Jump to content

Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)


nico4gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραία. Να το έχω κατά νου όταν πάω εκεί "μόνιμα".

 

Εύχομαι να πας και να μας λες τις εντυπώσεις σου από κει κι όχι μόνο από την Ν26. :):)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Είναι προτιμωτερη η Ν26 διότι είναι τράπεζα και όχι wallet.

Ως τράπεζα παρέχει εγγύηση καταθέσεων μέχρι 100.000 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Είναι προτιμωτερη η Ν26 διότι είναι τράπεζα και όχι wallet.

Ως τράπεζα παρέχει εγγύηση καταθέσεων μέχρι 100.000 ευρώ.

 

Παντα εγκυρος ο Βασιλης! Σε ευχαριστω!:)

Link to comment
Share on other sites

Την τύφλα σου την μαύρη που πετάχτηκες για να σχολιάσεις την δική μου άποψη περί χωρών παραπετάσματος! Την γνώμη σου και τις απόψεις σου τις έχω γραμμένες και μάλιστα όχι στα παλιά μου τα παπούτσια! Αν μάλιστα μετακόμιζες κι εκεί με τους μεταλλαγμένους από τον κομμου/νισμό....μεγάλη χάρη θα μας έκανες!
Φίλε συμφορουμιτη....το ότι κάποιοι δεν συμμερίζονται τις απόψεις σου δεν σημαίνει ότι αυτομάτως είναι πολίτες β κατηγορίας κι εσύ είσαι ο γ@μα@ και δέρνω του φόρουμ...

Αν θέλεις μάζεψε λίγο την γλώσσα που χρησιμοποιείς στα γραφόμενα σου...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι προτιμωτερη η Ν26 διότι είναι τράπεζα και όχι wallet.

Ως τράπεζα παρέχει εγγύηση καταθέσεων μέχρι 100.000 ευρώ.

 

Και η Revolut πλέον έχει τραπεζική άδεια, και τώρα τελευταία έχει αρχίσει να ζητάει και ΑΦΜ για να σου προσφέρει εγγύηση καταθέσεων. Επίσης στα σχέδιά τους είναι η έκδοση πιστωτικών καρτών, λογαριασμοί όψεως και απ' ότι διάβασα να δίνει και δάνεια. Τώρα αν τα υλοποιήσει όλα ή όχι θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

AN η άποψη μου απευθύνεται σε κάποιον, ΔΕΝ ΑΝΕΧΟΜΑΙ να μου λέει "δεν έχεις ιδέα τι λες"!!!

 

 

 

Και....δεν σου πέφτει λόγος εσένα!

Ξέχασα..... Είσαι ανίκητος.....κατά τον Αϊνστάιν....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και η Revolut πλέον έχει τραπεζική άδεια, και τώρα τελευταία έχει αρχίσει να ζητάει και ΑΦΜ για να σου προσφέρει εγγύηση καταθέσεων. Επίσης στα σχέδιά τους είναι η έκδοση πιστωτικών καρτών, λογαριασμοί όψεως και απ' ότι διάβασα να δίνει και δάνεια. Τώρα αν τα υλοποιήσει όλα ή όχι θα δείξει.

 

Ναι έχει αποκτήσει τραπεζική άδεια. Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι τα χρήματα μου σε αυτήν είναι τραπεζική κατάθεση. Μέχρι να συμβεί αυτό η N26 πλεονεκτει

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει αποκτήσει τραπεζική άδεια. Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι τα χρήματα μου σε αυτήν είναι τραπεζική κατάθεση. Μέχρι να συμβεί αυτό η N26 πλεονεκτει

 

Η N26 κάνει το ίδιο ακριβώς με την revo? Βάζω μέσα 500€ και τα ξοδεύω σε Τουρκία Κροατία και Σουηδία στα δικά τους νομίσματα απλά περνώντας την από τα μηχανάκια τους?

