Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξερω τι συσκευη εχεις αλλα καλο ειναι να κοιταξεις και τα χαρακτηριστικα της συσκευης σου και να παρεις και τα αναλογα ακουστικα για να καταλαβεις:

π.χ. εμενα το mp3 player εχει εξοδο 18mw + 18mw αντιστοιχα(για καθε ακουστικο) στα 16 ohm. Λοιπον επρεπε να βρω ή ιδια ή μικροτερης ισχυος γτ μεγαλυτερα δε θα "γεμιζουν" και θα χρειαζεται να αυξανεις πολυ το volume ετσι βρηκα ακουστικα 15mw για καθε καναλι στα 16 ohm συγκεκριμενα της Philips SHS 3200 και καλη αποδοση εχουν και 7 ευρω τα οποια σιγουρα θα τα βρεις σε πολλα καταστηματα ηλεκτρικων-ηλεκτρονικων οπως και αλλες μαρκες.

 

μου το εξηγάς λίγο αυτο σε παρακαλώ, επδ μπερδεύομαι. ασπούμε αυτά τα ακουστικά, http://mp4nation.net/catalog/index.php?main_page=product_info&cPath=62_46&products_id=294. πόσα ohm είναι? το input pόσο είναι? 20mw? δηλαδή για το player σου δεν κάνουν?

 

 

υπαρχει Mp3 player που να παιζει αρχεια flac?

 

υπάρχουν πολλά. Ένα που μουρχετε φτηνό έιναι το samsung yp-r1 kαι το r0. Φυσικά τοcwon s9 και j3.

 

αλλα νομίζω δεν υπάρχει mp3player pου να δειχνει και το tag id3 τους. Δεν το υποστηρίζει το flac σαν αρχείο. Ας το επαληθεύσει κάποιος αυτο αν ξέρει

Edited by AngeloDion
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

μου το εξηγάς λίγο αυτο σε παρακαλώ, επδ μπερδεύομαι. ασπούμε αυτά τα ακουστικά, http://mp4nation.net/catalog/index.php?main_page=product_info&cPath=62_46&products_id=294. πόσα ohm είναι? το input pόσο είναι? 20mw? δηλαδή για το player σου δεν κάνουν?

 

Αν θεωρησουμε οτι το 20mW ειναι συνολικο δλδ 10+10mw (που μαλλον αυτο εννοει) αρα για μενα τουλαχιστον ειναι μια χαρα. Επισης και τα Οhm ειναι σωστα.Κατα τα αλλα δε θα τα αγοραζα δε μου γεμιζουν το ματι.

Γενικα μας ενδιαφερει ολα να ειναι ιδια ή μικροτερα απο αυτα που δινει ο κατασκευαστης.

Βρες τα χαρακτηριστικα, ποιο mp3 player εχεις;

Για παραδειγμα εχουμε ενα ενισχυτη που ειναι 100+100W αρα χρειαζομαστε τα αναλογα ηχεια δλδ 100+100 μπορουμε να χρησιμοποιησουμε 80+80 θα εχουμε καλυτερο "γεμισμα" αν βαλουμε ομως 150+150 σιγουρα θα χασουμε θα δυναμωνεις το volume και δε θα αποδιδει οπως με τα 100+100 ή ακομα καλυτερα με μικροτερα.Εγω εχω στερεοφωνικο 50+50w με 3ohm και παροτι του εβαλα κατι ηχεια μικροτερης ισχυος ηταν 8ohm και δεν ειχαν καλη αποδοση.

Edited by madwalker
Ericsson 788 , Ericsson T10 , Nokia 5210 , Nokia 6020 , Nokia 6151 , Nokia N73 , Nokia E52, Xiaomi Redmi Note 4X
Link to comment
Share on other sites

Αν θεωρησουμε οτι το 20mW ειναι συνολικο δλδ 10+10mw (που μαλλον αυτο εννοει) αρα για μενα τουλαχιστον ειναι μια χαρα. Επισης και τα Οhm ειναι σωστα.Κατα τα αλλα δε θα τα αγοραζα δε μου γεμιζουν το ματι.

Γενικα μας ενδιαφερει ολα να ειναι ιδια ή μικροτερα απο αυτα που δινει ο κατασκευαστης.

