Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγκατέστησα τον monument browser, πολύ καλός. Αλλά ξέρει κανείς πώς και αν γίνεται να λειτουργεί στο παρασκήνιο ( κυρίως για λειτουργία ραδιοφώνου) όπως ο edge; Στα background tasks είναι στο on

 

Πάντως για ραδιο που σε ενδιαφέρει θα σου πρότεινα το Tunein

https://www.microsoft.com/el-gr/store/p/tunein-radio/9wzdncrfj3sf

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από τότε που πήρα το κινητό έχει πρόβλημα με τα email. Το πρόβλημα είναι ότι δεν διαβάζει κάποια επισυναπτόμενα αρχεία (όχι όλα).

Του ίδιου τύπου ανοίγει κάποια, ενώ άλλα δεν ανοίγει; Δεν ανοίγει κανένα αρχείο κάποιου συγκεκριμένου τύπου; Τι επέκταση έχουν αυτά; Γράψε τον τύπο των αρχείων που δε σου ανοίγουν.

 

Σαφώς και τα λέμε και από την στιγμή που σου είναι απαραίτητη η βιντεοκληση του messenger και ο φίλος μας ο Μαρκ επιμένει να μη μας την δίνει τότε απλά αλλάζεις λειτουργικό. Δυστυχώς αλλά έτσι είναι.

Σωστά

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που πήρα το κινητό έχει πρόβλημα με τα email. Το πρόβλημα είναι ότι δεν διαβάζει κάποια επισυναπτόμενα αρχεία (όχι όλα). Είμαι επαγγελματίας και έχω τουλάχιστον 20 email κάθε μέρα στα εισερχόμενα. Ξέρετε τι είναι να σε παίρνει ο πελάτη σου τηλέφωνο και να σε ρωτάει εάν διάβασες το email και εσύ να μην ξέρεις τι να του απαντήσεις;;; για το Facebook και το messenger ειλικρινά δεν με νοιάζει αλλά αυτό με τα email ???????τι έχουν να πουν για αυτό οι φίλοι μου που εγραψαν πιο πάνω;;;

 

Σε εμένα δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τα μαιλ. Μήπως έχεις yahoo; Γιατί έχει ένα θέμα και σε Η/Υ και στα τηλέφωνα με την αποκωδικοποίηση των μαιλ.

Τώρα εφαρμογές e banking προσωπικά δεν με ενοχλούν γιατί τις συναλλαγές τις κάνω από το laptop. Για την Πειραιώς πάντως από τον edge μια χαρά είναι.

Αντί για mobile εφαρμογή έχεις την mobile version του browser. Δεν χάνεται η λειτουργικότητα.

Link to comment
Share on other sites

Οι χάρτες, από το Creators Update και μετά θα σταματήσουν στην αναζήτηση να τραβάνε πληροφορίες από τους Here Maps και θα τραβάνε από τους Bing Maps. Δεν ξέρω τι συμβαίνει σε άλλες χώρες, αλλά τουλάχιστον στην Ελλάδα τα POS των Bing Maps πρέπει να είναι ΜΗΔΕΝ. Έβαλα καμιά δεκαριά μαγαζιά, και από τα γνωστά του κέντρου, και δεν μου βρήκε ΟΥΤΕ ΕΝΑ.

 

Με λίγα λόγια, η εφαρμογή πλέον θα χρησιμοποιείται μόνο με καρφωτές διευθύνσεις και χωρίς να μπορείς να κάνεις πλέον αναζήτηση με βάση ονόματος μαγαζιού. Μπράβο ρε MS... άντε και στο επόμενο update να μην μπορείς καν να κάνεις αναζήτηση οδών...

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Οι χάρτες, από το Creators Update και μετά θα σταματήσουν στην αναζήτηση να τραβάνε πληροφορίες από τους Here Maps και θα τραβάνε από τους Bing Maps. Δεν ξέρω τι συμβαίνει σε άλλες χώρες, αλλά τουλάχιστον στην Ελλάδα τα POS των Bing Maps πρέπει να είναι ΜΗΔΕΝ. Έβαλα καμιά δεκαριά μαγαζιά, και από τα γνωστά του κέντρου, και δεν μου βρήκε ΟΥΤΕ ΕΝΑ.

