Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με τα μεταφορικα βγαινει τοσο? λιγα μου φαινονται. αν θελεις, δωσε το λινκ που λες με τα 74 δολ

 

edit: αυτο πχ βγαινει λιγο πανω απο 80€

 

http://cgi.ebay.com/NEW-Creative-Zen-MX-8GB-Video-MP3-Player-Black-/270733480956?pt=Other_MP3_Players&hash=item3f08f913fc αυτο ειναι αλλα εχει μεταφορικα 10 $ !! επειδη δεν τα παω καλα με τις αγορες στο ιντερνετ γιατι βγαινει λιγο πανω 80ευρω? αφου 84$ ειναι 58ευρω κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κανεις καποιο λαθος. και μαλλον καταλαβα ποιο ειναι. δεν εβαλες χωρα αποστολης την ελλαδα.

για us ειναι 9.99$ τα εξοδα αποστολης. για ελλαδα $59.99. πανε εκει που γραφει Shipping and payments (2η καρτελα), επελεξε ελλαδα και θα σου βγαλει την παραπανω τιμη ;)

 

αρα εχουμε και λεμε: $73.99+$59.99=133.98$ που μεταφραζεται σε σχεδον 93€ :)

Link to comment
Share on other sites

κανεις καποιο λαθος. και μαλλον καταλαβα ποιο ειναι. δεν εβαλες χωρα αποστολης την ελλαδα.

για us ειναι 9.99$ τα εξοδα αποστολης. για ελλαδα $59.99. πανε εκει που γραφει Shipping and payments (2η καρτελα), επελεξε ελλαδα και θα σου βγαλει την παραπανω τιμη ;)

 

αρα εχουμε και λεμε: $73.99+$59.99=133.98$ που μεταφραζεται σε σχεδον 93€ :)

 

ναι καταλαβα τι λες εχεις δικιο!!

πριν γιατι μου ειπες γυρω στα 80ευρω?

Link to comment
Share on other sites

αλλη αγγελια εκεινη. και αλλες τιμες. και το πηρα σαν παραδειγμα. δε διαβασα να δω αν ειναι original, Κλπ. ;)
Link to comment
Share on other sites

αλλη αγγελια εκεινη. και αλλες τιμες. και το πηρα σαν παραδειγμα. δε διαβασα να δω αν ειναι original, Κλπ. ;)

 

τοτε μαλλον θα το παρω απο εδω http://www.megatronic.gr/Creative%20MP4%20Zen%20MX%20Black%20%288GB%29

 

ειναι το μονο ελληνικο site που βρηκα να το πουλαει ακομα... ;)

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο τοτε :)

 

επισης να τσεκαρεις (αν θες) και καποια νεα εκδοση λογισμικου.

οταν πηρα το x-fi φορουσε την προηγουμενη. μετα απο λιγες μερες το εκανα update και μου φανηκε πιο γρηγορο και δυνατο ;)

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο τοτε :)

 

επισης να τσεκαρεις (αν θες) και καποια νεα εκδοση λογισμικου.

οταν πηρα το x-fi φορουσε την προηγουμενη. μετα απο λιγες μερες το εκανα update και μου φανηκε πιο γρηγορο και δυνατο ;)

μπορει να μπαινει ιντερνετ??:p

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μπαινει ιντερνετ??:p

 

οχι δεν εχει φιλε γιωργο..

ισως το μπερδευεις με αυτο...

http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2327559,00.asp

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εχει φιλε γιωργο..

ισως το μπερδευεις με αυτο...

http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2327559,00.asp

 

ισως:lol:

τελος παντων φιλε καλοριζικο:)

εγω ειμαι παντως για 3 χρονια με ενα ipod nano και ειμαι υπερευχαριστιμενος:)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

οχι Γιωργο, το δικο μου δε μπαινει νετ, καθως εχω την εκδοση των 8gb.

το 16αρι εχει wifi ;)

 

επισης modechristo εχεις σκεφτει για το creative zen x-fi2? νομιζω οτι εχει πεσει η τιμη του

Link to comment
Share on other sites

οχι Γιωργο, το δικο μου δε μπαινει νετ, καθως εχω την εκδοση των 8gb.

το 16αρι εχει wifi ;)

 

επισης modechristo εχεις σκεφτει για το creative zen x-fi2? νομιζω οτι εχει πεσει η τιμη του

που φτασαμε...mp3 να μπαινουν ιντερνετ σε λιγο η creative θα εχει και 3g στα mp3 της

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

οχι Γιωργο, το δικο μου δε μπαινει νετ, καθως εχω την εκδοση των 8gb.

