Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με το flashtool βαζεις την official κινεζικη unlock bootloader κανεις αλλιος
Με το flashtool περασα 2 ρομ την multi της honorbuy και μετα την sphinx,πανευκολα..Δεν καταλαβαινω γιατι τα παιδια του miui.gr δεν μας την εδωσαν σε αυτη την μορφη..Ουσιαστικα ειναι αχρηστη,μεχρι στιγμης.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χρόνια πολλά καλή χρονιά σε όλους πάντα με υγεία. Σήμερα το ξεζουμισα και ήθελα να δω πόσο αντέχει sot πάτησα το 7ωρο.Μετα από 18 ώρες με κάνα μισάωρο κλήσεις κάνα 5ωρο browsing και λίγο ραδιο μπορώ να πω ότι μετά το ξεκλείδωμα bootloader και με νέες Ρομς θα πιάσουμε σίγουρα 8 ώρες SOT. Το κινητό φοραει την Αγγλοκινεζικη 7.0.22.0. ba083ee466fe009f7c8e565f03bfcf29.jpgb9a1fd9ef29ad075d55712a3e9601a81.jpg9b81356e86a027c6d477366aa9717533.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς να αντιγράψει κανένα μεγάλο αρχείο στο RN3, να μας πει read/write speeds? Πιάνει 10-15 MB/s ή θα γερνάμε κάτα το copy/paste?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες και που λετε, εχω παρελαβα τις προαλλες απο Vickmall το κινητο, το κραταω 1-2 μερες με την ROM του Vickmall την International (εχω το Gray) , κανω με SP_Flash tools πασα σε Version: V7.0.19.0.LHNCNCJ (MIUI7) Official Stable.

Κανω και Root http://en.miui.com/thread-190889-1-1.html απο εδω με το Method 2, και μια μερα ολα κομπλε δευτερη κομπλε, βγαινω βραδυ πρωτοχρονιας και κανω μια επανακκινιση πριν 5-6 ωρες να καθαρισει η Ram.

 

Εκει εμεινε, boot loop, γυρισα σπιτι επιτελους με την ψυχη στο στωμα, 200 ευρω ειναι αυτα, δεν εχει και μπαταρια το κινητο να το κλεισω και φοβομουν μεχρι να φτασω σπιτι δεν θα μεινει μπαταρια για flasharisma! Ekane Ρεboot και Κολλουσε στο Logo, ξανα ρεβοοτ κτλ για 6-7 ωρες. Παναγια μου.

 

Τελικα γυρισα το εκανα ξανα flash φαινεται κομπλε, τι στο διαολο εφταιξε για να μην το ξανα παθω; ειχα 60% μπαταρια, αν μου το ξανα κανει και ειμαι μακρια απο το σπιτι με 20% μπαταρια παει πεταμα... γιατι δεν εχω ιδεα πως να το κλεισω αφου δεν βγαινει η μπατιαρα (Υπαρχει καποιος τροπος?) Οποιος ξερει ας μας κατατοπισει, ευχαριστω και καλη χρονια :)

Link to comment
Share on other sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ

Να ενημερώσω οτι αναρτήθηκε ένας οδηγός από το Ελληνικό φόρουμ xiaomi-miui.gr ομολογώ όμως οτι η διαδικασία έχει κόπο αρκετό απ΄οτι φαίνεται...

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/11067-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-ROM-%CF%83%CF%84%CE%BF-RedMi-Note-3/?pageNo=1

Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά καλή χρονιά σε όλους πάντα με υγεία. Σήμερα το ξεζουμισα και ήθελα να δω πόσο αντέχει sot πάτησα το 7ωρο.Μετα από 18 ώρες με κάνα μισάωρο κλήσεις κάνα 5ωρο browsing και λίγο ραδιο μπορώ να πω ότι μετά το ξεκλείδωμα bootloader και με νέες Ρομς θα πιάσουμε σίγουρα 8 ώρες SOT. Το κινητό φοραει την Αγγλοκινεζικη 7.0.22.0.

Μπράβο ρε φίλε. Εμένα περίπου 6 ώρες βγάζςι

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ

Να ενημερώσω οτι αναρτήθηκε ένας οδηγός από το Ελληνικό φόρουμ xiaomi-miui.gr ομολογώ όμως οτι η διαδικασία έχει κόπο αρκετό απ΄οτι φαίνεται...

