Jump to content

[Windows 10 Mobile] Εφαρμογές Πλοήγησης


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διορθωσέ με, αλλά αν γυρίσω στα 8.1 με το recovery tool και εν συνεχεία αναβαθμίσω σε windows 10, μετά δεν θα πρέπει να κάνω ξανά hard reset ? :p

 

Αυτό που σου λέει ο Άγγελος έχει μια λογική. Πήρε φίλος μου ένα 640 με 10ρια. Είχε κάτι παράξενα προβλήματα. Του έκανε 4 hard reset αλλά τίποτα. Γύρισε σε 8ρια και ξανά σε w10. Λύθηκαν όλα τα θέματα και η συσκευή πετάει. Ήμουν σίγουρος πως κάτι είχε η συσκευή και πως έμπαινε σε τζάμπα κόπο αλλά όμως όλα διορθώθηκαν. Αφού τα έκανε όλα, κάνε κι αυτό.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 908
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό που σου λέει ο Άγγελος έχει μια λογική. Πήρε φίλος μου ένα 640 με 10ρια. Είχε κάτι παράξενα προβλήματα. Του έκανε 4 hard reset αλλά τίποτα. Γύρισε σε 8ρια και ξανά σε w10. Λύθηκαν όλα τα θέματα και η συσκευή πετάει. Ήμουν σίγουρος πως κάτι είχε η συσκευή και πως έμπαινε σε τζάμπα κόπο αλλά όμως όλα διορθώθηκαν. Αφού τα έκανε όλα, κάνε κι αυτό.

 

Δεν έχει μείνει και κάτι άλλο οπότε όταν βρω 2-3 ώρες , θα κάτσω να το κάνω:lol:

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Αφου οπως λες σου βγαζει το ηχειακι οι χαρτες δουλευουν . Μην εχεις μηδενισει τους ηχους εφαρμογων?

Οταν βγαλει το ηχειακι εχει ξεκινησει η φωνητικη πλοηγηση απλα εσυ για καποιο λογο δεν το ακους.

Ψαξε για αλλο δεν φταιει η εφαρμογη των χαρτων.

Edited by st1313
Link to comment
Share on other sites

Αφου οπως λες σου βγαζει το ηχειακι οι χαρτες δουλευουν . Μην εχεις μηδενισει τους ηχους εφαρμογων?

Οταν βγαλει το ηχειακι εχει ξεκινησει η φωνητικη πλοηγηση απλα εσυ για καποιο λογο δεν το ακους.

Ψαξε για αλλο δεν φταιει η εφαρμογη των χαρτων.

 

Καταρχάς, τι εννοείς αν έχω "μηδενίσει τους ήχους εφαρμογών"?

Που το έχεις δει κι αυτό και πως γίνεται? :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα μπορούσες να σβήσεις την εφαρμογή, και να την ξαναεγκαταστήσεις απο εδώ: Windows Maps. Μπαίνεις απο το κινητό και σε πετάει στο store για να την εγκαταστήσεις.

 

Διόρθωσέ με αν κάνω λάθος, αλλά την εφαρμογή των χαρτών ΔΕΝ μπορείς να την "σβήσεις".

Edited by dsx83
Link to comment
Share on other sites

Πατά το πλήκτρο που δυναμώνει την ένταση, θα σου βγάλει την ένταση κουδουνίσματος, πάνω δεξιά έχει ένα βελάκι, πάτησε το κα δυναμωσε την ένταση εφαρμογών.
Link to comment
Share on other sites

Με περιοχη Ελλαδα και γλωσσα αγγλικα παιζει να γινεται να εχω ελληνικη φωνη στους χαρτες?
Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Με περιοχη Ελλαδα και γλωσσα αγγλικα παιζει να γινεται να εχω ελληνικη φωνη στους χαρτες?

 

Οχι θα εχεις αγγλικη φωνη.

Link to comment
Share on other sites

Οχι θα εχεις αγγλικη φωνη.

