Jump to content

[Windows 10 Mobile] Εφαρμογές Πλοήγησης


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 908
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πλοήγηση χωρίς εκφώνηση ονομάτων οδών δεν είναι πλήρης.

Αυτό στα ελληνικά δεν γίνεται από την Microsoft

Link to comment
Share on other sites

Πλοήγηση χωρίς εκφώνηση ονομάτων οδών δεν είναι πλήρης.

Αυτό στα ελληνικά δεν γίνεται από την Microsoft

 

Μια χαρα ειναι στα ελληνικα, σε lumia 930 k lumia 550

Link to comment
Share on other sites

Και σε 640 που το είχα δοκιμάσει παίζει μια χαρά η ελληνική φωνητική πλοήγηση. Μήπως χρειάζεται ένα soft ή hard reset ο φίλος για να στρώσει;

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, συνήλθαν οι "χάρτες", δηλαδή ακούγεται φωνητική πλοήγηση (με τη φωνή του HERE, τέλος πάντων).

Εντούτοις, είναι τραγικό το ότι καλύπτουν κυριολεκτικά τη μισή οθόνη του κινητού οι ονομασίες των οδών και λοιπές πληροφορίες, αφήνοντας ελάχιστο χώρο για τον χάρτη.

Ελπίζω να μη σταματήσουν το HERE, γιατί τη βάψαμε. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Στις 30 ιουνιου 2016 το HERE MAPS,DRIVE δεν θα ειναι διαθεσιμο για συσκευες με win 10 mob.Mετα θα χρησιμοποιειτε χαρτες των windows Καλο δρομο και να οδηγειτε προσεκτικα.Οι χαρτες windows λειτουργουν κανονικα με φων.εντολες σε lumia 925,650,620.550...
Link to comment
Share on other sites

Aπό τους χάρτες αν θες πλοήγηση φωνητική σε πάει στο Here Drive+.

Αν το Drive+, όπως καταλαβαίνω, δεν λειτουργεί στα 10 (όταν και αν τα πάρουμε) τι γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Aπό τους χάρτες αν θες πλοήγηση φωνητική σε πάει στο Here Drive+.

Αν το Drive+, όπως καταλαβαίνω, δεν λειτουργεί στα 10 (όταν και αν τα πάρουμε) τι γίνεται;

 

Στο 925,650,620,550 που λειτουργουν με win 10 εχω μονον win maps με φωνητικη πλοηγηση την οποια την κατεβαζει μαζι με το χαρτη αναλογα με την γλωσσα του τηλεφωνου Το here maps τελος για μενα διοτι τελος απο το store τον ιουνιο [here maps την αγορασαν audi-bmw]

Link to comment
Share on other sites

Aπό τους χάρτες αν θες πλοήγηση φωνητική σε πάει στο Here Drive+.

Αν το Drive+, όπως καταλαβαίνω, δεν λειτουργεί στα 10 (όταν και αν τα πάρουμε) τι γίνεται;

Μόνο στα windows phone ειναι ξεχωριστά apps στο here,σε όλα τα υπόλοιπα iOS,android και windows desktop,μια εφαρμογή ειναι και τα καμει όλα.

Τωρα η αντίστοιχη εφαρμογή που περιέχει τους here maps ,τόσο στα windows mobile,όσο και στα windows desktop,θα ειναι η default εφαρμογή των χαρτών!

Από εκεί θα τα κανεις όλα και χάρτες και πλοήγηση και πληροφορίες για τα μέσα μαζικής μεταφοράς.

Edited by ector7
Link to comment
Share on other sites

Update για τους χάρτες της Microsoft

 

http://www.theverge.com/2016/3/18/11259820/microsoft-windows-10-maps-app-updates

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους,εχω το 640ds και εκανα την αναβαθμιση σε 10.εγκατεστησα το copilot και οταν το τρεχω κρασαρη και κλεινει.Οταν ειχα τα 8.1 ετρεχε κανονικα.Μπορει να βοηθησει κανεις;Ευχαριστω.
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους,εχω το 640ds και εκανα την αναβαθμιση σε 10.εγκατεστησα το copilot και οταν το τρεχω κρασαρη και κλεινει.Οταν ειχα τα 8.1 ετρεχε κανονικα.Μπορει να βοηθησει κανεις;Ευχαριστω.

