Jump to content

[Windows 10 Mobile] Εφαρμογές Πλοήγησης


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα την είχε και χωρίς hard reset! ;)

 

Και σε μένα την είχε και πριν,απλα το ανέφερα σαν πιο πρόσφατο κατεβασμα χάρτη

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 908
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα χρησιμοποίησα τους χάρτες. Δεν έχασαν μέτρο, ακρίβεια στις οδηγίες και όλα άψογα. Κάποια στιγμή έκανα μια παράκαμψη και επανυπολογισε αστραπιαία. Είχα δίπλα δίπλα κι ένα iPhone 6 με here. Δεν είχαμε διαφορές.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα χρησιμοποίησα τους χάρτες. Δεν έχασαν μέτρο, ακρίβεια στις οδηγίες και όλα άψογα. Κάποια στιγμή έκανα μια παράκαμψη και επανυπολογισε αστραπιαία. Είχα δίπλα δίπλα κι ένα iPhone 6 με here. Δεν είχαμε διαφορές.

Μονο στη πλοήγηση προς το παρόν. Ελπίζω να επεκταθούν και στα υπόλοιπα καλά των here!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μονο στη πλοήγηση προς το παρόν. Ελπίζω να επεκταθούν και στα υπόλοιπα καλά των here!

 

 

 

Τι εννοείς στην πλοήγηση;;; Αφού είναι όλα ενσωματωμένα στους Χάρτες οι προηγούμενες 3 εφαρμογές των here. Τίποτα δεν λείπει πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Μονο στη πλοήγηση προς το παρόν. Ελπίζω να επεκταθούν και στα υπόλοιπα καλά των here!

 

Παλι τα ιδια ? Νομιζω εχεις λαβει τις απαντησεις σου την περασμενη βδομαδα για τους here.

Link to comment
Share on other sites

Παλι τα ιδια ? Νομιζω εχεις λαβει τις απαντησεις σου την περασμενη βδομαδα για τους here.

Δυστυχώς δεν έχω πλεον τα 8.1 για να σε δείξω με screenshot τι ακριβώς εννοώ! Μιλάω για εκτος πλοήγησης παντα, που δεν έχουν καμια σχέση με τους here! Ούτε καν η πυξίδα λειτουργεί εκτός πλοήγησης! Μιλάω για εκτός πλοήγησης επειδή το χρησιμοποιούσα πιο συχνά απ' τη πλοήγηση στα 8.1!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν έχω πλεον τα 8.1 για να σε δείξω με screenshot τι ακριβώς εννοώ! Μιλάω για εκτος πλοήγησης παντα, που δεν έχουν καμια σχέση με τους here! Ούτε καν η πυξίδα λειτουργεί εκτός πλοήγησης! Μιλάω για εκτός πλοήγησης επειδή το χρησιμοποιούσα πιο συχνά απ' τη πλοήγηση στα 8.1!

 

Σου εδωσα μια εφαρμογη που κανει αυτο που θες.(Speedometer GPS+)

Μη ξεχνας οτι οι here ηταν δυο διαφορετικα προγραμματα .here maps και here drive.

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται οτι τα ενσωματώνει σε 1 αυτά τα δυο η Microsoft!

Αν μπορείς να βρεις συσκευή με 8.1, βάλε τους here Drive+ σε κατάσταση εκτος πλοηγησης το ίδιο κάνε και με τη δικια σου συσκευή με τους χάρτες της Microsoft εκτός πλοήγησης και ξεκινα με αυτοκίνητο. Να δεις τι δείχνουν οι here και τι της Microsoft! Εκεί θα καταλάβεις!

Το Speedometer δεν δείχνει και χάρτες μαζί ομως. Στους here τα είχα όλα ταυτόχρονα!

Δεν χρειάζεται να χαλάμε τις καρδιές μας γι αυτο. Συζήτηση κάνουμε! :)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται οτι τα ενσωματώνει σε 1 αυτά τα δυο η Microsoft!

Αν μπορείς να βρεις συσκευή με 8.1, βάλε τους here Drive+ σε κατάσταση εκτος πλοηγησης το ίδιο κάνε και με τη δικια σου συσκευή με τους χάρτες της Microsoft εκτός πλοήγησης και ξεκινα με αυτοκίνητο. Να δεις τι δείχνουν οι here και τι της Microsoft! Εκεί θα καταλάβεις!

Το Speedometer δεν δείχνει και χάρτες μαζί ομως. Στους here τα είχα όλα ταυτόχρονα!

Δεν χρειάζεται να χαλάμε τις καρδιές μας γι αυτο. Συζήτηση κάνουμε! :)

 

Δειχνει και χαρτες .Εχει ελευθερη πλοηγηση και σου δειχνει ταχυτητα αποσταση και χρονο ταυτοχρονα.

Με την επιμονη σου αυτη δινεις την εικονα σε καποιον που δεν γνωριζει, οτι τα windows, οσο παει και χειροτερευουν πραγμα που δεν ειναι σωστο σε καμια περιπτωση.

Στην ουσια δημιουργεις θεμα εκει που δεν υπαρχει.

Οσο για το συζητηση κανουμε δεν χρειαζεται να χαλαμε τις καρδιες μας, εχεις απολυτο δικαιο ετσι ειναι.

