Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά ήρθε με multilingual MIUI 7.0 Stable 7.0.99.11(LHFNYUN),με playstore και kingroot-kinguser :confused:

Ξέχασαν να μου βάλουν μέσα τον ανταπτορα για τον φόρτιστη,που βρίσκουμε τώρα?

Εντάξει έχω φορτιστες από αλλά κινητά αλλά θέλω να το δουλεύω με τον δικό του.

Όλα φαίνεται να δουλεύουν άψογα μέχρι στιγμής

:D

Α!η συσκευασία απο banggood απαιχτη λέμε!

 

Τελικά ποια είναι η latest έκδοση?

 

Εμένα μου ήρθε MIUI 7.0 Stable 7.00.99.00 (LHNCNCJ) από vickmall eu wharehouse

 

ΟΚ το βρήκα.. τελικά η δικιά μου έκδοση φαίνεται η τελευταία..

 

http://en.miui.com/download-295.html

 

Τα παιδιά βγάλανε πριν από λίγο το GTV ROM

 

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/6065-5-12-31-Xiaomi-Redmi-Note-3/#description

Edited by Fallen AngeL
GTV ROM
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά ποια είναι η latest έκδοση?

 

Εμένα μου ήρθε MIUI 7.0 Stable 7.00.99.00 (LHNCNCJ) από vickmall eu wharehouse

 

ΟΚ το βρήκα.. τελικά η δικιά μου έκδοση φαίνεται η τελευταία..

 

http://en.miui.com/download-295.html

 

Τα παιδιά βγάλανε πριν από λίγο το GTV ROM

 

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/6065-5-12-31-Xiaomi-Redmi-Note-3/#description

 

ειμαι με 7.00.77.0(LHNCNCJ) stable πως θα βαλω την dev? για να περασω την GTV

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ποια είναι η latest έκδοση?

 

Εμένα μου ήρθε MIUI 7.0 Stable 7.00.99.00 (LHNCNCJ) από vickmall eu wharehouse

 

ΟΚ το βρήκα.. τελικά η δικιά μου έκδοση φαίνεται η τελευταία..

 

http://en.miui.com/download-295.html

 

Τα παιδιά βγάλανε πριν από λίγο το GTV ROM

 

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/6065-5-12-31-Xiaomi-Redmi-Note-3/#description

Tην official rom εχεις ή σου βάλανε στο vickmall thn multi;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις official.. Πρέπει να αλλάξεις.
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,εγω μολις παρελαβα το κινητο απο Ευρωπαικη αποθηκη εχοντας ομως ως εργοστασιακη γλωσσα (οταν το ανοιξα δλδ) τα Κινεζικα.

Η εκδοση που μου ηρθε ειναι η MIUI 7.0 Stable 7.00.11.00 LHNCNCJ

 

Λετε οτι χρειαζεται να κανω καποια αναβαθμιση ή κατι τετοιο? Βαλτε με λιγο στο κλιμα.. ή μηπως να μεινω με αυτη που εχει το κινητο τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,εγω μολις παρελαβα το κινητο απο Ευρωπαικη αποθηκη εχοντας ομως ως εργοστασιακη γλωσσα (οταν το ανοιξα δλδ) τα Κινεζικα.

Η εκδοση που μου ηρθε ειναι η MIUI 7.0 Stable 7.00.11.00 LHNCNCJ

 

Λετε οτι χρειαζεται να κανω καποια αναβαθμιση ή κατι τετοιο? Βαλτε με λιγο στο κλιμα.. ή μηπως να μεινω με αυτη που εχει το κινητο τωρα?

 

Δε μπορεις να κανεις αναβαθμιση με αυτην που εχεις γιατι δεν ειναι επισημη.. Αν θες να αλλαξεις μπορεις εδω να βρεις οδηγους για να πας σε official και να λαμβανεις κανονικα updates.

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Ειναι καλυτερα να παω σε official? Αν ειναι να το κανω τωρα πριν σεταρω το κινητο και φτου απο την αρχη μετα..

