Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καπου το ειδα περιπου 100€ προσφορα

νομιζω στο vickmall.com, κριμα να δωσεις 200

αν και ως αμεσο ανταγωνιστη του θα επελεγα το p6000 pro

Link to comment
Share on other sites

Ωραία τηλέφωνα κι τα 2. Ωραία αίσθηση στο χέρι κι τα 2 (δέρμα κι αλουμίνιο). Εμένα προσωπικά μου αρέσει το Edge λόγω του ότι είναι λίγο διαφορετικό απο τα άλλα (βέβαια έχει μια διαφορά στην τιμή από το g4). Κι τα 2 είναι πολυ δυνατά τηλέφωνα. Όποιο κι αν αγοράσεις δεν νομίζω να σε απογοητεύσει.(πιστεύω πρέπει να πας να τα δεις κι απο κοντά κι πως σου κάθονται στο χέρι) Είμαι λίγο υπέρ του edge :)

Αυτός που ρωτά, νοιώθει χαζός για 5 λεπτά.

Αυτός που δεν ρωτά θα είναι χαζός για μια ζωή.

Link to comment
Share on other sites

Coolpad f1 απο που θα το παρεις? Αν απο εξωτερικο κοιτα meizu m2 note αλλιως αν πας αγορα απο ελλαδα παρε huawei p8 lite αλλα οχι παραπανω απο 220 ευρω
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ψαχνω κινητο για πολύ basic user . Διαβαζοντας εδώ πηγα από το Sony στο ......P8 lite!!!

 

Αφου δεν υπάρχει πουθενα το P8 lite ομως είχα αποφασίσει να περιμενω μεχρι να το βρώ.

 

Εχθες όμως εσπασε το υπαρχον κινητο από πτώση....οπότε παμε σε κατι σχετικα σύντομα δλδ σήμερα να είναι δυνατον.

 

Διαβάζοντας λιγο ακόμα βρήκα το Α5000 ....το οποιο είναι λιγο καλύτερο από το Sony στα χαρακτηριστικά.

 

Η ερώτηση είναι η εξής: Αγοραζω το A5000......ή επιλέγω το Sony? Υπάρχει κατι κάλυτερο που δεν πηρα χαμπαρι με τιμή max 200€? Αγορα από Ελλαδα.

 

Χρήση ....ουσιαστικα τπτ ιδιαιτερο οποτε ......λιγο καλη μπαταρια....λιγο καλη κάμερα (αναλογη της τιμης).

 

Ευχαριστώ

Edited by Corki
Link to comment
Share on other sites

Το edge δε το ειδα απο κοντα, το απλο s6 που επιασα εχει ωραια αισθηση στο χερι...

Το lg απο φωτογραφιες με ξενερωσε εντελως ειδικα το καφε αλλα με το που το ειδα απο κοντα και το επιασα στα χερια μου απλα τα σπαει...

Αξιζει να δωσειβκανεις περισσοτερα για το edge απλα κ μονο για 2-3 εφαρμογες τις edge οθονης?

Link to comment
Share on other sites

Το edge δε το ειδα απο κοντα, το απλο s6 που επιασα εχει ωραια αισθηση στο χερι...

Το lg απο φωτογραφιες με ξενερωσε εντελως ειδικα το καφε αλλα με το που το ειδα απο κοντα και το επιασα στα χερια μου απλα τα σπαει...

Αξιζει να δωσειβκανεις περισσοτερα για το edge απλα κ μονο για 2-3 εφαρμογες τις edge οθονης?

 

Αν σε ενδιαφέρει το ντιζάιν και η ποιότητα κατασκευής και premium feeling το edge υπερισχύει ξεκάθαρα και εφόσον δεν σε νοιάζει να τα σκάσεις χοντρά.

Από εκεί και πέρα για εμένα καμία συσκευή ακόμα και τέλεια να είναι δεν αξίζει πάνω από 500-550 ευρώ που το θεωρώ το maximum για αγορά smartphone.

 

Από την άλλη το G4 το θεωρώ πιο πλήρες και ισορροπημένη συσκευή στην αγορά για το 15.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

Σκέφτομαι να πάρω το one plus one από το επίσημο site.

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει δίνοντας κάποιες συμβουλές...?

π.χ. Θα έχω πρόβλημα με τελωνεία? ή κάτι άλλο που πρέπει να ξέρω?