 

 

 

Με λίγα λόγια, η εφαρμογή πλέον θα χρησιμοποιείται μόνο με καρφωτές διευθύνσεις και χωρίς να μπορείς να κάνεις πλέον αναζήτηση με βάση ονόματος μαγαζιού. Μπράβο ρε MS... άντε και στο επόμενο update να μην μπορείς καν να κάνεις αναζήτηση οδών...

 

Όταν τα έλεγα εγώ με κράζανε και με ρωταγαν "τι καλύτερο προσφέρουν της Google". Όσοι δε το έχετε καταλάβει, πάρτε το απόφαση πως το λειτουργικό ειναι πλέον για πέταμα, γιατί δε μπορείς να κανεις τα πιο απλα πράγματα!

 

1. Μπήκα σήμερα απο τον Edge για e-banking και όταν πατούσα το πεδίο ΕΚΤΕΛΕΣΗ απλά ΔΕ πατιοταν!

 

2. Προσπάθησα να κάνω βιντεοκληση μέσω skype και ενώ με έβλεπαν δε τους έβλεπα. Δεν υπήρχε θέμα σύνδεσης. Το κλείνω και το ανοίγω και μετά δεν ανοιγε καμια εφαρμογή! ΟΛΕΣ ΚΡΑΣΑΡΑΝ!! Το κλείνω, βγάζω μπαταρία και όλα καλά. Το skype άνοιξε σχεδόν μετά απο 30" αλλα πάλι τα ιδια. Άψογη ποιότητα ήχου, αλλά εικόνα δεν έφτανε σε εμενα. Μιλούσα με την γυναίκα μου που έχει επίσης LUMIA!!!

 

3. Μου ήρθε να το απογειώσω στον τοίχο. ΟΥΤΕ για τα αυτονόητα δεν κάνουν πια;;; Και για τι κάνουν τότε;

 

4. Μου έδινε διαρκώς στη σύνδεση δεδομένων Edge σήμα και μόνο με επανεκκίνηση επανήλθε το 3g... Ε άι στα δι@λα..!

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Του ίδιου τύπου ανοίγει κάποια, ενώ άλλα δεν ανοίγει; Δεν ανοίγει κανένα αρχείο κάποιου συγκεκριμένου τύπου; Τι επέκταση έχουν αυτά; Γράψε τον τύπο των αρχείων που δε σου ανοίγουν.

 

 

Σωστά

Του ίδιου τύπου αρχεία κάποιες φορές τα διαβάζει και κάποιες φορές όχι. Τα αρχεία που δέχομαι είναι πάντα pdf, Excel, και word. Προσέξτε ιδιαιτερότητα: Εάν το ίδιο αρχείο το λάβω και στο Samsung galaxy note 3 που έχω, και μετά το ξαναστείλω στο 640XL το διαβάζει κανονικά πάντα. Εφαρμογή χρησιμοποιώ την δική του ,και είναι Gmail το ένα και εταιρικο το άλλο. Το πρόβλημα μου το κάνει και στα δύο email. Τώρα τελευταία έχει βελτιωθεί πολύ και μου το κάνει σε περίπου 10 με 20% των αρχείων. Αυτά.Πάντως ευχαριστώ για την ανταπόκριση!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσέξτε: Μόνο τα επισυναπτόμενα αρχεία,όχι ένα γραπτό κείμενο στο email. Αυτό το διαβάζει πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δηλαδή που μίλησα 50' συνεχόμενα με video@Skype, κάθε μέρα με φωνή ή και video@WhatsApp κλπ?

 

Τί πρέπει να πω εγώ?

 

Και μάλιστα, σε Insider Fast, με όλα τα στραβά και τα ανάποδα που μπορέι να προκύψουν.

 

Το νέο για τους "Χάρτες", είναι όντως θέμα σοβαρό.

 

Τον τελευταίο καιρό είχε βελτιωθεί αρκετά η αναζήτηση, είτε στα ελληνικά, είτε στα αγγλικά (η πλοήγηση απλά, σπέρνει).

