Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πηγα στο πλαισιο πριν και ειδα το transcend. δεν με ενθουσιασε και τοσο αλλα ουτε με χαλασε... θα παω public μετα και θα δω τι θα παρω..
Link to comment
Share on other sites

Creative ZEN,απλά τα "σπάει".

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στο pixmania και μάλιστα άμεσα διαθέσιμο.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω το Creative Zen στα 4 Gb αλλα ακουσα γιατι κατι προβληματα με τη Usb. Ξερει κανεις κατι σχετικο? Γιατι εχω διαβασει πως γενικα ειναι καλη αγορα.

Εχετε καποιο αλλο να μου προτεινετε σαν εναλλακτικη γυρω στα 80 ευρω?

Επισης λεω να το παρω απο το pixmania. Εχει καποιος παρει απο εκει για να μου πει αν εχει αντιμετωπισει καποιο προβλημα δεδομενου οτι ειναι εκτος Ελλαδας και οχι ελληνικο?

Σας ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω το Creative Zen στα 4 Gb αλλα ακουσα γιατι κατι προβληματα με τη Usb. Ξερει κανεις κατι σχετικο? Γιατι εχω διαβασει πως γενικα ειναι καλη αγορα.

Εχετε καποιο αλλο να μου προτεινετε σαν εναλλακτικη γυρω στα 80 ευρω?

Επισης λεω να το παρω απο το pixmania. Εχει καποιος παρει απο εκει για να μου πει αν εχει αντιμετωπισει καποιο προβλημα δεδομενου οτι ειναι εκτος Ελλαδας και οχι ελληνικο?

Σας ευχαριστω πολυ.

Το mp3 player που θελεις να παρεις δεν εχω προσωπικη αποψη.:O

ομως απο το ηλεκτρονικο καταστημα το οποιο θα το αγορασεις ειναι ΑΞΙΟΛΟΓΟ και δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα.

παλιοτερα ειχα αγορασει βιντεοκαμερα στην καλυτερη τιμη της αγορας και σε 2 μερες την ειχα σπιτι μου.αψογοι επαγγελματιες :up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το mp3 player που θελεις να παρεις δεν εχω προσωπικη αποψη.:O

ομως απο το ηλεκτρονικο καταστημα το οποιο θα το αγορασεις ειναι ΑΞΙΟΛΟΓΟ και δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα.

παλιοτερα ειχα αγορασει βιντεοκαμερα στην καλυτερη τιμη της αγορας και σε 2 μερες την ειχα σπιτι μου.αψογοι επαγγελματιες :up:

 

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση φιλε μου.

Επισης ξερει κανεις αν το Ζεν φορτιζει μονο απο τον υπολογιστη ή μπορω να βρω φορτιστη για να φορτιζει και απο πριζα?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση φιλε μου.

Επισης ξερει κανεις αν το Ζεν φορτιζει μονο απο τον υπολογιστη ή μπορω να βρω φορτιστη για να φορτιζει και απο πριζα?

στην αγορα βρισκεις με λιγοτερο απο 10 ευρο φορτιστη usb μπριζας! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στην αγορα βρισκεις με λιγοτερο απο 10 ευρο φορτιστη usb μπριζας! :)

 

Σε ευχαριστω και παλι. :)

Αν εχει καποιος να μου προτεινει καποιον συγκεκριμενο και δοκιμασμενο φορτιστη για Usb (mini usb βασικα σωστα?) περιμενω να ακουσω.

Να 'στε καλα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω και παλι. :)

Αν εχει καποιος να μου προτεινει καποιον συγκεκριμενο και δοκιμασμενο φορτιστη για Usb (mini usb βασικα σωστα?) περιμενω να ακουσω.

Να 'στε καλα.

