Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Edit: Τα πρώτα Windows σε mobile!

MS-DOS Mobile https://www.microsoft.com/store/apps/9nblgggxzdtw

 

Μπορείς να πεις με λίγα λόγια τι κάνει αυτή η εφαρμογή σε παρακαλώ πολύ αν ξέρεις;Ευχαριστώ.

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Edit: Τα πρώτα Windows σε mobile!

MS-DOS Mobile https://www.microsoft.com/store/apps/9nblgggxzdtw

 

Μπορείς να πεις με λίγα λόγια τι κάνει αυτή η εφαρμογή σε παρακαλώ πολύ αν ξέρεις;Ευχαριστώ.

 

Τώρα την ανακάλυψα στο store! Δεν ξέρω, δεν την κατέβασα...

 

Edit: Δεν έκανες σωστό QUOTE και μπερδεύτηκε η απάντηση μου! :( :worry:

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τώρα την ανακάλυψα στο store! Δεν ξέρω, δεν την κατέβασα...

 

Edit: Δεν έκανες σωστό QUOTE και μπερδεύτηκε η απάντηση μου! :( :worry:

 

Οκ,sorry

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Και;

 

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Του λείπει μόνο η κλήση και βιντεοκλήση! Σαν το WhatsApp έγινε που είχε στην αρχή μόνο μηνύματα!

Γιατί το έχεις;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος θέλει ας δοκιμάσει αυτόν τον browser, θεωρώ πως είναι αρκετά καλός.....

 

Monument Browser https://www.microsoft.com/store/apps/9nblggh1nsvj

Πολυ σωστος, για μενα πλεον ο καλυτερος browser, ακομα και απο τον edge..δοκιμαστε και μπειτε για παραδειγμα στο phonearena.com και με τους δυο, ο edge τα ζωα μου αργα ενω ο Monument κοβει και καποιες διαφημισεις και παει σφαιρα ακομα και στο ταπεινο 640...μπραβο τους οι μαγκες...

 

Edit: Τα πρώτα Windows σε mobile!

MS-DOS Mobile https://www.microsoft.com/store/apps/9nblgggxzdtw

Evris τι windows σε Mobile βρε, μια βλακειουλα ειναι αυτη η εφαρμογη που εχει βγει ακριβως εδω και κανα χρονο, απλα εκτελει καποιες εντολες με ms-dos, καμια χρησιμότητα απολυτως.

Του λείπει μόνο η κλήση και βιντεοκλήση! Σαν το WhatsApp έγινε που είχε στην αρχή μόνο μηνύματα!

Γιατί το έχεις;

Λοιπον γνωμη μου τελικα μετα απο χρηση αρκετων messenger εφαρμογων.

Η μονη ΠΛΗΡΗΣ εφαρμογη στα wm10, ειναι μονο το skype, ολα τα υπολοιπα, μα ΟΛΑ ομως, ειναι ημιμετρα.

To viber αν και τα εχει σχεδον ολα, οπως αμεση απαντηση , γρηγορο, ομορφο για εμενα και πρακτικο, δυστυχως στις βιντεοκλησεις τα Frames ειναι απαραδεκτα λιγα..το βιντεο παει κρακ κρακ...χρειαζεται Update δηλ...αλλα ειπαν οτι τελος η υποστηριξη ετσι δεν ειναι?

Το whats up ειναι καλουστικο..αλλα ακομα εχει αυτο το Ui προηγουμενης δεκαετιας, δεν εχει αμεση απαντηση απο το notification center (το οποιο το θεωρω ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ σε οποια εφαρμογη ανταλασσει αμεσα μηνυματα) και δυστυχως δεν μενει ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ στην μνημη οταν βγαινεις και ξαναμπαινεις.