 

Αν ξαναγυρίσουμε "πίσω"...κακό, πολύ κακό.

Link to comment
Share on other sites

@@Dihnekis300

Χωρίς παρεξήγηση αλλά αν είσαι τόσο απογοητευμένος πήγαινε σε κάποια άλλη πλατφόρμα και λειτουργικό, τζάμπα χαλιέσαι..... Πήγαινε εκεί που θα αισθάνεσαι άνετα και θα κάνεις και την δουλειά σου.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Του ίδιου τύπου αρχεία κάποιες φορές τα διαβάζει και κάποιες φορές όχι. Τα αρχεία που δέχομαι είναι πάντα pdf, Excel, και word. Προσέξτε ιδιαιτερότητα: Εάν το ίδιο αρχείο το λάβω και στο Samsung galaxy note 3 που έχω, και μετά το ξαναστείλω στο 640XL το διαβάζει κανονικά πάντα. Εφαρμογή χρησιμοποιώ την δική του ,και είναι Gmail το ένα και εταιρικο το άλλο. Το πρόβλημα μου το κάνει και στα δύο email. Τώρα τελευταία έχει βελτιωθεί πολύ και μου το κάνει σε περίπου 10 με 20% των αρχείων. Αυτά.Πάντως ευχαριστώ για την ανταπόκριση!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσέξτε: Μόνο τα επισυναπτόμενα αρχεία,όχι ένα γραπτό κείμενο στο email. Αυτό το διαβάζει πάντα.

 

Περίεργο μου ακούγεται. Για pdf προτείνω να κατεβάσεις αυτό: https://www.microsoft.com/store/apps/9wzdncrdjxp4 είναι πολύ καλή εφαρμογή.

Μήπως τα συνημμένα έρχονται και σαν zip αρχεία;

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν έχω κι εγώ και είναι σχεδόν τέλεια. Το σχεδόν είναι γιατί με δυσκολεύει στην αποθήκευση του αρχείου!

 

Edit: Πριν λίγο ενημερώθηκε η Xodo και μαζί οι φωτογραφίες της Microsoft!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο μου ακούγεται. Για pdf προτείνω να κατεβάσεις αυτό: https://www.microsoft.com/store/apps/9wzdncrdjxp4 είναι πολύ καλή εφαρμογή.

Μήπως τα συνημμένα έρχονται και σαν zip αρχεία;

Όχι δεν έρχονται σαν zip αρχεία. Αυτό που έχω καταλάβει,δεν ξέρω εάν είναι σωστό βέβαια, εάν το αρχείο μου το έχει στείλει κάποιος που έχει σπασμένα Windows και όχι τα original τότε νομίζω πως δεν μου διαβάζει τα επισυναπτόμενα. Γιατί όμως το note 3 μου τα διαβάζει όλα;;; ακόμα υπάρχουν συνεργάτες μου που όταν μου στείλουν κάτι το διαβάζει πάντα,και από άλλους σχεδόν ποτέ. Εάν φταίει αυτός που μου τα στέλνει γιατί στο note δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο;;

Link to comment
Share on other sites

Οι χάρτες, από το Creators Update και μετά θα σταματήσουν στην αναζήτηση να τραβάνε πληροφορίες από τους Here Maps και θα τραβάνε από τους Bing Maps. Δεν ξέρω τι συμβαίνει σε άλλες χώρες, αλλά τουλάχιστον στην Ελλάδα τα POS των Bing Maps πρέπει να είναι ΜΗΔΕΝ. Έβαλα καμιά δεκαριά μαγαζιά, και από τα γνωστά του κέντρου, και δεν μου βρήκε ΟΥΤΕ ΕΝΑ.

 

Με λίγα λόγια, η εφαρμογή πλέον θα χρησιμοποιείται μόνο με καρφωτές διευθύνσεις και χωρίς να μπορείς να κάνεις πλέον αναζήτηση με βάση ονόματος μαγαζιού. Μπράβο ρε MS... άντε και στο επόμενο update να μην μπορείς καν να κάνεις αναζήτηση οδών...