κανονικο usb θα παρεις.εφοσον η αγορα θα ειναι απο pixmania βαλε στην παραγγελια και αυτό.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κανονικο usb θα παρεις.εφοσον η αγορα θα ειναι απο pixmania βαλε στην παραγγελια και αυτό.;)

 

Σε ευχαριστω πολυ.

Παρεπιπτοντως, πως και στο φερανε μεσα σε δυο μερες? Με ποιο τροπο πληρωσες? Γιατι εγω θελω να πληρωσω με τραπεζικο εμβασμα αλλα οι μερες ετσι γινονται παρα πολλες :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ.

Παρεπιπτοντως, πως και στο φερανε μεσα σε δυο μερες? Με ποιο τροπο πληρωσες? Γιατι εγω θελω να πληρωσω με τραπεζικο εμβασμα αλλα οι μερες ετσι γινονται παρα πολλες :wacko:

Μεσω πιστωτικης! κυριακη εκανα παραγγελια και την τριτη το πρωι το ειχα με acs! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τελικα αλλαξανε τα πλανα μου... λεω να μαζεψω κανα ψιλο ακομη και να παρω το creative zen x-fi 8gb στα 130€! τι λετε? εχω ακουσει καλα σχολια παντως για το συγκεκριμενο! ακουω γνωμες...
Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω το Creative Zen στα 4 Gb αλλα ακουσα γιατι κατι προβληματα με τη Usb. Ξερει κανεις κατι σχετικο? Γιατι εχω διαβασει πως γενικα ειναι καλη αγορα.

Εχετε καποιο αλλο να μου προτεινετε σαν εναλλακτικη γυρω στα 80 ευρω?

Επισης λεω να το παρω απο το pixmania. Εχει καποιος παρει απο εκει για να μου πει αν εχει αντιμετωπισει καποιο προβλημα δεδομενου οτι ειναι εκτος Ελλαδας και οχι ελληνικο?

Σας ευχαριστω πολυ.

 

Μη δίνεις σημασία. Εντελώς περιστασιακά μου έχει συμβεί και σε εμένα 3-4 φορές, αλλά μόνο όταν χρησιμοποιούσα και καλώδιο προέκτασης usb. Δεν έφταιγε το μηχάνημα δλδ.

 

Το μηχάνημα είναι εξαιρετικό, το έχω 1 χρόνο και 7 μήνες.

Πραγματικά εξαιρετικό και με χαρακτηριστικά που δύσκολα βρίσκεις....(πχ SD slot)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Και από ποιότητα ήχου είναι κορυφαίο,ίσως το μόνο άξιο να κοντραριστεί ισάξια με sony mp3.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

creative από μένα,έχει πολύ καλύτερη οθόνη,μεγαλύτερη και πιο καλό menu.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εχετε να προτηνετε κανενα mp3 player με 4 κ πανω gb οθονη με 150Ε, και ραδιο?εκτος απο το zen γιατι το εχει η μητερα μου...
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις.

Βρηκα τελικα το Creative Zen 4gb σε ενα καταστημα και το αγορασα.

Το θεμα ειναι οτι εχει μικρο καλωδιο για φορτιση και ειπα να παρω και καμια προεκταση μαζι με το φορτιστη. Ακουσα ομως οτι εχει κανει προβλημα σε μερικους η προεκταση και το σκεφτομαι. Επισης θα ηθελα να μαθω αν μου προτεινετε να παρω ενα μετασχηματιστη για πριζα καποιας οχι και τοσο γνωστης μαρκας (δηλαδη αν υπαρχει ρισκο να μου κανει ζημια) ή να προτιμησω καποιον αλλο οπως της Apple.

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Επισης θα ηθελα να μαθω αν μου προτεινετε να παρω ενα μετασχηματιστη για πριζα καποιας οχι και τοσο γνωστης μαρκας (δηλαδη αν υπαρχει ρισκο να μου κανει ζημια) ή να προτιμησω καποιον αλλο οπως της Apple.

Ευχαριστω πολυ.

