Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εδώ: http://support.sony-europe.com/dna/wm/nwvp/nwvp.aspx?site=odw_el_GR&m=NWZ-A826. Φυσικά, εσύ βάζεις το δικό σου μοντέλο.

 

Μόλις το αναβάθμισα... περίμενα περισσότερη διαδικασία... :( But ok...

Διαφορά καμμία... μόνο το fw λέει 1,0,1 πια...

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τη βοηθεια σας.Πηρα και εχθες το Σονυ NWZ-B142 που ειχε ρωτησει και το παιδι στην πισω σελιδα.Ομως ενω ο ηχος του ειναι αρκετα καλος οσο το προηγουμενο μου αυτης της σειρας (αυτο > http://www.technosamrat.com/wp-content/uploads/2008/10/plug-and-play-sony-b-series-walkman.gif ) μου φαινεται πολυ πιο χαμηλος.

Τι γινεται;ειναι καποια νορμα της Ε.Ε που ειχα διαβασει καποτε οτι θα βαλουν μικρο ανωτατο ηχο στα mp3

Θα μπορεσω να το επιστρεψω και να παρω πισω τα λεφτα μου;

Τι εναλλακτική προτεινετε;Απο αυτα που κυκλοφορουν στην αγορα(oxi ebay)

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τη βοηθεια σας.Πηρα και εχθες το Σονυ NWZ-B142 που ειχε ρωτησει και το παιδι στην πισω σελιδα.Ομως ενω ο ηχος του ειναι αρκετα καλος οσο το προηγουμενο μου αυτης της σειρας (αυτο > http://www.technosamrat.com/wp-content/uploads/2008/10/plug-and-play-sony-b-series-walkman.gif ) μου φαινεται πολυ πιο χαμηλος.

Τι γινεται;ειναι καποια νορμα της Ε.Ε που ειχα διαβασει καποτε οτι θα βαλουν μικρο ανωτατο ηχο στα mp3

Θα μπορεσω να το επιστρεψω και να παρω πισω τα λεφτα μου;

Τι εναλλακτική προτεινετε;Απο αυτα που κυκλοφορουν στην αγορα(oxi ebay)

 

Στα zen συνέβαινε αυτό. Το USA fw είχε δυνατότερο ήχο απο το fw της EU. Κάτι έπαιζε (αν θυμάμαι καλά) με τα πνευματικά δικαιώματα....

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Στα zen συνέβαινε αυτό. Το USA fw είχε δυνατότερο ήχο απο το fw της EU. Κάτι έπαιζε (αν θυμάμαι καλά) με τα πνευματικά δικαιώματα....

Όχι πνευματικά δικαιώματα βρε.

Υπάρχει ευρωπαική οδηγία για περιορισμό της έντασης στα 100db. (φοβούνται μη μας κουφάνουν άλλοι, πριν προλάβουν οι ίδιοι) :p

 

Υπαρχει τροπος (και διαθεσιμη αναβαθμιση φυσικα) για να κανω στο creative zen?

 

Μπες στο site και θα δεις τι υπάρχει διαθέσιμο.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όχι πνευματικά δικαιώματα βρε.

Υπάρχει ευρωπαική οδηγία για περιορισμό της έντασης στα 100db.

 

και πολυ καλα κανουν :)

 

και οχι 100. 85 ειναι

 

http://mobile-audio-devices.suite101.com/article.cfm/eu_limits_music_player_volume_to_protect_hearing

http://ec.europa.eu/health/opinions/en/hearing-loss-personal-music-player-mp3/l-3/3-hearing-protection-limits.htm

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

Εγω τελικα πηρα το sansa fuse 2gb που το εχει ο γερμανος 32.90ε (ενω το 4αρι κανει 60φευγα:wacko:) και εχω μεινει με τις καλυτερες εντυπωσεις.Αρχικα ηχος ηταν +10% πιο δυνατος απο του Σονυ , ενω ενεργοποιησα και μια επιλογη που αυξανει ολη την ενταση και εκει πλεον παει +40% απο του Σονυ κοινως πρεπει να θες να κουφαθεις για να το βαλεις στο τερμα.Μενει να δω πως θα τα παει απο μπαταρια

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγω τελικα πηρα το sansa fuse 2gb που το εχει ο γερμανος 32.90ε (ενω το 4αρι κανει 60φευγα:wacko:) και εχω μεινει με τις καλυτερες εντυπωσεις.Αρχικα ηχος ηταν +10% πιο δυνατος απο του Σονυ , ενω ενεργοποιησα και μια επιλογη που αυξανει ολη την ενταση και εκει πλεον παει +40% απο του Σονυ κοινως πρεπει να θες να κουφαθεις για να το βαλεις στο τερμα.Μενει να δω πως θα τα παει απο μπαταρια

 

Το έχω κι εγώ αυτό (4GB όμως).