Ηλπιζα μπας και με την αναβαθμιση ειχε διορθωθει

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Τι να διορθωθει.

Δεν ειναι προβλημα αυτο.

Κανει φωνητικη πλοηγηση αναλογα με την γλωσσα του τηλ.

Αν ειναι ελληνικα θα τα λεει ελληνικα αγγλικα -αγγλικα κτλ

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει μείνει και κάτι άλλο οπότε όταν βρω 2-3 ώρες , θα κάτσω να το κάνω:lol:

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!

 

Δοκίμασε και με hands free.......!!!!

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και με hands free.......!!!!

 

Το έχω δοκιμάσει ήδη!

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πατά το πλήκτρο που δυναμώνει την ένταση, θα σου βγάλει την ένταση κουδουνίσματος, πάνω δεξιά έχει ένα βελάκι, πάτησε το κα δυναμωσε την ένταση εφαρμογών.

 

Εντάξει είπαμε άλλα όχι κι έτσι :P

Είναι ήδη ανοιχτή η ένταση στο 20/30.. Δεν φταίει αυτό :)

Link to comment
Share on other sites

Διόρθωσέ με αν κάνω λάθος, αλλά την εφαρμογή των χαρτών ΔΕΝ μπορείς να την "σβήσεις".

 

Σωστά. Όλο μπερδεύομαι με κάποιες άλλες που δεν υπήρχαν και τις έκανα έτσι εγκατάσταση.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Στο σεβις γρηγορα αν δεν εχει περασει η εγγυηση.

Αν ψαξεις λιγο θα δεις οτι αρκετοι με το 730 εχουν θεμα με το gps

Link to comment
Share on other sites

Στο σεβις γρηγορα αν δεν εχει περασει η εγγυηση.

Αν ψαξεις λιγο θα δεις οτι αρκετοι με το 730 εχουν θεμα με το gps

 

Μα εδώ δεν έχει θέμα το Gps αλλα η φωνή. Και μέχρι τα 8.1 δούλευαν όλα σωστά. Κάπου αλλού είναι το θέμα. Δίνω τις περισσότερες πιθανότητες να λυθεί με την επιστροφή στα 8ρια και καπάκι 10ρια.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν μπειτε σε forum της microsoft και κανετε μια αναζητηση( 730 gps) θα δειτε δειτε οτι πολλοι εχουν προβλημα με το συγκεκριμενο τηλ.

Ενω με αλλα, 640 ας πουμε σχεδον κανενας.

Μια λυση που προτεινουν ειναι να μην δινουν δικαιωματα τοποθεσιας σε αλλες εφαρμογες (καιρος φωτο skype και αλλες και μετα απ αυτο απο οτι λενε δουλεψε.

Αν δεν βαριεται ο φιλος ας γυρισει στα 8.1 να δει αν δουλευει. Μετα θα ξερει τι φταιει.

(μπορει το προβλημα της συσκευης να βγηκε στην πορεια και να ειναι ασχετο με τα 10)

Η φωνη ειναι εξαρτημενη απο το gps που αν δεν κλειδωσει οπως πρεπει δεν προκειται να εχεις.

Edited by st1313
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει φωνή λέει όχι δεν δουλεύει το Gps....

 

Πατησε παρατεταμενα πανω στο κυκλακι της τοποθεσιας. Εκει σου βγαζει την αποκληση απο την πραγματικη σου θεση.

Αν ειναι πανω απο 20-25 μετρα δεν προκειται να ξεκινησει φωνητικη πλοηγηση γιατι θα ειναι ολο λαθη.

το gps δεν εχει κλειδωσει οπως πρεπει.

Σου βγαζει την διαδρομη αλλα δεν εχει την θεση σου απολυτα για να σε καθοδηγησει φωνητικα.

Link to comment
Share on other sites

Πατησε παρατεταμενα πανω στο κυκλακι της τοποθεσιας. Εκει σου βγαζει την αποκληση απο την πραγματικη σου θεση.