το 16αρι εχει wifi ;)

 

επισης modechristo εχεις σκεφτει για το creative zen x-fi2? νομιζω οτι εχει πεσει η τιμη του

το εχω δει αλλα δεν με τραβαει γενικα..., θελω κατι πιο μικρο σε ογκο.!!αμα επαιρνα touch αυτο θα ηταν μονο το ipod....

αν και νομιζω πως για mp3 player δεν βολευουν τα touch..

πχ εισαι στο τραινο με πολυ κοσμο γυρω και το εχεις στην τσεπη και θες να αλλαξεις κομματι...

πρεπει να το βγαλεις να κοιταξεις την οθονη να δεις που θα πας κλπ κλπ....

γενικα δεν βολευει!!:blink: ενω διαφορετικα με το πατημα ενος κουμπιου εισαι οκ!:)

Link to comment
Share on other sites

που φτασαμε...mp3 να μπαινουν ιντερνετ σε λιγο η creative θα εχει και 3g στα mp3 της

 

η samsung εβαλε παντως στο galaxy player (αν θυμαμαι καλα)

 

 

 

ναι, οντως τα touch δε βολευουν. μονο για εφαρμογες, νετ και παιχνιδια ειναι καλα

Link to comment
Share on other sites

καιγομαι εδω και καιρο να παρω το σονι α845 πριν ωστοσο απο αυτο ειχα ξετρελαθει με το x series walkman x1050 της σονι παντά.ειχα ακουσει μαλιστα και ενα κοματι απο αυτο το μπ3 πλειερ σε καπιο καταστημα στο εξωτερικο και ηταν γουαω.Το θεμα ειναι πως το συγκεκριμενο καταστημα στην αγγλια πουλαει το χ1050 220 λιρες ακριβα δηλ στο ebay ητιμη παλι κυμαινεται καπου εκει.Σε αντιθεση το α845 πιο φθηνο στο σκρουτζ τουλαχιστον το πουλανε για 170 κσι θελω να ρωτησω το sound quality του α845 ειναι το ιδιο με του χ 1050;περα απο την οθονη αφης που εχει.Και η πλακα ειναι πως ειναι δυσκολο να το βρεις το χ απο εξω μιας και ελλαδα δεν ειρθε
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

καιγομαι εδω και καιρο να παρω το σονι α845 πριν ωστοσο απο αυτο ειχα ξετρελαθει με το x series walkman x1050 της σονι παντά.ειχα ακουσει μαλιστα και ενα κοματι απο αυτο το μπ3 πλειερ σε καπιο καταστημα στο εξωτερικο και ηταν γουαω.Το θεμα ειναι πως το συγκεκριμενο καταστημα στην αγγλια πουλαει το χ1050 220 λιρες ακριβα δηλ στο ebay ητιμη παλι κυμαινεται καπου εκει.Σε αντιθεση το α845 πιο φθηνο στο σκρουτζ τουλαχιστον το πουλανε για 170 κσι θελω να ρωτησω το sound quality του α845 ειναι το ιδιο με του χ 1050;περα απο την οθονη αφης που εχει.Και η πλακα ειναι πως ειναι δυσκολο να το βρεις το χ απο εξω μιας και ελλαδα δεν ειρθε

 

καλησπερα φιλε manoli!! επειδη και εγω το εχω σταμπαρει εδω και καιρο αυτο το mp3 player και εχω δει αρκετα βιντεακια και εχω διαβασει ακομα περισσοτερα reviews.... εχει πολυ καλη ποιοτητα ηχου νομιζω ειναι εφαμιλλη του x1050 αλλα αυτο που με αποτρεψε να το παρω και ακομα ψαχνω για mp3 player ειναι οτι διαβασα για πολλα παραπονα που ειχαν οι χρηστες με την ενταση του ηχου.. (χαμηλη ενταση) δεν ειχα την ευκαιρια να το δοκιμασω ακουστικα σε καποιο καταστημα :( και αυτος ηταν ο βασικος λογος ο οποιος το απεκλεισα!!

