Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο οθονη του παιδια εσεις που παραλαβατε πως ειναι????Με ποιανου κινητου θα την παρομοιαζατε?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο οθονη του παιδια εσεις που παραλαβατε πως ειναι????Με ποιανου κινητου θα την παρομοιαζατε?

 

Με του Redmi Note 2.

Χαχαχα.

Οκ, ειναι πολυ καλη η οθονη. Οχι top notch, αλλα εχει καλη χρωματικη αποδοση, σχετικα καλες γωνιες θεασης και -το κυριοτερο- σωστο touch...

Περα απο Meizu , πρωτιστως και Xiaomi, δευτευρευοντως, η αφη των κινεζικων ειναι για κλαμματα. Οι 2 αυτες εταιριες κανουν καλη δουλεια με τους digitizers της οθονης, ακομα και στα entry level μοντελα τους...

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα, χρονια πολλα σε ολους, απο Πατρα!!!

Σημερα, το παρηγγειλα κι εγω, απο ελληνικο e-shop (3GB RAM/32GB ROM). Τσιμπημενη η τιμη του βεβαια, αλλα δε μπορουσα να περιμενω, καθως το χρειαζομαι αμεσα.

Χαιρομαι που βλεπω τον "Romanos" και σε αυτο το thread. Σε παρομοιο, για smartphone αλλης εταιρειας, η βοηθεια του αποδειχτηκε πολυτιμοτατη!!:D

Θα σας παρακολουθω και θα επανελθω με νεα στοιχεια, αμεσως μετα τα Χριστουγεννα, που θα το παραλαβω.

Καλες γιορτες σε ολους!!:D

Τα σαρωσες ολα Αλεξανδρε κι εσυ, καλα κανεις, τα κινεζικα εχουν πολυ καλο vfm...

Link to comment
Share on other sites

Μολις το παρελαβα απο την ACS σχετικα γρηγορα μου το εστειλαν.Κινεζοαγγλικη ρομ χωρις play store δυστυχως...Θα ασχοληθω λιγο μαζι του και θα γραψω εντυπωσεις.
Link to comment
Share on other sites

Εχω παραγγειλει ιδια για το Note 2 αλλα ακομη δεν εχει ερθει ...... :worry:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Μολις το παρελαβα απο την ACS σχετικα γρηγορα μου το εστειλαν.Κινεζοαγγλικη ρομ χωρις play store δυστυχως...Θα ασχοληθω λιγο μαζι του και θα γραψω εντυπωσεις.

Απο ποιο κατάστημα φιλε? Επειδή ενδιαφερομαι να το παραλλαβω με την αγγλοκινεζικη πες μας αν και πως καταφερες να περάσεις το playstore.

Link to comment
Share on other sites

Στο πρωτο Note που ειχα παρει μια τετοια ..... απογοητευτηκα. Δεν ελεγε τιποτε :blink:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Με του Redmi Note 2.

Χαχαχα.

Οκ, ειναι πολυ καλη η οθονη. Οχι top notch, αλλα εχει καλη χρωματικη αποδοση, σχετικα καλες γωνιες θεασης και -το κυριοτερο- σωστο touch...

Περα απο Meizu , πρωτιστως και Xiaomi, δευτευρευοντως, η αφη των κινεζικων ειναι για κλαμματα. Οι 2 αυτες εταιριες κανουν καλη δουλεια με τους digitizers της οθονης, ακομα και στα entry level μοντελα τους...

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα σαρωσες ολα Αλεξανδρε κι εσυ, καλα κανεις, τα κινεζικα εχουν πολυ καλο vfm...

Έχουν άλλη οθόνη τα RN3 από τα RN2? Διότι το δικό μου έχει μακράν την καλύτερη οθόνη από οτιδήποτε άλλο (τηλεφ. και ταμπλέτα) που έχω/είχα μέχρι τωρα.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Στο πρωτο Note που ειχα παρει μια τετοια ..... απογοητευτηκα. Δεν ελεγε τιποτε :blink:

 

Στην φωτογραφία δείχνει απίστευτη !!!

Έχω πάρει και αυτήν για να έχω .... και αυτήν για πλάκα :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Στην φωτογραφία δείχνει απίστευτη !!!

Έχω πάρει και αυτήν για να έχω .... και αυτήν για πλάκα :lol::lol:

 

την τελευταια την ειχε ενας στην σχολη μου και ολη την ωρα τον πειραζαμε σαν διαστημοπλοιο ηταν το κινητο του :lol:

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Στην φωτογραφία δείχνει απίστευτη !!!

