Jump to content

[Windows 10 Mobile] Εφαρμογές Πλοήγησης


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η αλήθεια είναι πως όταν ξεκλικαρα τα πάντα από τις επιλογές των δρόμων βρίσκει άμεσα την θέση μου και επαναδρομολόγηση σε μερικά δευτερόλεπτα πλέον. Όποτε μάλλον όλα καλά!!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 908
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Διαβάζοντας για προβλήματα των χαρτών έκανα κι εγώ σήμερα μια δοκιμή να δω το παίζει. Όλα άψογα. Θα το ξαναδοκιμάσω αύριο μήπως ήταν τυχαίο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανένας να φτιάξει δρομολόγιο με ΜΜΜ; Κάθε φορά που το κάνω, σε Lumia 640 [Official .494] οι Χάρτες με πετάνε έξω.

Μόνο εγώ έχω αυτό το σύμπτωμα; :D

Link to comment
Share on other sites

Χρειάστηκα σήμερα τους χάρτες για πλοήγηση και μπορώ να πω ότι η εμπειρία μου, θύμισε άλλες εποχές.....

 

Με έδειχνε στην Κηφισίας, ενώ ήμουν σε παράδρομο, δεν μπορούσε να προβλέψει ότι από Κηφισιάς κάνεις δεξιά για να μπεις κάτω από την γέφυρα και α κάνεις αριστερά για Καποδιστριου, παρά μόνο έδειχνε να ανέβω την γέφυρα, να κάνω δεξιά σε παράλληλο της Παπανικολη, πάλι δεξιά και δεξιά για να βγω Παπανικολη ........και άλλα πολλά που βαριέμαι να γράψω.

 

Για απόσταση 12 χιλιόμετρων, μέτρησα 7 λάθη. Δεν τα λες και επιτυχία.....

Link to comment
Share on other sites

Την βοήθεια σας. Έχει κάποιος δουλέψει τους χάρτες και την πλοήγηση στο εξωτερικό;;;ετοιμάζω ταξίδι και έχω αγχωθεί.......

 

Στο Βερολίνο δουλεύουν τέλεια, ειδικά τα ΜΜΜ που εδώ όχι...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις προχθές πέρασα την .494 στα 10 ερχόμενος απο 8.1, και οι χάρτες ειναι χάλια της Microsoft! :( Επίσης η δοριφορική έκδοση θέλει ιντερνετ!!! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις προχθές πέρασα την .494 στα 10 ερχόμενος απο 8.1, και οι χάρτες ειναι χάλια της Microsoft! :( Επίσης η δοριφορική έκδοση θέλει ιντερνετ!!! :(

 

Τι εννοεις με το (Η δορυφορικη εκδοση θελει ιντερνετ)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις προχθές πέρασα την .494 στα 10 ερχόμενος απο 8.1, και οι χάρτες ειναι χάλια της Microsoft! :( Επίσης η δοριφορική έκδοση θέλει ιντερνετ!!! :(

 

 

 

Υπάρχει πλατφόρμα που έχει φορτωμένους τους δορυφορικούς χάρτες offline;;; :D

Edited by Jamesc
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις με το (Η δορυφορικη εκδοση θελει ιντερνετ)

 

Μάλλον το να αλλάξει την προβολή από χάρτη σε δορυφορική

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πλατφόρμα που έχει φορτωμένους τους δορυφορικούς χάρτες offline;;;

Δεν θυμάμαι οι Here να είχαν τέτοια δυνατότητα, και δεν νομίζω ότι κανείς χάρτης δεν το προσφέρει αυτό. Άσε που για να κατεβάσεις την δορυφορική απεικόνιση μίας χώρας θα χρειαστείς μερικές δεκάδες GB. Σε καμιά δεκαριά χρόνια και άμα...

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το να αλλάξει την προβολή από χάρτη σε δορυφορική

 

Αυτό ακριβώς! Στους Here άλλαζε σε δορυφορική απεικόνιση χωρίς ίντερνετ, ενώ εδώ μου ζητάει ίντερνετ για να αλλάξει η απεικόνιση! Άσε που λείπει το βελάκι και πάει ανάποδα ο στόχος! Η πυξίδα δεν λειτουργεί καν! Μονο όταν πάω προς βορά δείχνει σωστά! :(

Ποιος είπε οτι έγιναν καλυτεροι κι απ' τους here οι χάρτες της Microsoft;

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς! Στους Here άλλαζε σε δορυφορική απεικόνιση χωρίς ίντερνετ, ενώ εδώ μου ζητάει ίντερνετ για να αλλάξει η απεικόνιση! Άσε που λείπει το βελάκι και πάει ανάποδα ο στόχος! Η πυξίδα δεν λειτουργεί καν! Μονο όταν πάω προς βορά δείχνει σωστά! :(

Ποιος είπε οτι έγιναν καλυτεροι κι απ' τους here οι χάρτες της Microsoft;

 

Να γύριζαν χωρίς ίντερνετ σε δορυφορικούς δε παίζει με τη καμία όμως....

