Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το περίεργο είναι ότι μέσα στην εφαρμογή γράφει ότι είναι η 6.6.1 έκδοση,

ενώ στο store την δείχνει ως 6.6.21745.0!!!! :confused:

Τελικά ποιά έκδοση έχουμε;;;;

 

Κάτι στο ενδιάμεσο νομίζω.

Κι εμένα έτσι το βγάζει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενημερώθηκε και σε μένα το viber στο Lumia 950XL που έχω, ενώ στο laptop ενημερώθηκε σήμερα και το Facebook. Δεν θα έπρεπε να έρθει ενημέρωση και στο Facebook για τα smartphones μιας και είναι UWP εφαρμογή;
Link to comment
Share on other sites

Ενημερώθηκε και σε μένα το viber στο Lumia 950XL που έχω, ενώ στο laptop ενημερώθηκε σήμερα και το Facebook. Δεν θα έπρεπε να έρθει ενημέρωση και στο Facebook για τα smartphones μιας και είναι UWP εφαρμογή;

Ας το ελπίσουμε...

Μετά έχει σειρά το Messenger.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το θέμα έχει ξεφύγει,να σε ρωτήσω κάτι πρώτα.

 

Έχεις χρησιμοποιήσει Windows 10 σε tablet mode?

 

Αν ναι,τότε πες μας ποιες είναι οι διαφορες τους με τα Windows mobile,που τα κάνουν πιο άβολα σε χρήση ΜΟΝΟ των uwp εφαρμογών και οχι των desktop?

 

 

 

Το θέμα μας δεν είναι,αν είναι καλύτερα ή όχι από τα android/ios,αλλά αν χρειάζεται να υπάρχει ένα mobile λογισμικο για να καλύψει τα windows κινητά!

 

 

 

Υ.Γ.Το φαινόμενο που αναφέρεσαι για τη γραμματοσειρά,που δε μεγαλώνει,ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΟΥΤΕ για το UI των Windows 10,ΟΥΤΕ για τις UWP εφαρμογές,αλλα μονο για τις desktop εφαρμογές και ΟΧΙ ΣΕ ΟΛΕΣ!Και αυτό δείχνει ότι δεν έχεις την παραμικρή ιδέα πως είναι κ λειτουργούν τα windows 10 και οι uwp εφαρμογές,γι'αυτο κ δε μπορείς να αντιληφθείς αυτά που σου γράφω,για ένα λογισμικό παντού!

 

Υ.Γ2.Οσο για το αν είναι ή όχι,άβολα τα Windows tablet,φαίνεται από την αγορά!

 

Ποσα καινούργια android tablets έχεις δει τον τελευταίο καιρό και ποσα "ακατάλληλα" Windows?

 

Ποσα κινέζικα με μονο android os και ποσά με μονο Windows?

 

Το tablet mode δεν έχει καμία ουσιαστική διαφορά. Τι σχέση έχει "τι καταλαβαίνω και τι όχι για το πώς λειτουργούν τα W10", και κατά πόσο αυτό ενδιαφέρει έναν απλό χρήστη; Επίσης σου ξαναλέω πως επειδή δεν είμαι μέτοχος της ΜΣ, δε με απασχολούν τα κέρδη και το μερίδιο στην αγορά, τη στιγμή που ΔΕΝ υπάρχει αντίκρυσμα στο προϊόν.. Τα υπόλοιπα είναι "να 'χαμε να λέγαμε".. Συνεχίζεις να επιμένεις με τη γραμματοσειρά και με κάνεις να πιστεύω πως δεν έχεις Pc me w10...

 

Για alpha bank έχει την χρησιμοποιώ.

 

Επίσης δεν φταίει το store αλλά οι τράπεζες πού δεν βγάζουν για Windows εφαρμογές.

