Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2015-12-11 21:23 Despatched to overseas (Country code: GR)

2015-12-09 21:23 Received from Customer

 

εσενα εφυγε πιο μετα και ηρθε πιο νωρις? :X:wacko: :dash:

 

Αυτό σημαίνει ότι το κατάστημα παρέδωσε το δέμα στο ταχυδρομείο στις 09-12-2015 και με τη σειρά του το ταχυδρομείο απέστειλε το δέμα στις 11-12-2015.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

2015-12-11 21:23 Despatched to overseas (Country code: GR)

2015-12-09 21:23 Received from Customer

 

εσενα εφυγε πιο μετα και ηρθε πιο νωρις? :X:wacko: :dash:

 

Αυτό σημαίνει ότι το κατάστημα παρέδωσε το δέμα στο ταχυδρομείο στις 09-12-2015 και με τη σειρά του το ταχυδρομείο απέστειλε το δέμα στις 11-12-2015.

 

ναι και εφυγε 12 ενω του απο πανω 16 πως εφτασε ελλαδα πιο γρηγορα?

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Είδα κάποιο μέλος παρέλαβε. Αν είναι unroot (official rom) θα μπορούσε να εγκαταστήσει την εφαρμογή της Barclays, να την κάνει launch, και να μου πει αν του εμφάνισε κάποιο error ή μήνυμα περί root κτλπ.

Barclays Mobile Banking: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.barclays.android.barclaysmobilebanking&hl=en_GB

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μαζί θα παραλάβουμε μου φαίνεται:

19.12.2015 19:24 Arrival at Destination Post

Τώρα θα περιμένουμε 2-3 εβδομάδες να ανοίξουνε το σάκο στο αεροδρόμιο. Και κλασσικά στο σαιτ των ΕΛΤΑ το βγάζει ακόμα Σιγκαπούρη

Link to comment
Share on other sites

Εδω το έχουν 147€ το 2+16. Πολύ καλή τιμή.

Kαλα το νημα το διαβασε καθολου φιλε μου......το αναφεραμε δεκαδες φορες περι τινος προκειται.......:blink:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

τελικα εβγαλε κι εμενα οτι ηρθε ελλαδα!!! παλι καλα :D
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω δει πολλα κινεζικα τηλέφωνα που η αφη τους δεν δουλευει σωστα στα παιχνηδια στα xiaomi δουλευει σωστα?οπως δουλευει σε lg htc samsung.αν ναι να προχωρησω στην αγορα του

Μην αγχώνεσαι για τέτοια, τα xiaomi από ποιότητα κατασκευής είναι πολύ ανώτερα απο άλλα ''επώνυμα'' στα ίδια χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Posting Date Status Date Latest Status

09-12-2015 11-12-2015 Despatched to overseas (Country code: GR)

 

Εμένα ακόμη τα ίδια...

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Posting Date Status Date Latest Status

09-12-2015 11-12-2015 Despatched to overseas (Country code: GR)

 

Εμένα ακόμη τα ίδια...

 

δες το απο το site της sgpost γιατι κι εμενα στο 17track δεν ελεγε

 

μια θυκη ταμπλετ που περιμενα με sgpost ηταν ελλαδα και ηρθε μετα απο 11 μερες πριν 1 εβδομαδα οποτε καπου εκει θα περιμενουμε τα κινητα μας

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

δες το απο το site της sgpost γιατι κι εμενα στο 17track δεν ελεγε

 

μια θυκη ταμπλετ που περιμενα με sgpost ηταν ελλαδα και ηρθε μετα απο 11 μερες πριν 1 εβδομαδα οποτε καπου εκει θα περιμενουμε τα κινητα μας

 

Και στο sgpost ο διάολος βγάζει Despatched.. Τελευταίος έμεινα!

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκιμάστε και αυτό. Ίσως το γρηγορότερο: http://www.trackitonline.ru/

 

Ακόμη και εδώ τίποτα.. Ελπίζω αύριο να υπάρξει ανανέωση!

