Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στη πλοήγηση μπορεί. Δες το όμως και σε απλή μετακίνηση με το αυτοκίνητο! Στα 10άρια με δείχνει ανάποδα ότι πάω.

Επίσης στη δορυφορική λήψη θέλει ίντερνετ στα 10. Στα 8.1 δεν θέλει! ;)

 

Edit: Παρατήρησα ακόμη ότι μετά την ενημέρωση της εφαρμογής, αργεί να σε εντοπίσει και να σε δείξει τους δρόμους γύρω σου. Ακόμα και με το wifi ενεργοποιημένο! Ενώ πριν ήταν πιο γρήγορο! Τι αναβάθμιση ήταν αυτη; :(

 

Κάτι δεν πάει πολύ καλά με το στήσιμό σου.

 

Στη δορυφορική, δεν θέλει data (παρά μόνο για πιο γρήγορο κλείδωμα και για να βρει κάποια μέρη πιο εύκολα). Δεν ξέρω αν το 640 είναι αποκλειστικά AGPS, αλλά δεν νομίζω.

 

Όσο για τον εντοπισμό θέσης με data ανοικτά...μέσα στο σπίτι, ακαριαία.

Γίνονται αυτά. Κάποια αναβάθμιση ίσως απλά δεν κάθισε καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάτι δεν πάει πολύ καλά με το στήσιμό σου.

 

Στη δορυφορική, δεν θέλει data (παρά μόνο για πιο γρήγορο κλείδωμα και για να βρει κάποια μέρη πιο εύκολα). Δεν ξέρω αν το 640 είναι αποκλειστικά AGPS, αλλά δεν νομίζω.

 

Όσο για τον εντοπισμό θέσης με data ανοικτά...μέσα στο σπίτι, ακαριαία.

Γίνονται αυτά. Κάποια αναβάθμιση ίσως απλά δεν κάθισε καλά.

 

Καλημέρα,εχω το 640,για δορυφορική εικόνα θέλει data, όλα τα αλλα γίνονται κανονικά χωρίς data.

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,εχω το 640,για δορυφορική εικόνα θέλει data, όλα τα αλλα γίνονται κανονικά χωρίς data.

Ναι, αν έχεις τα 10άρια θέλει data η δορυφορική. Στα 8.1 δεν χρειαζόταν data!!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Να ξεκαθαρίσουμε λίγο...

 

Άλλο η δορυφορική εικόνα, που προφανώς θέλει data (δεν περιέχονται οι εικόνες στο offline πακέτο που κατεβάζεις).

 

Άλλο η πλοήγηση μόνο από δορυφόρο, χωρίς data.

 

Είτε στα 8/8.1 είτε στα 10ρια, data δεν χρειάζονται για πλοήγηση. Οτιδήποτε άλλο είναι ενδεχομένως λάθος στήσιμο-λάθος αναβάθμισης.

 

Επίσης, data θέλει για να έχεις υπολογισμό-ενημέρωση σχετικά με την κίνηση στους δρόμους σε πραγματικό (σχεδόν) χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δεις ...

 

Με το skype για παραδειγμα να σου πω το εξης..

 

Τις τελευταιες μερες που δοκιμασα βιντεοκληση αναμεσα σε 2 lumia 640 γινοταν το εξης..αυτος που καλουσε δεν φαινοταν στον αλλο ενω ο αποδεκτης φαινοταν κανονικα...και να εκλεινες την κληση και να σε επερνε ο αλλος αυτος δεν θα φαινονταν σε εσενα αλλα αυτος θα σε εβλεπε...φυσικα και ειναι απαραδεκτο να συμβαινει αλλα η λυση για να εχουμε και οι δυο εικονα ηταν να παιζω με το εικονιδιο της βιντεοκλησης μεχρι να ξεκολησει...τι να σου πω τωρα..πολυ παραξενο..

 

Επισης αρκετες φορες υπαρχει θεμα σε 2 640 παλι με τα δεδομενα οπου πολλες φορες ενω εχω ενεργοποιημενα τα δεδομενα αντι για H+ εμφανιζει σκετο 3G και δεν με αφηνει να μπω πουθενα...λυση παλι σε αυτο μιας και η ενεργοποιηση-απενεργοποιηση απο το εικονιδιο στο notification δεν λυνει το προβλημα τις περισσοτερες φορες, ειναι να μπω στις ρυθμισεις του δικτυου και να βαλω την καρτα που εχω δεδομενα απο 3g σε 2g να περιμενω λιγο να αλλαξει και να μετα ξανα σε 3g...Μονο ετσι μου λυνεται εμενα...