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/11067-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-ROM-%CF%83%CF%84%CE%BF-RedMi-Note-3/?pageNo=1

Μέχρι να ξεκλειδώσει ο bootloader δεν γίνεται τίποτα, δυστυχώς.

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε μαγκες και που λετε, εχω παρελαβα τις προαλλες απο Vickmall το κινητο, το κραταω 1-2 μερες με την ROM του Vickmall την International (εχω το Gray) , κανω με SP_Flash tools πασα σε Version: V7.0.19.0.LHNCNCJ (MIUI7) Official Stable.

Κανω και Root http://en.miui.com/thread-190889-1-1.html απο εδω με το Method 2, και μια μερα ολα κομπλε δευτερη κομπλε, βγαινω βραδυ πρωτοχρονιας και κανω μια επανακκινιση πριν 5-6 ωρες να καθαρισει η Ram.

 

Εκει εμεινε, boot loop, γυρισα σπιτι επιτελους με την ψυχη στο στωμα, 200 ευρω ειναι αυτα, δεν εχει και μπαταρια το κινητο να το κλεισω και φοβομουν μεχρι να φτασω σπιτι δεν θα μεινει μπαταρια για flasharisma! Ekane Ρεboot και Κολλουσε στο Logo, ξανα ρεβοοτ κτλ για 6-7 ωρες. Παναγια μου.

 

Τελικα γυρισα το εκανα ξανα flash φαινεται κομπλε, τι στο διαολο εφταιξε για να μην το ξανα παθω; ειχα 60% μπαταρια, αν μου το ξανα κανει και ειμαι μακρια απο το σπιτι με 20% μπαταρια παει πεταμα... γιατι δεν εχω ιδεα πως να το κλεισω αφου δεν βγαινει η μπατιαρα (Υπαρχει καποιος τροπος?) Οποιος ξερει ας μας κατατοπισει, ευχαριστω και καλη χρονια :)

Είχα διαβάσει στο αγγλικό να μην κάνουμε ρουτ γιατι παθαινει διάφορα προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα τηλ που δε βγαίνει η μπαταρία κλείνουν αν κρατήσουμε το power button αρκετή ώρα. Περίπου 8 δευτερόλεπτα νομίζω για να κλείσει
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αντιμετωπιζω θέμα με το μειλ και την εργοστασιακή εφαρμογη. Έχω βάλει ένα λογαριασμό Hotmail και όταν κάνω χειροκίνητα ανανέωση μου γραφεί coudnt connect to network και επισης δεν μου έρχεται κατευθείαν το μεικ αλλά καθυστερεί. Τι να κανω;

 

Εμενα δουλευει μια χαρα η εργοστασιακη εφαρμογη με το hotmail μου με την προυποθεση πως εχει επιλεχθει το πρωτοκολλο IMAP κατα το σεταρισμα. Αν θυμαμαι καλα την πρωτη φορα που αφησα το προεπιλεγμενο πρωτοκολλο Exchange ειχα το προβλημα που αναφερεις. Για δοκιμασε να περασεις απο την αρχη τον λογαριασμο να δεις αν δουλευει ετσι.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα τηλ που δε βγαίνει η μπαταρία κλείνουν αν κρατήσουμε το power button αρκετή ώρα. Περίπου 8 δευτερόλεπτα νομίζω για να κλείσει

 

Ειχα δοκιμασει τα παντα ακομα και με fingerprint sensor χαχα, αλλα δεν ελεγε να κλεισει , εκανε ρεσταρτ (Εμενα μαυρη οθονη με λιγο backlight για καποιο χρονο) και ξανα πηγαινε στο logo.

 

Είχα διαβάσει στο αγγλικό να μην κάνουμε ρουτ γιατι παθαινει διάφορα προβλήματα.

Ωχ σοβαρα; λες απο αυτο να την πατησα; πφ και τι να κανω τωρα, με τρωει να το ρουταρω, δεν μπορω αλλιως :P

 

Μέχρι να ξεκλειδώσει ο bootloader δεν γίνεται τίποτα, δυστυχώς.

 

Στο Link που δινει το παιδι δειχνει πως να κανεις unlock τον bootloader, τι παιζει;δεν ειναι σωστο;

 

 

Σιγουρα κατι παιζει με το κινητο μου ... Δεν με αφηνει να κατεβασω εφαρμογες απο το Play store (οχι ολες αλλα SwiftKey , Messenger, instagram κτλ δεν με αφηνει) , με την V7.0.19.0.LHNCNCJ (MIUI7) Official Stable. Το error που εχω ειναι οτι η συσκευη μου δεν ειναι compatible με αυτη την εκδοση :P.