Link to comment
Share on other sites

Η N26 κάνει το ίδιο ακριβώς με την revo? Βάζω μέσα 500€ και τα ξοδεύω σε Τουρκία Κροατία και Σουηδία στα δικά τους νομίσματα απλά περνώντας την από τα μηχανάκια τους?

 

Δεν έχει πορτοφόλια με άλλα νομίσματα η N26 , την transferwise χρησιμοποιεί απο ότι βλέπω.Οπότε γιατί να μην βγάλεις μια transferwise κατευθείαν?

Οποιος ξέρει σίγουρα ας μας πει .

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει αποκτήσει τραπεζική άδεια. Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι τα χρήματα μου σε αυτήν είναι τραπεζική κατάθεση. Μέχρι να συμβεί αυτό η N26 πλεονεκτει

 

Δεν ξέρω αν έχεις διαβάσει τους καινούριους όρους της Revolut Bank. Γράφει ότι αν τους αποδεχτείς και δώσεις τον ΑΦΜ σου, πλέον ο λογαριασμός σου μεταφέρεται στην Revolut Bank, παύει να είναι ηλεκτρονικό χρήμα και μετατρέπεται σε τρεχούμενο λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

Είναι προτιμωτερη η Ν26 διότι είναι τράπεζα και όχι wallet.

Ως τράπεζα παρέχει εγγύηση καταθέσεων μέχρι 100.000 ευρώ.

Και η revolut έχει πλέον κανονικά εγγύηση καταθέσεων σύμφωνα με το σύστημα ασφάλισης καταθέσεων. Είναι πλέον τράπεζα όπως και η Ν26 και η υπηρεσία ονομάζεται revolut bank και ο λογαριασμός είναι όψεως. Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ αλλά δεν βρίσκω τον τρόπο.

Μπορει κάνεις να με βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ αλλά δεν βρίσκω τον τρόπο.

Μπορει κάνεις να με βοηθήσει;

 

Σου έχει έρθει ειδοποίηση ;Αν οχι ...........

Σε εμένα δεν έχει έρθει

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , την revolut την φορτώνω ανέξοδα μέσω κάρτας από την εφαρμογή , με την Ν26 τι γίνεται ; Δεν υπάρχει άλλος τρόπος εκτός από μεταφορά με SHA η οποία έχει βλέπω επιβάρυνση ;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , την revolut την φορτώνω ανέξοδα μέσω κάρτας από την εφαρμογή , με την Ν26 τι γίνεται ; Δεν υπάρχει άλλος τρόπος εκτός από μεταφορά με SHA η οποία έχει βλέπω επιβάρυνση ;

 

Εδώ έχει τους διαθέσιμους τρόπους μεταφοράς χρημάτων στον Ν26 λογαριασμό σου. Δεν αναφέρει χρεώσεις όμως, εκτός από το top-up με κάρτα που λέει ότι η πρώτη συναλλαγή είναι δωρεάν, αλλά υπάρχει χρέωση 2,9% του ποσού για τις επόμενες. Σίγουρα δεν είναι οικονομικός τρόπος Εγώ έκανα μεταφορά από ελληνικό τραπεζικό λογαριασμό, με τις αντίστοιχες χρεώσεις, αλλά έχω καιρό να μεταφέρω χρήματα στο Ν26 λογαριασμό μου.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Εδώ έχει τους διαθέσιμους τρόπους μεταφοράς χρημάτων στον Ν26 λογαριασμό σου. Δεν αναφέρει χρεώσεις όμως, εκτός από το top-up με κάρτα που λέει ότι η πρώτη συναλλαγή είναι δωρεάν, αλλά υπάρχει χρέωση 2,9% του ποσού για τις επόμενες. Σίγουρα δεν είναι οικονομικός τρόπος Εγώ έκανα μεταφορά από ελληνικό τραπεζικό λογαριασμό, με τις αντίστοιχες χρεώσεις, αλλά έχω καιρό να μεταφέρω χρήματα στο Ν26 λογαριασμό μου.