 

Η μπαταρία τα σπάει ;) και από ποιότητα ήχου είναι πάρα πολύ καλό.

 

Το έχω αρκετό καιρό τώρα και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος !

 

Άσε που παίρνει και microSD ;)

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

και το νεο sansa clip + παιρνει microSD και ειναι κυριλε :)

 

αμα δε θες mp4 δηλαδη

Link to comment
Share on other sites

 

Γιατί κάνουν καλά ρε σύ?

Όποιος είναι ηλίθιος και προσπαθεί να χάσει την ακοή του, ας τη χάσει.

Σε όλα τα εγχειρίδια υπάρχουν προειδοποιήσεις.

Η επιλογή είναι στο κουμπάκι σου...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά όποιος ενδιαφέρεται για ποιοτικότατο mp3 player της cowon ας ρίξει μια ματιά εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3088841#post3088841 είναι ευκαιρία!
Link to comment
Share on other sites

ειχα παρει πριν λιγο καιρο το ipod classic με 160 γιγα λογω του τελειου χωρου που εχει για να βαζεις ολη σχεδον τη δισκοθικη.....

Οταν ομως πηγα να το χρησιμοπιησω σαν mp3 και ειμουν μεσα σε μετρο ΣΟΚΑΡΙΣΤΙΚΑ..οχι οτι το αιποντ ειχε καπιο προβλημα ειρθε σαν καινουριο,,,,,αλλα η ενταση ηταν χαμηλη.Το αιποντ 30 γιγα που χα παλια ειχε καλη ενταση το ιδιο και τα ipod touch 1 and sec gen και το iphone 3g .Ελα ντε ομως που αυτο δεν εχει δυνατη ενταση και σαν να μην εφτανε αυτο, αλλα και το equalizer δεν βοηθαει ενω χειροτερευει μαλιστα τον ηχο σε μερικες περιπτωσεις...

Το αναβαθμισα και παλι τιποτα αλλα επειδη δεν θελω να το δωσω λωγο καλης αυτονομιας και βαζεις οτι θες,ειπαρχουν ακουστικα που να εχουν volume και να πεζουν καλα στο αιποντ οπως στο iphone 3gs?

Και επισης ακουσα πως η αμερικανικη βερσιον του αιποντ εχει καλυτερο ηχο αυτο αληθευει;; δηλ αν το δωσω και παρω το αμερικανικο θα εχει διαφορα;

Η apple γνωριζει κανεις αν θα βγαλει καμια αναβαθμιση να λυσει αυτο το προβλημα η οχι;;

ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΠΑΝΤΩΣ.το καλυτερο mp3 player με τα καλυτερα γιγα και εκαναν αυτο το ΕΚΤΡΩΜΑ με τον ηχο;;

ημαρτον

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

ποιο εχει καλυτερη ποιοτητα ηχου? το ipod touch ή το creative zen x-fi? γνωριζει καποιος να μου απαντησει? :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλημερα, εχω ενα θεμα με το fuze, του εκανα πρωτη φορα update μετα την αγορα του και εχω προβλημα με την ενταση. Δηλ, στα mp3 εχει μειωθει αισθητα, στο μισο περιπου και στο ραδιοφωνο δεν δουλευει σωστα η ρυθμιση της εντασης, δεν υπαρχουν ενδιαμεσες εντασεις, και ετσι απο την τελευταια γραμμουλα στο χωρις-ηχο ακουγεται δυνατα και καπακι χωρις-ηχο. Wtf? γινεται να βαλω παλιοτερη εκδοση firmware?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα παιδιά. Γνωρίζει κάποιος εάν το cowon d2+ με το s9 έχουν το ίδιο τσιπάκι ήχου, και κατ΄επέκταση, η ποιότητα ήχου είναι η ίδια;
Link to comment
Share on other sites

Ειπα να το ποσταρω σε περιπτωση που ενδιαφερεται και καποιος αλλος πλην εμου!

To Sony NWZ-A845 http://www.sony.gr/product/nws-a-series/nwz-a845

επεσε επιτελους κατω απο το φραγμα των 200 ευρω(189!! Η φθηνοτερη στο Skroutz ειναι στα 201!) αλλα στο Sony center στο περιστερι.