Έτσι κι αλλιώς δεν είχαν και τόση μεγάλη σχέση με τους here των 8.1!!! Αν γίνει κι αυτό που λες, θα είναι ακόμα χειρότεροι... :(

Σαν τους here των 8.1 δεν θα υπάρξουν ποτέ κατά τα φαινόμενα δυστυχώς! :( :worry:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εγινε κάποια αλλαγη στους χαρτες γιατι και στο παρελθον αν εψαχνα να βρω poi κοντα μου εγραφα απλα πχ gas station ή atm και τα εμφανιζε, οπως τα εμφανιζει και τωρα. Αν ψαχνω κατι συγκεκριμενο που δεν το ειχε ο χαρτης το βαζω στην εφαρμογη foursquare που εχει μεχρι το κουρειο του μπαρμπα αργυρη με κριτικές και κλικαρεις στο αποτελεσμα να σε παει κατευθειαν στο χαρτη για directions.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εγινε κάποια αλλαγη στους χαρτες γιατι και στο παρελθον αν εψαχνα να βρω poi κοντα μου εγραφα απλα πχ gas station ή atm και τα εμφανιζε, οπως τα εμφανιζει και τωρα. Αν ψαχνω κατι συγκεκριμενο που δεν το ειχε ο χαρτης το βαζω στην εφαρμογη foursquare που εχει μεχρι το κουρειο του μπαρμπα αργυρη με κριτικές και κλικαρεις στο αποτελεσμα να σε παει κατευθειαν στο χαρτη για directions.

Τι είναι αυτη η εφαρμογή; Δεν την έχω κατεβάσει ποτέ!

 

Υ.Γ. Ενημέρωση για Xbox, Outlook και OneNote!

Αν ήταν στο χέρι της Microsoft το Facebook και Messenger, θα τα ειχε κάνει να πετάνε τώρα! ;)

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εγινε κάποια αλλαγη στους χαρτες γιατι και στο παρελθον αν εψαχνα να βρω poi κοντα μου εγραφα απλα πχ gas station ή atm και τα εμφανιζε, οπως τα εμφανιζει και τωρα.

Δεν άλλαξε κάτι. ΘΑ αλλάξει...

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον η αλλαγή θα γίνει μετά το επίσημο λανσάρισμα. Δεν σημαίνει δηλαδή ότι θα εφαρμοστεί από την πρώτη ημέρα.
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτη η εφαρμογή; Δεν την έχω κατεβάσει ποτέ!

 

Υ.Γ. Ενημέρωση για Xbox, Outlook και OneNote!

Αν ήταν στο χέρι της Microsoft το Facebook και Messenger, θα τα ειχε κάνει να πετάνε τώρα! ;)

Εχω την εντύπωση πως το Facebook (δεν ξερω για messenger) ότι γίνονται update εσωτερικά χωρίς να σκάνε στο store, εχω δει ψιλό αλλαγές στο μενού και καλύτερο scrolling σε διάστημα 4 μήνων.

Link to comment
Share on other sites

Όταν τα έλεγα εγώ με κράζανε και με ρωταγαν "τι καλύτερο προσφέρουν της Google". Όσοι δε το έχετε καταλάβει, πάρτε το απόφαση πως το λειτουργικό ειναι πλέον για πέταμα, γιατί δε μπορείς να κανεις τα πιο απλα πράγματα!

 

1. Μπήκα σήμερα απο τον Edge για e-banking και όταν πατούσα το πεδίο ΕΚΤΕΛΕΣΗ απλά ΔΕ πατιοταν!

 

2. Προσπάθησα να κάνω βιντεοκληση μέσω skype και ενώ με έβλεπαν δε τους έβλεπα. Δεν υπήρχε θέμα σύνδεσης. Το κλείνω και το ανοίγω και μετά δεν ανοιγε καμια εφαρμογή! ΟΛΕΣ ΚΡΑΣΑΡΑΝ!! Το κλείνω, βγάζω μπαταρία και όλα καλά. Το skype άνοιξε σχεδόν μετά απο 30" αλλα πάλι τα ιδια. Άψογη ποιότητα ήχου, αλλά εικόνα δεν έφτανε σε εμενα. Μιλούσα με την γυναίκα μου που έχει επίσης LUMIA!!!