 

Αυτή η δικαιολογία έχει γίνει πιο συχνη και από τις επεμβάσεις των ΗΠΑ σε ξένα κράτη για "να επιβάλλει το δίκαιο και να αποκαταστήσει την ειρήνη"

 

Φίλε μου έχουμε καταλάβει εδώ και καιρό ότι το mobile κομμάτι της Microsoft έλαβε τέλος τουλάχιστον με την μορφή που είναι τώρα. Δεν χρειάζεται να μας το λες συνέχεια. Βλέπω οτι το κινητό που κρατάς στα χέρια σου μόνο ευχαρίστηση δεν σου δίνει. Πάρε ένα android να κάνεις την δουλεια σου ευχάριστα και να μην σου δημιουργεί δυσάρεστα συναισθήματα. Γιατί χαλιέσαι τόσο πολύ για ένα κινητό; Από αυτά που γράφεις έχουμε καταλάβει ότι είναι ένα από τα καθημερινά σου προβλήματα. Η λύση ειναι μια. Πας μεθαύριο και παίρνεις ένα android και τέλος η γκρίνια και η μιζέρια. Το χάλι των εφαρμογών των Windows Phone το ξέρουμε. Θα μείνουμε και εμείς όσο ακόμα κάνουμε την δουλεια μας και μετά θα πάμε σε άλλο λειτουργικό. Η λογική αυτό λέει. Σου τα λέω φιλικά χωρίς να θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση μαζί σου. Δεν έχεις άδικο στα περισσότερα που έχεις γράψει κατά καιρούς αλλα νομίζω οτι σου έχει γίνει εμμονή η Microsoft.

 

Έλεος πια με αυτη τη καραμέλα!! Ο ανθρωπος μπήκε και παρεθεσε δυο ειδήσεις για κάποιες εφαρμογές που σταματούν την υποστήριξη. Η ουσία σε αυτά που λες ποια είναι; Μείνε να "φυλαττεις Θερμοπύλες" αν έτσι θες, αλλά δεν εχεις το δικαίωμα να παρεμβαίνεις στην ενημέρωση των υπολοιπων. Έτσι λοιπόν θα μπορούσατε και κάποιοι άλλοι απο εδώ να μη μπαινετε να σχολιάζετε το κάθε αρνητικό που γράφουμε κάποιοι. Στο τέλος θα μας πάρετε και το δικαίωμα του λόγου... Ρίξτε μια ματια στα ξένα φορα να δείτε τι κραξιμο πέφτει και μετά μιλάμε πάλι...

 

Ενημέρωση Viber επιτέλους.

 

Και τα προβλήματα παραμένουν ακριβώς τα ιδια.... :-(

 

 

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Το tablet mode δεν έχει καμία ουσιαστική διαφορά. Τι σχέση έχει "τι καταλαβαίνω και τι όχι για το πώς λειτουργούν τα W10", και κατά πόσο αυτό ενδιαφέρει έναν απλό χρήστη; Επίσης σου ξαναλέω πως επειδή δεν είμαι μέτοχος της ΜΣ, δε με απασχολούν τα κέρδη και το μερίδιο στην αγορά, τη στιγμή που ΔΕΝ υπάρχει αντίκρυσμα στο προϊόν.. Τα υπόλοιπα είναι "να 'χαμε να λέγαμε".. Συνεχίζεις να επιμένεις με τη γραμματοσειρά και με κάνεις να πιστεύω πως δεν έχεις Pc me w10...

 

 

 

Αυτή η δικαιολογία έχει γίνει πιο συχνη και από τις επεμβάσεις των ΗΠΑ σε ξένα κράτη για "να επιβάλλει το δίκαιο και να αποκαταστήσει την ειρήνη"

 

 

 

Έλεος πια με αυτη τη καραμέλα!! Ο ανθρωπος μπήκε και παρεθεσε δυο ειδήσεις για κάποιες εφαρμογές που σταματούν την υποστήριξη. Η ουσία σε αυτά που λες ποια είναι; Μείνε να "φυλαττεις Θερμοπύλες" αν έτσι θες, αλλά δεν εχεις το δικαίωμα να παρεμβαίνεις στην ενημέρωση των υπολοιπων. Έτσι λοιπόν θα μπορούσατε και κάποιοι άλλοι απο εδώ να μη μπαινετε να σχολιάζετε το κάθε αρνητικό που γράφουμε κάποιοι. Στο τέλος θα μας πάρετε και το δικαίωμα του λόγου... Ρίξτε μια ματια στα ξένα φορα να δείτε τι κραξιμο πέφτει και μετά μιλάμε πάλι...