Βρες τα χαρακτηριστικα, ποιο mp3 player εχεις;

Για παραδειγμα εχουμε ενα ενισχυτη που ειναι 100+100W αρα χρειαζομαστε τα αναλογα ηχεια δλδ 100+100 μπορουμε να χρησιμοποιησουμε 80+80 θα εχουμε καλυτερο "γεμισμα" αν βαλουμε ομως 150+150 σιγουρα θα χασουμε θα δυναμωνεις το volume και δε θα αποδιδει οπως με τα 100+100 ή ακομα καλυτερα με μικροτερα.Εγω εχω στερεοφωνικο 50+50w με 3ohm και παροτι του εβαλα κατι ηχεια μικροτερης ισχυος ηταν 8ohm και δεν ειχαν καλη αποδοση.

 

Πως ξέρεις οτι τα ακουστικά που έδωσα link έχει τα σωστά ohm? Το Ω είναι η μονάδα μέτρησης? Απλα σκεφτομαι να αγοράσω το cowon s9. γράφει 29+ 29 mw (16 ohm headphones) Αρα να προσέχω τα 32 ohm ακουστικά. Αυτά που μου λες αποδυκνείουν γιατί οταν συνδεώ το κινητό μου με το στερεοφωνικό μέσο auxiliary δεν βγάζουν δυνατο ήχο, σε σχέση με οταν παίζω μεσω του cdplayer του στερεοφωνικού, σωστά?

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Πως ξέρεις οτι τα ακουστικά που έδωσα link έχει τα σωστά ohm? Το Ω είναι η μονάδα μέτρησης? Απλα σκεφτομαι να αγοράσω το cowon s9. γράφει 29+ 29 mw (16 ohm headphones) Αρα να προσέχω τα 32 ohm ακουστικά. Αυτά που μου λες αποδυκνείουν γιατί οταν συνδεώ το κινητό μου με το στερεοφωνικό μέσο auxiliary δεν βγάζουν δυνατο ήχο, σε σχέση με οταν παίζω μεσω του cdplayer του στερεοφωνικού, σωστά?

 

Αμα λοιπον τα χαρακτηριστικα του Cowon ειναι αυτα τοτε τα συγκεκριμενα ακουστικα που μου εδειξες κανουν και γενικα αμα ειναι 16 ohm (και οχι 32 ohm ας ειναι και 8 ohm αν και δε νομιζω να υπαρχουν).

Συνηθως ολα τα ακουστικα κανουν αρκει να ειναι 16ohm αφου λιγο σπανιο να ξεπερνανε τα 50mw (25+25) αρα ειναι μια χαρα για το cowon και γενικα οπως σου ξαναειπα μας ενδιαφερει ειτε να εχουμε ιδια χαρακτηριστικα με του κατασκευαστη του mp3 ή μικροτερα οχι ομως μεγαλυτερα πχ 32ohm και 70mw (35+35) αυτα δε μας κανουν.

Οhm ειναι μοναδα μετρησης "περιγράφει την αναλογία της ποσότητας συνεχούς ρεύματος με το λόγο της διαφοράς δυναμικού προς την ωμική αντίσταση του αγωγού" αμα σε βοηθαει:lol:

Edited by madwalker
Ericsson 788 , Ericsson T10 , Nokia 5210 , Nokia 6020 , Nokia 6151 , Nokia N73 , Nokia E52, Xiaomi Redmi Note 4X
Link to comment
Share on other sites

Συνηθως ολα τα ακουστικα κανουν αρκει να ειναι 16ohm αφου λιγο σπανιο να ξεπερνανε τα 50mw (25+25) αρα ειναι μια χαρα για το cowon και γενικα οπως σου ξαναειπα μας ενδιαφερει ειτε να εχουμε ιδια χαρακτηριστικα με του κατασκευαστη του mp3 ή μικροτερα οχι ομως μεγαλυτερα πχ 32ohm και 70mw (35+35) αυτα δε μας κανουν.