Το facebook messenger ομορφουτσικο, αλλα ειναι πολυ αργο, δεν εχει κλησεις βιντεοκλησεις, δεν εχει αμεση απαντηση, σε οσα εχουν 1gb ram τα μπουκωνει απιστευτα με αποτελεσμα αρκετες φορες οταν βγαινεις απο την εφαρμογη να βλεπεις μια μαυρη οθονη που λεει φορτωση για αρκετα δευτερολεπτα και εχει να αναβαθμιστει απο περσι τον Δεκεμβρη.

Αρα μονο skype παιδες για μια πληρεστατη εμπειρια ανταλλαγης μηνυματων κλπ...

Εχει να προτείνει καποιος κατι αντιστοιχα καλο που δεν πηρε το ματι μου?

Link to comment
Share on other sites

@panos9553 ούτε το Skype έχει άμεση απάντηση από πάνω! ;)

Πάντως η κλήσεις του WhatsApp ακούγονται πεντακάθαρες όταν πήρα Γερμανία! Λες και τηλεφωνούσα σε Ελλάδα. Βιντεοκλήση δεν δοκίμασα ακόμα.

Πάντως και το Telegram έχει τάσεις βελτίωσης.

Το Viber δεν είναι ακόμα σίγουρο ότι θα φύγει από τα Windows!

Υ.Γ. Επίσης στο Skype όταν στέλνεις μήνυμα γράφει μόνο ότι εστάλη! Το "παραδόθηκε" ή το "διαβάστηκε" δεν το εχει, όπως στο Messenger! ;) Μη μου πεις ότι δεν χρειάζεται...

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πολυ σωστος, για μενα πλεον ο καλυτερος browser, ακομα και απο τον edge..δοκιμαστε και μπειτε για παραδειγμα στο phonearena.com και με τους δυο, ο edge τα ζωα μου αργα ενω ο Monument κοβει και καποιες διαφημισεις και παει σφαιρα ακομα και στο ταπεινο 640...μπραβο τους οι μαγκες...

 

Εγώ πάντως από τότε που έγραψα το post μόνο με αυτόν σερφάρω, είναι πολύ πιο πρακτικός από τον edge. Και το βασικό είναι πως κάνει resize τις σελίδες όπως πρέπει, και ειδικά το myphone που με τον edge ήταν ότι να ναι.....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως από τότε που έγραψα το post μόνο με αυτόν σερφάρω, είναι πολύ πιο πρακτικός από τον edge. Και το βασικό είναι πως κάνει resize τις σελίδες όπως πρέπει, και ειδικά το myphone που με τον edge ήταν ότι να ναι.....

Να είχε και ελληνικά καλά θα ήταν. :(

Δεν το 'χω με τα αγγλικά! :(

Τον κατέβασα και μετά τον αφαίρεσα...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

@panos9553 ούτε το Skype έχει άμεση απάντηση από πάνω! ;)

Πάντως η κλήσεις του WhatsApp ακούγονται πεντακάθαρες όταν πήρα Γερμανία! Λες και τηλεφωνούσα σε Ελλάδα. Βιντεοκλήση δεν δοκίμασα ακόμα.

Πάντως και το Telegram έχει τάσεις βελτίωσης.

Το Viber δεν είναι ακόμα σίγουρο ότι θα φύγει από τα Windows!

Υ.Γ. Επίσης στο Skype όταν στέλνεις μήνυμα γράφει μόνο ότι εστάλη! Το "παραδόθηκε" ή το "διαβάστηκε" δεν το εχει, όπως στο Messenger! ;) Μη μου πεις ότι δεν χρειάζεται...

Evris το skype στα wm10 εχει κανονικοτατα αμεση απαντηση απο πανω..απορω πως σου ξεφυγε...μαλλον δεν το εχεις δοκιμασει...:shifty:

Επισης δεν ειπα οτι το viber θα φυγει..ειπα οτι δεν θα παρει αλλη αναβάθμιση διοτι την χρειαζεται για να βελτιωθουν οι βιντεοκλησεις μιας και ολα τα αλλα για εμενα τα κανει μια χαρα...