απο τι εχω καταλαβει η σονυ στα τελευταια τησ μοντελα σειρες Α , S , Ε εχει βαλει περιορισμο στον ηχο μαλλον για λογουσ προσταστιας που στους περισσοτερους χρηστες δεν αρεσει και ειναι χαμηλοτερος απο τον μεσο ορο... εχω ακουσει πολλα παραπονα για αυτο και δεν νομιζω να εχουν ολοι αδικο!!ελπιζω να καταφερω να δω την ενταση του μεσα στις γιορτες που θα εχω χρονο... ( υπαρχει στο καταστημα του κοτσοβολου στο mall) αν δεν ειχε αυτο το προβλημα πραγματικα θα ηταν πολυ καλη αγορα!! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα:)

 

Ψαχνω ενα mp3 player που να εχει και ηχειο (ωστε να μην χρειαζονται ακουστικα για να ακουσω μουσικη). Εχετε να προτεινετε κατι? Το iPod Touch 4G εχει ηχειο?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα το Creative MP4 Zen X-Fi.

Διαθέτει καθαρό ήχο, ενσωματωμένο ηχείο, καλή ευκρίνεια οθόνης και με ικανοποιητική διάρκεια μπαταρίας!

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο ebay μπορεις να βρεις mp3players με 1$ . Αγόρασε ποτέ κανένας κανένα τέτοιο? να δουμε αν αξίζει, εστω για το τρέξιμο.
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα το Creative MP4 Zen X-Fi.

Διαθέτει καθαρό ήχο, ενσωματωμένο ηχείο, καλή ευκρίνεια οθόνης και με ικανοποιητική διάρκεια μπαταρίας!

 

Μηπως ξερεις αν μπορεις να φτιαξεις λιστες αναπαραγωγης κτλ? Αυτη την στιγμη εχω ενα Android κινητο ως mp3 player και με εχουν βολεψει οι λειτουργιες του:O

Link to comment
Share on other sites

ναι, μπορεις να φτιαξεις λιστα. εχω το x-fi (το πρωτο) και μου δινεται αυτη η δυνατοτητα ;) λογικα γινεται και σε αυτο
Link to comment
Share on other sites

ναι, μπορεις να φτιαξεις λιστα. εχω το x-fi (το πρωτο) και μου δινεται αυτη η δυνατοτητα ;) λογικα γινεται και σε αυτο

Ωραίο το zen παιδιά, και εγώ έχω το πρώτο , αλλά όταν το έβαλα δίπλα σε ένα cowon x5 ...άστα... από άλλο πλανήτη ο κορεάτης...μιλάω πάντα για την ποιότητα και την ένταση του ήχου.

Δεν νομίζω ότι δέν έχουν αντίπαλο τα cowon (iaudio)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

η samsung εβαλε παντως στο galaxy player (αν θυμαμαι καλα)

 

 

 

ναι, οντως τα touch δε βολευουν. μονο για εφαρμογες, νετ και παιχνιδια ειναι καλα

 

δηλαδη παιρνει σιμ?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

παιδια το zen mx 8gb δεν το βρηκα πουθενα....!! Εκτως απο ebay που τελικα δεν θα το παραγγειλω γιατι παιζει να πληρωσω τελωνειο και επισης μπορει να αργησει δεν θα με συμφερει η αγορα του...:( λεω να παρω το Transcend MP4 T-Sonic 870

http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Portable-Player/MP3-MP4/MP3-MP4-Players/Transcend-MP4-T-Sonic-870-FM-Black-8GB-TS8GMP870.htm

 

ειναι τα ιδια λεφτα με το Creative MP4 Zen X-Fi αλλα προτιμω το πρωτο λογο επεκτασης μνημης!!

http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Portable-Player/MP3-MP4/MP3-MP4-Players/Creative-MP4-Zen-X-Fi-Style-Black-8GB-70PF251109H15.htm

Link to comment
Share on other sites

παιδια το zen mx 8gb δεν το βρηκα πουθενα....!! Εκτως απο ebay που τελικα δεν θα το παραγγειλω γιατι παιζει να πληρωσω τελωνειο και επισης μπορει να αργησει δεν θα με συμφερει η αγορα του...:( λεω να παρω το Transcend MP4 T-Sonic 870

http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Portable-Player/MP3-MP4/MP3-MP4-Players/Transcend-MP4-T-Sonic-870-FM-Black-8GB-TS8GMP870.htm

 

ειναι τα ιδια λεφτα με το Creative MP4 Zen X-Fi αλλα προτιμω το πρωτο λογο επεκτασης μνημης!!

http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Portable-Player/MP3-MP4/MP3-MP4-Players/Creative-MP4-Zen-X-Fi-Style-Black-8GB-70PF251109H15.htm

 

εχει ενας φιλος μου transcend και του παει μια χαρα:)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...