Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θελω να παρω ενα 8αρι mp3..κυριως για μουσικη,για να μην πω μονο μουσικη!προς τα που να στρεψω το ενδιαφερον?apple ipod nano 4th gen ?ειναι καλυτερο απο της 3ης γενιας?γτ βλεπω στα 'μαγαζια' ακομα το πουλανε το 3rd gen
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θελω να παρω ενα 8αρι mp3..κυριως για μουσικη,για να μην πω μονο μουσικη!προς τα που να στρεψω το ενδιαφερον?apple ipod nano 4th gen ?ειναι καλυτερο απο της 3ης γενιας?γτ βλεπω στα 'μαγαζια' ακομα το πουλανε το 3rd gen

 

Eμ, εχει καποιες νεες προσθηκες το ipod nano 4th gen απ'το 3rd gen..καλυτερα παρε το 4th gen, ειναι ποιο καινουργιο, εχει και accelerometer αν αυτο σου λεει κατι..εγω που το εχω το ipod nano 4th gen εχω μεινει απολυτα ευχαριστημενος, καλη αποδοση οσον αφορα τον ηχο, σχετικα μεγαλη διαρκεια μπαταριας, λεπτο και βολικο ωστε να χωραει ανετα σε καθε τσεπη αλλα και να βγαινει ανετα απ'αυτην οταν ειναι ν' αλλαξεις τραγουδι..:)

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε τωρα που θα νακοινωθει (μαλλον) το καινουριο iphone θα βγουν και καινουρια ipods?αν οχι ξερετε ποτε θα βγουν?

Αν ακολουθήσουν την τακτική των τελευταίων 5 ετών, τον Σεπτέμβριο!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση.Εχω το creative zen το οποιο απο ποιοτητα σκιζει,αλλα απο ενταση.......ΔΕΝ...

Και να σκεφτειτε οτι εχω τα ακουστικα shure e2c.

Δεν ξερω αν φταινε τα αυτια μου(ισως ναμαι κουφος:p) αλλα αποφασισα οτι πρεπει να προβω σε αγορα mp3 player το οποιο να συνδιαζει και ποιοτητα ηχου αλλα και γκαζια

 

Να αναφερω οτι δεν με ενδιαφερουν βιντεο,αναλυσεις οθονης κλπ κλπ

Θα ηθελα ομως να εχει ραδιο και να ειναι περιπου 8gb

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Κανεις βρε παιδια??:cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε bujinkan ακριβώς το ίδιο θέμα έχω κι εγώ.

 

Μου είχαν πάρει δώρο ένα mp3 player ( captiva η μάρκα) και η μέγιστη έντασή του είναι σαν να βάζεις την ένταση του laptop στο μισό...άρα ούτε εγώ είμαι κουφός.

 

Είπα να λύσω το πρόβλημα αυτό μέσω κινητού αλλά κι εκεί η ένταση δεν είναι αρκετή.Είναι σίγουρα μεγαλύτερη αλλά όχι δυνατή ( όταν οδηγώ μηχανή γρήγορα ακούω την εξάτμιση αντί για μουσική )

 

Ψάχνω λοιπόν κι εγώ ένα mp3 player χωρίς πολλές δυνατότητες ΑΛΛΑ θέλω να έχει πολύ δυνατή ένταση ήχου.

 

Από αυτά που έχει το plaisio έως 50 ευρώ έχει κανείς δοκιμάσει κανένα ως προν την ένταση ήχου ?

 

Bujinkan αν δεν μας απαντήσει κανείς θα πάω την Τρίτη στο Plaisio κι ελπίζω να με αφήσουν να τα δοκιμάσω για να δω την ένταση.Θα ποστάρω όταν τα δοκιμάσω.

 

ΥΓ : Και όχι δεν φταίνε τα ακουστικά.

 

EDIT : Αγόρασα το SANSA της SANDISK από mediamarkt 39 ευρώ.Διάβασα ότι έχει τέλειο ήχο.Και πράγματι έχει.Και αρκετά δυνατό αν στις ρυθμίσεις ( όχι μόνο στο κουμπί της έντασης απέξω αλλά μέσα στις ρυθμίσεις του menu ) βάλεις υψηλή ένταση.Το συνιστώ.

