Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μα δεν γινεται καθολου λογος οτι δεν πιανει 4g της wind και διαβαζω μονο αν εχει ραδιο

MHN παραπληροφορείς τον κοσμο. Δεν θα πιανει 4G στις περιοχές που η wind θα παίζει αποκλειστικά με 800. Σε μεγάλα αστικα κέντρα η wind παιζει και σε 1800/2600.

 

Γενικά όλοι οι πάροχοι θα παίξουν και σε 800αρα μπάντα αλλά το πρόβλημα στην wind θα είναι πολυ μεγαλύτερο γιατι ειδικά επαρχία θα στηριχθεί αρκετά σε 800αρες κεραιες που εχουν μεγαλύτερη εμβέλεια σε σχέση με τις άλλες μπάντες.

Link to comment
Share on other sites

MHN παραπληροφορείς τον κοσμο. Δεν θα πιανει 4G στις περιοχές που η wind θα παίζει αποκλειστικά με 800. Σε μεγάλα αστικα κέντρα η wind παιζει και σε 1800/2600.

 

Γενικά όλοι οι πάροχοι θα παίξουν και σε 800αρα μπάντα αλλά το πρόβλημα στην wind θα είναι πολυ μεγαλύτερο γιατι ειδικά επαρχία θα στηριχθεί αρκετά σε 800αρες κεραιες που εχουν μεγαλύτερη εμβέλεια σε σχέση με τις άλλες μπάντες.

 

επαρχια ειμαι τι να κανω

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έχουν βγει 100 συσκευές από Κίνα που δεν έχουν την 800άρα μπάντα , τι να λέμε κάθε λίγο και λιγάκι τα ίδια ;

 

και αυτο τι σημαινει δηλαδη ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα πιο ακυρα σχολια εχω διαβασει σε αυτο το νημα......και μαλιστα επαναλαμβανομενα.....:lol:

 

@ninjamoz

Θα αστιευεσαι προφανως για το ραδιο........

εχω να ακουσω ραδιο απο τα 10 μου που ακουγε ο πατερας μου ποδοσφαιρο τα ερασιτεχνικα τοπικα στην ερα. μιλαμε για 1990 :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητό από σήμερα το πρωί.

Λόγω υποχρεώσεων δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ αρκετά.

Μ αρέσει πολύ στο χέρι.Τρομερά ελαφρύ για το μέγεθος του (η εμπειρία μου απο κινητά τα τελευταία χρόνια περιορίζεται σε iphone οπότε δεν ξέρω πως είναι αντιστοιχα κινητά στο ίδιο μέγεθος).

Το fingerprint sensor ειναι γρήγορο και μ αρέσει σαν function.

 

για τα 155ευρω που έδωσα (1100yuan από κατάστημα της xiaomi) νιώθω πως έχω κινητό στα διπλάσια λεφτά.

 

Α έχει fm radio επειδή είδα πως κάποιοι είχαν απορία.

http://s2.postimg.org/asc4j0yz9/IMG_2127.jpg

 

απο αυτονομια πως παει το κινητο?

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

επαρχια ειμαι τι να κανω

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

και αυτο τι σημαινει δηλαδη ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχω να ακουσω ραδιο απο τα 10 μου που ακουγε ο πατερας μου ποδοσφαιρο τα ερασιτεχνικα τοπικα στην ερα. μιλαμε για 1990 :lol:

Φιλε μου,το ραδιοφωνο ειναι ενημερωση,ειναι ψυχαγωγια,ειναι....ειναι.....επειδη εσυ δεν ακους στους περισσοτερους προφανως δεν λεει απολυτως τιποτα.

Και φυσικα δουλευει μια χαρα στο δυκτιο της Wind,μην γραφουμε οτι ναναι.:)

 

@aplostra

 

Ακριβως αυτο!!!!Ελληνας με τα ολα του!!!:D

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

επαρχια ειμαι τι να κανω

 

Αυτό δεν αναιρεί το γεγονός ότι η wind, EXEI 4G και το κινητό πιάνει μια χαρα σε όσες πολεις υπαρχει. Μην επαναλαμβανόμαστε ξανα και ξανα. το 99% των κινητών από κίνα, δεν υποστηρίζει την 800αρα. αυτό δεν πάει να πει οτι πουθενά δεν θα πιανει το 4g. Αλλο δεν πιανει εκει που μένω, και άλλο δεν πιανει 4G το κινητό στην wind.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου,το ραδιοφωνο ειναι ενημερωση,ειναι ψυχαγωγια,ειναι....ειναι.....επειδη εσυ δεν ακους στους περισσοτερους προφανως δεν λεει απολυτως τιποτα.

