Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προφανώς και έχει γίνει λάθος και δεν ξέρω πως να το διορθώσω :P

 

Edit: Το p8 lite στα 175 ευρώ αξίζει;

 

που το βρηκες τετοια τιμη?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αξιοπιστες εταιριες ομως οι elephone και ulephone. Δεν ειμαι τοσο σχετικος απλα την jiayu την εχω ξανακούσει και διαβασα καποια καλα σχολια. Σε αντίθεση με τις αλλες
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ψάχνω απεγνωσμένα για value for money κινητό τις τελευταίες 2-3 βδομάδες για αγορά μόνο από Ελλάδα! τα χαρακτηριστικά που ψάχνω είναι:

1) 2gb ram

2) επεξεργαστή mediatek 67.. ή snapdragon 610...

3) lolipop που να μη χρειάζεται root ή να πειράξω λειτουργικό (δεν το έχω κάνει ποτέ)

Με αυτά τα χαρακτηριστικά λοιπόν βρίσκομαι κυρίως ανάμεσα σε 2 κινητά. Το doogee valencia 2 y100 pro στα 160 ευρώ και στο leagoo elite 5 στα 175 ευρώ!

Στα θετικά του doogee, ότι στο αντίστοιχο forum http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=415183 διάβασα κατά βάση θετικά σχόλια,

και ότι δίνουν 2 χρόνια εγγύηση.

Στα αρνητικά, ότι δεν έχω ακούσει πολλά καλά λόγια για τη doogee γενικότερα,

έχει μπαταρία μόλις 1800mah (αν και από οτι κατάλαβα κάνει καλή χρήση μπαταρίας και τη βγάζει τη μέρα)

και ότι δεν έχει servise στην Ελλάδα.

Όσο για το elite5, με καλύπτει απόλυτα στα χαρακτηριστικά και επίσης έχει αντιπροσωπεία στην Ελλάδα leagoo.gr (με διαβεβαίωσαν ότι έρχεται με lolipop 5.1 και ελληνικό menu και 1 χρόνο εγγύηση) , αλλά και service safesales.gr

To κακό είναι ότι δεν έχει γράψει σχόλια κανένας για το κινητό αυτό, και φοβάμαι μην έχει θέματα με το ακουστικό, μεγάφωνο, ή κακή ποιότητα κατασκευής κλπ.

Aν κάποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω ή έχει κάποια άλλη πρόταση με αυτά τα χαρακτηριστικά και σε αυτή τη τιμή από ελληνικό κατάστημα, παρακαλώ ας μου δώσει τα φώτα του.. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

http://members.oebesa.gr/index.php?route=product/category&path=59

http://www.leagoo.gr/el/elite

Δες εδω , κανε συγκρισεις και διαβασε εδω μεσα για τις συσκευες αποψεις και σχολια.

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Ειναι αξιοπιστες εταιριες ομως οι elephone και ulephone. Δεν ειμαι τοσο σχετικος απλα την jiayu την εχω ξανακούσει και διαβασα καποια καλα σχολια. Σε αντίθεση με τις αλλες

Μην σε εντυπωσιαζουν τα specs των συγκεκριμενων κινητων, ειναι συνηθως κινητα με ημερομηνια ληξης και χωρις υποστηριξη. Το jiayu εχει αποδειχθει μεχρι τωρα τιμιο, αλλα εχει και αυτο τα θεματακια του. Αν θες κινητο με 3GB μνημη που να το κρατησεις καιρο, πρεπει να ανεβασεις το κασε. Ειδαλλως, προσωπικη μου αποψη, καλυτερα να κοιταξεις καποιο με 2GB μνημη απο πιο γνωστη εταιρια, huawei, meizu, xiaomi κλπ.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ kalvar, αλλά δεν έχει σχόλια για το συγκεκριμένο μοντέλο σε κάποιο από αυτά τα site.. Ούτε κάποια αντιπρόταση:wacko:

 

Φιλε μου εννουσα εδω μεσα στο myphone. Ψαξε λιγακι και διαβασε σχόλια χρηστων που τα εχουν στην κατοχη τους. Το leagoo elite 2 ειναι πιο οικονομικο απο το p8000.

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Εχω μπερδευτει αρκετα! Το sony Μου αρεσει εξωτερικα πιο πολυ απο ολα, μετα το Huawei και μετά το LG. Απο θεμα χαρακτηριστικών νομιζω το LG λογω οθονης και καρτας γραφικών υπερτερι μαζι με το το Sony του Huawei?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απο το μαγαζι που θα αγορασω (θα εχω κουπονι αντικατασατασης) δεν εχω και πολες επιλογες και ειμαι αναγκαστικα αναμεσα απο τα 2.

Moto G 2015 8bg 1bg ram

Meizu m2 note

H αγορα θα γινει σημερα.

Τι λετε;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Απο το μαγαζι που θα αγορασω (θα εχω κουπονι αντικατασατασης) δεν εχω και πολες επιλογες και ειμαι αναγκαστικα αναμεσα απο τα 2.

