Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.Θέλω να αποτρέψω οποιονδήποτε από το να αγοράσει το Sony NWZ-B153F.Είναι αυτό.Έχει πολύ χαμηλό ήχο και δεν φταίνε τα ακουστικά.Δοκίμασα τα ίδια ακουστικά σε ipod nano και ο ήχος ήταν μια χαρά και πολύ δυνατός.Κρίμα τα 70 ευρώ.

 

Θέλω να ρωτήσω και κάτι.Υπάρχει κανένας τρόπος να προσθέσουμε ηχητικό εφέ από μπάσα σε ipod nano?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ειμαι κατοχος του creative zen x-fi 8gb εδω και 1-2 χρονια. ποσο κοστολογειται μεταχειρισμενο σημερα?

σκεφτομαι, αν πιανει αρκετα €, να το δωσω και να παρω galaxy player ή ipod touch(με χαλαει η απουσια radio). ειμαι music fun και θελω να ακουω ΑΡΙΣΤΑ τη μουσικη μου.

δε λεω, καλο, χρυσο το creative, αλλα θα ηθελα κατι πιο δυνατο. τι λετε, αξιζει η αλλαγη αυτη?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Θέλω να αποτρέψω οποιονδήποτε από το να αγοράσει το Sony NWZ-B153F.Είναι αυτό.Έχει πολύ χαμηλό ήχο και δεν φταίνε τα ακουστικά.Δοκίμασα τα ίδια ακουστικά σε ipod nano και ο ήχος ήταν μια χαρά και πολύ δυνατός.Κρίμα τα 70 ευρώ.

 

Θέλω να ρωτήσω και κάτι.Υπάρχει κανένας τρόπος να προσθέσουμε ηχητικό εφέ από μπάσα σε ipod nano?

 

Έχω την εντύπωση οτι μπορεις να βάλεις equalizer απο το itunes αλλά δεν ειμαι σίγουρος.

Τα inear ακουστικά που λέγαμε δεν δούλεψαν?

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

ειμαι κατοχος του creative zen x-fi 8gb εδω και 1-2 χρονια. ποσο κοστολογειται μεταχειρισμενο σημερα?

σκεφτομαι, αν πιανει αρκετα €, να το δωσω και να παρω galaxy player ή ipod touch(με χαλαει η απουσια radio). ειμαι music fun και θελω να ακουω ΑΡΙΣΤΑ τη μουσικη μου.

δε λεω, καλο, χρυσο το creative, αλλα θα ηθελα κατι πιο δυνατο. τι λετε, αξιζει η αλλαγη αυτη?

 

ναι φιλε μου αξιζει εγω εχω ipod nano και ειμαι υπερευχαριστιμενος

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση οτι μπορεις να βάλεις equalizer απο το itunes αλλά δεν ειμαι σίγουρος.

Τα inear ακουστικά που λέγαμε δεν δούλεψαν?

Δεν βρήκα χρόνο να πάω πλαίσιο να τα πάρω.Πήγα σε ένα Γερμανό και σε μία vodafone και δεν είχανε.

Αν τα πάρω θα γράψω εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Θέλω να αποτρέψω οποιονδήποτε από το να αγοράσει το Sony NWZ-B153F.Είναι αυτό.Έχει πολύ χαμηλό ήχο και δεν φταίνε τα ακουστικά.Δοκίμασα τα ίδια ακουστικά σε ipod nano και ο ήχος ήταν μια χαρά και πολύ δυνατός.Κρίμα τα 70 ευρώ.

 

Θέλω να ρωτήσω και κάτι.Υπάρχει κανένας τρόπος να προσθέσουμε ηχητικό εφέ από μπάσα σε ipod nano?

 

ισως ειναι η καινουργια πολιτικη της sony δεν ξερω τι να πω(θεμα ασφαλειας ισως)...... το εχω ξανα ακουσει και για τα καινουργια μοντελα οτι εχουν πολλοι παραπονα για τον χαμηλο ηχο...

επειδη ενδιαφερομαι για την σειρα S και A ακομα δεν εχω αποφασισει ποια θα παρω....

διαβαζοντας σε forum ξενα απο δω και απο κει πυκνα συχνα διαβαζω για την χαμηλη ενταση.. επειδη ειναι πολυ σημαντικος παραγοντας και μπορει να με αποτρεψει απο την επιλογη μου , ξερει καποιος με σιγουρια τι παιζει με τον ηχο στα μοντελα Α και S??????:rolleyes:

Edited by modechristo
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μια απορια...ξεθαψα ενα sony nwz a 826

 

Tου περναω λοιπον ενα αλμπουμ με μουσικη συν τη φωτο του αλμπουμ

Στην αναπαραγωγη ομως δεν δειχνει τη φωτογραφια του αλμπουμ....

