αναφέρεται στο redmi note 3. Αυτό που λες το έκανα αλλά τίποτα....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα. Μολις παρελαβα το κινητο,και θα ηθελα να μου πειτε,αν υπαρχει καπου η ρυθμιση ωστε τα 3 πληκτρα αφης,να δονουν λιγοτερο κατα το πατημα τους. Υπαρχει καποια ρυθμιση που μειωνει την ενταση της δονησης? Διοτι δεν την βρισκω πουθενα
Link to comment
Share on other sites

http://en.miui.com/a-234.html αυτην κάτω που αναφέρεται στο redmi note 3. Αυτό που λες το έκανα αλλά τίποτα....

Ε, ρε ****το και εγώ αυτή πέρασα μια χαρά.Μεγάλο στράβωμα,σε καταλαβαινω. Γιατί δεν δοκιμάζεις να κατεβάσεις και καμία αλλη να περάσεις; Μήπως γίνει κατι;

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις για το συγκεκριμενο θεμα μηπως παιδια?

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα. Μολις παρελαβα το κινητο,και θα ηθελα να μου πειτε,αν υπαρχει καπου η ρυθμιση ωστε τα 3 πληκτρα αφης,να δονουν λιγοτερο κατα το πατημα τους. Υπαρχει καποια ρυθμιση που μειωνει την ενταση της δονησης? Διοτι δεν την βρισκω πουθενα

 

Γνωριζει κανεις για το συγκεκριμενο θεμα παιδια?

Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρία τι επιδόσεις έχετε? Περίμενα καλύτερα πράγματα μέχρι τώρα. Από 99% μέχρι 29% μου έβγαλε 4 ώρες sot. Άκουσα κάτι για 11 για αυτός.. Μόνο WiFi ή δεδομένα ανοικτά και χωρίς παιχνίδια. Είμαι με την official 7.0.19.
Link to comment
Share on other sites

Άψογος το έλυσα με permissions!

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά θέλω να μάθω εάν το Xiaomi μας μπορεί να συνδεθεί σε τηλεόραση. Με hdmi dongle όπως αυτό γίνεται http://www.ebay.com/itm/Miracast-Wifi-Display-TV-Dongle-Receiver-1080P-HDMI-Wireless-IPUSH-AirPlay-DLNA-/351086286918?hash=item51be5f9846:g:3GgAAOSw4UtWSrb9 ; Βλέπω πως mhl δεν υποστηρίζει.

 

 

Πως ακριβως το ελυσες το θεμε με τη φουσκα του messenger? Εμενα δεν μου δουλευει

Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρία τι επιδόσεις έχετε? Περίμενα καλύτερα πράγματα μέχρι τώρα. Από 99% μέχρι 29% μου έβγαλε 4 ώρες sot. Άκουσα κάτι για 11 για αυτός.. Μόνο WiFi ή δεδομένα ανοικτά και χωρίς παιχνίδια. Είμαι με την official 7.0.19.

 

Mέχρι 6 sot ώρες εμένα με την 7.0.19.0.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,για το ερωτημα μου δεν εχει κανεις απαντηση? Ας απαντησει καποιος..

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/10529-Xiaomi-Redmi-Note-3-Review-Specs/?postID=81747#post81747

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...