Edited by st1313
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα οτι χειροτερεύουν τα Windows! Αλλά οι χάρτες δεν ειναι αυτοί που περίμενα! Απλα ευελπιστώ να τους επιδιορθώσουν σε επόμενο update! Αν χειροτερευαν θα έφευγα το γρηγορότερο απο αυτά! Δεν χρειαζόταν καν να ασχοληθώ με το θέμα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!!! Να ρωτήσω κάτι θα ήθελα. Εάν αποθήκευσω τους χάρτες στην κάρτα μνήμης θα έχω πρόβλημα;συσκευή 950XL. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!!! Να ρωτήσω κάτι θα ήθελα. Εάν αποθήκευσω τους χάρτες στην κάρτα μνήμης θα έχω πρόβλημα;συσκευή 950XL. Ευχαριστώ.

 

Κανένα απολύτως γι' αυτό δίνει την επιλογή αυτή. Μην ανησυχείς για αυτά που γράφουν γιατί δεν ισχύουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!!! Να ρωτήσω κάτι θα ήθελα. Εάν αποθήκευσω τους χάρτες στην κάρτα μνήμης θα έχω πρόβλημα;συσκευή 950XL. Ευχαριστώ.

 

Θα αντιστρέψω την ερώτηση. ΓΙΑΤΙ να τους αποθηκεύσεις στην κάρτα? 32gb έχεις.....

Προσωπικά βάζω τα πάντα (εκτος από την μουσική) στη συσκευή και μια φορα στο τόσο μεταφέρω φωτογραφίες/βιντεο στη κάρτα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!!! Να ρωτήσω κάτι θα ήθελα. Εάν αποθήκευσω τους χάρτες στην κάρτα μνήμης θα έχω πρόβλημα;συσκευή 950XL. Ευχαριστώ.

 

Εχω εδω και 8-9 μηνες τους χαρτες στην καρτα χωρις κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση για τους χάρτες χωρίς σύνδεση της MS.

Ρυθμίσεις>Σύστημα>Χάρτες χωρίς σύνδεση.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση για τους χάρτες χωρίς σύνδεση της MS.

Ρυθμίσεις>Σύστημα>Χάρτες χωρίς σύνδεση.

 

24,2mb. Ξέρουμε τι βελτιωθηκε/άλλαξε?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

24,2mb. Ξέρουμε τι βελτιωθηκε/άλλαξε?

 

Microsoft has released a new update for Windows 10 Mobile’s Offline Maps data. Just like the previous updates for Offline Maps, the latest update brings some update data. The updated data brings new data for*the Faroe Islands,*and it also brings updated data for Rio, ahead of the Olympics. Apart from that, there doesn’t seem to be any other major changes in the maps data.

Link to comment
Share on other sites

στους χάρτες δε μου αποθηκεύει τίποτα στα αγαπημένα, γιατί;
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα ,

 

Μπορει κανεις να μου εξηγησει γιατι δε παιζει η φωνητικη πλοηγηση με τιποτα στους χάρτες του Lumia 640 xl μου;

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα ,

 

 

 

 

 

Μπορει κανεις να μου εξηγησει γιατι δε παιζει η φωνητικη πλοηγηση με τιποτα στους χάρτες του Lumia 640 xl μου;

 

 

 

Κανονικά αν έχεις ελληνικά θα εχεις και φωνητική.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκιμη 5 μέρες σε Πάρο και Αντίπαρο. Στη Πάρο άψογοι οι χάρτες το μονο που δεν ηταν ενημερωμένο ένας μικρος μονοδρομος που πέτυχα στη Νάουσα.

 

Στην Αντίπαρο έβγαζε λάθος διαδρομή από χωρα στη παραλια του Σωρου. Ενώ υπάρχει κανονικός παραλιακός δρόμος, επέμενε να με πηγαίνει απο τον μακρυνο απο τα βουνα.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 3 μέρες δεν μου εμφανίζει τις αγαπημένες τοποθεσίες. Τι να πω!!!!!!!ελπιζω να διορθωθεί έτσι όπως εμφανίστηκε το πρόβλημα. Τελικά δεν είναι να το εμπιστεύεσαι.
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζω ταξίδι στην κεντρική Ευρώπη για την άλλη εβδομάδα και τρέμει η καρδιά μου μην βρεθώ στον πάτο καμίας λίμνης ακολουθώντας το. Ελπίζω να πάνε όλα καλά.
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζω ταξίδι στην κεντρική Ευρώπη για την άλλη εβδομάδα και τρέμει η καρδιά μου μην βρεθώ στον πάτο καμίας λίμνης ακολουθώντας το. Ελπίζω να πάνε όλα καλά.

 

Γράψε μας εντυπώσεις όταν γυρίσεις.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία πλοήγηση που είχα για Θεσσαλονίκη μπορώ να πω πως οι οδηγίες ήταν σωστές, αλλά..

Είχα την διαδρομή να με καθοδηγεί η εφαρμογή και λόγω πολλών χιλιομέτρων σε εγνατία είχα κλειστή την οθόνη. Καθώς πλησίαζα Θεσσαλονίκη η εφαρμογή δεν μιλούσε. Ξεκλειδώνω την οθόνη και βλέπω πως η εφαρμογή είχε κλείσει τελείως. 3gb ram και με τους χάρτες να είναι η τελευταία εφαρμογή που έχω ανοίξει, αυτή έκλεισε για άγνωστο λόγο.

 

Τι άλλο στραβό θα μου τύχει με αυτή την εφαρμογή πραγματικά δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...