 

Μια ερώτηση κι από εμένα madwalker: γνωρίζεις για αυτό το mp4 που έχω τί χαρακτηριστικά πρέπει να έχουν τα ακουστικά που θέλω να αγοράσω; Δυστυχώς, το μόνο στοιχείο που αναφέρεται είναι η τιμή "Signal to Noise Ratio 90dB". Δεν έχω βρει άλλη παράμετρο (mW ή ohm)...:blink:

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση κι από εμένα madwalker: γνωρίζεις για αυτό το mp4 που έχω τί χαρακτηριστικά πρέπει να έχουν τα ακουστικά που θέλω να αγοράσω; Δυστυχώς, το μόνο στοιχείο που αναφέρεται είναι η τιμή "Signal to Noise Ratio 90dB". Δεν έχω βρει άλλη παράμετρο (mW ή ohm)...:blink:

 

Δυσκολα αμα δε λεει το ειδα και γω σε ενα manual που βρηκα δεν υπαρχει τετοια πληροφορια αρα θα το πας με τσογο δλδ με τυχη βρες τουλαχιστον με 16 Οhm και οσο για τα mW τα περισσοτερα ακουστικα για mp3 mp4 ειναι στα 50mW μπορει να δινουν τοση ισχυει αυτες οι συσκευες τωρα αμα βρεις κατι πιο μικρο καλο ειναι αλλα να μεινεις στα 16 Ohm. Πηγαινε σε ενα μεγαλο καταστημα που εχει ποικιλια απο μαρκες και τυπους (Philips , Sennheiser ,Sony τα δευτερα θεωρουνται απο τις εταιρειες "κορυφη" σε ακουστικα και μικροφωνα).

Υ.Γ. Μια τεχνικη πληροφορια αν εχουμε εναν ενισχυτη με 50w+50w στα 8 Ohm και του βαζουμε για παραδειγμα ηχεια ιδιας ισχυος αλλα στα 4 Ohm πετυχαινουμε διπλασιασμο ισχυος δλδ 100w+100w.Γι αυτο σου προτεινω ακουστικα 16 ohm γτ αν εχει το mp4 σου τελικα εξοδο 32 και οχι 16 ohm τοτε ακομα και αν ειναι "μεγαλα" σε mW θα κερδισουν απο τον πιθανο διπλασιασμο αν πραγματικα ειναι 32 βεβαια.

Edited by madwalker
Ericsson 788 , Ericsson T10 , Nokia 5210 , Nokia 6020 , Nokia 6151 , Nokia N73 , Nokia E52, Xiaomi Redmi Note 4X
Link to comment
Share on other sites

Δυσκολα αμα δε λεει το ειδα και γω σε ενα manual που βρηκα δεν υπαρχει τετοια πληροφορια αρα θα το πας με τσογο δλδ με τυχη βρες τουλαχιστον με 16 Οhm και οσο για τα mW τα περισσοτερα ακουστικα για mp3 mp4 ειναι στα 50mW μπορει να δινουν τοση ισχυει αυτες οι συσκευες τωρα αμα βρεις κατι πιο μικρο καλο ειναι αλλα να μεινεις στα 16 Ohm.

 

Σ' ευχαριστώ για τις πληροφορίες madwalker!:happy:

Δυστυχώς δεν έχω καταφέρει να βρω περισσότερες πληροφορίες σχετικές με τα τεχνικά χαρακτηριστικά του Transcend MP860.

Θα "παίξω" λίγο με την τύχη στην επιλογή των ακουστικών...:p

Link to comment
Share on other sites

το σονι ερικσον x series walkman εχει δυνατο ηχο;; η ποιοτητα του ηχου εχω ακουσει πως ειναι φανταστικη απλα ειναι δυνατο η χαμηλο σαν το αιποντ.
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις τι "παιζει" με τα Philips σε ποιοτητα ηχου και οχι μονο και ειδικα για τα καινουργια; Οπως πχ με τα Muse με το μεταλικο σασι το οποιο προσωπικα το εχω πιασει στα χερια και αν και λιγο βαρυ δειχνει στιβαρο αλλα απο ηχο και αντοχη "τι λεει";
Ericsson 788 , Ericsson T10 , Nokia 5210 , Nokia 6020 , Nokia 6151 , Nokia N73 , Nokia E52, Xiaomi Redmi Note 4X
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τίποτα για το πρόβλημα που παρουσιάζεται στο cowon j3 και s9? μιλάω για το γυαλί πάνω απο την οθόνη που πολλοι λένε πως είναι λίγο ξεκολλημένο. Θα το αγοράσω απο δευτέρας και αν κάποιος ξέρει αν ήταν προβλημα και το δορθώσανε ή αν ακόμα παρουσιάζεται και σε τί ποσοστό θα με βοηθούσε πολύ. Edited by AngeloDion
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τίποτα για το πρόβλημα που παρουσιάζεται στο cowon j3 και s9? μιλάω για το γυαλί πάνω απο την οθόνη που πολύ λένε πως είναι λίγο ξεκολλημένο. Θα το αγοράσω απο δευτέρας και αν κάποιος ξέρει αν ήταν προβλημα και το δορθώσανε ή αν ακόμα παρουσιάζεται και σε τί ποσοστό