Εχεις καποιο λινκ συγκεκριμενα και καποια ρομ που ειναι η καλυτερη να βαλω? Μην κανω καμια κοτσανα και παει στα σκουπιδια το κινητο

Link to comment
Share on other sites

http://en.miui.com/thread-193681-1-1.html

 

Για μενα ειναι πολυ καλυτερο. Ηδη βγηκε απο την ελληνικη ομαδα η gtv rom που απαιτει ξεκλειδωτο bootloader. Για να τον ξεκλειδωσεις ομως θελεις official developer + application στο Unlock miui. Αρα αργα η γρηγορα θα πας σε official. Ενεργοποιησε usb debug/mock locations και πολλοι λενε οτι πρεπει να ξετικαρεις το πρωτο κουτι preloader. Εγω ετσι το εκανα και μου περαστηκε κανονικα..

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

http://en.miui.com/thread-193681-1-1.html

 

Για μενα ειναι πολυ καλυτερο. Ηδη βγηκε απο την ελληνικη ομαδα η gtv rom που απαιτει ξεκλειδωτο bootloader. Για να τον ξεκλειδωσεις ομως θελεις official developer + application στο Unlock miui. Αρα αργα η γρηγορα θα πας σε official. Ενεργοποιησε usb debug/mock locations και πολλοι λενε οτι πρεπει να ξετικαρεις το πρωτο κουτι preloader. Εγω ετσι το εκανα και μου περαστηκε κανονικα..

 

Yπαρχει μηπως καποιος οδηγος και στα Ελληνικα γιατι τα Αγγλικα μου δεν ειναι και στην καλυτερη κατασταση :P

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν υπαρχει ακομη..
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Παντα σε τετοιες περιπτωσεις υπαρχει ενας φοβος.. Εδω 1 μονο ανεφερε οτι μπρικαρε.. Ολοι οι υπολοιποι ακολουθησαμε σωστα τα βηματα και το καναμε επιτυχημενα.
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Και σε λίγο καιρό θα συζητάμε για αναβάθμιση σε Marshmallow ....

http://www.xiaomidevice.com/blog/xiaomi-devices-will-be-upgraded-to-android-6/

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κυρίοι,

 

Είμαι κάτοχος Redmi Note 1 και θέλω να πάρω το 3 τώρα.

Δεν το ζυζητάω ότι το κινήτο είναι άπαιχτο,θα ήθελα κάποιες διευκρινήσεις γιατί δεν έχω ασχοληθεί με το αντικέιμενο και παρόλο που διαβάζω τα πάντα,καποια πραγματα ακόμα είναι θολά.

Έχω κατάλαβει ότι είναι προτιμότερο να αφήσω την ROM που φοράει γιατί έχει αγγλικά,οπότε κανένα πρόβλημα,σωστα?(από τη στιγμή που μπορω να εγκαταστήσω μόνος μου το play store και ελληνικό πληκτρολόγιο).

Αλλά μπορώ να πώ να το ρουτάρουν και να αφαιρέσουν τις κινέζικες εφαρμογές?(Μάλλον όχι είναι απάντηση αλλά ακόμα μαθαίνω)

Μετά θα μπορώ να κάνω τροποποίησεις από μόνος μου χωρίς πρόβλημα?

 

Ευχάριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,εγω μολις παρελαβα το κινητο απο Ευρωπαικη αποθηκη εχοντας ομως ως εργοστασιακη γλωσσα (οταν το ανοιξα δλδ) τα Κινεζικα.

Η εκδοση που μου ηρθε ειναι η MIUI 7.0 Stable 7.00.11.00 LHNCNCJ

 

Λετε οτι χρειαζεται να κανω καποια αναβαθμιση ή κατι τετοιο? Βαλτε με λιγο στο κλιμα.. ή μηπως να μεινω με αυτη που εχει το κινητο τωρα?

Αν είναι η official πάνε στον updater και θα σου βγάλει οτι υπάρχει διαθεσιμη αναβάθμιση. Αν θέλεις την κάνεις. Σχεδόν όλοι την κάνουνε.

Αν έχεις καποια απο΄αυτές που περνάνε τα κινεζομαγαζα είναι κάπως πιο σύνθετη διαδικασία. Δες τι έχεις και μιλάμε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια σας κυρίοι,

 

Είμαι κάτοχος Redmi Note 1 και θέλω να πάρω το 3 τώρα.

Δεν το ζυζητάω ότι το κινήτο είναι άπαιχτο,θα ήθελα κάποιες διευκρινήσεις γιατί δεν έχω ασχοληθεί με το αντικέιμενο και παρόλο που διαβάζω τα πάντα,καποια πραγματα ακόμα είναι θολά.

