Jump to content

[Windows 10 Mobile] Εφαρμογές Πλοήγησης


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 908
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι αλλά πάλι τα λέει αγγλικά εντάξει μικρο το θέμα αλλά οκ θα ήθελα να παίζουν όλα όπως πρέπει

 

τι region έχεις;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ελλάδα φιλε μου

 

τώρα η φωνή χάθηκε από τα αγγλικά έλεος με την ms

 

τόσο δύσκολο ειναι να βγάλουν μια εφαρμογή έστω και για αγορά και να τελειώνουμε;

Edited by P270
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ακουστεί χαζό, αλλα πατάτε μετάβαση όταν επιλέγετε διαδρομή?
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

ναι πάμε αλλά δεν τώρα μετά από επιστροφή σε 8,1 και στην δήθεν επίσημη είμαι με μόνο αγγλική φωνή την Ελληνική την αγνοεί

φαντάσου ότι όταν γυρίζω σε ελληνικά δεν βγαίνει ούτε το μεγαφωνακη στις ρυθμίσεις ,τι να πω

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε προβλημα με τις φωνητικες οδηγιες δοκιμαστε το εξεις.

Πριν βαλετε προορισμο πατηστε πανω στο κυκλακι της τοποθεσιας(Θα κανει ζοομ ο χαρτης στην τοποθεσια σας) και μετα βαλτε προορισμο.

Απο τοτε που το κανω παντα εχω φωνητικες οδηγιες. Ετυχε δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

έχω 930 με here maps ολα οκ

τωρα με το 950 δεν εχω here και εχω μονο το maps τις MS μπορώ να βάλω και φωνητική πλοήγηση στα Ελληνικά και πως ακριβώς

www.2ospbyron.gr
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

έχω 930 με here maps ολα οκ

τωρα με το 950 δεν εχω here και εχω μονο το maps τις MS μπορώ να βάλω και φωνητική πλοήγηση στα Ελληνικά και πως ακριβώς

 

Άπλα κατεβάζεις τον χάρτη. Τίποτα περισσότερο....;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οταν ειναι στα ελληνικα δεν υπαρχει φωνη

 

Σβήσε τον χάρτη. Γύρισεr region φωνή τα πάντα όλα αυτά Ελληνικά και μετά κατέβασε τον χάρτη. Απορώ γιατί έχετε πρόβλημα. Στο 950 δουλεύουν άψογα και χωρίς να έχω κατεβάσει τους here.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

ετσι για πλακα εβαλα λιγο τους χαρτες να δω τι λενε. παω και γραφω μια διευθυνση. και εκει που μου βγαζει ποιες περιοχες εχουν τη διευθυνση αυτη να διαλεξω, βλεπω πως ολοι οι δρομοι ειναι γραμενοι με γκρικλις. απο το σιμπιαν ακομα το ειχε αυτο το προβλημα η εφαρμογη της νοκια (πλεον και μαικροσοφτ). μα καλα ακομα ρε παιδια να το φτιαξουν αυτο? ειδα ελεγε στην εφαρμογη καπου οτι χρησιμοποιει τους here maps. ε μα τοτε γιατι την ιδια διευθυνση στο here drive την βγαζει στα ελληνικα και στο μαπς σε γκρικλις?
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι κατάλαβα για να έχεις ελληνικές οδηγίες θα πρέπει η γλώσσα στο τηλεφωνο να είναι τα Ελληνικά.

Αν κάποιος έχει γλώσσα αγγλικά και region Ελληνικά, οπως εγω ,δεν μπορεί να έχει Ελληνικές οδηγίες σωστά;

Τουλάχιστον αυτό μου έδειξε η δοκιμή που έκανα.

Αν κάποιος γνωρίζει κάτι άλλο ας με βοηθήσει.

Ευχαριστώ πολύ.

N9 Best phone ever
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι κατάλαβα για να έχεις ελληνικές οδηγίες θα πρέπει η γλώσσα στο τηλεφωνο να είναι τα Ελληνικά.

Αν κάποιος έχει γλώσσα αγγλικά και region Ελληνικά, οπως εγω ,δεν μπορεί να έχει Ελληνικές οδηγίες σωστά;

Τουλάχιστον αυτό μου έδειξε η δοκιμή που έκανα.