 

Εγώ που έχω το s9 εδώ και 5-6 μήνες, δεν έχω δει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Λέω να μην κάνω αλλο θέμα. Μιας και είναι και αξεσουάρ για mp3players. Ένας τέτοιος usb wall charger πολύ φτηνός είναι αξιόπιστος? υπάρχουν και αντίστοιχοι μάρκας που κάνει 20$. Τι διαφορά θα έχουν. μπορέι να βλάψει την μπαταρία? ουσιαστικά ένας απλός αντάπτορας δεν είναι? Με το ρεύμα που τραβάει προσέχουμε τίποτα?
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα κυριοι κ παιδεια!

διαβασα τις τελευταιες σελιδες του φορουμ καθοτι αδυνατο να διαβασω απο την αρχη ολες τις σελιδες και ομολογουμενος δεν ελεισα τις αποριες μου για αυτο κ θετω την ερωτηση μου εδω. Λοιπον θελω να αγορασω ενα mp3 player. H κυρια χρησιμοτοτητα του ειναι οτι το θελω να με συντροφευει στο τρεξιμο καθως ειμαι μαραθωνοδρομος. Με ενδιαφερουν τα εξης:

1.ΟΣΟ ΓΙΝΕΤΕ ΠΙΟ ΚΟΜΠΑΚΤ ωστε να μπαινει σε τσεπακι χωρις να δινει ογκο κ βαρος, ή ακομα να εχει πιαστρακι ή να περνει κ καποια θηκουλα στο χερι

2. ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΛΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΗΧΟΥ και αρκετη ενταση ωστε να μην χρειζεται να το βαλω στο τερμα, ξερω παιζουν ρολο τα ακουστικα,αλλα εχω ενα ζευγαρι σχετικα καλα

3. ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΕΥΚΟΛΟ ΣΤΗΝ ΧΡΗΣΗ Κ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΑΧΡΕΙΩΝ

4.ΝΑ ΕΧΕΙ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ

5.Χωριτικοτητα 4 gb μου ειναι αρκετη

3.Οι δυνατοτητες video κλπ δεν με ενδιαφερουν (αν τις εχει βεβαια δεν με χαλανε)

Το προηγουμενο που ειχα (ενα παλιο samsung) μου χαλασε μετα απο πολλα πολλα χιλιομετρα χρησης και καποια χρονια, ουτε που θυμαμαι το μοντελο, και απο το οποιο ειμουν ευχαριστημενος, απο την αλλη ενα sony που ειχα επισης δεν εμεινα ευχαριστιμενος λογω χαμηλης εντασης .

Εχω δει καποια αλλα το καθενα για διαφορους λογους καπου υστερουσε,

μεχρι τωρα εχω δει αυτα

PHILIPS MP3 player GoGear ViBE SA2VBE04R 4 GΒ - σχετικα χονδρουτσικο, απο ποιοτητα ηχουν δεν ξερω τι παιζει

SAMSUNG MP3 player YP-Q2JAB 4GΒ - πολυ μεγαλο ,απο ποιοτητα ηχου δεν ξερω τι παιζει , βρηκα ομως θηκη που να ταιριαζει

SANDISK MP3 player Sansa Fuze FM 4 GΒ μονο σε φωτογραφια, δεν ακουω γενικα κ τα καλυτερα ,δεν εχει καμια θηκη για μπρατσο που να ταιριαζει

apple nano 8 g αυτο που ειναι μονο οθονη τετραγωνο μικρο, απιστευτα χρηστικο, καλος ηχος,αλλα πολυ ακριβο κ το βασικο πολυ δισχρηστο στην μεταφορα των αρχειων

sony δεν ειδα καθολου λογω της κακης προιστοριας που εχω (δεν ξερω αν εχουν αλλαξει τα νεα μοντελα σε αυτο)

Νομιζω πως ειμαι συγκεκριμενος κ θα ηθελα σαφης απαντησεις απο ολους εσας που ασχολειστε κ ξερετε

Edited by jonnylo
Link to comment
Share on other sites

Η άποψη μου είναι οτι την καλύτερη ποιότητα ήχου έχουν το samsung και το sansa.