 

3. Μου ήρθε να το απογειώσω στον τοίχο. ΟΥΤΕ για τα αυτονόητα δεν κάνουν πια;;; Και για τι κάνουν τότε;

 

4. Μου έδινε διαρκώς στη σύνδεση δεδομένων Edge σήμα και μόνο με επανεκκίνηση επανήλθε το 3g... Ε άι στα δι@λα..!

 

Sent from mTalk

Κοιτα να δεις ...

Με το skype για παραδειγμα να σου πω το εξης..

Τις τελευταιες μερες που δοκιμασα βιντεοκληση αναμεσα σε 2 lumia 640 γινοταν το εξης..αυτος που καλουσε δεν φαινοταν στον αλλο ενω ο αποδεκτης φαινοταν κανονικα...και να εκλεινες την κληση και να σε επερνε ο αλλος αυτος δεν θα φαινονταν σε εσενα αλλα αυτος θα σε εβλεπε...φυσικα και ειναι απαραδεκτο να συμβαινει αλλα η λυση για να εχουμε και οι δυο εικονα ηταν να παιζω με το εικονιδιο της βιντεοκλησης μεχρι να ξεκολησει...τι να σου πω τωρα..πολυ παραξενο..

Επισης αρκετες φορες υπαρχει θεμα σε 2 640 παλι με τα δεδομενα οπου πολλες φορες ενω εχω ενεργοποιημενα τα δεδομενα αντι για H+ εμφανιζει σκετο 3G και δεν με αφηνει να μπω πουθενα...λυση παλι σε αυτο μιας και η ενεργοποιηση-απενεργοποιηση απο το εικονιδιο στο notification δεν λυνει το προβλημα τις περισσοτερες φορες, ειναι να μπω στις ρυθμισεις του δικτυου και να βαλω την καρτα που εχω δεδομενα απο 3g σε 2g να περιμενω λιγο να αλλαξει και να μετα ξανα σε 3g...Μονο ετσι μου λυνεται εμενα...

Οι χαρτες των 10ριων οπως λενε και αλλα μελη εδω Ουδεμια σχεση εχουν τελικα με τους Απιστευτους και Αξιοπιστους Here maps που ειχαμε στα 8.1.

Με απλα λογια οπως λεει και ο φιλος Duc..για να μην χαλιεσαι με την πρωτη ευκαιρια δοκιμασε για κυρια συσκευη απο αλλη πλατφορμα..να βρεις και εσυ την ηρεμια σου, το ιδιο θα κανω και εγω οταν βρω την ευκαιρια...μονο για δευτερο πλεον θα το εχω, για να παρακολουθω κιολας οτι Updates του δωσουν ακομα διοτι ειναι ενα λειτουργικο που εχει την ομορφια του και ξεχωριζει απο τα υπολοιπα, για αυτο το ειχαμε επιλεξει κιολας..ετσι δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή με τους χάρτες χωρίζονται σε δύο μέρη. Το ένα είναι η εφαρμογή και το δεύτερο είναι οι χάρτες. Ως εφαρμογή, οι χάρτες των 10ριων είναι πολύ καλύτερη από τους Here των 8. Τουλάχιστον στα δικά μου μάτια. Ως χάρτες, χρησιμοποιούν τους ίδιους με του Here, άρα δεν υπάρχει κάποια ουσιαστική διαφορά. Η διαφορά θα έρθει όταν αλλάξει ο τρόπος αναζήτησης των POS. Συμπέρασμα, δεν νομίζω ότι σαν εμπειρία γενικά έχει γίνει κάποια υποβάθμιση. Το μέλλον θα δείξει
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή με τους χάρτες χωρίζονται σε δύο μέρη. Το ένα είναι η εφαρμογή και το δεύτερο είναι οι χάρτες. Ως εφαρμογή, οι χάρτες των 10ριων είναι πολύ καλύτερη από τους Here των 8. Τουλάχιστον στα δικά μου μάτια. Ως χάρτες, χρησιμοποιούν τους ίδιους με του Here, άρα δεν υπάρχει κάποια ουσιαστική διαφορά. Η διαφορά θα έρθει όταν αλλάξει ο τρόπος αναζήτησης των POS. Συμπέρασμα, δεν νομίζω ότι σαν εμπειρία γενικά έχει γίνει κάποια υποβάθμιση. Το μέλλον θα δείξει

 

Κι εγώ δεν κατάλαβα κάποια υποβάθμιση από 8.1 σε 10. Μόνο το ψυχολογικό ότι κάποτε έβλεπες here και τώρα χάρτες....

