Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειμαστε σε βλεψεις για αγορα του note 3... 3 ατομα

και θα θελαμε καποιον που πηρε την συσκευη και ξερει να μας πει να υπαρχουν σε ενα μηνυμα

Ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος να το ζητησεις? ρουταρισμενο? με ποια rom?

διαβαζουμε για ξεκλειδωμα bootloader αλλα πρεπει να εχεις την developer και οχι την stable.. καποιος να μας διαφωτισει και εδω..

Αν δεν σας ενδιαφερει τόσο πολυ να έχει ελληνικό μενου, θα σου έλεγα να το πάρεις με την stable αγγλοκινεζικη που βγαίνει απο το εργοστάσιο. Είναι χωρίς bugs, έχεις κανονικά ΟΤΑ updates πολύ εύκολα και περνας το playstore σε 2 λεπτά. Έτσι το έχω εγώ και μάλλον έτσι θα το κρατήσω. Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με το GPS TEST δε βρίσκεις τη θέση σου, αλλά εάν, με πόση ακρίβεια κ πόσους δορυφόρους κλειδώνει....:blink:

Με οποιοδήποτε πρόγραμμα πλοήγησης όπως sygic, navigon, ακόμα και της google, βρίσκεις το στίγμα σου καθώς υπάρχει και η δυνατότητα πλοήγησης...;)

 

Το GPS του RN2 παντως που δοκιμασα, ειχε την απιστευτη επιδοση να κλειδωσει 18 από τους 21 δορυφόρους μέσα στο σπιτι σε χρόνο dt. Φοβηθηκα να βγω και να δοκιμασω έξω γιατί θα κλείδωνε τους 22 από τους 21 που έβλεπε! :lol: :rotfl:

Λογικά δε θα έχουν βάλει διαφορετικό δεκτη gps στο RN3, οπότε θα έχει την ίδια εξαιρετική λειτουργία....;)

Ποσο ωραια τα λες παντα...:lol:

Μια ενσταση μονο. Οταν βλεπουμε πανω αριστερα 3D FIX ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΚΛΕΙΔΩΣΕ:cool:

23529367984_17948ff3eb_c.jpgScreenshot_2016-01-03-13-07-30 by Vasileios Kallioras, on Flickr

2) Τo accurancy (feet) σημαινει απλα αποκλιση απο το ακριβες σημειο (σε ποδια)!

3) και τελαυταιο ας πατησει ο φιλος και την 2η επιλογη δλδ την φωτογραφια στο κατω μερος με τιν πλανητη και το κοκκινο σημαδακι = ΣΤΙΓΜΑ ΜΑΣ και μετα θα δει καιτην παρακατω εικονα = ΣΥΝΤΕΤΑΓΜΕΝΕΣ ΜΑΣ :X

23861922550_4b7a4c5927_c.jpgScreenshot_2016-01-04-00-54-24 by Vasileios Kallioras, on Flickr

Για να μην βγαζουμε αχρηστες ουτε τις εφαρμογες και ειδικα το τηλεφωνακι μας ποτ εχει απιστευτο GPS:cool:

My 50 cent

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Ποσο ωραια τα λες παντα...:lol:

Μια ενσταση μονο. Οταν βλεπουμε πανω αριστερα 3D FIX ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΚΛΕΙΔΩΣΕ:cool:

23529367984_17948ff3eb_c.jpgScreenshot_2016-01-03-13-07-30 by Vasileios Kallioras, on Flickr

2) Τo accurancy (feet) σημαινει απλα αποκλιση απο το ακριβες σημειο (σε ποδια)!

3) και τελαυταιο ας πατησει ο φιλος και την 2η επιλογη δλδ την φωτογραφια στο κατω μερος με τιν πλανητη και το κοκκινο σημαδακι = ΣΤΙΓΜΑ ΜΑΣ και μετα θα δει καιτην παρακατω εικονα = ΣΥΝΤΕΤΑΓΜΕΝΕΣ ΜΑΣ :X

23861922550_4b7a4c5927_c.jpgScreenshot_2016-01-04-00-54-24 by Vasileios Kallioras, on Flickr

Για να μην βγαζουμε αχρηστες ουτε τις εφαρμογες και ειδικα το τηλεφωνακι μας ποτ εχει απιστευτο GPS:cool:

