Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δικος σου ειναι ο πελατης εμεις θα σου βρουμε λυση και συ θα πληρωθεις.... ωραιος

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους.

 

Έχω το elephone P6000. Πολυ καλο για τα λευτα του. (Προβλήματα. μπαταρία, gps, φώτο)

Θέλω κατι νεο τωρα και σίγουρα κατι καλύτερο.

Θέλω νέο κιν μέχρι 250ευρω.

Πείτε μου γνώμες σας παρακαλώ αφού ξέρετε το παλιό μου κιν.

 

Σας ευχαριστώ.

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Στα λεφτα που ψαχνεις αν θες απο ελλαδα για μενα δυο ειναι το κινητα τα οποια ειναι απιστευτα . Lg g3 και φυσικα moto x+1 2nd generation.παλιες ναυαρχιδες αλλα κατα τη διμη μου αποψη top ακομη σε αυτη τη τιμη.Τωρα αμα θες απο κινα καλητερα ας πει καποιος αλλος.
Link to comment
Share on other sites

δικος σου ειναι ο πελατης εμεις θα σου βρουμε λυση και συ θα πληρωθεις.... ωραιος

Αν σου κόψει μερίδιο θα απαντήσεις δηλαδή;

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

ψάχνω για πελάτη ένα σταθερό ενσύρματο τηλέφωνο που να μπορεί να κουμπώσει επάνω του και το κινητό και έτσι να διαχειρίζεται και τα δύο από μία συσκευή, την σταθερή.

Αν έχετε καμία ιδέα ή άποψη για κάποιο κάντε ένα κόπο να με ενημερώσετε, ευχαριστώ.

 

Εάν ορίσεις ως βάση ενσύρματη συσκευή multiline, στο ένα input θα μπει το σταθερό από τον τοίχο και στο άλλο το line out ενός fct - τα κουτάκια που δίνουν οι Vodafone και Cosmote για τα home telephony τους, παίρνουν κάρτα sim αλλά "βγάζουν" σε κανονικό καλώδιο pstn. άρα το κλειδί είναι να βρείς καλή σταθερή συσκευή με καλή διαχείριση πολλών γραμμών (αναμονές, μεταφορές κτλ)

Link to comment
Share on other sites

Αν σου κόψει μερίδιο θα απαντήσεις δηλαδή;

 

απο την στιγμη που δεν γνωριζει να εξεπερετησει να δωσει τον πελατη σε καποιον επαγγελματια με γνωσεις πανω στο θεμα και θα ισως παρει μεριδιο ετσι ειναι αυτα + δεν θα γινει ρομπα σε περιπτωση στραβης

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Ποιο πιστευετε οτι ειναι καλυτερο?Εγω σκεφτομουν το Lg αν και εχει αρκετα μειονεκτηματα.Βασικα δεν ξερω αν μπορω να εμπιστευτω την sony(πιο παλια τα κινητα της κολλαγαν αρκετα).To lg εχει αποσπομενη μπαταρια ενω το sony πρεπει να την εχει ενσωματωμενη και αυτο λιγο με φοβιζει.Εσεις πιο μου προτεινετε? Edited by kiniko21
Link to comment
Share on other sites

