Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά θέλω να αγοράσω ένα καινούργιο MP3 player και σκέφτομαι να πάρω την πρώτη apple μου συσκευή!!!Έχω μπερδευτεί όμως λίγο επειδή δεν μπορώ να καταλάβω ποιο είναι το πιο καινούργιο MP3 player απ αυτά που έβγαλε η apple!!!

Έχω κοιτάξει αυτά τα δύο

1) http://www.skroutz.gr/s/283840/Apple-iPod-Shuffle-2GB-5th-Generation.html?from=recommendation

 

2)http://www.skroutz.gr/s/283836/Apple-iPod-Shuffle-2GB-4th-Generation.html?from=suggest&keyphrase=Apple+iPod+Shuffle+2GB+4th+Generation

 

Αλλά δεν μπόρεσα να βρω ποια είναι πιο καινούργια συσκευή...

Αν μπορείτε παρακαλώ βοηθείστε με...πάνω κάτω αυτό που ψάχνω θέλω να είναι το πολύ μέχρι 60 ευρώ και δεν σκάω και πολύ αν δεν έχει οθόνη...και τέλος όπως θα καταλάβατε κιόλας έχω φάει ένα κολληματάκι με την apple...:O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λογικα το 5th generation θα είναι πιο καινουριο.. (είμαι απο κινητό, δεν είδα τα links)

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό υπέθεσα αλλά στα site διάφορων καταστημάτων βλέπω να έχουν μόνο το 4th generation και αναρωτήθηκα τι παίζει...υπάρχει περίπτωση να μην κυκλοφορεί ακόμη το 5th generation??
Link to comment
Share on other sites

H πιο καινούρια νομίζω πως είναι η πρώτη που έδωσες.

Και τα δύο mp3 καλά είναι, την ίδια δουλειά κάνουν.

Δεν μπορώ να καταλάβω ποιες είναι οι λειτουργικές διαφορές όμως.

Link to comment
Share on other sites

εγω θα επαιρνα το 5ο...αν διαθετες περισσοτερα θα σου ελεγα να παρεις το nano..το εχω το 4ο απο τα 5 και κανει πολυ καλη δουλεια...το 5ο πεταει:)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας. θα ηθελα να παρω ενα mp3 για συχνη χρηση. δεν εχω ιδεα απ αυτα και πως λειτουργουν.

με ενδιαφερει να

κραταει η μπαταρια πολυ,

ραδιο,

χωρητικοτητα.

και φυσικα αποδοση απο τα ακουστικα.ειχα μαθει με το w995 κινητο κ μου αρεσε η αποδοση απλα θελω περισοτερη ενταση. σε τι τιμη μπορω να βρω κατι τετοιο?μεχρι 60ε?

(ψαχνω και πολυ καλα ακουστικα ψειρες με μπασο για το w995 και για το mp3 μεχρι 20ε αλλα μαλλον ειναι σε αλλο νημα).

Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...! εχω καταληξει σε 2 mp3 players της sony χωρητικοτητας 16gb..

ποια ειναι η γνωμη σας για αυτα τα 2 ,ποιο προτεινετε?

τα εχει κανει σας..!?!

 

1) http://www.sony.gr/product/nws-a-series/nwz-a845

 

2) http://www.sony.gr/product/nws-s-series/nwz-s755

Link to comment
Share on other sites

γεια σας. θα ηθελα να παρω ενα mp3 για συχνη χρηση. δεν εχω ιδεα απ αυτα και πως λειτουργουν.

με ενδιαφερει να

κραταει η μπαταρια πολυ,

ραδιο,

χωρητικοτητα.

και φυσικα αποδοση απο τα ακουστικα.ειχα μαθει με το w995 κινητο κ μου αρεσε η αποδοση απλα θελω περισοτερη ενταση. σε τι τιμη μπορω να βρω κατι τετοιο?μεχρι 60ε?

(ψαχνω και πολυ καλα ακουστικα ψειρες με μπασο για το w995 και για το mp3 μεχρι 20ε αλλα μαλλον ειναι σε αλλο νημα).

 

Η πιο οικονομική πρόταση είναι το Philips GoGear ViBE SA2VBE04K το οποίο έχει απίστευτα βολικές μέγεθος, πολύ καλή ποιότητα ήχου αλλά από ένταση δεν είναι και ότι πιο δυνατό υπάρχει ( σε νορμάλ επίπεδα ) αλλά τα 50ευρώ που κοστίζει, τα αξίζει με το παραπάνω.