 

βρε ξερω τι ειναι το ραδιοφωνο το πως χρησιμοποιειται στο κινητο και το καθιστα τοσο απαραιτητο δεν μπορω να φανταστω. δηλαδη εισαι στη δουλεια και εχεις στο αυτι το ακουστικο να ακους ραδιοφωνο ή εισαι στο αυτοκινητο και αντι να βαλεις ραδιοφωνο ακους απο το κινητο?

εκτος αν πας για τρεξιμο ας πουμε και κουβαλας και 5,5 ιντσες για να ακους ραδιοφωνο:lol:

 

ευτυχως το βαλανε δηλαδη αλλιως θα μποροσουμe να κανουμε μια θηκη οπως τα iphone και απο πισω να βαλουμε ενα τετοιο http://www.ebay.com/itm/Fashion-Mini-Clip-Metal-USB-MP3-Player-Support-32GB-Micro-SD-TF-Card-Music-Media-/281775617984?var=&hash=item419b22b7c0:m:mOslBbH-EmZxqbB0WIrIrJw:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

βρε ξερω τι ειναι το ραδιοφωνο το πως χρησιμοποιειται στο κινητο και το καθιστα τοσο απαραιτητο δεν μπορω να φανταστω. δηλαδη εισαι στη δουλεια και εχεις στο αυτι το ακουστικο να ακους ραδιοφωνο ή εισαι στο αυτοκινητο και αντι να βαλεις ραδιοφωνο ακους απο το κινητο?

εκτος αν πας για τρεξιμο ας πουμε και κουβαλας και 5,5 ιντσες για να ακους ραδιοφωνο:lol:

 

ευτυχως το βαλανε δηλαδη αλλιως θα μποροσουμe να κανουμε μια θηκη οπως τα iphone και απο πισω να βαλουμε ενα τετοιο http://www.ebay.com/itm/Fashion-Mini-Clip-Metal-USB-MP3-Player-Support-32GB-Micro-SD-TF-Card-Music-Media-/281775617984?var=&hash=item419b22b7c0:m:mOslBbH-EmZxqbB0WIrIrJw:lol::lol:

Tι να γραψω τωρα ολοι καταλαβαμε περι τινος προκειται.......

Καλη συνεχεια λοιπον.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να με παραπεμψει καποιος η να μου πει πως επιλεγω στο paypal τη μετατροπή σε αλλο νομισμα να την κανει η τραπεζα κι οχι το PayPal?
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να με παραπεμψει καποιος η να μου πει πως επιλεγω στο paypal τη μετατροπή σε αλλο νομισμα να την κανει η τραπεζα κι οχι το PayPal?

 

Στην σελίδα της paypal οπου σου δειχνει την ισοτιμια, έχει κατι μπλε γραμματα κάτω πατάς εκεί και έχεις δύο επιλογές 1. μετατροπή με paypal και δευτερη απο τοπική τράπεζα. Δυστυχώς δεν θυμαμαι λεπτομέριες. Αλλά αν το κάνεις μια φορά θα μείνει και για επόμενες αγορές. Είναι σημαντικό αυτό γιατί γλυτώνεις κανα 20 στα 200€

Link to comment
Share on other sites

Στην σελίδα της paypal οπου σου δειχνει την ισοτιμια, έχει κατι μπλε γραμματα κάτω πατάς εκεί και έχεις δύο επιλογές 1. μετατροπή με paypal και δευτερη απο τοπική τράπεζα. Δυστυχώς δεν θυμαμαι λεπτομέριες. Αλλά αν το κάνεις μια φορά θα μείνει και για επόμενες αγορές. Είναι σημαντικό αυτό γιατί γλυτώνεις κανα 20 στα 200€

 

Δεν το βρισκω δυστυχώς ,

Παρολαυτα by default ποια επιλογή εχει θυμάσαι? Δεν το εχω αλλαξει ποτε οποτε να ξερω σε τι φαση ειναι το paypal μου.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητό από σήμερα το πρωί.

Λόγω υποχρεώσεων δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ αρκετά.

Μ αρέσει πολύ στο χέρι.Τρομερά ελαφρύ για το μέγεθος του (η εμπειρία μου απο κινητά τα τελευταία χρόνια περιορίζεται σε iphone οπότε δεν ξέρω πως είναι αντιστοιχα κινητά στο ίδιο μέγεθος).