Αν κάποιος γνωρίζει κάτι άλλο ας με βοηθήσει.

Ευχαριστώ πολύ.

 

Έτσι είναι, και εγώ αυτό έχω καταλάβει, ανάλογα με την γλώσσα του κινητού πάει, ασχέτος region....

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι, και εγώ αυτό έχω καταλάβει, ανάλογα με την γλώσσα του κινητού πάει, ασχέτος region....

Μεγάλο πρόβλημα αυτό...

N9 Best phone ever
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο πρόβλημα αυτό...

 

Ακριβός αυτό, εγώ θέλω να έχω σαν γλώσσα περιβάλλοντος τα αγγλικά, αλλά στις φωνητικές οδηγείς στους χάρτες αρκετές οδούς τις διαβάζει γράμμα γράμμα και δεν καταλαβαίνεις τίποτα... αν τις διάβαζε κανονικά ακόμα και στα αγγλικά που είναι θα έβγαζα νόημα εγώ.....

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος ότι ισχύει αυτό. Νομίζω πως σημασία έχει την ώρα που κατεβάζεις τους χάρτες πρέπει να έχεις Ελληνικά. Μετά μπορείς να αλλάξεις γλώσσα. Κάνετε την δοκιμή

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος ότι ισχύει αυτό. Νομίζω πως σημασία έχει την ώρα που κατεβάζεις τους χάρτες πρέπει να έχεις Ελληνικά. Μετά μπορείς να αλλάξεις γλώσσα. Κάνετε την δοκιμή

 

Η αλήθεια είναι ότι βαριέμαι τώρα να το δοκιμάσω, αλλά αυτό που λέω πιο πάνω το έχω δοκιμάσει πιο παλιά, έχοντας κατεβάσει τους χάρτες έχοντας αγγλικά στο κινητό το άλλαξα στα ελληνικά και χωρίς να ξανακατεβάσω χάρτες είχα ελληνική φωνητική πλοήγηση και όταν το γύρισα ξανά στα αγγλικά (γιατί πραγματικά δεν παλεύεται στα ελληνικά) άλλαξε και η φωνητική πλοήγηση στα αγγλικά....

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος ότι ισχύει αυτό. Νομίζω πως σημασία έχει την ώρα που κατεβάζεις τους χάρτες πρέπει να έχεις Ελληνικά. Μετά μπορείς να αλλάξεις γλώσσα. Κάνετε την δοκιμή

το έκανα εγώ αυτό πριν κάτι βδομάδες το γύρισα αγγλικά για να δοκιμάσω cortana και μου άλλαξε και την φωνητική πλοήγηση αναγκαστικά τα έβαλα όλα ελληνικά πάλι

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος ότι ισχύει αυτό. Νομίζω πως σημασία έχει την ώρα που κατεβάζεις τους χάρτες πρέπει να έχεις Ελληνικά. Μετά μπορείς να αλλάξεις γλώσσα. Κάνετε την δοκιμή

Το έχω δοκιμάσει εγώ αλλα τίποτα πρέπει να έχεις Ελληνικά σαν γλώσσα τηλεφώνου για να έχεις και Ελληνικές οδηγίες.

N9 Best phone ever
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

 

στο 640xl κοπελας μου, σε windows 10 επισημα, δεν εχει φωνητικη πληγηση με τιποτα στο gps χάρτες. κανεις να βοηθησει πως την κατεβαζω/ προσθετω ?

 

στο android μου, η εφαρμογη here maps, εχει μια χαρα φωνητικη πλοηγηση ελληνικά.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

εχω αγγλικο μενου και ελληνικα region αλλα φωτικες στα ελληνικα στο maps δεν εχω τι γινετε;

αλλο καλο με ελληνικη πλοηγηση προγραμμα υπαρχει;

www.2ospbyron.gr
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

το βρήκα παίζει ρόλο η γλώσσα στο κινητό αν είναι όλα Ελληνικά τότε έχουμε φωνητικές οδηγίες.

ήμαρτον.

www.2ospbyron.gr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...