 

Οι χαρτες των 10ριων οπως λενε και αλλα μελη εδω Ουδεμια σχεση εχουν τελικα με τους Απιστευτους και Αξιοπιστους Here maps που ειχαμε στα 8.1.

 

Με απλα λογια οπως λεει και ο φιλος Duc..για να μην χαλιεσαι με την πρωτη ευκαιρια δοκιμασε για κυρια συσκευη απο αλλη πλατφορμα..να βρεις και εσυ την ηρεμια σου, το ιδιο θα κανω και εγω οταν βρω την ευκαιρια...μονο για δευτερο πλεον θα το εχω, για να παρακολουθω κιολας οτι Updates του δωσουν ακομα διοτι ειναι ενα λειτουργικο που εχει την ομορφια του και ξεχωριζει απο τα υπολοιπα, για αυτο το ειχαμε επιλεξει κιολας..ετσι δεν ειναι?

 

Πάνο όπως τα λες. Το πρόβλημα, όπως ξέρουμε καλά και οι δυο, είναι πως σε προδίδουν εκεί που τα έχεις ανάγκη. Τώρα είμαι μακριά από το σπίτι για δύο εβδομάδες και με αυτό δε μπορώ να δω τις καλές μου στο σπίτι... Λοιπόν, ειλικρινά μου ήρθε να το πετάξω στον τοίχο φίλε μου! Το καλύτερο smartphone είναι εκείνο που το παίρνεις, το βγάζεις από το κουτί και κάνεις αυτά που θες, χωρίς να χρειάζεται "κόλπα". Αυτό ποτέ δεν μπόρεσαν να είναι τα wm, ειδικά μετά την έλευση των 10αριων.

 

Πλέον πάω για Huawei p10 ή Samsung s7 (flat).. Παρακολουθώ εδώ τα θέματα και θα κρίνω σε λίγο (σορρυ για το οφ).

 

Αυτό που θέλω να τονίσω και καμια φορα γίνομαι εκνευριστικός εδώ μέσα, είναι πως υπάρχουν φορές που το "smartphone" μας, μας δημιουργεί σοβαρά προβλήματα. Και τότε ναι, πρέπει να αλλάξει. Και αυτό με τα δεδομένα είναι σοβαρό.

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία το word προσπαθεί να κάνει αναβάθμιση χωρίς επιτυχία. Βγάζει error 0x8007000A. Γνωρίζει κανείς γιατί? Επίσης το Foursquare πως σας φαίνεται ως εφαρμογή. Έχει πολλά ενδιαφέροντα για μαγαζιά κτλ και με πετάει στους χάρτες κατευθείαν για την μετάβαση στυλ google. Απλά νομίζω ότι θέλει αναβάθμιση για 10αρια.
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε κάτι στο messenger, πχ η γραμματοσειρά; Είναι πιο έντονη πλέον!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Πάνο όπως τα λες. Το πρόβλημα, όπως ξέρουμε καλά και οι δυο, είναι πως σε προδίδουν εκεί που τα έχεις ανάγκη. Τώρα είμαι μακριά από το σπίτι για δύο εβδομάδες και με αυτό δε μπορώ να δω τις καλές μου στο σπίτι... Λοιπόν, ειλικρινά μου ήρθε να το πετάξω στον τοίχο φίλε μου! Το καλύτερο smartphone είναι εκείνο που το παίρνεις, το βγάζεις από το κουτί και κάνεις αυτά που θες, χωρίς να χρειάζεται "κόλπα". Αυτό ποτέ δεν μπόρεσαν να είναι τα wm, ειδικά μετά την έλευση των 10αριων.

 

Πλέον πάω για Huawei p10 ή Samsung s7 (flat).. Παρακολουθώ εδώ τα θέματα και θα κρίνω σε λίγο (σορρυ για το οφ).

 

Αυτό που θέλω να τονίσω και καμια φορα γίνομαι εκνευριστικός εδώ μέσα, είναι πως υπάρχουν φορές που το "smartphone" μας, μας δημιουργεί σοβαρά προβλήματα. Και τότε ναι, πρέπει να αλλάξει. Και αυτό με τα δεδομένα είναι σοβαρό.