Στις ρυθμισεις του Mp3 το εχω ρυθμισμενο να δειχνει και τη φωτογραφια.

Καμια ιδεα του τι καναω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!! ακομα ειμαι στο ψαξιμο για καποιο αξιολογο mp3 player....!!

ψαχνω για κατι κατω απο 150Ε με τουλαχιστον 8gb μνημης και μεγαλη αυτονομια...

θα επαιρνα sony με κλειστα ματια αλλα εχω ακουσει οτι τα καινουργια μοντελα εχουν χαμηλο ηχο οπως ειχα αναφερει σε προηγουμενο post..

τσεκαρα τα creative που φαινονται ποιοτικα.. αλλα και καποια αλλα μοντελα...

και ξεχωρησα καποια!!

 

http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Portable-Player/MP3-MP4/MP3-MP4-Players/Creative-MP4-Zen-X-Fi-Style-Black-8GB-70PF251109H15.htm

 

http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Portable-Player/MP3-MP4/MP3-MP4-Players/Creative-MP4-Zen-MX-8GB-Black-70PF248000115.htm

 

εχεις καποιος κανενα απο αυτα? ποιες οι διαφορες τους εκτως του οτι το 2ο μπορει να παρει καρτες μνημης..?. και επισης νομιζω πως εχουν κανει λαθος στο πλαισιο που λενε οτι το Zen-MX-8GB-Black εχει μονο 15 ωρες αυτονομιας!! μπορει να το επιβεβαιωσει καποιος..?

 

επισης ακομα ενα της Transcend...

http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Portable-Player/MP3-MP4/MP3-MP4-Players/Transcend-MP4-T-Sonic-870-FM-Black-8GB-TS8GMP870.htm

 

καθε αλλη προταση εκπροσδεκτη:)

Link to comment
Share on other sites

απο το site της creative:

 

Up to 30hrs continuous audio playback

Up to 5hrs continuous video playback

 

 

 

εγω εχω το x-fi στα 8gb και με εχει αφησει πληρως ικανοποιημενο!! το εχω σχεδον 1-2 χρονια. κανενα προβλημα!!!

(βεβαια το βαρεθηκα, λογω μεγεθους:X)

Link to comment
Share on other sites

απο το site της creative:

 

Up to 30hrs continuous audio playback

Up to 5hrs continuous video playback

 

 

 

εγω εχω το x-fi στα 8gb και με εχει αφησει πληρως ικανοποιημενο!! το εχω σχεδον 1-2 χρονια. κανενα προβλημα!!!

(βεβαια το βαρεθηκα, λογω μεγεθους:X)

 

ευχαριστω πολυ mol... ειναι ογκωδες δλδ? δεν το εχω δει απο κοντα...

αν και πρωην κατοχος ipod video οτι και να παρω πιο μικρο θα ειναι..:happy:

Link to comment
Share on other sites

οχι, μια χαρα ειναι το μεγεθος για 2.5" οθονη! ισα ισα!!!

 

 

απλα δε το χρησιμοποιουσα αρκετα για βιντεο και ψαχνομαι για κατι μικροτερο (ή καλυτερο τυπου ipod touch ή galaxy player :D)

btw, το Χ-fi εχει πολυ καθαρο κρυσταλινο ηχο! το mx δε γνωριζω :(

Link to comment
Share on other sites

οχι, μια χαρα ειναι το μεγεθος για 2.5" οθονη! ισα ισα!!!

 

 

απλα δε το χρησιμοποιουσα αρκετα για βιντεο και ψαχνομαι για κατι μικροτερο (ή καλυτερο τυπου ipod touch ή galaxy player :D)

btw, το Χ-fi εχει πολυ καθαρο κρυσταλινο ηχο! το mx δε γνωριζω :(

 

καλα και εγω για ipod ελεγα να παρω... αλλα ειναι πολλα τα λεφτα για τα 32gb του touch....

αλλα τελικα λεω δεν αξιζει τοσα πολλα λεφτα για μια τετοια συσκευη....

και ipod που ειχα τι καταλαβα..?!! ουτε εμενα με νοιαζει το βιντεο..

μετα ειπα για sony....

και συγκεκριμενα γι αυτο...

http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Portable-Player/MP3-MP4/MP3-MP4-Players/Sony-MP4-S-Series-NWZ-S754B-8GB-NWZS754B-CEW.htm

αλλα πρεπει να παω σε καποιο καταστημα με δικα μου ακουστικα να δοκιμασω την ενταση του! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Έχει πολλές δυνατότητες, αλλά η ένταση δεν με εντυπωσίασε.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω το transcend και είμαι ευχαριστημένος έχει δυνατό ήχο παίρνει κάρτα μνήμης και το κυριότερο όταν το φορτίζεις λειτουργεί κανονικά
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!! ακομα ειμαι στο ψαξιμο για καποιο αξιολογο mp3 player....!!