 

Ορίστε κι ένα review των top5 mp3 players που το κατατάσσει 1ο :

 

http://www.anythingbutipod.com/archives/2008/12/top-5-mp3-players-of-2008.php

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να μου πρωτηνετε ενα mp3/mp4 player γθρω στα 140€. Σε αυτο θελω αν γινετε να μπορω να βλεπω και καμια ταινιουλα. και αποθηκευτικο χωρω περιπου 4gb(αλλα να μπορω να τον επεκτηνω με καμια κατρουλα μνημης)

κατι τετoio με wi-fi μπορουμε να βρουμε|??

 

ευχαριστω πολυυυυυ

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα γνωμες γι'αυτο εδω το mp4 player της ricatech

 

Γενικα σαν εταιρια ειναι αξιοπιστη..??..γιατι μου φαινεται αρκετα φθηνο το συγκεκριμενο Mp4 player..:confused:

 

ευχαριστω..:)

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

ψαχνομαι για αγορα mp3/mp4 player.

θελω να εχει τα εξης:

απαραιτητα

α)καλη αυτονομια

β)ραδιοφωνο

γ)εγχρωμη οθονη

δ)καλη ποιοτητα μουσικης

ε)τιμη εως 50€

στ)να δεχεται καρτες μνημης micro sd

προαιρετικα

α)αναπαραγωγη video και εικονων

β)να μην χρειαζεται extra software για μεταφορα αρχειων

γ)να χρησιμοποιειται και για μεταφορα αρχειων

δ)να περιεχει "καλα" ακουστικα στο πακετο

 

αν υπαρχει κατι περιμενω προτασεις!

προτιμω η αγορα να γινει απο πλαισιο, eshop ή you.gr

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω το SonyMP3 Z-Series NWZ-S616FS (4GB),αξίζει να βάλεις άλλα 15 ευρώ και να πάρεις ένα πολύ καλό Mp3 όπως αυτό.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση.Εχω το creative zen το οποιο απο ποιοτητα σκιζει,αλλα απο ενταση.......ΔΕΝ...

Και να σκεφτειτε οτι εχω τα ακουστικα shure e2c.

Δεν ξερω αν φταινε τα αυτια μου(ισως ναμαι κουφος:p) αλλα αποφασισα οτι πρεπει να προβω σε αγορα mp3 player το οποιο να συνδιαζει και ποιοτητα ηχου αλλα και γκαζια

 

Να αναφερω οτι δεν με ενδιαφερουν βιντεο,αναλυσεις οθονης κλπ κλπ

Θα ηθελα ομως να εχει ραδιο και να ειναι περιπου 8gb

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Αλλαξε ακουστικα. Παρε τα AKG K330 και μετα πες μου αν παιζει δυνατα

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

mol είναι λίγο δύσκολο να βρείς κάτι σε αυτή την τιμή και να έχει υποδοχή για κάρτα μνήμης.Γνώμη μου να το θυσιάσεις αυτό,γιατί μια ενσωματωμένη 4gb είναι μια χαρά.Σκέψου ότι έχεις καλή ποιότητα ήχου και μεγάλη αυτονομία με το Sony,συν το ότι προβάλει καθαρά βίντεο και φωτογραφίες. :)

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

θα το σκεφτω. παντως εχει καποια που παιρνουν καρτα μνημης με τιμη κατω απο 50€.

εν τωμεταξυ περιμενω και αλλες προτασεις, αν βεβαια υπαρχει κατι.

Link to comment
Share on other sites

ποια η γνωμη σας για αυτο?

καρτα μνημης παιρνει? δεν βλεπω να γραφει πουθενα αν παιρνει ή οχι...

απο ποιοτητα μουσικης πως ειναι? και το wi-fi γιατι το εχει?:(

Link to comment
Share on other sites

Το έχω εγώ στα 2 GB και σε λευκό. Πολύ καλή ποιότητα αναπαραγωγής, τουλάχιστον εμένα μου φτάνει που δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις. Η ένταση που βγάζουν είναι πολύ δυνατή.

 

Από ποιότητα κατασκευής είναι πολύ καλό εκτός από τα πλαϊνά κουμπιά που παίζουν λίγο.