 

Σε 535 που το εκανα δοκιμαστικα εγκατασταση το ανοιγει, κατεβασα και τον χαρτη της ελλαδας και δουλευει οκ. Μονο την πρωτη πρωτη φορα που το ανοιξα εκλεισε, οταν μου ζητησε η εφαρμογη δικαιωματα να εχει προσβαση στην θεση μου. Αν δεν εχεις αποθηκευμενους χαρτες μηπως να δοκιμαζες να το απεγκαταστησεις και να το περασεις ξανα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθειααα. εβαλα τα δεκαρια. στο here drive παω να συνδεθω και λεει δεν μπορει να συνδεθει στον σερβερ. εκει που λεει νοκια ακαουντ (λογικο αφου εχει κλεισει). πως ομως συνδεομαι να δω τα αγαπημενα μου? ειχα κανειμερτζ το νοκια ακαουντ με το μαικροσοφτ ακαουντ και ειχαν περαστει τα αγαπημενα. τι κανω?
Link to comment
Share on other sites

Σε 535 που το εκανα δοκιμαστικα εγκατασταση το ανοιγει, κατεβασα και τον χαρτη της ελλαδας και δουλευει οκ. Μονο την πρωτη πρωτη φορα που το ανοιξα εκλεισε, οταν μου ζητησε η εφαρμογη δικαιωματα να εχει προσβαση στην θεση μου. Αν δεν εχεις αποθηκευμενους χαρτες μηπως να δοκιμαζες να το απεγκαταστησεις και να το περασεις ξανα.

Το επανεγκατεστησα,ομως και παλι δεν τρεχει.Μου ζηταει να εχει δικαιωματα της προσβασης θεσης μου και μετα κλεινει.Θα κανω φορματ την καρτα μου και θα το τρεξω ξανα.Ευχαριστω πολυ.

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και σ εμένα με το copilot. Εχω το 640 ds lte. Και που φόρμαρα την κάρτα μνήμης και που το εγκατεστησα στη συσκευή τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Με τον λογαριασμό Microsoft δεν μπαίνει; Εγώ έτσι το κάνω
οχι, δεν ξερω γιατι Edited by niotheros
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Μια ερωτηση. Εγω που εχω την εφαρμογη drive,here maps στο 950,θα μπορω να τους χρησιμοποιω στις 1ουλιου για παραδειγμα;τι θα συμβει σε ολους οσους εχουν κατεβασει την πλατφορμα here; Και κατι τελευταιο. Οσο κιαν εψαξα δεν βρηκα πουθενα στην εφαρμογη χαρτες της microsoft λειτουργεια οδηγησης. Να οδηγας δηλαδη και η τελεια του στιγματος να γινεται κερσορας σε προσανατολισμενο χαρτη;την εφαρμογη drive δηλαδη;;;
Link to comment
Share on other sites

Μετα τα συνεχόμενα updates το τηλεφωνο άψογο. Είδα οτι έχουμε default μια εφαρμογη maps. Μου ζήτησε και κατέβασα τον ελληνικό χάρτη. Φωνητικά θα εχει η χρειαζεται κάποια άλλη εγκατάσταση ; Αυτή αντικαθιστά της here εφαρμογες; Τις here τις εχει εγκαταστημένες ξανά. Μπορω να της σβήσω;το copilot τι ειναι;
Link to comment
Share on other sites

το copilot τι ειναι;

Ειναι προγραμμα πλοηγησης αρκετα καλο με πληρωμη

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το copilot, είναι free αλλά χωρίς φωνιτικές οδηγίες. Αρκετά καλό αλλά όπως προαναφέρθηκε μετά την αναβάθμηση σε 10αρια δεν παίζει, τουλάχιστο σ'εμένα.
Link to comment
Share on other sites

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...