 

Όσο για τους χάρτες είναι απολύτως οι ίδιοι με της Here.

 

Το UI όμως θέλει βελτίωση για να τους φτάσει στην ευχρηστία και σε αυτό συμφωνώ. Μένει να το δούμε.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Να γύριζαν χωρίς ίντερνετ σε δορυφορικούς δε παίζει με τη καμία όμως....

 

Όσο για τους χάρτες είναι απολύτως οι ίδιοι με της Here.

 

Το UI όμως θέλει βελτίωση για να τους φτάσει στην ευχρηστία και σε αυτό συμφωνώ. Μένει να το δούμε.

Κι όμως παίζει στους here. Με 8.1 ήμουν πριν και μια χαρά γυρνούσαν σε δορυφορική απεικόνιση χωρίς ίντερνετ!

Αυτούς που εχω τώρα καμία σχέση σε 830!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν χρειαστείς αναβάθμιση στους χάρτες, αλλά κάτω στην μπάρα λέει πόλης 3d,έχει δορυφορικό δεν το έχω δοκιμάσει.
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα, αλλά με βγάζει πόλεις των ΗΠΑ μονο!

 

Έγραψες επάνω την πόλη που θέλεις να την βρεις;

Link to comment
Share on other sites

Έγραψες επάνω την πόλη που θέλεις να την βρεις;

Έγραψα και Ελλάδα και Θεσσαλονίκη (όπου μένω) αλλά δεν κάνει αναζητηση! :(

Ειναι μόνο για τις χώρες που προβλέπεται!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έγραψα και Ελλάδα και Θεσσαλονίκη (όπου μένω) αλλά δεν κάνει αναζητηση! :(

Ειναι μόνο για τις χώρες που προβλέπεται!

Ίσως σε αναβάθμιση το δώσουν,θα το ψάξω.

 

Edit:Σου έδωσα λάθος πληροφορίες.

Άνοιξε τον χάρτη,δεξιά στην μέση έχει μια μπάρα,στο κάτω μέρος της μπάρας έχει κάτι σαν τρία φύλλα,το ανοίγεις και από εκεί αλλάζεις σε δορυφορικό.

Συγνώμη για τις λάθος πληροφορίες.

Edited by tasose
Link to comment
Share on other sites

Ίσως σε αναβάθμιση το δώσουν,θα το ψάξω.

 

Edit:Σου έδωσα λάθος πληροφορίες.

Άνοιξε τον χάρτη,δεξιά στην μέση έχει μια μπάρα,στο κάτω μέρος της μπάρας έχει κάτι σαν τρία φύλλα,το ανοίγεις και από εκεί αλλάζεις σε δορυφορικό.

Συγνώμη για τις λάθος πληροφορίες.

Το ξέρω απο κει πήγα και μου ζητάει ιντερνετ. Επίσης η πυξίδα που έχει από πανω δεν λειτουργεί καν. Ούτε πατιέται!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δορυφορικό χωρίς ίντερνετ δεν παίζει..εκτις αν έχει ξαναπάει στην περιοχή και το έχει αποθηκεύσει στο cache
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Δορυφορικό χωρίς ίντερνετ δεν παίζει..εκτις αν έχει ξαναπάει στην περιοχή και το έχει αποθηκεύσει στο cache

Στα 8.1 μια χαρά έπαιζε με τους Here ακόμα και χωρίς πλοήγηση, με απλή μετακίνηση! Ποτε δεν χρειάστηκα ιντερνετ για τίποτα. Μονο για τα μποτιλιαρίσματα μου ζητούσε ίντερνετ! ;) Ψέματα δεν λέω!

Στα 10 με τους χάρτες της Microsoft αυτο απλα δεν υπάρχει... προς το παρόν!

Δεν ξέρω άλλους χάρτες έχουν αυτοί με τα x50 και άλλους εμείς που ήρθαμε απο τα 8.1; :worry:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μην επιμένεις προφανώς κάπου μπερδεύεσαι...

Το όλο θέμα δεν έχει να κάνει ούτε με το λειτουργικό ούτε με εφαρμογή. Ο offline χάρτης που κατεβάζεις είναι ο ίδιος και έχει μέγεθος 257ΜΒ συνεπώς είναι αδύνατον να περιέχει τις δορυφορικές εικόνες όλης της Ελλάδας.

Edited by dkat
Link to comment
Share on other sites

Xθες που χρησιμοποίησα ξανα τους χαρτες σε γενικές γραμμές τα πήγαν καλά παντως....Πολυ μπαταρια καταναλωνουν ομως το ξαναλεω .
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο καλυτερο δωρεαν προγραμα πλοηγησης (σε οποιοδηποτε λειτουργικο) ?

Αν ναι να το μαθουμε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...