Jump to content

[Windows 10 Mobile] Εφαρμογές Πλοήγησης


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 908
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την έχω δει απλά στο android υποστηρίζει και ήθελα να δω αν γίνεται πριν την αγοράσω

 

Όταν την κατεβάσεις σου δίνει τη δυνατότητα να την δοκιμάσεις για 30 μέρες. Για τσέκαρέ το.

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με τους χάρτες.δεν βρίσκει την τοποθεσία μου με τίποτα.με 3g και την τοποθεσία ενεργά.είναι bug?Το here maps δουλεύει κανονικά και βλέπει τοποθεσία αλλα με τα 10 θα σταματήσει να λειτουργει
Link to comment
Share on other sites

Όταν την κατεβάσεις σου δίνει τη δυνατότητα να την δοκιμάσεις για 30 μέρες. Για τσέκαρέ το.

 

νομιζω είναι 7 μερες δωρεαν με φωνητικη. Μετα μουγκα.

Εκτος και αν αλλαξε ο χρονοσ δοκιμης σε 30 μερες, το ειχα τσεκαρει πριν 2 μηνες.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω είναι 7 μερες δωρεαν με φωνητικη. Μετα μουγκα.

Εκτος και αν αλλαξε ο χρονοσ δοκιμης σε 30 μερες, το ειχα τσεκαρει πριν 2 μηνες.

 

7 μέρες δίνει. Η καθοδήγηση είναι απλή στριψε δεξια αριστερά χωρίς να λέει οδούς.

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με τους χάρτες.δεν βρίσκει την τοποθεσία μου με τίποτα.με 3g και την τοποθεσία ενεργά.είναι bug?Το here maps δουλεύει κανονικά και βλέπει τοποθεσία αλλα με τα 10 θα σταματήσει να λειτουργει

 

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Δεν κλειδώνει με τίποτα το Gps, ούτε με ενεργοποιημένο το 3G. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα? Αναφορά στην εφαρμογή Maps
Link to comment
Share on other sites

Δεν κλειδώνει με τίποτα το Gps, ούτε με ενεργοποιημένο το 3G. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα? Αναφορά στην εφαρμογή Maps

 

Σε ποιο τηλέφωνο γιατί εμένα στο 640 κλειδώνει γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο τηλέφωνο γιατί εμένα στο 640 κλειδώνει γρήγορα.

Κλειδώνει απλά με ενεργοποιημένο το GPS ή και το 3G ανοιχτό? Νοκια 730. Με άλλη εφαρμογή χαρτών πάντως, βρίσκει αμέσως την θέση

Link to comment
Share on other sites

Έκανα hard reset και τα ξαναπέρασα..

Πλέον το GPS κλειδώνει, αλλά, με Here maps, region Ελλάδα και γλώσσα συσκευής τα Αγγλικά, δεν έχω φωνητική πλοήγηση..

Τι συμβαίνει? Νόμιζα ότι το θέμα αυτό το είχε μόνο με την εφαρμογή Maps.

Link to comment
Share on other sites

Έσβησα κατά λάθος το here map ξέρει κανεις που Μπεννα του βρω για να τους κατεβάσω

 

Τι να το κάνεις.

Τέλος του μήνα σταματά να λειτουργεί έτσι και αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Απο εκείνη την ημερομηνία και μετά δεν θα δουλεύουν οι here drive καθόλου ή δεν θα μπορείς να τους κατεβάσεις ; Edited by ampalos95
Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Στίγμα από το WhatsApp που μου έστειλαν σήμερα, άνοιξε κανονικά στους ενσωματωμένους χάρτες και πήρε μπρος η πλοήγηση.

 

Καλή φάση...στα 8.1 με HERE αυτό δεν ήταν εφικτό.

Link to comment
Share on other sites

Απο εκείνη την ημερομηνία και μετά δεν θα δουλεύουν οι here drive καθόλου ή δεν θα μπορείς να τους κατεβάσεις ;

 

Από ότι θυμάμαι νομίζω δεν θα λειτουργούν καν.

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με την καινούργια εφαρμογή αλλά το μοναδικό κακό είναι ότι για διάφορες ευρωπαϊκές πόλεις που δεν τις θεωρούν κύρια αγορά τους δεν έχουν περάσει ακόμα τις πληροφορίες τρανσιτ για δημόσιες συγκοινωνίες που είχε η προηγούμενη έκδοση του χάρτη. Δεν είναι bug γιατί πχ για Μαδρίτη Λονδίνο κτλ υπάρχουν αλλά για πόλεις όπως Αθήνα , Κωνσταντινούπολη κτλ. γιοκ. Ελπίζω με το feedback να μην μας "ξεχάσουν".
Link to comment
Share on other sites

εγω το μονο θεμα που εχω ειναι το αυτοματο ζουμ. δουλευει μεν αλλα οχι τελεια. σε σημεια που κανεις πολλα ζικ ζακ ξερω γω, αντι να ζουμαρει φουλ και να στο δειχνει τελεια, το εχει πιο μικρο τον χαρτη. ισως να φταιει κλαι το οτι γραφει πανω πανω τις διυθυνσεις και κοβει απο το χαρτη. δεν φευγει αυτο? επισης αμα παρακουσεις πολλες φορες τις οδηγιες του, απο ενα σημειο και μετα σταματα την επαναδρομολογηση και ξανα ψαχνει ολη τη διαδρομη απο την αρχη....
Link to comment
Share on other sites