 

Sent from mTalk

 

Συμφωνώ απόλυτα. ε το τελευταίο. Δεν κάνει την δουλειά που θέλεις? Πας για άλλα. Διαφωνώ στο ότι θα πρέπει να γίνεις εκνευριστικος (αν και καταλαβαίνω πως αυτό είναι αποτέλεσμα των δυσλειτουργιών).

Ψυχραιμία παίδες. Δεν είναι κανένας υποχρεωμένος να μείνει σε ένα λειτουργικό ή σε μια συσκευή. Όπου βολεύεται ο καθένας. Και βέβαια μπορεί κάποιος να κάνει και πειραματισμούς όπως έκανα εγώ.... .;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι όμως βλέπουμε εδώ ένα ακόμη πρόβλημα των wm ή όχι; Μιλάμε για αναβάθμιση και ξαφνικά το skype φαίνεται πως δεν δουλεύει; Γιατί να το πάρω χαλαρά και να μην την κραξω; Το έγραψα και στα σχόλια των εφαρμογών και σε όλα. Δε μπορεί να απαιτουμε να φαίνονται όλα ρόδινα τη στιγμή που δεν είναι. Και το σημαντικότερο θεωρώ πως ειναι το feedback. Τα φορουμ υπάρχουν για δύο βασικούς λόγους. Πρώτον να υπάρχει η αλληλοβοηθεια σε προβλήματα και δεύτερον να υπάρχει το feedback για τους ενδιαφερόμενους που είναι έτοιμοι να κολυμπήσουν σε άγνωστα νερά. Έτσι είτε μπαίνει υποψιασμένος, είτε δε μπαίνει καθόλου όταν δει την απογοήτευση αυτών που ήδη έχουν μπει. Και σαφώς, όλα είναι προσωπικές απόψεις και εκτιμήσεις, που ορισμένες φορές μπορεί να φαίνονται υπερβολικές, αλλά σκεφτείτε ότι μπορεί να εκφράζουν τομείς τους οποίους δε έχουν απασχολήσει όλους τους χρηστες.

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι όμως βλέπουμε εδώ ένα ακόμη πρόβλημα των wm ή όχι; Μιλάμε για αναβάθμιση και ξαφνικά το skype φαίνεται πως δεν δουλεύει; Γιατί να το πάρω χαλαρά και να μην την κραξω; Το έγραψα και στα σχόλια των εφαρμογών και σε όλα. Δε μπορεί να απαιτουμε να φαίνονται όλα ρόδινα τη στιγμή που δεν είναι. Και το σημαντικότερο θεωρώ πως ειναι το feedback. Τα φορουμ υπάρχουν για δύο βασικούς λόγους. Πρώτον να υπάρχει η αλληλοβοηθεια σε προβλήματα και δεύτερον να υπάρχει το feedback για τους ενδιαφερόμενους που είναι έτοιμοι να κολυμπήσουν σε άγνωστα νερά. Έτσι είτε μπαίνει υποψιασμένος, είτε δε μπαίνει καθόλου όταν δει την απογοήτευση αυτών που ήδη έχουν μπει. Και σαφώς, όλα είναι προσωπικές απόψεις και εκτιμήσεις, που ορισμένες φορές μπορεί να φαίνονται υπερβολικές, αλλά σκεφτείτε ότι μπορεί να εκφράζουν τομείς τους οποίους δε έχουν απασχολήσει όλους τους χρηστες.

 

Sent from mTalk

 

Σαφώς και αυτό με το skype είναι απαράδεκτο και ορθώς ανεφερες τον εκνευρισμό σου.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τι έχει παιδιά το Skype; Σε μένα μια χαρά λειτουργεί!

Άλλαξε κάτι στο messenger, πχ η γραμματοσειρά; Είναι πιο έντονη πλέον!

Τι εννοείς;

Πάντως αναβάθμιση δεν έγινε ακόμα... :lol:

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τι έχει παιδιά το Skype; Σε μένα μια χαρά λειτουργεί!

 

Τι εννοείς;

Πάντως αναβάθμιση δεν έγινε ακόμα... :lol:

 

Και σε εμένα το skype δουλεύει άψογα, ναι αναβάθμιση δεν έγινε όμως εμένα έχει αλλάξει η γραμματοσειρά.... Έχει γίνει πιο έντονη bold.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα το skype λειτουργεί,αλλά δε πήρε ενημέρωση.