Έχω κατάλαβει ότι είναι προτιμότερο να αφήσω την ROM που φοράει γιατί έχει αγγλικά,οπότε κανένα πρόβλημα,σωστα?(από τη στιγμή που μπορω να εγκαταστήσω μόνος μου το play store και ελληνικό πληκτρολόγιο).

Αλλά μπορώ να πώ να το ρουτάρουν και να αφαιρέσουν τις κινέζικες εφαρμογές?(Μάλλον όχι είναι απάντηση αλλά ακόμα μαθαίνω)

Μετά θα μπορώ να κάνω τροποποίησεις από μόνος μου χωρίς πρόβλημα?

 

Ευχάριστώ.

Αν θέλεις τους λες και σου περνάνε τη δική τους ρομ(του μαγαζιού), να αφαιρέσουν τις κινέζικε εφαρμογές και να το ρουτάρουν. Αλλιώς πες τους να στο στείλουν σφραγισμένο (μόνο κινέζικα και αγγλικά). Ετσι μπορείς να κάνεις τις ΟΤΑ άνετα. Τι είδους τροποποιήσεις εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε κανεις την ελληνικη Εκδοση ??

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Category/540-Xiaomi-RedMi-Note-3-Hennessy/

Με ποιο τροπο θα φλασαρουμε μεσα απο τον updater της συσκευής μπορεί να γινει?

Αν ναι ποια Rom πρέπει να έχουμε την official EN/CN η την multilang σαν αυτη του Vickmail?

Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι η official πάνε στον updater και θα σου βγάλει οτι υπάρχει διαθεσιμη αναβάθμιση. Αν θέλεις την κάνεις. Σχεδόν όλοι την κάνουνε.

Αν έχεις καποια απο΄αυτές που περνάνε τα κινεζομαγαζα είναι κάπως πιο σύνθετη διαδικασία. Δες τι έχεις και μιλάμε.

 

Δεν μου βγαζει καποιο update,οποτε προφανως δεν ειναι official. Δεν ειπα να περασουν καποια rom,μονο παραγγελια εκανα. Εκτος και αν το εκαναν απο μονοι τους. Παντως ειχε μεσα την γλωσσα Ελληνικα κανονικα.

 

Οποτε τι μπορω να κανω σε αυτη την περιπτωση?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου βγαζει καποιο update,οποτε προφανως δεν ειναι official. Δεν ειπα να περασουν καποια rom,μονο παραγγελια εκανα. Εκτος και αν το εκαναν απο μονοι τους. Παντως ειχε μεσα την γλωσσα Ελληνικα κανονικα.

 

Οποτε τι μπορω να κανω σε αυτη την περιπτωση?

Αν θέλεις να περάσεις την official fastboot πρέπει να κάνεις αυτο. Ετσι θα έχεις αναβαθμίσεις.

http://en.miui.com/thread-193681-1-1.html

Και μετά μέσω του updater την developer. Προσοχή ομως μη μπρικάρει το τηλ.

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να περάσεις την official fastboot πρέπει να κάνεις αυτο. Ετσι θα έχεις αναβαθμίσεις.

http://en.miui.com/thread-193681-1-1.html

Και μετά μέσω του updater την developer. Προσοχή ομως μη μπρικάρει το τηλ.

 

Σε περιπτωση που μπρικαρει,ειναι για τον καδο μετα?

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την dev αλλα unlock bootloader δεν κανει με τιποτα το καταφερε κανεις? αν δεν γινει unlock ο bootloader δεν μπορουμε να βαλουμε την ελληνικη
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Σε περιπτωση που μπρικαρει,ειναι για τον καδο μετα?

Συνήθως όχι, αλλά γιατί να μπεις σε τετοια ταλαιπωρια; Προσοχή λοιπόν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εβαλα την dev αλλα unlock bootloader δεν κανει με τιποτα το καταφερε κανεις? αν δεν γινει unlock ο bootloader δεν μπορουμε να βαλουμε την ελληνικη

Δυστυχώς οχι. Υπομονή...

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την dev αλλα unlock bootloader δεν κανει με τιποτα το καταφερε κανεις? αν δεν γινει unlock ο bootloader δεν μπορουμε να βαλουμε την ελληνικη
Γιατι δεν μπορεις;Δεν γινεται με το flashtool;
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν μπορεις;Δεν γινεται με το flashtool;

 

με το flashtool βαζεις την official κινεζικη unlock bootloader κανεις αλλιος

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...