 

:rolleyes: Της apple τον εχω.33 ευρο τον εχω παρει πριν 2 χρονια,βεβαια στην συσκευασια εχει και ενα καλωδιο συγχρονισμου,το οποιο ειναι αχρηστο για εσενα.

αρα δεν αξιζει ο κοπος να τον αγορασεις.στην αγορα βρισκεις τωρα πολλους φθηνους usb φορτιστες.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω για μία γώμη το forum, ειχα κανει μια ερευνα αγορας για νεο mp3, και αυτα που ηταν σχεδον οτι ηθελα (και μου αρεσαν) ηταν τα samsungP2/P3 & cownonS9. Επεσε το ματι μου ομως στο archos5. Μου αρεσε αρκετα, σαν mp3 με ικανοποιεί απόλυτα, αλλα δεν ξερω και παρα πολλα πραγματα περα απο τα specification που διαβασα για τα υπολοιπα (reviews ect). Η βασικη ερώτηση είναι οτι με τα ιδια λεφτα πανω κατω (το 250-300ρι εχω αποφασίσει να το δώσω) παιρνω κατι πολυ παραπανω απο ενα 16g mp3 players χωρίς όμως να ειμαι σίγουρη οτι θα χρησιμοποιήσω τις extra λειτουργειες του στο έπακρο. Τι λετε?

Οποιος βέβαια εχει το archos θα ημουν ευγνώμων για ενα review

 

ΥΓ μην μου μιλήσει κανεις για IPOD το εχω ηδη αποκλεισει απο την προηγούμενη αγορά player

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα το Creative Zen.

Εκανα εγκατασταση το λογισμικο του.

Και το εβαλα να φορτιζει και αναβοσβηνει το λαμπακι κανονικα ενω φορτιζει.

Ομως δεν ανοιγει το mp3 player, ουτε μου γραφει στο προγραμμα της Creative οτι εχει συνδεθει. Μου λεει no player connected.

Κατι δεν παει καλα λετε?

---

Ολα καλα τελικα.

Ποσο χρησιμο ειναι το προγραμα της Creative τελικα?

Εσεις που το εχετε το χρησιμοποιειτε?

Επισης ενω φορτιζει το pc το αναγνωριζει σα δισκο με χωρο 415 Mb.

Θα χρειαστει να κανω αναπροσαρμογη δισκου για να ειναι 4 Mb διαθεσιμα?

Συγνωμη αν σας επρηξα ελπιζω να μου απαντησει οποιος μπορει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα το Creative Zen.

Εκανα εγκατασταση το λογισμικο του.

Και το εβαλα να φορτιζει και αναβοσβηνει το λαμπακι κανονικα ενω φορτιζει.

Ομως δεν ανοιγει το mp3 player, ουτε μου γραφει στο προγραμμα της Creative οτι εχει συνδεθει. Μου λεει no player connected.

Κατι δεν παει καλα λετε?

---

Ολα καλα τελικα.

Ποσο χρησιμο ειναι το προγραμα της Creative τελικα?

Εσεις που το εχετε το χρησιμοποιειτε?

 

Αν θέλεις να περάσεις τραγούδια, φωτογραφίες, βίντεο κλπ στην εσωτερική μνήμη της συσκευής, πέρνατα με το πρόγραμμα της creative.

Είναι ωραίο προγραμματάκι και εύχρηστο. Επίσης, είναι ο μόνος τρόπος για να φτιάξεις Playlists.

 

Επίσης, μπες εδώ

http://support.creative.com/Products/ProductDetails.aspx?catID=213&CatName=MP3+Players&subCatID=214&subCatName=ZEN&prodID=16999&prodName=ZEN

και αναβάθμισε τη συσκευή σου με το αμερικάνικο firmware.

Η ευρωπαική έκδοση έχει περιορισμό στην ένταση του ήχου. Θα δείς μεγάλη διαφορά...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...