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις από 4 φουλ μέρες με το κινητό:

Να ξεκαθαρίσω πως δεν είχα κάποιο xiaomi πριν από αυτό, οπότε αυτή εδώ, είναι κι η πρώτη μου εμπειρία με την εταιρεία.

 

Έχω το 32άρι, και το κινητό είναι απίστευτα γρήγορο. Δεν έχει κολλήσει σε καμία εφαρμογή ως τώρα, και οι αλλαγές από app σε app γίνονται αμέσως. Με 5 6 social εφαρμογες στο background και εμενα να γραφω και να τσεκάρω σε όλες, αυτό συνεχιζει χωρις να νιώθει τιποτα. Mάλιστα δεν εχω καταλαβει το κινητό να ζεσταίνεται, ακόμα και σήμερα που υπήρξε αρκετη χρήση του 4g.

Θα πρότεινα λοιπον αυτή την εκδοση των 3gb ram αφου αρκετές φορές που τσεκάρω να δω πόση ram είναι free βλέπω κάτι τέτοιο:

http://s29.postimg.org/cag6au7eb/Screenshot_2015_12_20_23_25_49.jpg

 

H μπαταρία που χθες και προχθες φοβήθηκα πως βγάζει μόνο μία μέρα, σήμερα που δεν είχα να πειραξω και να εγκαταστήσω πράγματα στο κινητό, παρα μόνο την καθημερινή χρήση τπου κάνω, αυτή τη στιγμη που γράφω το ποστ είναι στο 48%.

 

Το fingerprint sensor δε με ενοχλει καθολου, αντιθετως μ αρέσει, το δάχτυλο πάει αυτόμαστα σε αυτό και το κινητο ξεκλειδώνει αμέσως.

 

Η οθόνη του μ αρέσει πάρα πολύ, δεν περίμενα πωε σε αυτά τα λεφτά θα βρω κάτι τόσο καλό. Εδώ βέβαια έχω και το μοναδικό μου πρόβλημα με τη συσκευη. Ως τώρα είχα ενα iphone 5s και τώρα αναγκάζομαι να χρησιμοποιώ και το 2ο χέρι σε αρκετές λειτουργίες. Οπότε δεν μου είναι τοσο ευχρηστο όταν ειμαι σε μέρος με πάρα πολύ κόσμο (συνέβη χθες σε μπαρ και σήμερα στο μετρο).

Οταν προσπαθω να χρησιμοποιήσω το ένα χέρι, νιώθω πως θα μου πέσει και πως γλιστράει αρκετα. Δυστυχως δεν έχω ακόμα θήκη, αφου στο κατάστημα της xiaomi στο Πεκινο που αγοράστηκε δεν υπήρχαν διαθέσιμες τότε. Νομίζω πως μολις του φορέσω μία, θα νιωθω πιο άνετα με το κινητό στο χέρι.

 

Root δε του έχω κάνει, περιμένω το official tool που πηρε το μάτι μου κάπου εδω μέσα πως θα βγάλει κάποια στιγμή η xiaomi. Ωστόσο το κινητό με το play store εγκατεστημένο είναι το ίδιο λειτουργικό με το iphone που είχα πριν. Το μόνο πράγμα που είναι στα κινέζικα και το βλέπω μπροστά μου (αρκετά κινέζικα apps που είχε τα έσβησα εκτός από εκείνα που μάλλον θέλουν root είναι αυτό, που το βλέπεις κάνοντας αριστερά στη lock screen:

http://s29.postimg.org/clxmnlnub/Screenshot_2015_12_20_23_11_14.jpg

 

Με λίγα λόγια, δεν ξαναέχω πιάσει στα χέρια μου πιο value for money κινητό. Εδωσα 155 ευρω, αλλά κι αλλα 50 να έδινα πάλι το ίδιο θα πίστευα.

 

 

 

 

Είδα κάποιο μέλος παρέλαβε. Αν είναι unroot (official rom) θα μπορούσε να εγκαταστήσει την εφαρμογή της Barclays, να την κάνει launch, και να μου πει αν του εμφάνισε κάποιο error ή μήνυμα περί root κτλπ.