 

 

 

Και τα προβλήματα παραμένουν ακριβώς τα ιδια.... :-(

 

 

 

Sent from mTalk

 

Δηλαδή το ότι οι συγκεκριμένες τράπεζες δεν έβγαλαν εφαρμογή, ποιος φταίει κατά την γνώμη σου?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

Έλεος πια με αυτη τη καραμέλα!! Ο ανθρωπος μπήκε και παρεθεσε δυο ειδήσεις για κάποιες εφαρμογές που σταματούν την υποστήριξη. Η ουσία σε αυτά που λες ποια είναι; Μείνε να "φυλαττεις Θερμοπύλες" αν έτσι θες, αλλά δεν εχεις το δικαίωμα να παρεμβαίνεις στην ενημέρωση των υπολοιπων. Έτσι λοιπόν θα μπορούσατε και κάποιοι άλλοι απο εδώ να μη μπαινετε να σχολιάζετε το κάθε αρνητικό που γράφουμε κάποιοι. Στο τέλος θα μας πάρετε και το δικαίωμα του λόγου... Ρίξτε μια ματια στα ξένα φορα να δείτε τι κραξιμο πέφτει και μετά μιλάμε πάλι...

 

 

Sent from mTalk

 

Αυτό κατάλαβες εσύ από τα λεγόμενα μου; Μάλλον δεν παρακολουθείς το θέμα συχνά και δεν βλέπεις τι γράφουν μερικοί. Μιλάω οτι αυτή η γκρίνια σε επίπεδο εμμονής από μερικούς εδώ μέσα έχει καταντήσει πολύ κουραστική σε σημείο να μην θελουμε πλέον να μπούμε στο forum. 'Αλλο παραθέτω μία είδηση ακόμα και αρνητική για την εξέλιξη του λειτουργικού και άλλο γκρινιάζω και μιζεριάζω ΟΛΗ την ώρα εδώ μέσα και λέω τα ίδια και τα ίδια. Έχουν τεράστια διαφορά αυτά τα δυο. ΞΕΡΟΥΜΕ πολύ καλά την κατάσταση των windows mobile. ΟΧΙ αλλη γκρίνια. Έλεος. :ninja::!:

 

 

 

Τέλος και η εφαρμογή των mediamarkt. Δεν υπάρχει στο store και στο site της εταιρίας δεν αναφέρει πλέον να την κατεβάσεις από το windows store.

Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

 

Και τα προβλήματα παραμένουν ακριβώς τα ιδια.... :-(

 

Sent from mTalk

 

Το Viber δουλεύει μια χαρά εδώ και δυο αναβαθμίσεις......

 

Τέλος και η εφαρμογή των mediamarkt. Δεν υπάρχει στο store και στο site της εταιρίας δεν αναφέρει πλέον να την κατεβάσεις από το windows store.

 

Δεν πειράζει ρε συ snapp, εμείς θα μείνουμε εδώ ακόμη και χωρίς store αρκεί να δουλεύει μόνο ως τηλέφωνο...

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Και τα προβλήματα παραμένουν ακριβώς τα ιδια.... :-(

Ποιά προβλήματα παραμένουν τα ιδια;

Το Viber τρέχει άψογα εδώ και καιρό. Μόνο η ελληνική γλώσσα λείπει!

 

Edit: Νέα ενημέρωση και για το Skype!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ποιά προβλήματα παραμένουν τα ιδια;

Το Viber τρέχει άψογα εδώ και καιρό. Μόνο η ελληνική γλώσσα λείπει!

 

Απορώ γιατί άπαντας σε όσους αναμασούν την ίδια καραμέλα, κατηγορώντας εμάς που μας αρέσουν τα Windows, γεμίζοντας τα νήματα με ανούσια πράγματα χωρίς να μπορούμε να συζητήσουμε σαν άνθρωποι. Και όσοι αντιδρούμε από αγανάκτηση μερικές φορές, διαγράφονται τα ποστ, οπότε συνεχίζεται ο φαύλος κύκλος.

Αν το πάρουμε έτσι ότι κάνουν στα ξένα φόρουμ ας το κάνουμε κι εδώ και να το κάνουμε μπ.........ο.

Αν είναι να συνηγορούν και οι mods σ αυτό να το πούνε για να μην ασχοληθούμε εδώ μέσα ξανά.