Εγώ πάντως από τότε που έγραψα το post μόνο με αυτόν σερφάρω, είναι πολύ πιο πρακτικός από τον edge. Και το βασικό είναι πως κάνει resize τις σελίδες όπως πρέπει, και ειδικά το myphone που με τον edge ήταν ότι να ναι.....

 

Συμφωνω και επαυξανω...

Link to comment
Share on other sites

Evris το skype στα wm10 εχει κανονικοτατα αμεση απαντηση απο πανω..απορω πως σου ξεφυγε...μαλλον δεν το εχεις δοκιμασει...:shifty:

Επισης δεν ειπα οτι το viber θα φυγει..ειπα οτι δεν θα παρει αλλη αναβάθμιση διοτι την χρειαζεται για να βελτιωθουν οι βιντεοκλησεις μιας και ολα τα αλλα για εμενα τα κανει μια χαρα...

Η αλήθεια είναι ότι δεν το πρόσεξα. Πάντως το "παραδόθηκε" και το "διαβάστηκε" δεν το εχει που είναι σημαντικό νομίζω!

Πού το λέει ότι δεν θα πάρει αναβαθμίσεις το Viber; Σίγουρο είναι;

 

Edit: Το Skype σε πάει στην εφαρμογή όταν πατάς απο πανω να απαντήσεις. Στο Viber σε ανοίγει πλαίσιο και απαντας απο κει. Δεν σε πάει στην εφαρμογή! ;)

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν το πρόσεξα. Πάντως το "παραδόθηκε" και το "διαβάστηκε" δεν το εχει που είναι σημαντικό νομίζω!

Πού το λέει ότι δεν θα πάρει αναβαθμίσεις το Viber; Σίγουρο είναι;

 

Edit: Το Skype σε πάει στην εφαρμογή όταν πατάς απο πανω να απαντήσεις. Στο Viber σε ανοίγει πλαίσιο και απαντας απο κει. Δεν σε πάει στην εφαρμογή! ;)

 

Evris καλημερα, με το skype απαντας κανονικοτατα απο το notification center χωρις να μπεις στην εφαρμογη ..οπως στο viber..οπως και στην μαμησια εφαρμογη των sms..απλα συρεις προς τα κατω το μηνυμα απο notification center ή πατας στο βελακι δεξια και σου βγαζει την αμεση απαντηση..αν θες να μπεις στην εφαρμογη το κανεις απλα με ενα κλικ..μολις το χρησιμοποιησα κιολας..απλα κατι κανεις λαθος μαλλον;)

 

Οσο για το viber...δεν ειπα οτι ειναι σιγουρο..αλλα συμφωνα με αυτο μαλλον δεν ερχονται νεα updates

https://www.onmsft.com/news/vibers-windows-10-and-windows-10-mobile-apps-on-hold-under-further-notice

Edited by panos9553
Link to comment
Share on other sites

Evris καλημερα, με το skype απαντας κανονικοτατα απο το notification center χωρις να μπεις στην εφαρμογη ..οπως στο viber..οπως και στην μαμησια εφαρμογη των sms..απλα συρεις προς τα κατω το μηνυμα απο notification center ή πατας στο βελακι δεξια και σου βγαζει την αμεση απαντηση..αν θες να μπεις στην εφαρμογη το κανεις απλα με ενα κλικ..μολις το χρησιμοποιησα κιολας..απλα κατι κανεις λαθος μαλλον;)

 

Οσο για το viber...δεν ειπα οτι ειναι σιγουρο..αλλα συμφωνα με αυτο μαλλον δεν ερχονται νεα updates

https://www.onmsft.com/news/vibers-windows-10-and-windows-10-mobile-apps-on-hold-under-further-notice

Οκ ευχαριστώ. Δεν το έσυρα προς τα κάτω. Απλα πάτησα επάνω και με πήγε στην εφαρμογή!