Το samsung είναι το πιο πλήρες καινουργιο και με καλούδια οπως το bluetooth. Το sansa είναι δοκιμασμένο και καλό και παίρνει κάρτες.

Άλλο που θα σου πρότεινα είναι να ψάξεις για το ipod 5th gen. Είναι καλύτερο απο το καινούργιο που βγάλανε. Μπορείς να το συνδέσεις με το nike+ και να βλέπεις ωραία στατιστικά για τις επιδόσεις σου. Και επίσης θα το βρεις σε πολύ καλύτερη τιμή αφου έμεινε μόνο το stock. Το είδα σε διαφήμηση 99ευρώ(!) για το 8gb.

(το 6th ειναι υπερβολικά υπερεκτιμημένο)

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Η άποψη μου είναι οτι την καλύτερη ποιότητα ήχου έχουν το samsung και το sansa.

Το samsung είναι το πιο πλήρες καινουργιο και με καλούδια οπως το bluetooth. Το sansa είναι δοκιμασμένο και καλό και παίρνει κάρτες.

Άλλο που θα σου πρότεινα είναι να ψάξεις για το ipod 5th gen. Είναι καλύτερο απο το καινούργιο που βγάλανε. Μπορείς να το συνδέσεις με το nike+ και να βλέπεις ωραία στατιστικά για τις επιδόσεις σου. Και επίσης θα το βρεις σε πολύ καλύτερη τιμή αφου έμεινε μόνο το stock. Το είδα σε διαφήμηση 99ευρώ(!) για το 8gb.

(το 6th ειναι υπερβολικά υπερεκτιμημένο)

το samsung ειναι απλα αρκετα νομιζω μεγαλο και ιδιως μακρι, το sansa δεν ξερω δεν το εχω δει κ απο κοντα αλλα δεν ακουω και πολλα καλα, εξαλου οπως σου προειπα με ενδιαφερει η μουσικη και οχι τα αλλα. Το ipod που μου λες δεν ξερω πιο ειναι, ειναι μικρο? εχει ραδιοφωνο και με την μεταφορα αρχιεων ειναι ευκολο? φανταζομαι οτι εχει καλη ποιοτητα ηχου για να το προτυνεις εε?

Link to comment
Share on other sites

το samsung ειναι απλα αρκετα νομιζω μεγαλο και ιδιως μακρι, το sansa δεν ξερω δεν το εχω δει κ απο κοντα αλλα δεν ακουω και πολλα καλα, εξαλου οπως σου προειπα με ενδιαφερει η μουσικη και οχι τα αλλα. Το ipod που μου λες δεν ξερω πιο ειναι, ειναι μικρο? εχει ραδιοφωνο και με την μεταφορα αρχιεων ειναι ευκολο? φανταζομαι οτι εχει καλη ποιοτητα ηχου για να το προτυνεις εε?

 

Το ipod που σου λεω είναι το περσινό. Αυτό εδώ.

Ειναι πανάλαφρο. Υερβολικά λεπτο. δε θα το νιώθεις. έχει και pedometer.

Δεν έχει drag and drop οπως το sansa και το samsung. Μονο με το itunes.

Απο ήχο είναι πολυ ικανοποιητικό πιστευω. Μπορει οχι οσο τα αλλα δύο, αλλα αν δεν ασχολήσε πολύ θα σου φανεί πολύ καλο. Του φίλου μου ακουγεται δυνατά.

 

Τι κακο ακουσες για το sansa?

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Το ipod που σου λεω είναι το περσινό. Αυτό εδώ.

αυτο εδω απο μια αναζητηση στο sqrutz δεν το βρησκω κατω απο 130 ευρω

Ειναι πανάλαφρο. Υερβολικά λεπτο. δε θα το νιώθεις. έχει και pedometer.