Δηλαδή είναι κακό να μας αρέσει ένα λειτουργικό του 0.1%;; Τα έχουμε αναφέρει τα όποια προβλήματα που υπάρχουν εκατομμύρια φορές, αλλά το τρολινγκ που κάνουν εδώ μερικοί είναι άνω ποταμών. Σε εμάς που μας αρέσει κάνει, σε όλους όσους δεν αρέσει υπάρχουν κι αλλού κολοκυθιές.

Link to comment
Share on other sites

Απορώ γιατί άπαντας σε όσους αναμασούν την ίδια καραμέλα, κατηγορώντας εμάς που μας αρέσουν τα Windows, γεμίζοντας τα νήματα με ανούσια πράγματα χωρίς να μπορούμε να συζητήσουμε σαν άνθρωποι. Και όσοι αντιδρούμε από αγανάκτηση μερικές φορές, διαγράφονται τα ποστ, οπότε συνεχίζεται ο φαύλος κύκλος.

Αν το πάρουμε έτσι ότι κάνουν στα ξένα φόρουμ ας το κάνουμε κι εδώ και να το κάνουμε μπ.........ο.

Αν είναι να συνηγορούν και οι mods σ αυτό να το πούνε για να μην ασχοληθούμε εδώ μέσα ξανά.

Δηλαδή είναι κακό να μας αρέσει ένα λειτουργικό του 0.1%;; Τα έχουμε αναφέρει τα όποια προβλήματα που υπάρχουν εκατομμύρια φορές, αλλά το τρολινγκ που κάνουν εδώ μερικοί είναι άνω ποταμών. Σε εμάς που μας αρέσει κάνει, σε όλους όσους δεν αρέσει υπάρχουν κι αλλού κολοκυθιές.

Στα ξένα φόρουμ μπορεί να έχουν περισσότερη ελευθερία λόγου από μας εδώ! ;)

Από περιέργεια ρώτησα. Γιατί δεν άκουσα να έχει κανείς πρόβλημα με το Viber πέραν της ελληνικής γλώσσας!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά,κανείς δεν κατηγορεί όποιον του αρέσουν τα wp.

Την ms κατηγορούμε,όσοι την κατηγορούμε τέλος πάντων.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε μπει σε ένα φαύλο κύκλο συζητήσεων. Δεν μπορεί να γίνεται η ίδια ακριβώς κουβέντα από τα ίδια άτομα σε όλα τα θέματα που ξεκινάνε με Windows ή Microsoft. Κρατήστε on topic τα θέματα.

 

Οποιοδήποτε off topic θα διαγράφεται χωρίς προειδοποίηση

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μετά έχει σειρά το Messenger.

 

Σύμφωνα με αυτό έχει ξεκινήσει να δίνεται σταδιακά αναβάθμιση, ενώ στα σχόλια αναφέρεται ότι δοκιμαστικά (μάλλον σε κάποιους testers εννοεί, και όχι στη συγκεκριμένη αναβάθμιση) έχει δοθεί ηχητική και βίντεο κλήση.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, ίσως ανόητο, σε περίπτωση ενημέρωσης του fb και του messenger ενημερώνονται και οι εκδόσεις beta;
scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να αναβαθμιστει ο messenger γιατι αν μεινει πισω σε αναβαθμισεις το viber τοτε με βλεπω υποχρεωτικα να παω προς android μερια.

Και να πω την αληθεια δεν θελω γιατι για την χρηση που κανω μια χαρα ειναι για μενα τα windows

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, ίσως ανόητο, σε περίπτωση ενημέρωσης του fb και του messenger ενημερώνονται και οι εκδόσεις beta;

 

Οι beta παίρνουν διαφορετικές ενημερώσεις.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Κωδικός σφαλματος 0x80073cf9, στο store. Έχει κολλήσει εδώ και πολλές μέρες η αναβάθμιση του power point και σήμερα του Viber. Αντιθέτως, κάποιες άλλες εφαρμογές αναβαθμίζονται κανονικά, ενώ άλλες εγκαθίσταται επιτυχώς.

 

Έκανα soft reset, να σβήσω και να ξαναπεράσω το Viber αποκλείεται, όποτε τι μένει να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Κωδικός σφαλματος 0x80073cf9, στο store. Έχει κολλήσει εδώ και πολλές μέρες η αναβάθμιση του power point και σήμερα του Viber. Αντιθέτως, κάποιες άλλες εφαρμογές αναβαθμίζονται κανονικά, ενώ άλλες εγκαθίσταται επιτυχώς.