Moto G 2015 8bg 1bg ram

Meizu m2 note

H αγορα θα γινει σημερα.

Τι λετε;

 

meizu για τα 2γβ ραμ

Link to comment
Share on other sites

meizu για τα 2γβ ραμ

 

Αυτο λεω κι εγω αλλα με προβληματιζει λιγο το μεγεθος και η ποιοτητα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Τα Meizu ξέρω ότι φημίζονται για την ποιότητα κατασκευής τους. Όσον αφορά για το μέγεθος είναι θέμα συνήθειας για μένα προχώρα στο Meizu.
:chair:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, αν παρω απο cosmote με επιδοτηση lumia εχει το 640 και το 640 xl ιδια τιμη με καλυπτει η επιδοτηση και δεν πληρωνω. Ποια ειναι η παγιδα πως εχουν ιδιο κοστος και τα δυο; Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Τι απο τα δυο παιδες?

4G dual Sim 2G h Ζητηση και μεχρι 160$

Νομιζω Lenovo αλλα θελω την γνωμη σας. Οσο λιγοτερο development πανω στην συσκευη το προτιμω

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Καθώς όλοι επιλέγουν την αγορά καινούργια συσκευής λέω να κάνω τη διαφορά επιλέγοντας κάτι παλαιότερο.Μετά τη βλάβη του samsung nexus 3 που έχω στη κατοχή μου,βγήκε από το συρτάρι το Nokia E72 που είχε αντικαταστήσει,μετά από τόσο καιρό ξανά μαζί του...οφείλω να ομολογήσω πως ένα τηλέφωνο με αυτές τις διαστάσεις και με πληκτρολόγιο qwerty ταιριάζει στο χέρι μου και στις απαιτήσεις μου και επειδή εδώ και χρόνια ήταν και απ ότι συνειδητοποίησα είναι ένα ΒΒ. Προτιμώ το 9720 αλλά έχω κάποιες απορίες και επειδή δε βλέπω επίσημο θέμα για αυτό,θα ήθελα να ρωτήσω.Το τηλέφωνο το βρίσκω μόνο με Αγγλική Γλώσσα, και επειδή δεν ειμαι φίλος των greeklish,υπάρχει δυνατότητα να να του βάλω Ελληνικά.
Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλε ειμαι αναμεσα στο thl 5000 το meizu m2 note και το lenovo golden warrior μιας και δινω μεχρι 150-160 ευρω. Κλίνω προς το meizu οφειλω να ομολογησω λογω home button, αλλα δεν ξερω αν ειναι αξιοπιστη επιλογη. Μπορει κανεις να δωσει τα φωτα του;
Link to comment
Share on other sites

]Οσο λιγοτερο development πανω στην συσκευη το προτιμω

Άρα πας κατευθείαν για το meizu ανάμεσα σ'αυτά τα 2 :lol:

Κοίτα και το xiaomi redmi note 2

 

Κλίνω προς το meizu οφειλω να ομολογησω λογω home button, αλλα δεν ξερω αν ειναι αξιοπιστη επιλογη. Μπορει κανεις να δωσει τα φωτα του;

Αν η απορία σου στο αξιόπιστη είναι ,αν η meizu είναι καλή εταιρία με πολύ καλά κινητά τότε ναι

Είναι μια από τις καλύτερες εταιρίες στη Κίνα με συνεχή άνοδο και σε σχέση με τις επιλογές σου συμφέρει.

Κοίτα κι εσύ επίσης αν θες το xiaomi

Edited by adversus
Link to comment
Share on other sites

Θεωρω πιο τιμια την συγκριση Κυριακο μεταξυ των τηλεφωνων που εβαλα μιας και ειναι ισαξια, και τα θεωρω αρκετα ανωτερα απο τα αλλα κινητα που αναφερεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άρα πας κατευθείαν για το meizu ανάμεσα σ'αυτά τα 2 :lol:

Κοίτα και το xiaomi redmi note 2

ειχα xiaomi παλιότερα, πρωτον δεν την παλευω με το miui και δευτερον εκανα καθε εβδομαδα αναβαθμησεις και απο μπαταρια 0 μιλαω βεβαια για το redmi 1s και οχι το note.

Με ενδιαφερει με αυτη που έρχεται απο το εργοστάσιο να παιζει αξιοπρεπως χωρις προβληματα. Τωρα αν θελουν developers να το κανουν πιο γρηγορο πθο ετσι πιο αλλιως δεν με πειραζει τα εχω κανει στο παρελθόν αρκετές φορες. Το τελευταιο κινεζικο που ειχα στα χερια μου ενα cubot s200 δεν το πειραζεις καθολου και δουλεύει απροβλιματιστο απο την πρωτη μερα

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση ...........δεν την γνωριζω την εταιρια αυτη και ...........δεν νομίζω οτι θα το επέλεγα.

 

Με βλέπω για το Sony πάντως.....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...