Εβαλα Play store με το Google Installer, Και την προηγουμενη φορα μου το εκανε και εστρωσε με Rootarisma, εσεις δεν το εχετε παθει; θα με τρελανει το κινητο :p το Redmi 1 που ειχα φλασαρα 200 φορες την μερα και δεν ειχε ουτε ενα θεμα :p

Edited by VampireFreak
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρόνια σε όλους με υγεία. Περιμένω και εγώ το κινητό και έχω μια απορία . το fast charging τι ακριβώς κάνει? Το επιλέγεις εσύ να φορτίσει γρήγορα το κάνει μόνο του? Ρωτάω γιατί δεν είχα άλλο κινητό με τέτοιο
Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω όσους δεν το ξέρουν ότι το ξυπνητήρι ενεργοποιείται και με κλειστό το κινητό πράγμα το οποίο δεν γνώριζα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι πολυ μεγαλο το ρισκο για να περαστει η Ελληνικη ρομ...Υπομονη μεχρι να ξεκλειδωθει πληρως.Αν και εγω εχω βολευτει με την Multi sphinx rom.Πραγματικα γινεται αλλο κινητο με αυτη.Περνας και ενα more locale 2 του κανεις Ελληνικο location και εισαι κομπλε.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου,αυτό είχα καταλάβει και εγώ.

Όπως βλέπω θα πω να βάλουν ελληνικά,να το ρουτάρουν(φοβάμαι να το ρουτάρω μόνος) και να αφαιρέσουν κινέζικες εφαρμογές.

Υπάρχει κάποιος κίνδυνος(μειονέκτημα) σε αυτό?(μελλοντικά ας πούμε)

Θα μπορώ μετά εγώ να βάλω ελληνική rom όταν θα βγει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν είναι η official πάνε στον updater και θα σου βγάλει οτι υπάρχει διαθεσιμη αναβάθμιση. Αν θέλεις την κάνεις. Σχεδόν όλοι την κάνουνε.

Αν έχεις καποια απο΄αυτές που περνάνε τα κινεζομαγαζα είναι κάπως πιο σύνθετη διαδικασία. Δες τι έχεις και μιλάμε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν θέλεις τους λες και σου περνάνε τη δική τους ρομ(του μαγαζιού), να αφαιρέσουν τις κινέζικε εφαρμογές και να το ρουτάρουν. Αλλιώς πες τους να στο στείλουν σφραγισμένο (μόνο κινέζικα και αγγλικά). Ετσι μπορείς να κάνεις τις ΟΤΑ άνετα. Τι είδους τροποποιήσεις εννοείς;

 

Ευχαριστώ φίλε μου,αυτό είχα καταλάβει και εγώ.

Όπως βλέπω θα πω να βάλουν ελληνικά,να το ρουτάρουν(φοβάμαι να το ρουτάρω μόνος) και να αφαιρέσουν κινέζικες εφαρμογές.

Υπάρχει κάποιος κίνδυνος(μειονέκτημα) σε αυτό?(μελλοντικά ας πούμε)

Θα μπορώ μετά εγώ να βάλω ελληνική rom όταν θα βγει?

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους! Έχει κανένας θέμα με την εφαρμογή μυνήματων? Αλλαξα τις επαφές και τίς έβαλα όλες με το +30 μπροστά γιατί μου τα έδειχνε σαν άγνωστα, αλλά τώρα έχω παρατηρήσει ότι όταν στελνω εγώ μύνημα δεν μου βγάζει ότι παραδόθηκε και το πιο βασικό όταν μου απαντανε δεν μου έρχεται καν εμένα. Διάβασα κάπου ότι πρέπει να βγάλω το +30 για να τα στέλνει σωστά. Έχει κανείς καμία άλλη λύση?
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δουλευει μια χαρα η εργοστασιακη εφαρμογη με το hotmail μου με την προυποθεση πως εχει επιλεχθει το πρωτοκολλο IMAP κατα το σεταρισμα. Αν θυμαμαι καλα την πρωτη φορα που αφησα το προεπιλεγμενο πρωτοκολλο Exchange ειχα το προβλημα που αναφερεις. Για δοκιμασε να περασεις απο την αρχη τον λογαριασμο να δεις αν δουλευει ετσι.