My 50 cent

Να είσαι καλά φίλε αλλά τα γνωριζω αυτά που γραφεις( σας είπα οτι το νοτε 2 κλειδωνε ταχύτατα). Τωρα με τη συγκεκριμενη ρομ γιατι βγαζει αυτό το bug, δεν ξερω. Ισως στο επομενο update δα διορθωθει. Πιο απλά να το πω δεν μπορω. Ουτε προσπαθω να βγαλω καμια εφαρμογη αχρηστη, αφου τη χρησιμοποιω πολυ καιρο. Αυριο θα τη κανω απεγκατασταση και ξανα εγκατασταση μηπως φταιει αυτό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν δεν σας ενδιαφερει τόσο πολυ να έχει ελληνικό μενου, θα σου έλεγα να το πάρεις με την stable αγγλοκινεζικη που βγαίνει απο το εργοστάσιο. Είναι χωρίς bugs, έχεις κανονικά ΟΤΑ updates πολύ εύκολα και περνας το playstore σε 2 λεπτά. Έτσι το έχω εγώ και μάλλον έτσι θα το κρατήσω. Ελπίζω να βοήθησα.

Συμφωνώ με το φίλο. Εμένα ηρθε με την multi του vickmall και ήταν μια χαρά(χωρίς bugs) αλλά πέρασα με το flashtool τη fastboot 7.0.19.0 και μετά μεσω του updater την τελευταία developer. Τώρα για το ρουτ που ρωτάς, διάβασα στο αγγλικο φορουμ για περιπτώσεις που μετά απο root τα τηλέφωνα μπρικάρανε και προτείνανε να μην τα κανουμε ρουτ ακόμη. Τέλος αυτό που λένε οτι με τη developer ξεκλειδώνει ο bootloader (και οχι με τη stable) τείνω να πιστέψω πως είναι μύθος. Λίγη υπομονή ακόμα και πιστεύω οτι θα τους φωτισει ο θεός εκεί στη xiaomi και θα τελειωνουμε και με το θέμα του bootloader.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες το εχω παρει για 2 φιλους μου αλλα δεν εχει φτασει ακομα. Η multi που υποθετω με αυτη θα φτασει (vickmall) εχει ελληνικο μενου? Γιατι ο ενας δεν ξερει καθολου αγγλικα...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σας ενδιαφερει τόσο πολυ να έχει ελληνικό μενου, θα σου έλεγα να το πάρεις με την stable αγγλοκινεζικη που βγαίνει απο το εργοστάσιο. Είναι χωρίς bugs, έχεις κανονικά ΟΤΑ updates πολύ εύκολα και περνας το playstore σε 2 λεπτά. Έτσι το έχω εγώ και μάλλον έτσι θα το κρατήσω. Ελπίζω να βοήθησα.

Καλημέρα, Με πιο τρόπο πέρασες το playstore γιατί εγω που το κατέβασα μέσα απο το Xiaomi-store δεν κατέβασε ολα τα υπόλοιπα gapps με τις παρελκόμενες εφαρμογές της Google και δεν συγχρονίζει τις επαφές μου με τίποτα

Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδες το εχω παρει για 2 φιλους μου αλλα δεν εχει φτασει ακομα. Η multi που υποθετω με αυτη θα φτασει (vickmall) εχει ελληνικο μενου? Γιατι ο ενας δεν ξερει καθολου αγγλικα...

 

Εχει ελληνικό μενού κανονικά και είναι μια χαρα ρομ χωρίς bugs(ετσι ήρθε και το δικό μου).Μη σε απασχολεί καθόλου, απλά δεν έχει updates.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα, Με πιο τρόπο πέρασες το playstore γιατί εγω που το κατέβασα μέσα απο το Xiaomi-store δεν κατέβασε ολα τα υπόλοιπα gapps με τις παρελκόμενες εφαρμογές της Google και δεν συγχρονίζει τις επαφές μου με τίποτα

Eσύ διαλέγεις ποιες εφαρμογές να κατεβάσει το google installer. Δοκίμασε και αυτόhttps://felixsenada.wordpress.com/2015/12/24/getting-google-play-store-for-redmi-note-3-for-newbies/

Link to comment
Share on other sites

παντως δενεσαι συναισθηματικα με το τηλεφωνο αυτο. ειναι σαν την γυναικα. το βλεπεις σου αρεσει, σου ερχεται με κουσουρια, προσπαθεις να το βαλεις σε μια σειρα, υπαρχει περιπτωση να στραβωσει και να χωρισουν οι δρομοι σας(τουβλο), υπαρχει περιπτωση να το φερεις στα μετρα σου κανοντας καποιες υποχωρησεις(γλωσσα) αλλα στο τελος θα επεμβει το σοι απο την ελλαδα να της βαλει μυαλο :lol::lol::lol:[/quote Μακράν το καλύτερο ποστ του 2016 βλεπω να ναι αυτό!!
Link to comment
Share on other sites

Eσύ διαλέγεις ποιες εφαρμογές να κατεβάσει το google installer. Δοκίμασε και αυτόhttps://felixsenada.wordpress.com/2015/12/24/getting-google-play-store-for-redmi-note-3-for-newbies/

Ωραιος! Ευχαριστώ πολύ!

Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με το φίλο. Εμένα ηρθε με την multi του vickmall και ήταν μια χαρά(χωρίς bugs) αλλά πέρασα με το flashtool τη fastboot 7.0.19.0 και μετά μεσω του updater την τελευταία developer. Τώρα για το ρουτ που ρωτάς, διάβασα στο αγγλικο φορουμ για περιπτώσεις που μετά απο root τα τηλέφωνα μπρικάρανε και προτείνανε να μην τα κανουμε ρουτ ακόμη. Τέλος αυτό που λένε οτι με τη developer ξεκλειδώνει ο bootloader (και οχι με τη stable) τείνω να πιστέψω πως είναι μύθος. Λίγη υπομονή ακόμα και πιστεύω οτι θα τους φωτισει ο θεός εκεί στη xiaomi και θα τελειωνουμε και με το θέμα του bootloader.

 

Και εγω που πηγα απο Vickmall σε Official fast boot stable 7.0.19.0 και μετα την Rootara, μεσα σε 2 μερες ενω δουλευε μου brickare το κινητο , το ειχα κανει ενα restart και εμεινα σε boot loop ολοκληρο βραδυ πρωτοχρονιας (Παλι καλα ειχα 60% μπαταρια μεσα 6 ωρες ητανε σε boot loop και δεν μπορουσα να το απενεργοποιησω με τιποτα) , γυρισα 7:30 το πρωι σπιτι και ξανα περασα με Fastboot την 7.0.19.0 και ειμαι καλα απο τοτε μεχρι τωρα χωρις Root, ας ελπισουμε θα βγει κατι καλο συντομα σε θεμα Root :(

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα, ποια η διαφορα fastboot και stable(περαν του μεγεθους) ?

Καμια, απλα με την Fastboot πας απο αλλη Rom στην Stable, ή απλη Stable (800mb) ειναι αν ηδη ειχες Stable αλλα πιο παλια εκδοση και θες να κανεις upgrade (Βασικα δεν ξερω αν ειναι για Install μεσω recovery) διορθωστε με αν κανω λαθος.

Επισης για να πας απο Rom καταστηματος στην Stable δεν νομιζω να γινεται αλλιως εκτος απο Fastboot διοτι δεν υπαρχει Recovery.

Link to comment
Share on other sites

απλα ρωταω γιατι ενω δεν μου δινει update οταν κανω refresh στο about phone->system updates οταν παω στις επιλογες για download πανω δεξια με αφηνει να κανω download.

Btw μαλλον μολις βγηκε η v7.022.0.LHNCNCJ stable (29mb) μου την δειχνει σαν update available

Link to comment
Share on other sites

απλα ρωταω γιατι ενω δεν μου δινει update οταν κανω refresh στο about phone->system updates οταν παω στις επιλογες για download πανω δεξια με αφηνει να κανω download.

Btw μαλλον μολις βγηκε η v7.022.0.LHNCNCJ stable (29mb) μου την δειχνει σαν update available

 

Καλημέρα και εγώ έχω stable rom και παλιότερη αλλά δεν μου βγάζει καθόλου για νέες ρομ και μου λέει ενώ έχει κανονικά νετ ότι δεν μπορεί να συνδεθεί.

http://postimg.org/image/46vml76yf/

http://postimg.org/image/u7ohvwrkd/

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και εγώ έχω stable rom και παλιότερη αλλά δεν μου βγάζει καθόλου για νέες ρομ και μου λέει ενώ έχει κανονικά νετ ότι δεν μπορεί να συνδεθεί.

http://postimg.org/image/46vml76yf/

http://postimg.org/image/u7ohvwrkd/

 

Εχεις τη ROM του vickmall που ειναι multi και οχι την official αρα δεν εχεις updates. Για να εχεις updates πρεπει να περασεις την official με fastboot

 

παίδες σε official rom, οι κινέζικες χαζοεφαρμογες που έχει μέσα μπορούν να απεγκατασταθούν κανονικά;

 

Οχι ολες.

