Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω και το WhatsApp είναι πολύ καλό και για έξω. Αλλά πρέπει να είσαι με Wi-Fi συνέχεια. Δεν εχει πακέτα ομιλίας. Πάντως οι κλήσεις είναι αριστες προς εξωτερικό που το δοκίμασα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προς σταθερα δεν γνωριζω αλλα προς κινητα μιλας χωρις κανενα θεμα.

Ανοιγω το 4G και κανω την κλιση.Φυσικα και ο αλλος ειναι συνδεδεμενος στο ιντερνετ.

Απλα για να μιλησεις πρεπει ο αλλος να εχει κανει εγγραφη με ελληνικο νουμερο.

Αν εχει αριθμο του εξωτερικουδεν ξερω αν εχει χρεωση και ποσο.

Οπως καταλαβαινεις περιμενω το messenger να αναβαθμιστει και να κανουμε κλισεις χωρις κανενα θεμα

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ να μιλάς εσύ απο Skype χωρίς να σε νοιάζει αν έχει ο άλλος ίντερνετ ή όχι. Πολύ καλή ποιότητα πάντως ακόμη και με 3g. Αλλά με 4g το πράγμα πετάει. Καμία σχέση με Viber. Μάλιστα τα πακέτα του skype είναι ότι καλύτερο για την τηλεφωνία. 400' με 8€;; Ποιος τα δίνει;

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ να μιλάς εσύ απο Skype χωρίς να σε νοιάζει αν έχει ο άλλος ίντερνετ ή όχι. Πολύ καλή ποιότητα πάντως ακόμη και με 3g. Αλλά με 4g το πράγμα πετάει. Καμία σχέση με Viber. Μάλιστα τα πακέτα του skype είναι ότι καλύτερο για την τηλεφωνία. 400' με 8€;; Ποιος τα δίνει;

 

Sent from mTalk

Αυτά τα 8€-400' είναι για εξωτερικό; Τα πληρώνεις μέσω κινητής ή πρέπει να έχεις κάρτα;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι έχει ποικιλία και ότι ανεβαίνουν πολλές ταινίες /σειρές.

Από υπότιτλους τίποτα όμως.

Ίσως στο pc να είναι διαφορετικά δεν το δουλεψα εκεί με φίλτρα και τέτοια.

Link to comment
Share on other sites

προβλημα με τις αφυπνισεις. βαζεις αρκετα ξυπνητηρια. (να γεμισουν την οθονη ωστε να χρειαζεσαι σκρολ για να πας κατω. απενεργοποιησε τα ολα. κανε σκρολ νταουν. αμα κανεις μετα σκρολ απ, καποια εχουν ενεργοποιηθει απο μονα τους. τα απενεργοποιεις, κανεις σκρολ νταουν, παλι πανω, και τσουπ παλι καποια εχουν ενεργοποιηθει. πειτε πως δεν ειμαι ο μονος...
Link to comment
Share on other sites

προβλημα με τις αφυπνισεις. βαζεις αρκετα ξυπνητηρια. (να γεμισουν την οθονη ωστε να χρειαζεσαι σκρολ για να πας κατω. απενεργοποιησε τα ολα. κανε σκρολ νταουν. αμα κανεις μετα σκρολ απ, καποια εχουν ενεργοποιηθει απο μονα τους. τα απενεργοποιεις, κανεις σκρολ νταουν, παλι πανω, και τσουπ παλι καποια εχουν ενεργοποιηθει. πειτε πως δεν ειμαι ο μονος...

 

Σε μένα δουλεύει καλα,640 με την 953

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έστειλα μια φωτογραφία μέσω messenger και μου έβγαλε ειδοποίηση αν θέλω η φωτογραφία να ανέβει στην ημέρα μου και σε 24ωρες θα διαγραφεί αυτόματα. Δεν μου το έχει εμφανίσει ξανά αυτό πριν και δεν κατάλαβα που θα ανέβαινε η φωτογραφία. Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έστειλα μια φωτογραφία μέσω messenger και μου έβγαλε ειδοποίηση αν θέλω η φωτογραφία να ανέβει στην ημέρα μου και σε 24ωρες θα διαγραφεί αυτόματα. Δεν μου το έχει εμφανίσει ξανά αυτό πριν και δεν κατάλαβα που θα ανέβαινε η φωτογραφία.

 

Είναι μια νέα δυνατότητα του messenger. Δημοσιεύεις μια φωτογραφία την όποια βλέπουν όλοι και διαγράφεται αυτόματα σε 24 ώρες

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είναι μια νέα δυνατότητα του messenger. Δημοσιεύεις μια φωτογραφία την όποια βλέπουν όλοι και διαγράφεται αυτόματα σε 24 ώρες

Κάτι σαν τις ιστορίες στο Instagram δηλαδή....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Είναι μια νέα δυνατότητα του messenger. Δημοσιεύεις μια φωτογραφία την όποια βλέπουν όλοι και διαγράφεται αυτόματα σε 24 ώρες

 

Μου το έκανε κι εμένα αυτό, όμως πως έγινε χωρίς να έχει γίνει αναβάθμιση της εφαρμογής. Στο android για να δώσουν αυτή την επιλογή είχε γίνει αναβάθμιση......

