Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητο που πας να παρεις ειναι η φθηνοτερη σειρα της sony. Δεν θα στο προτεινα με τα σιγουρα καλυτερα σε χαρακτηριστικα lenovo. κοιτα για a6000 ή s60. θα προτιμουσα lenovo.
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ειχα xiaomi παλιότερα, πρωτον δεν την παλευω με το miui και δευτερον εκανα καθε εβδομαδα αναβαθμησεις και απο μπαταρια 0 μιλαω βεβαια για το redmi 1s και οχι το note.

Με ενδιαφερει με αυτη που έρχεται απο το εργοστάσιο να παιζει αξιοπρεπως χωρις προβληματα. Τωρα αν θελουν developers να το κανουν πιο γρηγορο πθο ετσι πιο αλλιως δεν με πειραζει τα εχω κανει στο παρελθόν αρκετές φορες. Το τελευταιο κινεζικο που ειχα στα χερια μου ενα cubot s200 δεν το πειραζεις καθολου και δουλεύει απροβλιματιστο απο την πρωτη μερα

 

Υπάρχει πάντα και η stable σε περίπτωση που δεν το ξέρεις που δεν είναι κάθε εβδομάδα,η developer είναι κάθε εβδομάδα για να κοιτάξουν όσοι θέλουν να το κάνουν,τα όποια προβλήματα έχει το κάθε update έτσι ώστε όταν βγει καινούργια stable να μην τα έχει μέσα.

Επίσης το 1s δεν το χα αλλά μιας και είχα το mi3 και έχω το mi4 που έχουν πάνω κάτω την ίδια μπαταρία με το note 2 ,αυτό με τη μπαταρία 0 που λες δεν υπάρχει σε καμία περίπτωση,η αυτονομία τους είναι απτις καλύτερες τις αγοράς.

Τώρα αν δε σ'αρέσει γενικά το UI της miui κομπλέ,πήγαινε στο m2 note της meizu μιας και θες να το δουλέψεις όπως έρχεται απ'το κουτί γιατί στο k3 note θα φας το κεφάλι σου απ'το bloatware

Link to comment
Share on other sites

Άρα πας κατευθείαν για το meizu ανάμεσα σ'αυτά τα 2 :lol:

Κοίτα και το xiaomi redmi note 2

 

 

Αν η απορία σου στο αξιόπιστη είναι ,αν η meizu είναι καλή εταιρία με πολύ καλά κινητά τότε ναι

Είναι μια από τις καλύτερες εταιρίες στη Κίνα με συνεχή άνοδο και σε σχέση με τις επιλογές σου συμφέρει.

Κοίτα κι εσύ επίσης αν θες το xiaomi

 

Αρα εγκρινεται το meizu ετσι; σαν μαρκα μονο ακουστα την ειχα, δεν την γνωριζα. θα κανω λιγη ακομα ερευνα αγορας και θα δω τι θα παρω τελικα. Ευχαριστω πολυ παντως!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από λίγο ακόμη ψάξιμο και μπλέξιμο με τις υπερεπιδοτήσεις, έπιασα στα χέρια μου και το Alcatel του τίτλου του θέματος. Θεωρητικά υπερέχει του Sony, αλλά και στο χέρι μου άφησε πολύ καλύτερη αίσθηση από την πλαστικούρα του Sony.

Αρχικά δεν του είχα δώσει μεγάλη σημασία, γιατί ίσως θεωρώ την Alatel εταιρεία 2ης ταχύτητας στα κινητά (πια).

Τι άποψη έχετε για το συγκεκριμένο???

Link to comment
Share on other sites

με εχει κολησει λιγο η καμερα του meizu που δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο απλα μια Κινεζικη 13αρα (υπαρχει περιπτωση να κανω λαθος μιας και σε ενα video αναφερεται Samsung Sensor). Επισης το xiaomi δεν εχει 2πλο led ειναι ενα θεμα βαση ανταγωνισμου. Με ενδιαφερει η καμερα για αυτο την αναφερω. Στο τελος θα ηθελα να αναφερω και την γνωμη του Vickmal αναμεσα στα 2 κινητα που ηταν υπερ του lenovo. Προφανως φιλε μου και το lenovo με μαμα rom θα δουλευει μια χαρα, ετσι τουλαχιστον αναφερουν τα παιδια εδω. Edited by chalk
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Ναι το Α6000 φαινεται η πιο σωστη επιλογη στα χρήματα.............στο site της εταιριας λεει οτι υπάρχει και σε DUAL SIM εκδοση.........στην αγορα δεν μπορω να την βρω ομως....!