Έχω πάρει και αυτήν για να έχω .... και αυτήν για πλάκα :lol::lol:

 

Πολυ ωραια φαινεται η πρωτη, απλα δεν θα φουσκωσει παρα πολυ το κινητο μετα? Ειναι ηδη μεγαλυτερο λογω μπαταριας απο τα αλλα που κυκλοφορουν.

Link to comment
Share on other sites

Στην φωτογραφία δείχνει απίστευτη !!!

Έχω πάρει και αυτήν για να έχω .... και αυτήν για πλάκα :lol::lol:

Η πρώτη ειναι πολύ μάπα. Είχα πάρει μια παλιότερα για ενα hogmi 1s και τα αλουμινακια περιμετρικά της θήκης ξεκολησαν σε χρονο dt.

Οι ipaky θήκες προσωπικά μου αρέσουν πολύ (γουστα ειναι αυτα) και τις θεωρώ οτι καλυτερο στα λεφτά τους. Για 5€ νομιζω οτι δε παίζονται. Τις έχω αγοράσει εις διπλούν για δυο αλλες συσκευές κ θα χτυπησω 2 και τώρα. Βέβαια δινουν ογκο στη συσκευή αλλα την προστατεύουν πολύ καλά. Επίσης για τη συγκεκριμένη συσκευή λόγο αλουμινίου η αληθεια ειναι οτι είναι λίγο κρίμα να τη κρύβεις μεσα σε αδιαφανή θήκη!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον.....παρελαβα....το μεσημερι το πηρα στα χερια μου...στιβαρη κατασκευη...ολα πανε σφαιρα....εστησα το κινητο σε χρονο μηδεν λογω του cloud.....το fingerprint διπλα διπλα σε αντιπαραβολη με ενα iphone 6 ειναι πιο γρηγορο....μου ηρθε με 30& μπαταρια το εβαλα να φορτισει μεχρι το 70% γιατι επρεπε να φυγω και μεχρι τωρα με το 3g ανοιχτο και συνεχομενο σκαλισμα δεν εχει κατεβει χιλιο στο η μπαρα..............ΑΛΛΑ!!!!!!!!!!!!!!.......δυστηχως μεσα σε διαστημα δυο ωρων και χωρις λογο κ εφορμη μου κολησε "παγωσε" και εκανε reboot δυο φορες μονο του.....ετσι απλα....καποιος με πηρε τηλ πηγα να το σηκωσω και παγωσε η οθονη......αυτο με ξενερωσε μπορω να πω απιστευτα γιατι εγινε δυο φορες σε ελαχιστο χρονικο διαστημα αρα δεν ειναι κατι τυχαιο.......ξενερωμα Edited by djsaxsax
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε μου. Ποια Ρομ φοράει το κινητό?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

με προβληματιζουν οι θηκες γιατι δεν ξερω ποσο πιο ογκωδες θα γινει το κινητο απο την αλλη χωρις θηκη δεν βγαζει ουτε μηνα το κινητο.

πιο πολυ με πειθει αυτη http://www.ebay.com/itm/Ipaky-Hard-Bumper-Hybrid-Soft-Rubber-Skin-Case-Cover-For-Xiaomi-RedMi-Note-3-/172023926399?var=&hash=item280d6cce7f:m:mHbuOZqQn6qaYG_LcE7iykw

Link to comment
Share on other sites

εγραψες πριν αλλά δυσ... και κόπηκε εκεί....τι ήθελες να πεις ως αρνητικό?[/quote

 

το διορθωσα το σχολιο φιλε μου αλλα στο παραθετω

λοιπον.....παρελαβα....το μεσημερι το πηρα στα χερια μου...στιβαρη κατασκευη...ολα πανε σφαιρα....εστησα το κινητο σε χρονο μηδεν λογω του cloud.....το fingerprint διπλα διπλα σε αντιπαραβολη με ενα iphone 6 ειναι πιο γρηγορο....μου ηρθε με 30& μπαταρια το εβαλα να φορτισει μεχρι το 70% γιατι επρεπε να φυγω και μεχρι τωρα με το 3g ανοιχτο και συνεχομενο σκαλισμα δεν εχει κατεβει χιλιο στο η μπαρα..............ΑΛΛΑ!!!!!!!!!!!!!!.......μεσα σε διαστημα δυο ωρων και χωρις λογο κ εφορμη μου κολησε "παγωσε" και εκανε reboot δυο φορες μονο του.....ετσι απλα....καποιος με πηρε τηλ πηγα να το σηκωσω και παγωσε η οθονη......αυτο με ξενερωσε μπορω να πω απιστευτα γιατι εγινε δυο φορες σε ελαχιστο χρονικο διαστημα αρα δεν ειναι κατι τυχαιο.......ξενερωμα