Ποια ρομ εχεις;

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα και γω σαν imap. Στις ρυθμίσεις το έχω βάλει στο push. Εγώ έχω την επίσημη. Δηλαδή θες να μου πεις ότι τα μέιλ έρχονται στο λεπτό;
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου κινητο παντως παραμενει νεκρο εδω και δυο ημερες μετα απο προσπαθεια φλασαρισματος ρομ. Εχω δοκιμασει τα παντα και εχω κανει οτιδηποτε εχει ανεβει στο ιντερνετ ως λυση. Τελικα πρεπει να ανοιχτει απ οτι μου ειπαν οποτε παει σερβις. Δεν ειναι θεμα software πλεον... Προσοχη λοιπον.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το ειχα στο "push". Τωρα που το δοκιμασα, απο οτι βλεπω δεν ερχονται αμεσως.

Κάποιος γνωρίζει τι πρεπει να γινει;

Το πέρασα και γω σαν imap. Στις ρυθμίσεις το έχω βάλει στο push. Εγώ έχω την επίσημη. Δηλαδή θες να μου πεις ότι τα μέιλ έρχονται στο λεπτό;
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονια και χρόνια πολλά ,

Ανεβάζω ένα βιντεακη από το κινητό να επιβεβαιώσω όσους ρωτούν αν έχει ράδιο επιπλέον για το IRemote οτί δουλεύει ακόμη και με ένα παλαιό ηχοσύστημα της LG.

https://onedrive.live.com/redir?resid=226D6784F5FB051D!1056&authkey=!AFMc_nDjxhUUxHA&ithint=video%2cmp4

 

Το κινητό βγάζει 1 μέρα και κάτι με χρήση 3g & 4G με 2 κάρτες μια vodafone και μια cosmote μέχρι στιγμής μόνο η cosmote έχει πιάσει 4G, με πολύ πλοήγηση και viber,facebook ktl καθώς και απεγκατάσταση και εγκατάσταση εφαρμογών.

SOT μου βγάζει 4 ώρες παρακάτω. Νομίζω ότι η μπαταρία καταναλώνεται ποιο γρήγορα από όσο πρέπει και πιστεύω φταίει η ROM.

Κάτι επιπλέον σχετικά με την κάμερα χθες για πρώτη φορά δοκίμασα σε νυχτερινές λήψης με απόλυτο σκοτάδι σε club αρχικά το φλας δεν σε τυφλώνει όπως έκανε του G2 και οι φώτο μπορώ να πω ότι είναι πολύ καλές.

 

Σχετικά με rom update βρήκα αυτό εδώ. http://en.miui.com/a-232.html

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου,αυτό είχα καταλάβει και εγώ.

Όπως βλέπω θα πω να βάλουν ελληνικά,να το ρουτάρουν(φοβάμαι να το ρουτάρω μόνος) και να αφαιρέσουν κινέζικες εφαρμογές.

Υπάρχει κάποιος κίνδυνος(μειονέκτημα) σε αυτό?(μελλοντικά ας πούμε)

Θα μπορώ μετά εγώ να βάλω ελληνική rom όταν θα βγει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ευχαριστώ φίλε μου,αυτό είχα καταλάβει και εγώ.

Όπως βλέπω θα πω να βάλουν ελληνικά,να το ρουτάρουν(φοβάμαι να το ρουτάρω μόνος) και να αφαιρέσουν κινέζικες εφαρμογές.

Υπάρχει κάποιος κίνδυνος(μειονέκτημα) σε αυτό?(μελλοντικά ας πούμε)

Θα μπορώ μετά εγώ να βάλω ελληνική rom όταν θα βγει?

Oταν ξεκλειδώσει θα μπορείς. Με τη ρομ του κινεζομαγαζου δεν θα έχεις αναβαθμίσεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παίδες τι διάφορες έχει η official rom που περιεχέι μόνο κινέζικα και αγγλικά, με την multilanguage; αναφέρομαι στο vickmall

 

Του vickmall ειναι multi και εχουνε αφαιρέσει τις κινεζικες εφαρμογές χωρίς να δέχεται update, ενω η official παιρνει κανονικα αναβαθμίσεις αλλά έχει τις κινεζιές .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...