Barclays Mobile Banking: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.barclays.android.barclaysmobilebanking&hl=en_GB

 

λειτουργεί κανονικά φίλε (μέχρι το σημείο που έφτασα και ηθελε να συνδέσω τον τραπεζικό λογαριασμό.

 

Δεν έχω διαβάσει τις προηγούμενες σελίδες, αλλά αν κάποιος φίλος που δεν το έχει αγοράσει ακόμα θέλει να ρωτήσει κάτι, ας το κάνει

Link to comment
Share on other sites

Φιλέ να σε ρωτησω κάτι εγώ. Το πήρες είπες από το κατάστημα της xiaomi απευθείας, οπότε δεν έχει ελληνικά σωστά? Είναι με την official αγγλοκινεζικη rom? Και αν ναι πως πέρασες το playstore? Μέσω του market της xiaomi?
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά φιλέ .νομίζω ότι σε γενικές γραμμές έχεις μείνει πολύ ικανοποιημένος και αυτό είναι που κρατάμε στην παρούσα φάση.Από αυτή την εβδομάδα θα αρχίσουν σιγά και οι πρώτες αφιξεις οπότε θα μπορέσουμε να δούμε και να πούμε πιο πολλά.
Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις από 4 φουλ μέρες με το κινητό:

Να ξεκαθαρίσω πως δεν είχα κάποιο xiaomi πριν από αυτό, οπότε αυτή εδώ, είναι κι η πρώτη μου εμπειρία με την εταιρεία.

 

Έχω το 32άρι, και το κινητό είναι απίστευτα γρήγορο. Δεν έχει κολλήσει σε καμία εφαρμογή ως τώρα, και οι αλλαγές από app σε app γίνονται αμέσως. Με 5 6 social εφαρμογες στο background και εμενα να γραφω και να τσεκάρω σε όλες, αυτό συνεχιζει χωρις να νιώθει τιποτα. Mάλιστα δεν εχω καταλαβει το κινητό να ζεσταίνεται, ακόμα και σήμερα που υπήρξε αρκετη χρήση του 4g.

Θα πρότεινα λοιπον αυτή την εκδοση των 3gb ram αφου αρκετές φορές που τσεκάρω να δω πόση ram είναι free βλέπω κάτι τέτοιο:

http://s29.postimg.org/cag6au7eb/Screenshot_2015_12_20_23_25_49.jpg

 

H μπαταρία που χθες και προχθες φοβήθηκα πως βγάζει μόνο μία μέρα, σήμερα που δεν είχα να πειραξω και να εγκαταστήσω πράγματα στο κινητό, παρα μόνο την καθημερινή χρήση τπου κάνω, αυτή τη στιγμη που γράφω το ποστ είναι στο 48%.

 

Το fingerprint sensor δε με ενοχλει καθολου, αντιθετως μ αρέσει, το δάχτυλο πάει αυτόμαστα σε αυτό και το κινητο ξεκλειδώνει αμέσως.

 

Η οθόνη του μ αρέσει πάρα πολύ, δεν περίμενα πωε σε αυτά τα λεφτά θα βρω κάτι τόσο καλό. Εδώ βέβαια έχω και το μοναδικό μου πρόβλημα με τη συσκευη. Ως τώρα είχα ενα iphone 5s και τώρα αναγκάζομαι να χρησιμοποιώ και το 2ο χέρι σε αρκετές λειτουργίες. Οπότε δεν μου είναι τοσο ευχρηστο όταν ειμαι σε μέρος με πάρα πολύ κόσμο (συνέβη χθες σε μπαρ και σήμερα στο μετρο).

Οταν προσπαθω να χρησιμοποιήσω το ένα χέρι, νιώθω πως θα μου πέσει και πως γλιστράει αρκετα. Δυστυχως δεν έχω ακόμα θήκη, αφου στο κατάστημα της xiaomi στο Πεκινο που αγοράστηκε δεν υπήρχαν διαθέσιμες τότε. Νομίζω πως μολις του φορέσω μία, θα νιωθω πιο άνετα με το κινητό στο χέρι.