επισης σημερα ειδα πως καποιες φορες τρωει σκαλωμα και αργει να καταλαβει οτι εχω φυγει απο τη διαδρομη που μου δειχνει για να κανει επαναδρομολογηση. και αν ειμαι σε στενα δειχνει αλλα νταλα
Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις:δεν λειτουργεί η ενημέρωση της κίνησης ενώ έχεις προγραμματίσει μια διαδρομή. Μεγάλη απογοήτευση. Δεν μπορώ με τίποτα να προσθέσω αγαπημένες τοποθεσίες. Και το χειρότερο μέσα σε στενά αποπροσανατολίζεται. Σε here όλα λειτουργούσαν τέλεια. Και φυσικά δεν έχει driving mode.
Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις:δεν λειτουργεί η ενημέρωση της κίνησης ενώ έχεις προγραμματίσει μια διαδρομή. Μεγάλη απογοήτευση. Δεν μπορώ με τίποτα να προσθέσω αγαπημένες τοποθεσίες. Και το χειρότερο μέσα σε στενά αποπροσανατολίζεται. Σε here όλα λειτουργούσαν τέλεια. Και φυσικά δεν έχει driving mode.

 

Στο πρώτο συνημμένο βλέπεις την κίνηση στον δρόμο, στο δεύτερο το driving mode. To δοκίμασα και με διαδρομή κανονικά μου τα δείχνει. Είσαι σίγουρος πως έχεις την τελευταία ενημέρωση (5.1606.1671.0)? Αγαπημένα προσθέτεις αφού πρώτα ψάξεις την διεύθυνση ή περιοχή που θέλεις και μετά πατάς save στο αστέρι ακριβώς κάτω από την αναζήτηση.

Edited by AgelosMo
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο συνημμένο βλέπεις την κίνηση στον δρόμο, στο δεύτερο το driving mode. To δοκίμασα και με διαδρομή κανονικά μου τα δείχνει. Είσαι σίγουρος πως έχεις την τελευταία ενημέρωση (5.1606.1671.0)? Αγαπημένα προσθέτεις αφού πρώτα ψάξεις την διεύθυνση ή περιοχή που θέλεις και μετά πατάς save στο αστέρι ακριβώς κάτω από την αναζήτηση.

Καλημέρα. Εννοούσα την απλή λειτουργεία οδήγησης χωρίς προορισμό. Να σου δείχνει το βέλος και την τοποθέτηση στο δρόμο. Όσο για την κίνηση εννοούσα κατα την διάρκεια της οδήγησης να σου εμφανίζει την κίνηση στον δρόμο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εννοούσα την απλή λειτουργεία οδήγησης χωρίς προορισμό. Να σου δείχνει το βέλος και την τοποθέτηση στο δρόμο. Όσο για την κίνηση εννοούσα κατα την διάρκεια της οδήγησης να σου εμφανίζει την κίνηση στον δρόμο.

Για το πρωτο ναι βλακεια που δεν υπαρχει σαν λειτουργια.

Για το δευτερο δεν ξερω κατα ποσο υποστηριζεται στην Ελλαδα κι αν υποστηριζεται σε ολες τις περιοχες κλπ.

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Για το πρωτο ναι βλακεια που δεν υπαρχει σαν λειτουργια.

Για το δευτερο δεν ξερω κατα ποσο υποστηριζεται στην Ελλαδα κι αν υποστηριζεται σε ολες τις περιοχες κλπ.

 

Για το δεύτερο, Θεσσαλονίκη τουλάχιστον, όταν υπολογίζει διαδρομή σου βάζει μέσα και την κίνηση.

Με είχε αφήσει εντελώς .... όταν για την ίδια διαδρομή την μία μέρα μου έβγαλε 18 λεπτά και μέτρια κίνηση και την επόμενη 26 λεπτά βαριά κίνηση και έπεσε μέσα στον χρόνο (και την κίνηση φυσικά) και τις δύο φορές

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εννοούσα την απλή λειτουργεία οδήγησης χωρίς προορισμό. Να σου δείχνει το βέλος και την τοποθέτηση στο δρόμο. Όσο για την κίνηση εννοούσα κατα την διάρκεια της οδήγησης να σου εμφανίζει την κίνηση στον δρόμο.

 

Με συγχωρείς, δεν το κατάλαβα γιατί δεν το είχα χρησιμοποιήσει ποτέ σαν λειτουργία στο HERE. Στο δεύτερο εδώ στα Ιωάννινα μια χαρά το υπολογίζει αφού κάθε πρωί μου πετάει μήνυμα η Cortana σχετικά με το πόση ώρα χρειάζομαι, ανάλογα με την κίνηση, για να πάω στη δουλειά μου. Δηλαδή κάθε πρωί ανοίγει μόνο του το Maps, και μου ενεργοποιεί την διαδρομή (εάν θέλω 30 λεπτά, μου πετάει ειδοποίηση 35 λεπτά πιο πριν). Ίσως να θέλει κάποια επιλογή? Δεν ξέρω να σου πώ.

 

Πάντως να πώ το παράπονο μου, δεν μου βρίσκει κάποιους προορισμούς που θέλω. Κυρίως όταν του βάζω μαγαζιά. Καταλαβαίνω ότι είμαι σε μια επαρχιακή πόλη, αλλά στα Google Maps μου τα βρίσκει όλα κατευθείαν.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...