Link to comment
Share on other sites

Απο geekbuyng έχει παραλάβει κανείς;

εχει multi ROM ή θα είναι στα Κινέζικα;

 

πρωτη του μηνα αρχισαν να στελνουν οποτε σε καμια 20αρια μερες πιστευω θα το εχω. γραφουν οτι εχουν multi και play store. θα ενημερωσω μολις παραλαβω

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ας γραψει καποιος μοντερειτορ στην αρχικη σελιδα τις οδηγιες της official rom γιατι χανονται μεσα στις σελιδες

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,ως προς την μπαταρία. με το που το πάρω στα χερια μου, το φορτίζω μέχρι τέλους ή το ξεφορτίζω εντελώς πρώτα;
Link to comment
Share on other sites

Εχεις τη ROM του vickmall που ειναι multi και οχι την official αρα δεν εχεις updates. Για να εχεις updates πρεπει να περασεις την official με fastboot

 

 

 

Οχι ολες.

 

Μένει πολύ σαβούρα μέσα;

Με αγγλικό μενού προσωπικά δεν έχω πρόβλημα αλλά θα με ενοχλούσαν κινεζιές μεσα (ή λετε να ξεκινήσω τα κινέζικα;;)

 

Τα update που έχουν βγάλει διορθώνουν κάτι αξιόλογο; Αν είναι τπτ τρίχες ας μας καρφώσουν τη multi από το Vickmall

Link to comment
Share on other sites

Μένει πολύ σαβούρα μέσα;

Με αγγλικό μενού προσωπικά δεν έχω πρόβλημα αλλά θα με ενοχλούσαν κινεζιές μεσα (ή λετε να ξεκινήσω τα κινέζικα;;)

 

Τα update που έχουν βγάλει διορθώνουν κάτι αξιόλογο; Αν είναι τπτ τρίχες ας μας καρφώσουν τη multi από το Vickmall

 

μενουν οι εξης: mi account mail updater clock recorder calculator explorer compass mi wallet bug report assistant downloads scanner sim toolkit app store security fm radio browser themes calendar notes games mi video και music.

Σου αναφερω ολες τις εφαρμογες που δεν μπορουν να απεγκατασταθουν, προφανως καποιες ειναι system apps και καλως δε σε αφηνει.

Δεν ειναι τπτ ιδιαιτερο τις περνας σε ενα folder και τις ξεχνας.

Δεν εχει να κανει με τα update που εχουν βγαλει αλλα με την 7.1 miui που αποτι ειδα συντομα θα γινει διαθεσιμη και σε μας που για να την περασεις λογικα χρειαζεσαι την official stable

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα.

εκανα την παραγγελία απο το to2c στις 6 Δεκεμβρίου και απο της 21/12 φαίνεται ακόμα στην Ολλανδία.

Ειναι λογικό?Σε 2 μέρες κλείνει μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Ο αδερφός μου που είχε κάνει παραγγελία από Everbuying του έστειλαν tracking αλλά είχε βάλει DHL οπότε το κόβω για τελωνείο! Εγώ έκανα παραγγελία απο εκεί σήμερα με απλό ταχυδρομείο!

BTW: Οποίος θέλει έκπτωση 5$ από Vickmall να βάλει τον κωδικό 5Vick

Link to comment
Share on other sites

μενουν οι εξης: mi account mail updater clock recorder calculator explorer compass mi wallet bug report assistant downloads scanner sim toolkit app store security fm radio browser themes calendar notes games mi video και music.

Σου αναφερω ολες τις εφαρμογες που δεν μπορουν να απεγκατασταθουν, προφανως καποιες ειναι system apps και καλως δε σε αφηνει.

Δεν ειναι τπτ ιδιαιτερο τις περνας σε ενα folder και τις ξεχνας.

Δεν εχει να κανει με τα update που εχουν βγαλει αλλα με την 7.1 miui που αποτι ειδα συντομα θα γινει διαθεσιμη και σε μας που για να την περασεις λογικα χρειαζεσαι την official stable

 

Δε μου ακουγετε τραγικό αλλά καθότι νέος στο android - miui ... μου ακούγετε καλύτερο να μείνω με την Official μέχρι να κάνουν τα μαγικά τους οι Ελληνες developers.

 

Εχει κάνει παραγγελία από το Vickmall τις τελευταίες 5 μέρες;; Με ενδιαφέρει αν περνάνε οι πληρωμές paypal καθώς αλλού δεν είχα τύχη με alpha και Πειραιώς (ιστορίες με balance κλπ λόγο υπομονής, δε θέλω να κάνω)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...