Το mp3 όμως που θα ανταποκριθεί πλήρως στις απαιτήσεις σου, είναι το Sony Walkman NWZ-E453, δυνατή ένταση και καθαρός ήχος, ελαφρύ, καλή ευκρίνεια οθόνης και ξεχνάς πραγματικά να το φορτίσεις.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

γεια σας. θα ηθελα να παρω ενα mp3 για συχνη χρηση. δεν εχω ιδεα απ αυτα και πως λειτουργουν.

με ενδιαφερει να

κραταει η μπαταρια πολυ,

ραδιο,

χωρητικοτητα.

και φυσικα αποδοση απο τα ακουστικα.ειχα μαθει με το w995 κινητο κ μου αρεσε η αποδοση απλα θελω περισοτερη ενταση. σε τι τιμη μπορω να βρω κατι τετοιο?μεχρι 60ε?

(ψαχνω και πολυ καλα ακουστικα ψειρες με μπασο για το w995 και για το mp3 μεχρι 20ε αλλα μαλλον ειναι σε αλλο νημα).

 

Οπως σου πρότεινε και ο nagata τα walkman έχουν πολύ καλές μπαταρίες

Όμως εσύ ποσες ώρες ψάχνεις διοτι είναι λίγο σχετικό.

Προτείνω και το sandisk sansa fuze με ράδιο, micro sd slot, έγχρωμη οθόνη, δερμάτινα καθίσματα θερμαινόμενο τιμόνι abs, esp και αερόσακους:tease::dance: (ουπς παραφέρθηκα!)

Προσοχη όχι το sansa fuze plus. Μπορει να φαινεται όμορφο αλλά είναι μια αποτυχία.

Φυσικά υπάρχει και το ipod shuffle. σκέψου τα και εδώ είμαστε πάλι.

καλησπερα παιδια...! εχω καταληξει σε 2 mp3 players της sony χωρητικοτητας 16gb..

ποια ειναι η γνωμη σας για αυτα τα 2 ,ποιο προτεινετε?

τα εχει κανει σας..!?!

 

1) http://www.sony.gr/product/nws-a-series/nwz-a845

 

2) http://www.sony.gr/product/nws-s-series/nwz-s755

 

Tα A series νομίζω θεωρούνται παραδοσιακά απτα καλύτερα mp3player σε ήχο και ίσως έχουν βάλει λιγο καλύτερο ήχο στο Α845 αλλά οπως ξέρεις αυτο είναι λίγο σχετικο. To s755 οπως θα έχεις προσέξει έχει καλύτερη μπαταρία. Τώρα βγάλανε και τα X series. Πρέπει να δεις και μόνο σου ποση διαφορά στην τιμή τα βρίσκεις για να γινει η μάχη ίση :shoot:

Edited by AngeloDion
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Πάντως επειδή και εγώ ψάχνω κάτι αξιόλογο μέχρι 200 ευρώ, θεωρώ πως το Α845 της Sony, έχει απίστευτη ευκρίνεια οθόνης, άριστο ποιοτικά και παρουσιάζει αισθητές διαφορές στην ακρόαση, συγκριτικά βέβαια με το s755, το οποίο σχεδιαστικά έχει μείνει και λίγο πίσω.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ παιδια. μαλλον για το walkman θα κοιταξω. ειναι σαν την ποιοτητα του κινητου w995 και πιο δυνατος ηχος? παιρνει καρτα μνημης? ηθελα κατι σε 12g. Edited by RAVEN_
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου φάνηκε αρκετά πιο δυνατός ο ήχος του συγκριτικά με το W995 και βέβαια πολύ μα πολύ πιο καθαρός, καθώς διαθέτει αρκετές τεχνολογίες για καλύτερη ποιότητα ήχου. Από εκεί και πέρα, μην σε απασχολεί το βάρος του, είναι 62g, πανάλαφρο και ίσως από τα πιο λεπτά mp3 player, πανέμορφο. Τα 16gb μνήμης θα σε καλύψουν απόλυτα, δεν δέχεται εξωτερική κάρτα μνήμης.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το walkman που λέτε στα 16 gb ανεβαίνει πολύ η τιμή του. 80ευρώ ειναι για τα 4gb
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

δε με απασχολει το βαρος. το πολυ πολυ, να μαζεψω χρηματα να παρω με περισοτερα gb αν ειναι τοσο καλο. δεκτες και αλλες προτασεις. ευχαριστω για τα φωτα σας:-)
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια...ειμαι νεο μελος και θα ηθελα να ρωτησω...