 

Edit: Ενημερώσεις για Word, Excel, SlimSocial Facebook και ταινίες και τηλεόραση!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα με το 640XL DUAL SIM και το .skype και το what's up αλλά και το viber δουλεύουν πολύ καλά. Το Facebook messenger χάλια,αργεί να ανοίξει, δεν έχει ούτε κλήση ούτε βίντεο κλήση και γενικά είναι απαράδεκτη εφαρμογή. Γενικά συγκρίνω το συγκεκριμένο κινητό με αντίστοιχης αξίας κινητά android και όχι με ακριβότερα. Αυτό που έχω να σας πω ειναι ότι το τελευταίο τρίμηνο έχω σαν δεύτερο κινητό το Samsung galaxy j3 2016 της δουλειάς μου το οποίο σε όλες τις παραπάνω εφαρμογές δουλεύει πολύ καλύτερα από το XL. Το XL έχει μόνο ένα σημαντικό πλεονέκτημα το ότι δεν κολλάει με τίποτα συγκριτικά με ίσης αξίας κινητά και όχι με ακριβότερα. Τελευταία καταλαβαίνω ότι η Microsoft το έχει παρατήσει το λειτουργικό της στην mobile εκδοχή και δεν ξέρω εάν υπάρχει πισωγύρισμα.
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα με το 640XL DUAL SIM και το .skype και το what's up αλλά και το viber δουλεύουν πολύ καλά. Το Facebook messenger χάλια,αργεί να ανοίξει, δεν έχει ούτε κλήση ούτε βίντεο κλήση και γενικά είναι απαράδεκτη εφαρμογή. Γενικά συγκρίνω το συγκεκριμένο κινητό με αντίστοιχης αξίας κινητά android και όχι με ακριβότερα. Αυτό που έχω να σας πω ειναι ότι το τελευταίο τρίμηνο έχω σαν δεύτερο κινητό το Samsung galaxy j3 2016 της δουλειάς μου το οποίο σε όλες τις παραπάνω εφαρμογές δουλεύει πολύ καλύτερα από το XL. Το XL έχει μόνο ένα σημαντικό πλεονέκτημα το ότι δεν κολλάει με τίποτα συγκριτικά με ίσης αξίας κινητά και όχι με ακριβότερα. Τελευταία καταλαβαίνω ότι η Microsoft το έχει παρατήσει το λειτουργικό της στην mobile εκδοχή και δεν ξέρω εάν υπάρχει πισωγύρισμα.

Το λειτουργικό δεν το παράτησε! Κάθε μήνα αναβάθμιση έρχεται! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το λειτουργικό δεν το παράτησε! Κάθε μήνα αναβάθμιση έρχεται! ;)

 

Πόσες φορές θα πρέπει να το πούμε Evris για να το καταλάβουν κάποιοι. Εμείς άλλα κινητά έχουμε;

scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Πόσες φορές θα πρέπει να το πούμε Evris για να το καταλάβουν κάποιοι. Εμείς άλλα κινητά έχουμε;

 

Για κάποιους το...παράτησε το λειτουργικό...ισούται με τον δεν αναβαθμίζεται το Facebook και το messenger. Άσχετα αν ισχύει αυτό που είπε ο Evris ότι αναβαθμίζεται κάθε μήνα από την Microsoft.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Σὒμφωνω απολυτα με αυτά που εγραψαν οι τρεις προηγούμενοι.

Εχω συσκευή 2 ετων από την παρουσιαση της (640)και περνει την τελευταια αναβαθμιση και παει και μια χαρα.

Που αλλου γινεται αυτό σε μια συσκευή των 110 ευρω?