 

Εγώ φορτώνω δωρεάν τη Revolut και καπάκι κάνω δωρεάν instant sepa transfer. Ένα έξτρα βήμα, μηδέν κόστος, άμεσα διαθέσιμα τα χρήματα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φορτώνω δωρεάν τη Revolut και καπάκι κάνω δωρεάν instant sepa transfer. Ένα έξτρα βήμα, μηδέν κόστος, άμεσα διαθέσιμα τα χρήματα.
Αν δεν κάνω λάθος (έχει ξανασυζητηθεί)

 

... αυτό αντιβαίνει στους όρους της ρεβολουτ και αν το πάρουν χαμπάρι θα φας πόρτα

 

Διότι αυτοί στην ρεβολουτ όταν φορτώνεις με κάρτα λεφτά πληρώνουν ένα fee

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ αλλά δεν βρίσκω τον τρόπο.

Μπορει κάνεις να με βοηθήσει;

 

Θα σου έρθει κάποια στιγμή μέσα στην εφαρμογή ειδοποίηση να δηλώσεις τον ΑΦΜ σου αν θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος (έχει ξανασυζητηθεί)

 

... αυτό αντιβαίνει στους όρους της ρεβολουτ και αν το πάρουν χαμπάρι θα φας πόρτα

 

Διότι αυτοί στην ρεβολουτ όταν φορτώνεις με κάρτα λεφτά πληρώνουν ένα fee

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

Δεν το ξέρω καθόλου να είμαι ειλικρινής. Έχω και ένα (μικρό) ποσό σε μετοχές και ίσως να υπάρχει ανοχή. Βέβαια δε το κάνω για μεγάλα ποσά και όχι συχνά (ίσως και ούτε μία το μήνα).

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φορτώνω δωρεάν τη Revolut και καπάκι κάνω δωρεάν instant sepa transfer. Ένα έξτρα βήμα, μηδέν κόστος, άμεσα διαθέσιμα τα χρήματα.

 

Καλημέρα, να ρωτήσω κάτι το φορουμ: Σε τι υπερέχει αυτή η διαδικασία απέναντι πχ στην curve που δεν φορτώνεις τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, να ρωτήσω κάτι το φορουμ: Σε τι υπερέχει αυτή η διαδικασία απέναντι πχ στην curve που δεν φορτώνεις τίποτα;

 

Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ τα spaces της n26 για να αποταμιεύω κάποια χρήματα για συγκεκριμένους σκοπούς χωρίς να τα έχω μπροστά μου στις ελληνικές τράπεζες. + ότι άμα μαμηθεί το σύμπαν με τις ελληνικές κάρτες (με πειραιώς ειδικά το έχω πάθει αρκετές φορές), να υπάρχουν κάποια χρήματα και σε μια κάρτα εξωτερικού για να τακτοποιηθεί η όποια οικονομική εκκρεμότητα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εδώ αναφέρονται οι επιπρόσθετοι όροι της Revolut Bank: https://www.docdroid.net/lRQS32L/supplement-to-revolut-payments-uab-personal-terms-pdf
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, να ρωτήσω κάτι το φορουμ: Σε τι υπερέχει αυτή η διαδικασία απέναντι πχ στην curve που δεν φορτώνεις τίποτα;
Υποθέτω ότι με αυτόν τον τρόπο απλά δεν έχουν τα χρήματα τους σε ελληνική τράπεζα.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, να ρωτήσω κάτι το φορουμ: Σε τι υπερέχει αυτή η διαδικασία απέναντι πχ στην curve που δεν φορτώνεις τίποτα;
Στη Curve συνδέεις ότι κάρτες έχεις σε 1 χρεωστική. Δεν είναι σαν τη Revolut που να έχει δικό της πορτοφόλι ή τραπεζικό λογαριασμό.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...