Το fingerprint sensor ειναι γρήγορο και μ αρέσει σαν function.

 

για τα 155ευρω που έδωσα (1100yuan από κατάστημα της xiaomi) νιώθω πως έχω κινητό στα διπλάσια λεφτά.

 

Α έχει fm radio επειδή είδα πως κάποιοι είχαν απορία.

http://s2.postimg.org/asc4j0yz9/IMG_2127.jpg

 

Καλοριζικο φίλε! Να σου κάνω μιαν ερώτηση.. Ποιος είναι ο δείκτης sar του κινητού? Αν μπορείς να το βρεις στο βιβλίο οδηγιών... Ξέρω είναι δύσκολο αυτό που ρωταω λόγω γλώσσας...

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Δεν το βρισκω δυστυχώς ,

Παρολαυτα by default ποια επιλογή εχει θυμάσαι? Δεν το εχω αλλαξει ποτε οποτε να ξερω σε τι φαση ειναι το paypal μου.

 

Profile / mymoney / My preapproved payments / update / set available funding sources / conversion options / Bill me in the currency listed on the seller's invoice.

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

Δεν το βρισκω δυστυχώς ,

Παρολαυτα by default ποια επιλογή εχει θυμάσαι? Δεν το εχω αλλαξει ποτε οποτε να ξερω σε τι φαση ειναι το paypal μου.

 

δεν εχεις την επιλογη αυτη απο διαφορα eshop. μπες στο ebay κανε μια αγορα και στην συνεχεια δες τα συνημμένα πατας το (other conversion option).

 

http://s27.postimg.org/50uydoe0v/image.jpg

 

http://s4.postimg.org/jmsszvkux/image.jpg

Edited by c0rle0ne
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και σχετικο τοπικ παιδια.......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω που το εχω απορία. τι σκατα ακουτε στο ραδιοφωνο και ποτε;

 

Στη δουλειά ρε φίλε ακούμε.

Link to comment
Share on other sites

Στη δουλειά ρε φίλε ακούμε.

Σε κάποιους - όπως εγώ - είναι απαραίτητο το ραδιόφωνο. Περπατάω αρκετά-ξέρω, σπάνιο φαινόμενο για κάποιους-και μου αρέσει να ακούω ραδιόφωνο κατά το βάδισμα. Έχει τόσους πολλούς σταθμούς στην Αθήνα που δεν υπάρχει περίπτωση να μην ακούσει κανείς κάτι αξιόλογο.

Edited by basdel
προσθήκη
Link to comment
Share on other sites

Το φόρουμ έχει μεγαλώσει πολύ, τα threads έχουν πολύ κόσμο και βέβαια οι χρήστες είναι συχνά ανυπόμονοι να μπουν να κοιτάξουν μια απάντηση και να γνωρίζουν τα πάντα για το θέμα.

 

Ειλικρινά μπήκα μόλις, διάβασα τις τελευταίες 3-4 σελίδες και θα μπορούσαν να διαγραφούν όλα, πλην του μηνύματος με το παλικάρι που παρέλαβε το πρώτο redmi note 3 και επιβεβαίωση fm radio, χωρίς να χαθεί καμία απολύτως πληροφορία από το νήμα.

 

Πρέπει να βοηθάμε όλοι μας με τα σχόλια και την επικοινωνία εδώ μέσα. Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω τους moderators που προσπαθούν να συμμαζέψουν την κατάσταση. Πόση υπομονή και συγκέντρωση χρειάζεται;;; Τι να πω; Μπράβο τους.

 

......και αυτό το μήνυμα βέβαια είναι για σβήσιμο καθώς δεν βοηθάει στο θέμα μας.

Link to comment
Share on other sites

το αγόρασε κανείς από everbuying?

 

Εγώ και το περιμένω :lol:

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιους - όπως εγώ - είναι απαραίτητο το ραδιόφωνο. Περπατάω αρκετά-ξέρω, σπάνιο φαινόμενο για κάποιους-και μου αρέσει να ακούω ραδιόφωνο κατά το βάδισμα. Έχει τόσους πολλούς σταθμούς στην Αθήνα που δεν υπάρχει περίπτωση να μην ακούσει κανείς κάτι αξιόλογο.

 

Κινητό χωρίς ράδιοfm ....κουτσουρεμενο κινητό!!!

Edited by studiosakis
Link to comment
Share on other sites

Εγώ και το περιμένω :lol:

Το έχουν στείλει; tracking number εδωσαν; την παραγγελια την έκανες απο .com ή .net;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...