 

Root δε του έχω κάνει, περιμένω το official tool που πηρε το μάτι μου κάπου εδω μέσα πως θα βγάλει κάποια στιγμή η xiaomi. Ωστόσο το κινητό με το play store εγκατεστημένο είναι το ίδιο λειτουργικό με το iphone που είχα πριν. Το μόνο πράγμα που είναι στα κινέζικα και το βλέπω μπροστά μου (αρκετά κινέζικα apps που είχε τα έσβησα εκτός από εκείνα που μάλλον θέλουν root είναι αυτό, που το βλέπεις κάνοντας αριστερά στη lock screen:

http://s29.postimg.org/clxmnlnub/Screenshot_2015_12_20_23_11_14.jpg

 

Με λίγα λόγια, δεν ξαναέχω πιάσει στα χέρια μου πιο value for money κινητό. Εδωσα 155 ευρω, αλλά κι αλλα 50 να έδινα πάλι το ίδιο θα πίστευα.

 

 

 

 

 

 

λειτουργεί κανονικά φίλε (μέχρι το σημείο που έφτασα και ηθελε να συνδέσω τον τραπεζικό λογαριασμό.

 

Δεν έχω διαβάσει τις προηγούμενες σελίδες, αλλά αν κάποιος φίλος που δεν το έχει αγοράσει ακόμα θέλει να ρωτήσει κάτι, ας το κάνει

 

Καλοδουλευτο φιλε να το χαρεις και ευχαριστουμε για αυτες τις πρωτες εντυπωσεις......αντε να περνουμε και εμεις σειρα!!

 

Απο εκει και περα αυτο που με προβληματίζει σε ολα αυτα που λες ειναι οτι αν ζοριζεται να βγαλει μερα με 4000mah μπαταρια.....ζητω που καηκαμε!!!!

 

 

Ενας απο τους βασικους λογους πιστευω που οι περισσοτεροι γερνουν προς την επιλογη της συγκεκριμενης συσκευης ειναι η μπαταρια............θα φαμε τρελο ξενερωμα αν δεεεεενννννν.......

Edited by akis44
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλέ να σε ρωτησω κάτι εγώ. Το πήρες είπες από το κατάστημα της xiaomi απευθείας, οπότε δεν έχει ελληνικά σωστά? Είναι με την official αγγλοκινεζικη rom? Και αν ναι πως πέρασες το playstore? Μέσω του market της xiaomi?

Ναι την official αγγλοκινέζικη έχει. Το play store το έβαλα αφού κατέβασα και πέρασα στο κινητό το google instaler.apk.

 

Καλοδουλευτο φιλε να το χαρεις και ευχαριστουμε για αυτες τις πρωτες εντυπωσεις......αντε να περνουμε και εμεις σειρα!!

 

Απο εκει και περα αυτο που με προβληματίζει σε ολα αυτα που λες ειναι οτι αν ζοριζεται να βγαλει μερα με 4000mah μπαταρια.....ζητω που καηκαμε!!!!

 

 

Ενας απο τους βασικους λογους πιστευω που οι περισσοτεροι γερνουν προς την επιλογη της συγκεκριμενης συσκευης ειναι η μπαταρια............θα φαμε τρελο ξενερωμα αν δεεεεενννννν.......

 

Για να σου δώσω να καταλάβεις τι εννοώ με το "καθημερινή χρήση", το προηγούμενο κινητό μου θα είχε μείνει σίγουρα από μπαταρία την ώρα που γύρισα σπίτι. Αυτό ήταν στο 50%.

Βέβαια, έναν μέσο όρο της διάρκειας της μπαταρίας θα τον έχω όσο περνάνε οι μέρες, αλλά σήμερα, ήταν πάρα πολύ θετική η εμπειρία μου σε αυτόν τον τομέα.