Πάντως έχω πάει ταξίδι δίπλα-δίπλα Android, w10 και ios και δεν έχω δει διαφορά. Λογικό βέβαια αφού οι χάρτες είναι οι ίδιοι.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε τους here από 8.1 και τους here από τα 10άρια και θα δείτε εκεί τη μεγάλη διαφορα! Ειδικά αν πας με απλή περιήγηση, οι here των 8.1 σε δείχνουν ακριβώς εκεί που είσαι με τη σωστή κατεύθυνση! ;)

Όποιος έχει και τα δύο ας τα δοκιμάσει και να μας πει.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε τους here από 8.1 και τους here από τα 10άρια και θα δείτε εκεί τη μεγάλη διαφορα! Ειδικά αν πας με απλή περιήγηση, οι here των 8.1 σε δείχνουν ακριβώς εκεί που είσαι με τη σωστή κατεύθυνση! ;)

Όποιος έχει και τα δύο ας τα δοκιμάσει και να μας πει.

 

Είχα δυο 640 μαζί. Το ένα με 8.1 και το άλλο με 10. Σε ταξίδι από Καλαμάτα προς Αθήνα η πλοήγηση ήταν ακριβώς ίδια. Η μόνη διαφορά ήταν οτι στα 8.1 ξεκινούσε να μιλάει η κοπέλα 1 δευτερόλεπτο πιο νωρίς και ακολουθούσε το κινητό με τα 10. Έλεγαν ακριβώς τα ίδια.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά αν πας με απλή περιήγηση, οι here των 8.1 σε δείχνουν ακριβώς εκεί που είσαι με τη σωστή κατεύθυνση!

Θα συμφωνήσω με τον Evris. Σε περιήγηση ως πεζός, είχα εντυπωσιαστεί από την ορθή απεικόνιση της κατεύθυνσης, στην εφαρμογή Here Maps των 8.1, η οποία είναι πάρα πολύ γρήγορη (στο πρώτο μέτρο δηλαδή). Η αστραπιαία εξαγωγή της κατεύθυνσης είναι από τις πιο δύσκολες λειτουργίες σε τέτοιου τύπου εφαρμογές, ιδίως αν η ταχύτητα είναι πολύ μικρή. Υπάρχει βελτίωση και στα 10 αλλά θεωρώ πως υπολείπεται ακόμη (ελάχιστα) από τα 8.1.

Link to comment
Share on other sites

Είχα δυο 640 μαζί. Το ένα με 8.1 και το άλλο με 10. Σε ταξίδι από Καλαμάτα προς Αθήνα η πλοήγηση ήταν ακριβώς ίδια. Η μόνη διαφορά ήταν οτι στα 8.1 ξεκινούσε να μιλάει η κοπέλα 1 δευτερόλεπτο πιο νωρίς και ακολουθούσε το κινητό με τα 10. Έλεγαν ακριβώς τα ίδια.

Στη πλοήγηση μπορεί. Δες το όμως και σε απλή μετακίνηση με το αυτοκίνητο! Στα 10άρια με δείχνει ανάποδα ότι πάω.

Επίσης στη δορυφορική λήψη θέλει ίντερνετ στα 10. Στα 8.1 δεν θέλει! ;)

 

Edit: Παρατήρησα ακόμη ότι μετά την ενημέρωση της εφαρμογής, αργεί να σε εντοπίσει και να σε δείξει τους δρόμους γύρω σου. Ακόμα και με το wifi ενεργοποιημένο! Ενώ πριν ήταν πιο γρήγορο! Τι αναβάθμιση ήταν αυτη; :(

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...