 

 

 

Έκανα soft reset, να σβήσω και να ξαναπεράσω το Viber αποκλείεται, όποτε τι μένει να κάνω;

 

 

 

Είμαι στο fast ring δεν αναβαθμιζεται το store και το feedback αυτό χθες αυτά όμως εξαφανίστηκαν και δεν τα δείχνει ενημερωμενα σήμερα και έχει σφάλμα σήμερα στο Skype και επαφές

 

 

 

 

 

Sent from mTalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Ποιά προβλήματα παραμένουν τα ιδια;

 

Το Viber τρέχει άψογα εδώ και καιρό. Μόνο η ελληνική γλώσσα λείπει!

 

 

 

Edit: Νέα ενημέρωση και για το Skype!

 

Όταν άπαντας από τη γραμμή ειδοποιήσεων, εμφανίζει τα μηνύματα στη συζήτηση ανάλογα με τις ορέξεις του και συνήθως μου εμφανίζει μόνο ότι έχω στείλει εγώ. Επίσης πολλές φορές ενώ έρχεται η ειδοποίηση για μηνυμα, γράφει στο not. Cent "new message" και μετά που ανοίγω για να το δω, απλά δε το εμφανίζει πουθενά.... Τα έκανε πριν την ενημέρωση, τα ίδια κάνει και τώρα.

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή "μικροεφαρμογες" έχει εξαφανιστεί απο το τηλεφωνο μου! Ωστόσο στο store φαίνεται εγκατεστημένη και πατάω άνοιγμα και ανοίγει κανονικά!!

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή "μικροεφαρμογες" έχει εξαφανιστεί απο το τηλεφωνο μου! Ωστόσο στο store φαίνεται εγκατεστημένη και πατάω άνοιγμα και ανοίγει κανονικά!!

 

Sent from mTalk

Σε μένα υπάρχει κανονικά!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Όταν άπαντας από τη γραμμή ειδοποιήσεων, εμφανίζει τα μηνύματα στη συζήτηση ανάλογα με τις ορέξεις του και συνήθως μου εμφανίζει μόνο ότι έχω στείλει εγώ. Επίσης πολλές φορές ενώ έρχεται η ειδοποίηση για μηνυμα, γράφει στο not. Cent "new message" και μετά που ανοίγω για να το δω, απλά δε το εμφανίζει πουθενά.... Τα έκανε πριν την ενημέρωση, τα ίδια κάνει και τώρα.

 

Sent from mTalk

Σε μένα έρχονται κανονικά! Ή τουλάχιστον ερχόντουσαν.

Μετά την αναβάθμιση δεν το χρησιμοποίησα ακόμα!

Σύμφωνα με αυτό έχει ξεκινήσει να δίνεται σταδιακά αναβάθμιση, ενώ στα σχόλια αναφέρεται ότι δοκιμαστικά (μάλλον σε κάποιους testers εννοεί, και όχι στη συγκεκριμένη αναβάθμιση) έχει δοθεί ηχητική και βίντεο κλήση.

Άντε να δούμε...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο fast ring δεν αναβαθμιζεται το store και το feedback αυτό χθες αυτά όμως εξαφανίστηκαν και δεν τα δείχνει ενημερωμενα σήμερα και έχει σφάλμα σήμερα στο Skype και επαφές

Sent from mTalk

 

Το Store κάπου έχει αρπαχτεί με τη fast.

 

Το feedback σβήσε το και ξαναπέρασέ το, σε εμένα λειτούργησε (με ενδιάμεση επανεκκίνηση).

 

Οι υπόλοιπες εφαρμογές αναβαθμίζονται κανονικά, στη fast.

Link to comment
Share on other sites

Οι beta παίρνουν διαφορετικές ενημερώσεις.

Πάντως όταν είχα τις beta και των δύο αυτών των εφαρμογών στο 830, ενημερωνόντουσαν πιο συχνά σχετικά! ;)

Οι κανονικές είχαν ενημερωθεί κάνα δυό φορές μόνο.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο ενημερώθηκαν οι Xodo PDF reader, εγγραφή φωνής και αριθμομηχανή της Microsoft!

Πάντως τις δικές της εφαρμογές μια χαρά τις ενημερώνει παρα το 0.1%! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...