Link to comment
Share on other sites

Πες μας λίγο πόσες ώρες οθόνη βγάζει με μια φόρτιση,ανεξαρτήτως χρήσης.

 

Ρε παιδιά τόσες μερες είναι κολλημένο..

 

 

 

11/12/2015

Despatched to overseas (Country code: GR

Edited by aplostra
Link to comment
Share on other sites

1) ή μπαταρία σιγά σιγά θα στρώσει με τις καινούριες Ρομ που θα βγαινουν

2) αυτή ή κινεζια που είπες ότι βλεπεις εμένα μου μοιάζει σαν το remote control που έχουμε και εμείς στο RN2. Αν το πατήσεις τι σου βγάζει?

3) για χρήση με το 1 χέρι μπορείς να κανείς το εξής. Βάλε το δάχτυλο σου πάνω στο home button και σύρε το απότομα δεξιά ή αριστερά.

Με αυτό ή οθόνη θα μικρίνει σε 3.5 έως 4.5 ίντσες ανάλογα με τις ανάγκες σου και το κανονίζεις αυτο μέσα από το miui. Για να επανέλθει απλώς πατά στο περιθώριο της οθόνης.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ειναι δυνατον να εχει σχεδον 2,5 γιγα πιασμενα.ειναι εξωφρενικο το νουμερο.

κοιταξα τωρα το leagoo elite 1

 

http://s27.postimg.org/9jzb5yger/Screenshot_2015_12_21_09_06_50.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω διαβάσει τις προηγούμενες σελίδες, αλλά αν κάποιος φίλος που δεν το έχει αγοράσει ακόμα θέλει να ρωτήσει κάτι, ας το κάνει

Μπορείς σε παρακαλώ να μας πεις αν έχει notification led με διαφορετικά χρώματα για κλήσεις, μηνύματα κλπ?

Link to comment
Share on other sites

ειναι δυνατον να εχει σχεδον 2,5 γιγα πιασμενα.ειναι εξωφρενικο το νουμερο.

κοιταξα τωρα το leagoo elite 1

 

http://s27.postimg.org/9jzb5yger/Screenshot_2015_12_21_09_06_50.png

Τι σχέση έχει το ένα με το αλλο; αν δεις την φωτο θα δεις ότι έχει ανοιχτά αππ ( Ποιος ξέρει πόσα)

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει το ένα με το αλλο; αν δεις την φωτο θα δεις ότι έχει ανοιχτά αππ ( Ποιος ξέρει πόσα)

ας μας πει ποσες εφαρμογες ειχε για να δεις οτι ειναι υπερβολικο το νουμερο. εγω ειχα παντως 7 και τρεις καρτελες chrome

εσενα δηλαδη σου φαινεται λογικο οτι τρεχει 2,2 ram. δηλαδη ολα τα κινητα πριν δυο μηνες επρεπε να κρασαρουν που δεν ειχαν 3 γιγα

Edited by ninjamoz
Link to comment
Share on other sites

ας μας πεις ποσα για να δεις οτι ειναι υπερβολικο το νουμερο. εγω ειχα παντως 7 και τρεις καρτελες chrome

 

Καλησπέρα, το γεγονός ότι η ΡΑΜ μένει γεμάτη όταν έχεις τρέξει πολλές εφαρμογές είναι όχι μόνο λογικό αλλά και θετικό, θες να μένουν στην ΡΑΜ οι εφαρμογές σου ώστε να ανοίξουν άμεσα όταν τις ξανατρέξεις. Ποιο το νόημα να έχεις 3 gb RAM αν μένει ελεύθερο πάνω από 1gb; :/

 

edit: Τα παλιότερα κινητά δεν κράσαραν που δεν είχαν 3 γίγα γιατί όταν χρειαζόταν ραμ για μια νέα εφαρμογή "αδειάζουν" κάποια που κρίνουν ότι δεν θα χρειαστεί από την ΡΑΜ και αφήνουν όσες μπορούν. Αυτή είναι η σωστή λειτουργία τους τουλάχιστον.

Edited by Lokokokakau
ο Κόκκινος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...