Αν ειναι πανω απο 20-25 μετρα δεν προκειται να ξεκινησει φωνητικη πλοηγηση γιατι θα ειναι ολο λαθη.

το gps δεν εχει κλειδωσει οπως πρεπει.

Σου βγαζει την διαδρομη αλλα δεν εχει την θεση σου απολυτα για να σε καθοδηγησει φωνητικα.

 

Μπα, δεν είναι αυτό. Ο φίλος είπε ότι το δοκίμασε σε πραγματικές συνθήκες

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πατησε παρατεταμενα πανω στο κυκλακι της τοποθεσιας. Εκει σου βγαζει την αποκληση απο την πραγματικη σου θεση.

Αν ειναι πανω απο 20-25 μετρα δεν προκειται να ξεκινησει φωνητικη πλοηγηση γιατι θα ειναι ολο λαθη.

το gps δεν εχει κλειδωσει οπως πρεπει.

Σου βγαζει την διαδρομη αλλα δεν εχει την θεση σου απολυτα για να σε καθοδηγησει φωνητικα.

 

Δεν ρώτησα εγώ,λάθος παράθεση.

Σε εμένα δουλεύει κανονικά.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ καταρχάς για τις απαντήσεις.

Έκανα rollback σε 8.1. Έλεγξα ότι όντως λειτουργεί και το gps και η φωνητική πλοήγηση με HERE (σε πραγματικές συνθήκες) .

Αναβάθμισα σε 10αρια.

Έκανα ξανά σε πραγματικές συνθήκες test. Το αποτέλεσμα? Μου κλειδώνει αμέσως το gps, βάζω προορισμό, μου βγάζει οδηγίες, πατάω μετάβαση (δοκίμασα και να πατήσω πρώτα το κυκλάκι της θέσης μου και μετά μετάβαση) αλλά πλέον δεν "ακολουθεί" το όχημά μου το gps. Δηλαδή τώρα υπάρχει άλλο πρόβλημα.

Η κατάσταση είναι απλά γελοία.

Θα σκάσω χρήματα για να πάρω μια καλή εφαρμογή μιας και το HERE το έκοψαν από τα win 10.

Link to comment
Share on other sites

Τόσο χάλια είναι οι χάρτες της Microsoft στα 10 και αναζητάτε οι περισσότεροι τους Here; :confused:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Οι χάρτες των wp10 με την τελευταία αναβάθμιση,έχουν ακριβώς την ίδια λειτουργία.

τους χρησιμοποιώ συχνά πυκνά,αυτόν τον καιρό...

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τόσο χάλια είναι οι χάρτες της Microsoft στα 10 και αναζητάτε οι περισσότεροι τους Here; :confused:

 

Πλέον παίζει να είναι και καλύτεροι.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,χθες είχα μια εμπειρία με τους χάρτες σε πραγματικό χρόνο.Για όσους γνωρίζουν ανέβαινα την Λαγκαδά και το πρόγραμμα με έδειχνε στον παράδρομο που είναι παράλληλος της Λαγκαδα,όπου με παρότρυνε να μπω στην Λαγκαδα!!!!!!!!Άλλαξα πρόγραμμα και έβαλα το copilot το οποίο με έδειχνε κανονικά.Δεν ξέρω τί μπορεί να συνέβαινε με το maps
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Αυτο είναι ευχάριστο!!!! :)

 

Ιδιοι ειναι πανω κατω...αυτο που εχω παρατηρησει ειναι οτι καποιες φορες εμενα με βγαζει απο εναν κεντρικο δρομο μου κανει μια παρακαμψη σαν θηλεια απο παραδρομους και με ξαναστελνει πισω στον κεντρικο... αυτο δεν το καταλαβαινω.

Αλλο ενα αρνητικο ειναι οτι η εφαρμογη καταναλωνει πολυ μπαταρια σε σχεση μετους Here.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...