Για μενα τα καλυτερα ειναι τα J5 και P8 Lite απο Ελλαδα.Το moto g ειναι 1,5 χρονο στην αγορα και γενικα υπαρχουν και καλυτερα δικαρτα απο Ελλαδα οπως τα πρωτα 2 που ανεφερα.Απο εξωτερικο δειτε xiaomi redmi note 2 ή το 3,m2 note και οτι ανεφερες μαζι με το honor 4x και p70.Εγω προσωπικα αμα αγοραζα τωρα δικαρτο(εχω 2 καρτες και εγω απλα την μια την εχω παρατημενη τωρα) θα επαιρνα το J5 ή το P8 Lite .Θα πηγαινα και σε 5,5 αλλα με φοβιζει το ποσο μεγαλο ειναι και η φορητοτητα και το μεγεθος ειναι λιγο μεγαλο(δεν κουβαλαω τσαντακια το καλοκαιρι και εχω τα παντα στη τσεπη.Αλλα οι κοπελες κουβαλανε χειμωνα-καλοκαιρι τσαντα οποτε δεν τους ενοχλει το να το κουβαλανε μαζι τους. Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας.Το leagoo πως ειναι σαν αισθηση στο χερι? Ειναι πολυ φαρδυ?
ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΒΑΖΩ ΥΠΟΓΡΑΦΗ.... :X
Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο τηλέφωνα έχουν θέμα με τον αποθηκευτικό χώρο καθώς μένουν στο χρήστη περίπου 2GB ελεύθερα για χρήση. Το πρόβλημα διορθώνεται δε διορθώνεται με SD. Από εκεί κ πέρα είναι παρόμοια κινητά, εκτός απ το ότι το LG έχει FHD οθόνη. Γνώμη μου είναι να μην κοιτάξεις κανένα από τα δύο, αλλά εαν επιμενεις εγώ θα πήγαιναν για το LG
Link to comment
Share on other sites

xiaomi redmi note 3 PRO

 

Αυτό είναι που θα παρω.

Είναι και το μόνο που είχα βάλει στο μυαλο μου και πριν αλλά έλεγα για elephone p9000 η MEIZU.

 

Σας ευχαριστώ πολλά.

 

Λίγο σπρώξιμο ήθελα και πειστικα οκ τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω συσκευή για φιλικό μου πρόσωπο, γύρω στα 300 ευρώ. Είδε και μου είπε να δω το Galaxy A5 (2016 edition), κανά 2 reviews που είδα μου φάνηκε καλό. Καλά, νομίζω πως ό,τι και να πάρει θα είναι τεράστια αναβάθμιση από το S2 που έχει εδώ και κάποια χρόνια...

 

Δεν είναι σε καμία περίπτωση power-user, τα πολύ απλά και βασικά κάνει, αλλά τον ενδιαφέρει αρκετά η κάμερα γιατί βγάζει τα πιτσιρίκια..

 

Πώς στέκεται ως πρόταση σε αυτό το μπάτζετ; Υπάρχει κάτι άλλο στα ίδια λεφτά να του προτείνω να δει επίσης; Αλλά επώνυμο, γιατί όσο κι αν είναι καλύτερα τίποτα xiaomi κλπ, ξέρω ότι στο παραμικρό κόλλημα που θα κάνει θα τα ακούσω ("τι ήθελες και μου πρότεινες κινέζικο" κλπ)...

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ελεγα το lg g4 τωρα που επεσε η τιμη του

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Lumia 640XL

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Για Android κινητό μιλάμε, αν τον πάω σε Windows Phone θα ξεχάσει και τα λίγα που ξέρει. Άσε που γενικά θα του είναι πιο εύκολο αν έχει μια "συνέχεια" και με το Android Tablet που έχει (samsung Galaxy note 10.1 2014, άσχετα αν ανάθεμα αν έχει βγάλει έστω και μία φορά το πενάκι, δώρο του το έκαναν)..

 

Θα κάνω μια σύγκριση με το G4 να δω τι παίζει...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε το G4 ήταν αν από τις κορυφαίες αν όχι η κορυφαία συσκευή σε κάμερα πέρσι και είναι ελαφρώς πάνω από τα 300 τώρα και καλύτερο σε hardware. To A5 είναι πιο όμορφο.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχω το oppo r7 plus, προσωπικα μ έχει ενθουσιάσει, στην τιμή του το πήρα από amazon στα 296 που το είχε βγαλει προσφορα δεν υπάρχει κάτι άλλο, για εμένα ήταν μονοδρομος καθότι έψαχνα κάτι σε 6'' ... στα λέφτα του δεν βρήκα κάτι ανάλογο!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...