Wi-fi δεν έχει, που το είδες;

 

Α, και τα ακουστικά που έχει στη συσκευασία είναι λίγο χάλια.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Το έχω εγώ στα 2 GB και σε λευκό. Πολύ καλή ποιότητα αναπαραγωγής, τουλάχιστον εμένα μου φτάνει που δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις. Η ένταση που βγάζουν είναι πολύ δυνατή.

 

Από ποιότητα κατασκευής είναι πολύ καλό εκτός από τα πλαϊνά κουμπιά που παίζουν λίγο.

Wi-fi δεν έχει, που το είδες;

 

Α, και τα ακουστικά που έχει στη συσκευασία είναι λίγο χάλια.

 

Στα χαρακτηριστικά στο Πλαίσιο λέει ότι έχει wifi.

Εντάξει τώρα, σιγά μη δεν παίζαν τα πλαινά κουμπιά, μην είμαστε υπερβολικοί...

 

Νομίζω πολύ καλή επιλογή στα 50 ευρώ.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

εδω δες για το wi-fi:confused:

http://img193.imageshack.us/img193/5083/35432029.th.jpg

 

η οποιοτητα ειναι ικανοποιητικη? σε μεγαλη ενταση αλλιωνεται ο ηχος?

 

εδιτ: τωρα ειδα οτι εχει και bluetooth....

Link to comment
Share on other sites

Α καλά κοιτούσα τόση ώρα και δεν το έβλεπα!!

Όχι δεν έχει wi-fi, ούτε υποδοχή για κάρτα μνήμης.

 

Έχει και μια θηκούλα στη συσκευασία! Για τα χρήματα που κάνει είναι πολύ καλή επιλογή, εγώ το χρησιμοποιώ πάρα πολύ.

 

EDIT: Ούτε bluetooth έχει, μάλλον έχουν κάνει λάθος. Από ποιότητα είναι μια χαρά, αλλά σου επαναλαμβάνω δεν ξέρω τις απαιτήσεις σου, οι δικές μου δεν είναι μεγάλες.

 

Για την ένταση μπορώ να σου πω ότι δεν αλλοιώνει καθόλου τη φωνή (με ακουστικά sennheiser cx350)

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

μαλλον αυτο θα παρω. ελεγα να κανω υπομονη να παρω το X-Fi αλλα δεν μπορω να περιμενω να μαζεψω χρηματα. νταξει, τωρα για την εξτρα μνημη θα κανω μια θυσια! πιστευω να μου φτασουν τα 4gb.
Link to comment
Share on other sites

Να ξέρεις ότι ο χειρισμός μπορεί να σε ξενίσει στην αρχή, καθώς γίνεται με το πλαϊνό scroll key.
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία εμένα μου κρατάει γύρω στις 15 ώρες, μπορεί λίγο παραπάνω ή και λίγο λιγότερο καθώς δεν την έχω μετρήσει ποτέ ακριβώς.

 

Βίντεο δεν έχω περάσει ποτέ.

 

Φωτογραφίες απλά τις εμφανίζει στην οθόνη, δεν κάνει ούτε ζουμ, ούτε κάτι άλλο. (Τουλάχιστον δεν έχω καταφέρει εγώ να κάνω!)

 

Εξωτερικά πάντως δείχνει πολύ ακριβότερο.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

thanx again! και κατι αλλο... αξιζει η αγορα του, ή να δω και κατι αλλο? η μεταφορα αρχειων γινεται με καποιο προγραμμα? το σημα στο ραδιο ειναι καλο? sorry για τις απανωτες ερωτησεις, αλλα δεν ειχα ξανα mp3 τελευταιας γεννιας.

 

edit: η φορτιση γινεται και απο πι-σι και απο πριζα?

Link to comment
Share on other sites

Στα λεφτά του δεν νομίζω να βρεις κάτι καλύτερο και επώνυμο, αλλά μπορείς να πας στο πλαίσιο να το δεις πριν αποφασίσεις.

 

Μεταφορά αρχείων σαν εξωτερικός σκληρός, φόρτιση από υπολογιστή (αγόρασα ένα φορτιστή για πρίζα 6€), σήμα στο ράδιο μέτριο προς καλό.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

λεω να δωσω αλλα 20€ (συνολο 70€) και να παρω αυτο το creative

http://www.public.gr/products/sound_vision/productDtls_1965__41.html

ισως να παω το απογευμα να το παρω. τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...