Edited by djsaxsax
Link to comment
Share on other sites

εγραψες πριν αλλά δυσ... και κόπηκε εκεί....τι ήθελες να πεις ως αρνητικό?[/quote

 

το διορθωσα το σχολιο φιλε μου αλλα στο παραθετω

λοιπον.....παρελαβα....το μεσημερι το πηρα στα χερια μου...στιβαρη κατασκευη...ολα πανε σφαιρα....εστησα το κινητο σε χρονο μηδεν λογω του cloud.....το fingerprint διπλα διπλα σε αντιπαραβολη με ενα iphone 6 ειναι πιο γρηγορο....μου ηρθε με 30& μπαταρια το εβαλα να φορτισει μεχρι το 70% γιατι επρεπε να φυγω και μεχρι τωρα με το 3g ανοιχτο και συνεχομενο σκαλισμα δεν εχει κατεβει χιλιο στο η μπαρα..............ΑΛΛΑ!!!!!!!!!!!!!!.......δυστηχως μεσα σε διαστημα δυο ωρων και χωρις λογο κ εφορμη μου κολησε "παγωσε" και εκανε reboot δυο φορες μονο του.....ετσι απλα....καποιος με πηρε τηλ πηγα να το σηκωσω και παγωσε η οθονη......αυτο με ξενερωσε μπορω να πω απιστευτα γιατι εγινε δυο φορες σε ελαχιστο χρονικο διαστημα αρα δεν ειναι κατι τυχαιο.......ξενερωμα[/quote

το είδα ευχαριστώ...εύχομαι να μην στο ξανακάνει γτ ξενερώνουμε κι εμείς μαζί σου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε mitsos7777 με ενα samsung galaxy 5

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φιλε mitsos7777 με ενα samsung galaxy 5

 

εγραψες πριν αλλά δυσ... και κόπηκε εκεί....τι ήθελες να πεις ως αρνητικό?[/quote

 

το διορθωσα το σχολιο φιλε μου αλλα στο παραθετω

λοιπον.....παρελαβα....το μεσημερι το πηρα στα χερια μου...στιβαρη κατασκευη...ολα πανε σφαιρα....εστησα το κινητο σε χρονο μηδεν λογω του cloud.....το fingerprint διπλα διπλα σε αντιπαραβολη με ενα iphone 6 ειναι πιο γρηγορο....μου ηρθε με 30& μπαταρια το εβαλα να φορτισει μεχρι το 70% γιατι επρεπε να φυγω και μεχρι τωρα με το 3g ανοιχτο και συνεχομενο σκαλισμα δεν εχει κατεβει χιλιο στο η μπαρα..............ΑΛΛΑ!!!!!!!!!!!!!!.......σε διαστημα δυο ωρων και χωρις λογο κ εφορμη μου κολησε "παγωσε" και εκανε reboot δυο φορες μονο του.....ετσι απλα....καποιος με πηρε τηλ πηγα να το σηκωσω και παγωσε η οθονη......αυτο με ξενερωσε μπορω να πω απιστευτα γιατι εγινε δυο φορες σε ελαχιστο χρονικο διαστημα αρα δεν ειναι κατι τυχαιο.......ξενερωμα[/quote

το είδα ευχαριστώ...εύχομαι να μην στο ξανακάνει γτ ξενερώνουμε κι εμείς μαζί σου!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σε συνεχεια του προηγουμενου μνματος μου που γαι καποιο λογω ποσταριστηκε μισο,θελω να πω πως δυστηχως μου κολησε και τριτη φορα....εκει που απλα γυρναγα απο σελιδα σε σελοδα στην οθονη.....δεν εχω κανει κατι ιδιαιτερο στη συσκευη,συνχρονιστηκα με το google λογαριασμο μου με τον muie λογαριασμο μου επισης,κατεβασα τις εφαρμογες που εχουν ολοι σχεδον και τιποτα αλλο....αν εξαιρεσεις αυτο το κινητο ειναι σε ολα τα αλλα εκπληκτικο.....για να δουμε

Edited by djsaxsax
Link to comment
Share on other sites

φοραει την muie 7.0 stable 7.00.11.00

Φιλε μου αυτη η rom που φοράει το κινητό σου νομιζω οτι δεν ειναι η γνήσια miui cn-en rom και πιθανόν να έχει κάποια bugs. Στο λέω γιατί παρέλαβα και γω σήμερα τη συσκευή, εντος ζελατίνης (τουτέστιν δεν πειράχθηκε απο κανένα) και η rom που φοράει είναι η stable v7.0.9.0. Μου έχει βγάλει ειδοποίηση για update σε 7.0.12.1 την οποια δεν εχω κανει ακόμα λόγο δουλειάς.