 

Γενικα η διαθεσιμότητα αλλαζει μερα με την ημέρα μπορω να πω..........αν προλάβεις, προλαβες, ........αλλιώς αναμονη .

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις πληροφοριες.

 

αρα, εκτος παιχνιδιων που δεν ενδιαφερουν, για τις υπολοιπες χρησεις, ιντερνετ, FB, ισως viber, youtube, δεν εχει θεματα....!

 

απο καμερα πως ειναι? βγαζει καλες φωτογραφιες?

αυτο μας ενδιαφερει αρκετα, γιατι ο φιλος θελει να βγαζει φωτογραφιες απο δουλειες που κανει. και θελει να εχει μια ικανοποιητικη καμερα. μην φανταστεις τπτ τρομερο, απλα να αποτυπωνει καλα αντικειμενα. ειναι ξυλουργος -κατα κυριο λογο- αλλα ασχολειται και με αλλες περεμφερεις εργασιες.

Mobile: XIAOMI REDMI PRO
Link to comment
Share on other sites

Ωραια αυτα που λετε αλλα ρε παιδια εξακολουθουν να ναι πολυ μεγαλα.. Θελω πολυ πιο μικρο με πρωτη προτεραιοτητα κλησεις και μετα fb viber κλπ
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει για τον πατερα μου το Microsoft Lumia 435, φοβερη ποιοτητα κλησεων και πολυ καλη ενταση. Εχει και μπροστινη καμερα για viber.

118.1 x 64.7 x 11.7 mm

Μπαταρια με χαλαρη χρηση βγαζει 2 μερες.

Κολλημα δεν θα δεις ποτε λογω Windows.

Κοιταξε τα χαρακτηριστικα του να δεις αν σου κανει.

http://www.gsmarena.com/microsoft_lumia_435-6942.php

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πρόσφατα μου έσπασε η οθόνη του lg optimus G e975 και το κόστος επισκευής ανέρχεται περίπου τα 150 ευρώ. Ένας φίλος μου όμως πουλάει το iphone 4s (επειδη θέλει να πάρει το 5s) για 170 ευρώ. Τι λέτε να κάνω ; να πάρω το iphone ή να κρατησω το lg ; Απ'τη μία μου φαίνεται οτι το lg είναι αρκετά καλό κινητό και έχει κάποια πολύ δυνατά χαρακτηριστικά αλλά απ την άλλη και το iphone με κερδίζει σε κάποια σημεία πχ ταχύτητα, κάμερα κλπ . Εσείς τι λέτε ; Ας μου απαντήσει κάποιος άμεσα
Link to comment
Share on other sites

Πήρα για δεύτερο το Motorola moto e 2 Generation επειδή είχα το ίδιο πρόβλημα που περιγραφεις.

Το κινητακι είναι σούπερ και το προτείνω ανεπιφύλακτα για δεύτερο.

Καθαρό Android Software και πολύ καλή μπαταρία και φυσικά η τιμή του.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα ειναι απλή , μην περιμένεις τις τέλειες φωτογραφίες ειδικά σε σκοτεινό περιβαλλον, άσχετα που υπάρχειθ φλας. Πιστεύω ότι θα του κάνει δουλειά εςν δεν έχει απαιτήσεις, για απλή φωτογραφία ώστε να δείξει την δουλειά του δεν θα έχει πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,θα ηθελα την βοηθεια σας ειμαι μεταξυ του s6 edge και του note edge τι μου προτεινετε;;;Για να πω την αληθεια ειδα σημερα το note k μου αρεσε τι λετε να δωσω το s6 και να το παρω;; Edited by milos71
Link to comment
Share on other sites

Το απλό 640 είναι 4g ενώ το xl όχι... Το xl έχει καλύτερη κάμερα και μεγαλύτερη οθόνη, κατά αλλά ειναι τα ίδια κινητα...