Edited by st1313
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα τον monument browser, πολύ καλός. Αλλά ξέρει κανείς πώς και αν γίνεται να λειτουργεί στο παρασκήνιο ( κυρίως για λειτουργία ραδιοφώνου) όπως ο edge; Στα background tasks είναι στο on
Μερικές φορές καλύτερα να μιλάς, παρά να τα μασάς ;)
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα παραπάνω τα έγραψα με την καλή έννοια. Είμαι από αυτούς που εμπιστεύθηκαν δυο φορές την Microsoft την πρώτη φορά με το Lumia 925 και την δεύτερη με το 640XL. Έχω ακόμα στην κατοχή μου 4 κινητά android. Ένα ίδιας αξίας με το 640 και τα υπόλοιπα μεγαλύτερης. Ποτέ δεν σύγκρινα ανόμοια πράγματα. Το λειτουργικό μου άρεσε πάρα πολύ, όλοι ξέρουμε τα θετικά του , αλλά ρε παιδιά επιτρέπεται να αλλάζω κινητό για να μιλήσω με την κόρη μου σε βίντεο κλήση με το messenger, η να μην υπάρχει εφαρμογή για την τράπεζα Πειραιώς,και να πρέπει να μπαίνω από τον endge;;; Εσείς δεν έχετε προβλήματα με τις εφαρμογές;;; δεν μηδενίζω τίποτα και αυτή την στιγμή σας γράφω από το 640XL διότι μου αρέσει πολύ το πληκτρολόγιο. Τα στραβά όμως πρέπει να τα λέμε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε συνέχεια των παραπάνω θα ήθελα να προσθέσω και κάτι που με έχει κάνει πολύ δυσαρεστημένο από το λειτουργικό. Από τότε που πήρα το κινητό έχει πρόβλημα με τα email. Το πρόβλημα είναι ότι δεν διαβάζει κάποια επισυναπτόμενα αρχεία (όχι όλα). Είμαι επαγγελματίας και έχω τουλάχιστον 20 email κάθε μέρα στα εισερχόμενα. Ξέρετε τι είναι να σε παίρνει ο πελάτη σου τηλέφωνο και να σε ρωτάει εάν διάβασες το email και εσύ να μην ξέρεις τι να του απαντήσεις;;; για το Facebook και το messenger ειλικρινά δεν με νοιάζει αλλά αυτό με τα email ???????τι έχουν να πουν για αυτό οι φίλοι μου που εγραψαν πιο πάνω;;;

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα παραπάνω τα έγραψα με την καλή έννοια. Είμαι από αυτούς που εμπιστεύθηκαν δυο φορές την Microsoft την πρώτη φορά με το Lumia 925 και την δεύτερη με το 640XL. Έχω ακόμα στην κατοχή μου 4 κινητά android. Ένα ίδιας αξίας με το 640 και τα υπόλοιπα μεγαλύτερης. Ποτέ δεν σύγκρινα ανόμοια πράγματα. Το λειτουργικό μου άρεσε πάρα πολύ, όλοι ξέρουμε τα θετικά του , αλλά ρε παιδιά επιτρέπεται να αλλάζω κινητό για να μιλήσω με την κόρη μου σε βίντεο κλήση με το messenger, η να μην υπάρχει εφαρμογή για την τράπεζα Πειραιώς,και να πρέπει να μπαίνω από τον endge;;; Εσείς δεν έχετε προβλήματα με τις εφαρμογές;;; δεν μηδενίζω τίποτα και αυτή την στιγμή σας γράφω από το 640XL διότι μου αρέσει πολύ το πληκτρολόγιο. Τα στραβά όμως πρέπει να τα λέμε.

 

Σαφώς και τα λέμε και από την στιγμή που σου είναι απαραίτητη η βιντεοκληση του messenger και ο φίλος μας ο Μαρκ επιμένει να μη μας την δίνει τότε απλά αλλάζεις λειτουργικό. Δυστυχώς αλλά έτσι είναι.

Η διαφωνία είναι ότι πχ αυτή την έλλειψη κάποιοι την βαφτίζουν αποτυχία του λειτουργικού και ότι η ευθύνη είναι της ms.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...