ψαχνω για κατι κατω απο 150Ε με τουλαχιστον 8gb μνημης και μεγαλη αυτονομια...

θα επαιρνα sony με κλειστα ματια αλλα εχω ακουσει οτι τα καινουργια μοντελα εχουν χαμηλο ηχο οπως ειχα αναφερει σε προηγουμενο post..

τσεκαρα τα creative που φαινονται ποιοτικα.. αλλα και καποια αλλα μοντελα...

και ξεχωρησα καποια!!

 

http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Portable-Player/MP3-MP4/MP3-MP4-Players/Creative-MP4-Zen-X-Fi-Style-Black-8GB-70PF251109H15.htm

 

http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Portable-Player/MP3-MP4/MP3-MP4-Players/Creative-MP4-Zen-MX-8GB-Black-70PF248000115.htm

 

εχεις καποιος κανενα απο αυτα? ποιες οι διαφορες τους εκτως του οτι το 2ο μπορει να παρει καρτες μνημης..?. και επισης νομιζω πως εχουν κανει λαθος στο πλαισιο που λενε οτι το Zen-MX-8GB-Black εχει μονο 15 ωρες αυτονομιας!! μπορει να το επιβεβαιωσει καποιος..?

 

επισης ακομα ενα της Transcend...

http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Portable-Player/MP3-MP4/MP3-MP4-Players/Transcend-MP4-T-Sonic-870-FM-Black-8GB-TS8GMP870.htm

 

καθε αλλη προταση εκπροσδεκτη:)

 

το 2ο το εχω νομιζω δει και λειτουργισει μου φανηκε πολυ καλο...και το 1ο φαινεται ωραιο γενικα η creative εχει καλη ποιοτητα ηχου

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

καλα και εγω για ipod ελεγα να παρω... αλλα ειναι πολλα τα λεφτα για τα 32gb του touch....

 

εγω το 8αρι σκεφτομουν, αλλα και παλι, πολλα € :( ισως δω μεταχειρισμενο αλλη γενια (μεταχειρισμενο και αυτο).

 

γενικα η creative εχει σχετικα καλο ηχο! και μαζι με ενα ζευγαρι καλα ακουστικα θα ειναι super!

εγω στο x-fi εχω τα μαμα. σκεφτηκα σε καποια φαση να τα αλλαξω, αλλα εμεινα με αυτα! στο ξαναλεω, εμεινα απολυτα ικανοποιημενος!:cool:

Link to comment
Share on other sites

καλα παει. πληρες τεσταρισμα δε του χω κανει, καθως συχνα πυκνα περναω νεα tracks στο μηχανακι και φορτιζει ταυτοχρονα.

 

δε πιστευω να εχουν διαφορα η θεωρητικες και τις πραγματικες τιμες των ωρων που υποσχεται η creative

Link to comment
Share on other sites

παιδια μαλλον καταληγω στο Zen-MX-8GB....

ξερει κανεις απο που μπορω να το βρω??

στα γνωστα καταστηματα δεν υπαρχει!

Link to comment
Share on other sites

παιδια μαλλον καταληγω στο Zen-MX-8GB....

ξερει κανεις απο που μπορω να το βρω??

στα γνωστα καταστηματα δεν υπαρχει!

 

http://www.skroutz.gr/s/84493/Creative-ZEN-MX-8GB.html

;);)

νομιζω το εχω δουλεψει πολυ καλο..καλοριζικο

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

http://www.skroutz.gr/s/84493/Creative-ZEN-MX-8GB.html

;);)

νομιζω το εχω δουλεψει πολυ καλο..καλοριζικο

 

ευχαριστω αλλα δεν υπαρχει πλεον στο skroutz.gr!!:(

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω αλλα δεν υπαρχει πλεον στο skroutz.gr!!:(

συγνωμη δεν προσεξα το λινκ..:O

κανε αναζητηση στο γοογλε και ψαξε το μοντελο μαζι με ενα greek διπλα ισως βρεις κατι

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

στο ebay ειδες? εχει πολλα κομματια

 

εδω λες mol? http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=creative+zen+mx&_sacat=0&_odkw=nwz+a845&_osacat=0&_trksid=p3286.c0.m270.l1313

 

εχει με 74$:) καλη τιμη γυρω στα 51 ευρω..!

Link to comment
Share on other sites

με τα μεταφορικα βγαινει τοσο? λιγα μου φαινονται. αν θελεις, δωσε το λινκ που λες με τα 74 δολ

 

edit: αυτο πχ βγαινει λιγο πανω απο 80€

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...