Κάπου στα μέσα Μαρτίου έγινε η τελευταία ενημέρωση του Skype νομίζω! Γύρω στις 12-16 Μαρτίου. Κάπου εκεί κοντά.

Και σε εμένα το skype δουλεύει άψογα, ναι αναβάθμιση δεν έγινε όμως εμένα έχει αλλάξει η γραμματοσειρά.... Έχει γίνει πιο έντονη bold.

Μπα, σε μένα κανονικά γράμματα εχει.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

H 11.13.133.0 είναι η τελευταία έκδοση του skype αλλά δεν την έχουν δώσει σε όλους.

Όχι δεν έχω αυτήν νομίζω. Πότε ήρθε αυτή; Γιατί δεν την έδωσαν σε όλους; :confused:

Εγώ έχω την 11.12.112.0 ακόμα, τώρα που κοίταξα.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω αυτήν νομίζω. Πότε ήρθε αυτή; Γιατί δεν την έδωσαν σε όλους; :confused:

Εγώ έχω την 11.12.112.0 ακόμα, τώρα που κοίταξα.

 

Κι εγώ αυτή έχω αλλά δεν έχω πρόβλημα με τις βίντεο κλήσεις....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

H 11.13.133.0 είναι η τελευταία έκδοση του skype αλλά δεν την έχουν δώσει σε όλους.

Αυτη ακριβώς μου ήρθε πριν κάνα δίωρο (είμαι release preview).

Works like a charm!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτή έχω αλλά δεν έχω πρόβλημα με τις βίντεο κλήσεις....

Δεν είπα ότι έχω πρόβλημα με το Skype! Απλά δεν μου ήρθε η νέα ενημέρωση ακόμα.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω αυτήν νομίζω. Πότε ήρθε αυτή; Γιατί δεν την έδωσαν σε όλους; :confused:

Εγώ έχω την 11.12.112.0 ακόμα, τώρα που κοίταξα.

 

Και εγώ αυτήν εχω,αλλά δεν δουλεύει καλα η βίντεο κλήση.

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτήν εχω,αλλά δεν δουλεύει καλα η βίντεο κλήση.

Βιντεοκλήση έχω καιρό να κάνω. Πάντως όσες έκανα ήταν καλές οι περισσότερες. Μόνο σε κάνα δυό βιντεοκλήσεις χανότανε η εικόνα!

Κι αυτό όταν πρωτοέβαλα τα 10άρια.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Βιντεοκλήση έχω καιρό να κάνω. Πάντως όσες έκανα ήταν καλές οι περισσότερες. Μόνο σε κάνα δυό βιντεοκλήσεις χανότανε η εικόνα!

Κι αυτό όταν πρωτοέβαλα τα 10άρια.

 

Ποια εικόνα,εδώ αυτόν που καλουσα δεν είχε ιδέα και μιλούσαμε παράλληλα με το βάιμπερ,ασε-άσε.Αυτό έγινε χθες,όχι παλιά.Πριν την τελευταία αναβάθμιση ήταν εντάξει,σε σχέση με το βάιμπερ,πάντα.

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Ποια εικόνα,εδώ αυτόν που καλουσα δεν είχε ιδέα και μιλούσαμε παράλληλα με το βάιμπερ,ασε-άσε.Αυτό έγινε χθες,όχι παλιά.Πριν την τελευταία αναβάθμιση ήταν εντάξει,σε σχέση με το βάιμπερ,πάντα.

Φαίνεται το κατάλαβαν το πρόβλημα και έρχεται κι άλλη ενημέρωση του Skype. Έτσι λέω εγώ δηλαδή...

 

Τι εννοείς ότι δεν είχε ιδέα; Πως μιλούσατε παράλληλα και με το Viber; Μας μπέρδεψες τώρα.... :worry:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται το κατάλαβαν το πρόβλημα και έρχεται κι άλλη ενημέρωση του Skype. Έτσι λέω εγώ δηλαδή...

 

Τι εννοείς ότι δεν είχε ιδέα; Πως μιλούσατε παράλληλα και με το Viber; Μας μπέρδεψες τώρα.... :worry:

 

Έβγαινα από το σκάιπ και έμπαινα στο βάιμπερ,τόσο δύσκολο ειναι!!!!!!!☺

Υ.Γ.Συνομιλία με αμερικη.

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...