Link to comment
Share on other sites

Πλεον σε αυτα τα λεφτα παιρνεις asus zenfone 2 απο amazon.it αλλα αν εσυ θες oneplus one ok δεν θα εχεις θεμα με τελωνειο γιατι η αγορα ειναι απο ευρωπη αν και απο κινα να ηταν θα ειχες 1% πιθανοτητα απο ταχυδρομειο να μεινη τελωνειο
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα κινηθώ ανάμεσα σε htc one m8 και z3. Το καθένα έχει τα πλεονεκτήματα του. Το z3 από ότι καταλαβαίνω έχει καλύτερη οθόνη και κάμερα, το m8 έχει καλύτερο ήχο. Δε ξέρω με την αυτονομία τι παίζει. Αλλού βρίσκω το ένα πιο δυνατό αλλού το άλλο...Γενικά όμως το m8 όσοι το έχουν λένε πολύ καλά λόγια.
Link to comment
Share on other sites

Δες και asus zenfone 2
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα στους εορταζοντες.........Θ α ηθελα την βοηθεια σας...εχω το κινητο του avatar μου και βαλθηκα να το αλλαξω....

ΑΛΛΑ οχι με συσκευη που να εχω προβληματα κ σκοτουρες,οπως επισης ειμαι φαν της φωτογραφιας.....

 

Μου προταθηκε συσκευη z2 και το σκεφτομαι...τι θα κανατε ....??

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Το Note 2 που είχα χάλασε και έχω μείνει με ένα Nokia E71 που έχω από το 2008. Δεν αγοράζω συχνά τηλέφωνο οπότε αφιερώνω αρκετά χρήματα εάν η συσκευή αξίζει καθώς αλλάζω κάθε 3-4 χρόνια. Ήμουν σίγουρος ότι θα αγόραζα το Note 5 αλλά όλες αυτές οι ελλείψεις καθώς και η μη κυκλοφορία του στην Ευρώπη με έχουν προβληματίσει. Μπορώ να περιμένω κάποιους μήνες ακόμα να δω τι θα παρουσιαστεί το Σεπτέμβριο, αλλά σε αυτή τη φάση τι θα μου προτείνατε;; Ποια τα θετικά και αρνητικά των υπόλοιπων ναυαρχίδων; Βλέπω ότι στην Αμερική το S6 έχει πέσει μέχρι 200 δολάρια (αγοράζεις το 128GB με την τιμή του 64). Επειδή έχω γνωστό που θα μπορούσε να μου το φέρει θα λειτουργεί κανονικά στην Ελλάδα; Στην Ελλάδα αναμένεται κάποια μείωση ή όχι;
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

 

ΨΑΖΝΩ ΕΠΙΓΟΝΤΩΣ ΓΙΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΕΝΑ ΛΑΠΤΟΠ 15αρι με badget μεχρι 500 ευρω.

 

δεν θελω acer και hp γιατι επαθα κ εμαθα..

 

επειδη δεν εχω ιδεα με τους καινουργιους επεξεργαστες

εχετε να προτεινετε καποιο μοντελο που να εχει κ λειτουργικο ?το θελω μονο για δουλεια κ multimedia

 

ευχαριστω προκαταβολικα:lol:

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος εξαιρετική μπαταρία έχει το oneplus one!

5.5 ίντσες βέβαια..

 

Ξέρω πως δεν ζητάς αυτό, όμως η αγορά ενός power bank είναι πολλές φορές λύση στο πρόβλημα της μπαταρίας.. Αρκεί να είναι κατάλληλο μέγεθος και το παίρνεις ακόμα και στην τσέπη σου χωρίς πρόβλημα :)

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Έχω και power bank.Από ebay,10000mah.

Απλά ήθελα απόψεις,μήπως υπάρχει κινητό με τα χαρακτηριστικά που ζητάω και στην αυτονομία να είναι στα επίπεδα της Sony.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ είχα βαρεθεί το θέμα με την μπαταρία πήγα στο mate 7 και την πρίζα επισκέπτομαι μία φορά στης 3 μέρες
Link to comment
Share on other sites

Χρηστης lgg2 και hongmi με τρωει σιγα σιγα να αλλαξω κινητο,αν και ειναι και τα δυο αριστα ακομα

Budget τα 220€ βαριά,

Θα πηγαινα σε mi4 που ξερω και τη miui καλά αλλα θελω να δω και τι αλλες επιλογες εχω.

 

- Καλη μπαταρια αν και δεν περιμενω να βρω καλυτερη απο g2

- Καλη καμερα aperture 2,2 και κατω και οχι 2,4 αν υπαρχει,να εχει καλο macro mode με ευκρινεια

- Μαζεμενο σε διαστασεις το πολυ 5,2

5 προτιμοτερο

- Ανθεκτικη κατασκευή

 

Mi4 η πρωτη επιλογη

Huawei p8 lite αλλα δεν το εχω δει καν απο κοντα

Sony μαρεσουν αλλα εχω να πιασω απτο xperia u.

 

Windows phone ετσι για την αλλαγη;

 

Τι επιλογές υπαρχουν εδω;

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να πας απο lg g2 σε xiaomi mi4? Και γενικα το budget τα 220 ευρω δεν βρισκεις κατι καλυτερο απο το lg g2
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...