Δεν έχει drag and drop οπως το sansa και το samsung. Μονο με το itunes.

Απο ήχο είναι πολυ ικανοποιητικό πιστευω. Μπορει οχι οσο τα αλλα δύο, αλλα αν δεν ασχολήσε πολύ θα σου φανεί πολύ καλο. Του φίλου μου ακουγεται δυνατά.

οταν λες δεν ειναι τοσο καλο οσο τα αλλα δυο??

 

Τι κακο ακουσες για το sansa?

οτι δεν εχει πολυ καλη ποιοτητα ηχου

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις ένα search στο google θα δεις οτι οι παραπάνω γνώμες λένε οτι παίζει πολυ καλή μουσική.

Αυτο και το sansa clip+, το μικρο αδερφό του θεωρούνται σε μερικά μουσικά site που ψάχνω, οτι έχουν πάρα πολυ καλή ποιοτητα ήχου.

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Το ipod που σου λεω είναι το περσινό. Αυτό εδώ.

Ειναι πανάλαφρο. Υερβολικά λεπτο. δε θα το νιώθεις. έχει και pedometer.

Δεν έχει drag and drop οπως το sansa και το samsung. Μονο με το itunes.

Απο ήχο είναι πολυ ικανοποιητικό πιστευω. Μπορει οχι οσο τα αλλα δύο, αλλα αν δεν ασχολήσε πολύ θα σου φανεί πολύ καλο. Του φίλου μου ακουγεται δυνατά.

 

τι ενοεις? οτι το ipod ειναι χειροτερο σε ποιοτητα απο τα αλλα δυο? επισης να σου πω οτι σε μια προχειρη ερευνα στο sqrutz δεν παιζει κατω απο 130

 

Αν κάνεις ένα search στο google θα δεις οτι οι παραπάνω γνώμες λένε οτι παίζει πολυ καλή μουσική.

Αυτο και το sansa clip+, το μικρο αδερφό του θεωρούνται σε μερικά μουσικά site που ψάχνω, οτι έχουν πάρα πολυ καλή ποιοτητα ήχου.

το μικρο του αδερφακι στο πισω μερος στην πλατη εχει κατι σαν μανταλακι, ειναι οντως μανταλακι για να το πιανεις?

Edited by thief
Συνεχόμενα μηνύματα - μπορείς να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για το clip. Απο το ebay υπάρχουν open box με 100 ευρώ.

Απο αμερική είναι ακομα πιο φθηνά αλλα αμα δεν κανεις πολλες αγορές μεσω ιντερνετ μπορει να μπλέξεις με φόρους.

Μπορεις να βρεις καλή τιμή απο τοπικά καταστήματα που θέλουν να πουλήσουν το stock για να πλασάρουν το νέο.

 

 

Όσων αφορά τον ήχο, η γνώμη μου είναι οτι είναι πολύ καλό. Ομως οσοι ασχολούντε παραπάνω και κάνουν συγκρίσεις λένε πως τα αλλα δυο παίζουν πιο καλά.

Προσωπικά εγώ ακούω μόνο απο το κινητο μου(προς το παρών), και οταν δοκίμασα το ipod του φίλου μου, μου άρεσε πολύ ο ήχος και η ένταση. έλεγχαν καλύτερα τα ακουστικά μου απο το κινητό.

Δεν βλάφτει ομως να δοκιμάσεις και συ να δεις τι σαρέσει. Καταστήματα οπως το public έχουν ανοιχτά mp3player για δοκιμή.

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

τελικα προς ενημερωση, πηρα το sandisk clip + και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος, ευχαριστω ολους οσους με βοηθησαν με τις γνωμες τους
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας παιδια, ειχα παρει το παρακατω mp3 και μου χαλασε το καλωδιο συνδεσης για το pc που ειναι usb to 2.5mm jack (4-πιν). Το eshop δεν εχει τετοια αξεσουαρ που ρωτησα και στο ιντερνετ εχω φαει τον κοσμο και μονο απο κινα βρισκω... Εχει κανεις υπ' οψην του που θα μπορουσα να βρω?

 

"OP MP533 8GB FM RADIO MP3 PLAYER BLACK TOUCH"

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.662862

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...