Ελπιζω η πληροφορια να βοηθησει καποιους να γλιτωσουν μερικα ευρω!:):)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ειπα να το ποσταρω σε περιπτωση που ενδιαφερεται και καποιος αλλος πλην εμου!

To Sony NWZ-A845 http://www.sony.gr/product/nws-a-series/nwz-a845

επεσε επιτελους κατω απο το φραγμα των 200 ευρω(189!! Η φθηνοτερη στο Skroutz ειναι στα 201!) αλλα στο Sony center στο περιστερι.

Ελπιζω η πληροφορια να βοηθησει καποιους να γλιτωσουν μερικα ευρω!:):)

 

Ωραία και εγώ ενδιαφέρομαι αλλά δεν έχω διαβάσει τα καλύτερα λόγια και

επίσης λένε ότι έχει πολύ χαμηλή ένταση...

Τώρα τι να δω, αν το πάρεις πες μου εντυπώσεις,

ευχαριστώ,

Μάνος

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ενδιαφερομαι να παρω το σονι x series walkman .ειναι καλο; εχει noise cancellation, και λενε τρομερο ηχο τον καλυτερο απο ολα αλλα. ο ηχος ειναι δυνατος; η ειναι σαν του αιποντ κλασικ δηλ χαμηλος <λεσ και θα παθουν τιποτα τα αυτια>:mad:

επησης ενα αλο καλο πλειερ που εχω βρει ειναι το microsoft zune hd .απο παλι ηχο πως τα παει;;το θεμα ειναι πως το hd εχει πιο πολλα features smart αλλα αναμεσα σε αυτα τα 2 πιο θα επιλεγατε;

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Παροτι δεν ειμαι αποφασισμενος για την αγορα mp3 player ή καποιου mp4 player εχω καποιες συσκευες στο μυαλο μου που ισως αγοραζα και περιμενω την αποψη οσων γνωριζουν για το ποια εχει τον καλυτερο ηχο και ειναι και αξιοπιστη.

Τωρα εχω ενα iRiver iFP 895 εδω και σχεδον 5 χρονια και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος με μειονεκτημα τα 512mb μνημη.

Ειμαι λοιπον μεταξυ Archos 3 Vision το οποιο εχει μεγαλη οθονη αφης,ειναι λεπτο και εχει 8GB και χαμηλη τιμη.

Sandisk Sansa Fuse μικρο πιο πολυ για mp3 νομιζω παιρνει και mem card.

Philips Ariaz ή Opus το 2ο μεγαλυτερο και ακριβοτερο(εκει βαζουμε βαθια το χερι στην τσεπη):cry:

Creative Zen X-Fi2 ή Zen MX το τελευταιο ειναι πιθανοτερο,αν και εχω ακουσει οτι εχουν προβληματα.

Τελευταια επιλογη θα ηταν καποιο iRiver αλλα νομιζω ειναι ακριβα για αυτα που προσφερουν.

Edited by madwalker
Ericsson 788 , Ericsson T10 , Nokia 5210 , Nokia 6020 , Nokia 6151 , Nokia N73 , Nokia E52, Xiaomi Redmi Note 4X
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα 2 (SCHAUB LORENZ και ανώνυμο) δεν είναι εκπληκτικά ίδια? Έχει κάποιος γνώμη για κάποιο από τα 2; Το ερώτημα είναι βγήκε μια ανώνυμη εταιρία και αντέγραψε 100% εμφανισιακά το SCHAUB LORENZ ή πήρε η SCHAUB LORENZ ένα ανώνυμο mp3 έβαλε επάνω το logo της και το πουλάει σαν επώνυμο προϊόν ακριβότερα; Edited by tegeatis
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να παραγγείλω ενα ipod 5th generation απο αμερική, βγαίνει κανα 30αρι λιγότερο. Το θέμα όμως είναι οτι δεν το ξέρω το λειτουργικό του και θα ήθελα απο κάποιον κάτοχο να με ενημερώσει αν το συγκεκριμένο έχει λειτουργία sleep στο ραδιόφωνο. Υπ΄οψην έχω και ένα ipod touch οπότε το θέμα με το itunes δεν με πειράζει.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Exω το iriver Lplayer και επειδη τωρα τελυταια κολλαει παααρα πολυ θελω να του κανω firmware update αλλα δεν ξερω πως...κατεβασα το iriver plus 4 αλλα δεν αναγνωριζει την συκσυη....ξερει κανεις τιποτα??
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...