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Είναι μια νέα δυνατότητα του messenger. Δημοσιεύεις μια φωτογραφία την όποια βλέπουν όλοι και διαγράφεται αυτόματα σε 24 ώρες

Πως γίνετε να την βλέπουν όλοι; Στο Messenger την στέλνεις σε συγκεκριμένο άτομο! :confused:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα 8€-400' είναι για εξωτερικό; Τα πληρώνεις μέσω κινητής ή πρέπει να έχεις κάρτα;

 

Είναι για Ελλάδα αυτά. Με 16€ έχει απεριόριστα για Ελλάδα. Έχει ομως και αλλα πακέτα για εξωτερικό. Πάντως το χρησιμοποιώ φουλ και ειναι εξαιρετικό. Οκ στο 3g η κλήση δε ξεκινάει με την ταχύτητα που έχω συνηθίσει, αλλά αν έχεις έστω και ασθενές 4g η διαφορά είναι μικρή εψς ανύπαρκτη. Αν ωστόσο το 3g δεν είναι τόσο καλό, μπορεί να σε ακούνε από το βάθος, αλλά δε νομίζω ότι είναι πρόβλημα.

 

Η χρέωση γίνεται σαν συνδρομή και απαιτείται κάποια χρεωστική/πιστωτική κάρτα. Έχεις 3 επιλογές, για 3μηνη συνδρομή (με έκπτωση 15%) και για ετήσια (έκπτωση 20%).

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

@Dihnekis300 συγνωμη που θα σε απογοητευσω αλλα χρησιμοποιω το Line καθαρα μεσω ιντερνετ οπως φυσικα και ο κολλητος μου.

Να μην ειναι ενας απο τους δυο συνδεδεμενος στο ιντερνετ δεν το εχω δοκιμασει.

Τωρα οταν ειναι και οι δυο στο ιντερνετ και οσον αφορα το 4G αν εχεις καλο σημα η ποιοτητα της κλισης ειναι πολυ καλη.

Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε κι εμένα αυτό, όμως πως έγινε χωρίς να έχει γίνει αναβάθμιση της εφαρμογής. Στο android για να δώσουν αυτή την επιλογή είχε γίνει αναβάθμιση......

 

Ή σου έκανε κάποιο update στο παρασκήνιο που δεν το πρόσεξες ή προστέθηκε σε προηγούμενο και δεν το έδωσες σημασία

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως γίνετε να την βλέπουν όλοι; Στο Messenger την στέλνεις σε συγκεκριμένο άτομο! :confused:

 

Στο πάνω μέρος του messenger εμφανίζεται μια σειρά από φωτογραφίες που βάζουν οι φίλοι σου (ή εσύ ). Αυτές τις βλέπουν όλοι. Αν πχ την σχολιάσεις τότε το σχόλιο πηγαίνει στον φίλο σου ως μήνυμα. Δηλαδή τα σχόλια (τα Like κλπ) δεν είναι δημόσια

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο πάνω μέρος του messenger εμφανίζεται μια σειρά από φωτογραφίες που βάζουν οι φίλοι σου (ή εσύ ). Αυτές τις βλέπουν όλοι. Αν πχ την σχολιάσεις τότε το σχόλιο πηγαίνει στον φίλο σου ως μήνυμα. Δηλαδή τα σχόλια (τα Like κλπ) δεν είναι δημόσια

Δεν εχει κάτι τέτοιο το δικό μου Messenger! Μήπως θα έρθει με κάποια νέα αναβάθμιση;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Φοβερό πρόγραμμα δωρεάν για σήμερα

Today Widgets https://www.microsoft.com/store/apps/9wzdncrfj4f7

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι έχει ποικιλία και ότι ανεβαίνουν πολλές ταινίες /σειρές.

 

Από υπότιτλους τίποτα όμως.

 

Ίσως στο pc να είναι διαφορετικά δεν το δουλεψα εκεί με φίλτρα και τέτοια.

 

Για να βρεις όλους τους τίτλους με ελληνικούς υπότιτλους, μπαίνεις από το pc στο Netflix.com και στο search βάζεις κανόνα για ελληνικούς υπότιτλους. Και έτσι σου βγάζει τα πάντα με υπότιτλους ελληνικούς. Μετά τα προσθέτεις σε μια λίστα δικη σου και τις βλέπεις όπου θες με υπότιτλους κανονικά.

 

Επίσης πλέον ειναι πολύ εύκολος ο τρόπος προσθήκης υποτιτλων από εξωτερικό αρχείο, αλλά δυστυχώς δεν περιλαμβάνει τις κινητές συσκευές αυτη η διαδικασία. Αν ενδιαφέρεται κανείς μπορώ να την περιγράψω αλλα ειναι οφ τοπίκ

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Νέα εφαρμογή myAlphawallet για κινητά από την Αlpha Bank. Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Φοβερό πρόγραμμα δωρεάν για σήμερα

Today Widgets https://www.microsoft.com/store/apps/9wzdncrfj4f7

 

Τι κάνει αυτό; Στα στιγμιότυπα δείχνει τον καιρό μόνο, σε διάφορες μορφές.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνει αυτό; Στα στιγμιότυπα δείχνει τον καιρό μόνο, σε διάφορες μορφές.

 

Βασικά είναι για την lock screen και πιο πολύ για τα 950-XL... Όταν κλείνει η οθόνη να φαίνεται ο καιρός.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Βασικά είναι για την lock screen και πιο πολύ για τα 950-XL... Όταν κλείνει η οθόνη να φαίνεται ο καιρός.

Γιατί στα υπόλοιπα Lumia δεν γίνετε αυτό;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γιατί στα υπόλοιπα Lumia δεν γίνετε αυτό;

 

Όχι, μόνο στα 950.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...