υπαρχει κανα καλο mp3 player ενσωματομενο ηχειο? οχι πολυ ακριβο...

 

καλησπερα.... ενα που μου ερχεται προσφατα στο μυαλο..!!

και το εχω χρησιμοποιησει...

ειναι αυτο εδω το sony....

http://www.skroutz.gr/s/89122/Sony-NWZ-S544.html

ειναι στα 98 ευρω περιπου..

θες κατι πιο φτηνο ακομα?

Link to comment
Share on other sites

δε με απασχολει το βαρος. το πολυ πολυ, να μαζεψω χρηματα να παρω με περισοτερα gb αν ειναι τοσο καλο. δεκτες και αλλες προτασεις. ευχαριστω για τα φωτα σας:-)

 

Εμένα η πρώτη μου επιλογή θα ήταν το sansa fuze. πολύ δοκιμασμένο και με κάρτα μνήμης. αγοράζεις το 8gb και δίνεις ακομα 10 ευρώ και τα κάνεις 16.

Επίσης προτείνω το samsung R0.

Γενικά προτεινω κάτι που να δέχεται κάρτα μνήμης ωστε να έρθει πιο φθηνά.

 

γεια σας παιδια...ειμαι νεο μελος και θα ηθελα να ρωτησω...

υπαρχει κανα καλο mp3 player ενσωματομενο ηχειο? οχι πολυ ακριβο...

 

τι άλλα χαρακτηριστικά θέλεις? βάλε μας επίσης μια ανώτατη τιμή.

Βρισκεις στο ebay mp3player κινέζικο με ηχείο μόνο 1 δολάριο. Πόσο καλο θάναι δεν ξέρω ομως.:shifty:

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος! πολύ καλό! Αυτο σημαινει καλή τιμή διότι προσπαθούμε 2 μέρες τώρα να προτείνουμε κανενα mp3player της προκοπής και δεν τα καταφερνουμε! ανταγωνισμός και προσφορά λύσεων απο τις εταιρίες μηδέν!:down::rtfm:
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

χαχα νομιζω οτι βρηκα το mp3 που ηθελα (nokia x1) :-)
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα δουλευει και χωρις sim.

 

Εχει και τελεια αναμονη (1320mah!!!) , τελειο ηχειο. Αν εχει και καλη αναπαραγωγη μουσικης (Headphones . που λογικα θα εχει καλη)... στα 35-50 ευρω θα ειναι το υπερτατο!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν είναι όλα αριθμοι παιδια. Καιγώ πήρα το νοκια 5530 πριν ενα χρονο με την προοπτική οτι θαναι και το mp3 μου.

Απο τις διαφιμιζομενες 25 ώρες αναπαραγωγής δεν μουβγαζε ουτε μέρα. και με το cowon που έχω τώρα δεν φτουράει μία σε θέματα ποιότητας ήχου. (και ας διάβαζα στα reviews οτι οτι στις δοκιμές είναι ισάξιο με το ipod.) Για να μην ξεχνάμε και την χρηστικότητα και την ταχύτητα που θα ακούω μουσική οταν το διαλέξω.

Το μόνο που με ξένεισε οταν αγορασα mp3player ειναι οτι στο νοκια μπορεις να σβήνεις-μετακινείς και μετονομάζεις σχετικά γρήγορα τα song λόγο symbian αλλά σιγά σιγά κατάλαβα οτι δεν μου χρειαζεται αφου όλα έρχονται φτιαγμενα απτο pc μου.

 

Υ.Γ τα hardware buttons ειναι πολύ σημαντικά!, imo

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

To X1 παντως εχει μια μικρη οθονη και μπαταρια τερας . οποτε θα κραταει παραπανω απο τα 5530/5800/Χ6 κλπ

 

πολυ παραπανω

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Που το έψαξα λίγο, το διαφημίζουνε για 38 ώρες. Για να δούμε κανένα review τις προκοπής.

Πάντως με βάζει σε περιέργεια πόσο καλό θαναι σε ήχο. Αν έκαναν καλά τα Μαθηματικά τους οι μηχανικοί της νόκιας μπορει να πετύχουν αριστα αποτελέσματα

(βλεπε sandisk sansa series), απλά έχω την εντύπωση οτι ίσως δεν ειναι ο πρωταρχικός τους στόχος αυτός.:shifty:

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...