Κολλήματα δεν έχω διαπιστώσει ως τώρα. Αν και έχω το RN2, έχω την αίσθηση οτι είναι ενα κλικ πιο γρήγορο αλλά ίσως να έχει να κάνει ότι δεν έχει φορτωθεί ακόμα με εφαρμογές.

Επίσης είναι ελάχιστα μικρότερη απο το RN2 ωστόσο αν τα βάλεις το ενα δίπλα στο άλλο στο ματι δίνει τη αίσθηση το 3 οτι είναι κάτι παραπανω απο ελάχιστα μικρότερο απο το 2.

Επίσης στο site της miui είχα βρεί και είχα κατεβάσει την cn-en ν.7.0.16.0. Την περασα στο κινητό, ωστόσο δε μπορεσα να τη flashαρω με την εφαρμογή update. Δε ξέρω αν φταίει το αρχείο και θα πρεπει να το ξανακατεβασω, ή αν εχει να κάνει με το γεγονός οτι η συσκευή είναι κλειδωμένη

Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αυτη η rom που φοράει το κινητό σου νομιζω οτι δεν ειναι η γνήσια miui cn-en rom και πιθανόν να έχει κάποια bugs. Στο λέω γιατί παρέλαβα και γω σήμερα τη συσκευή, εντος ζελατίνης (τουτέστιν δεν πειράχθηκε απο κανένα) και η rom που φοράει είναι η stable v7.0.9.0. Μου έχει βγάλει ειδοποίηση για update σε 7.0.12.1 την οποια δεν εχω κανει ακόμα λόγο δουλειάς.

Κολλήματα δεν έχω διαπιστώσει ως τώρα. Αν και έχω το RN2, έχω την αίσθηση οτι είναι ενα κλικ πιο γρήγορο αλλά ίσως να έχει να κάνει ότι δεν έχει φορτωθεί ακόμα με εφαρμογές.

Επίσης είναι ελάχιστα μικρότερη απο το RN2 ωστόσο αν τα βάλεις το ενα δίπλα στο άλλο στο ματι δίνει τη αίσθηση το 3 οτι είναι κάτι παραπανω απο ελάχιστα μικρότερο απο το 2.

 

για επίδοξους αγοραστές, να ζητάμε επομένως στο σαιτ να το ρουτάρουν ή όχι καλύτερα?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αυτη η rom που φοράει το κινητό σου νομιζω οτι δεν ειναι η γνήσια miui cn-en rom και πιθανόν να έχει κάποια bugs. Στο λέω γιατί παρέλαβα και γω σήμερα τη συσκευή, εντος ζελατίνης (τουτέστιν δεν πειράχθηκε απο κανένα) και η rom που φοράει είναι η stable v7.0.9.0. Μου έχει βγάλει ειδοποίηση για update σε 7.0.12.1 την οποια δεν εχω κανει ακόμα λόγο δουλειάς.

Κολλήματα δεν έχω διαπιστώσει ως τώρα. Αν και έχω το RN2, έχω την αίσθηση οτι είναι ενα κλικ πιο γρήγορο αλλά ίσως να έχει να κάνει ότι δεν έχει φορτωθεί ακόμα με εφαρμογές.

Επίσης είναι ελάχιστα μικρότερη απο το RN2 ωστόσο αν τα βάλεις το ενα δίπλα στο άλλο στο ματι δίνει τη αίσθηση το 3 οτι είναι κάτι παραπανω απο ελάχιστα μικρότερο απο το 2.

 

ειναι η ρομ που βαζει το vickmall.....γ αυτο και εχει και ελληνικα....θα περιμενω με το καλο να αναλαβουν οι ελληνες developer να σενιαρουν τα bugs και να μεταφρασουν την oficial για να την κουμπωσω.....απλα θελει υπομονη γιατι ειναι ακομα κλειδωμενο το κινητο απ οτι ξερω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...