 

τώρα είδα ότι και το xl είναι 4g αλλά μη διαθέσιμο... περίεργο...

Edited by geovoul23
the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

Ναι το xl έχει χαμηλότερο ppi... Έχω το 640 dual sim και για τα χρήματα που έδωσα είμαι πολύ ικανοποιημένος... Γρήγορο, καλή μπαταρία, ωραίες φωτογραφίες, στο μόνο που ζορίστικα ήταν στην μετάβαση από google services και play store... Αλλά με λίγο ψάξιμο όλα οκ... Edited by geovoul23
the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται!

 

Θέλω να αγοράσω δώρο στον πατέρα μου ένα πολύ ανθεκτικό κινητό, αφού στο παλιό του έχει ξεφτίσει το ανθεκτικό κάλυμμα (πλαστικά τριγύρω).

 

Δεν με επηρεάζουν τα capital controls.

 

Δεν είναι απαραίτητο να είναι smartphone, πρέπει να έχει πλήκτρα αφού σε αφής μόνο νομίζω θα είχε πρόβλημα. Αν γίνεται να έχει πλήκτρα και να είναι smart, θα ήταν πολύ καλά.

 

Χρήση: τηλέφωνα μόνο. Θα ήθελα να μπορούσα να του βάλω gps app αλλά δεν είναι απαραίτητο.

 

Και όπως λέει και ο τίτλος, να είναι αρκετά ανθεκτικό . Αν είναι και αδιάβροχο, ακόμη καλύτερα.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!ποιο απο τα δυο να προτιμησω?

 

Κι εγω στο ιδιο δίλημμα ειμαι. Βεβαια σκεφτομαι και το elephone p8000. Νομιζω ειναι σε ολα καλυτερο απλα κοστιζει λιγο παραπανω. Το k3 note εχει καλες κριτικες αλλα θελει τροποποιησεις ρομ. Το leagoo elite 2 φαινεται πολυ καλο για τα λεφτα του αλλα πρεπει να μας πει εντυπωσεις καποιος που το χει. Εγω δεν το χω δει απο κοντα.

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ψάχνει γνωστή μου για κινητό Android γύρω στα 300 ευρώ.

Εγώ προτείνω το LG G3 (16GB) στα 340 ευρώ.

Έχετε να προτείνετε ίσως κάποιο άλλο καλό, αλλά ίσως λίγο φθηνότερο?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Αν σου εσπασε η οθόνη παρε το iPhone ετσι για αλλαγή, αν σου εσπασε το digitizer και κατα τα άλλα το κινητο λειτουργεί κανονικα κρατα το ετσι οπως είναι και περίμενε να ανοιξουν οι συναλλαγές απο ebay, παρε ενα digitizer απο κινα και είσαι κομπλέ..

Εγω δεν θα έδινα 150 ευρώ για να φτιαξω ενα κινητό που μπορείς να το βρεις μεταχειρισμενο φθηνότερα..

Τώρα ο φιλος σου εχω την εντύπωση οτι ζητάει αρκετά για ενα 4ς μια και ειναι και φίλος μπορεί να το κάνει 150 νομίζω εκτος αν είναι 32 γιγα...

haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

καλα δεν θα βγαζει και καλλιτεχνικες φωτογραφιες. απλα να φαινονται καλυτερα απο κατι καμερες που ειχαν παλιοτερα τα κινητα (non smartphones), τυπου http://www.skroutz.gr/s/4705362/Caterpillar-B100.html (αυτο εχει τωρα, για να καταλαβεις...)
Mobile: XIAOMI REDMI PRO
Link to comment
Share on other sites

Moto g 4g, lumia 640, 730.

 

Προτασεις στα λεφτά που δίνεις για καινούργια συσκευή με 2ετη εγγύηση....

 

Και αν είσαι τυχερός μπορεί να έχει ξεμείνει κάνα p8 lite.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...