Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα

κοιταζω για κινητο android με 2gb ram,οθονη 5 εως 5,5 και γυρω στα 170ευρω.υπαρχουν επιλογες?

https://www.minya.gr/index.php?route=product/product&path=75&product_id=239

Edited by nemos
Link to comment
Share on other sites

Meizu m2 note. Δες το review apo phonearena. Com,αρκετά καλό.

 

Διαφορετικά μπορείς να περιμένεις μερικές μέρες να βγει το xiaomi redmi note 2,πιστευω θα είναι καλός ανταγωνιστής. Ολα τα υπόλοιπα κάτω από 200 ως προς το σύνολο είναι λιγο αδιάφορα...

 

Για το gearbest έχουν ακουστεί διαφορά by the way..

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως οτι εχω παρει εχει ερθει κανονικα τωρα περιμενω το asus συνολικα 4 παραγγελιες εχω κανει! για το after sales δεν ξερω αλλα το πολυ πολυ να δωσεις ενα 50ρικο αμα παθει τιποτα στην asus
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι σε φάση αλλαγής συσκευής τόσο της δικιάς μου (ΖΤΕ GEEK) όσο και της γυναίκας (GALAXY S4). Σκεφτόμουν να πάρω κάποιες από τις MEIZU ΜΧ4 PRO, ONEPLUS 1-2 ή LGG4. Εγώ είμαι τύπος που θέλει το root και γενικά να παίζει με roms κλπ ενώ η γυναίκα θέλει κάτι σταθερό, χωρίς lag σε games και με καλή κάμερα (καλύτερη από αυτή που έχει. Ποίο ζευγάρι συσκευών θα προτείνατε;
Galaxy s6 edge+
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

τις τελευταίες μέρες μέσω ανανέωσης των συμβολαίων οικογενειακού πακέτου που έχω στην Cosmote, θέλω να χρησιμοποιήσω την επιδότησή μου για νέο κινητό και βρίσκομαι μεταξύ των δύο αυτών επιλογών. (ή ίσως τελευταία επιλογή το MLS IQTalk Onyx)

Μικρές οι διαφορές στα θεωρητικά τους χαρακτηριστικά, αλλά εσείς ως καλύτεροι γνώστες/χρήστες των συγκεκριμένων συσκευών, ποιό θα μου προτείνατε?

 

Επίσης σαν δεύτερο κινητό για την γυναίκα μου, είμαι ανάμεσα στις εξής επιλογές:

- Sony Xperia E4g

- Huawei Ascend G620s

- HTC Desire 510

- MLS IQ Talk Rock

- MLS IQ Talk 5

εδώ χρήσιμη θα είναι η μεγαλύτερη αυτονομία σε μπαταρία, και ευπρόσδεκτη η όσο καλύτερη κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Guest margarita12
Καλημερα! Ειδα 2 φθηνες συσκευες για αγορα δευτερης συσκευης.Ειναι το Lumia 625 στην Cosmote με 99 ευρω και το Lumia 635 με 99 ευρω επισης απο την Vodafone.To 625 εχει 4.7" οθονη,μπροστινη καμερα και led flash.To 635 εχει 4.5" οθονη στερειται led flash και μπροστινης καμερας αλλα ειναι τετραπυρηνο.Επειδη εχω μπερδευτει ποιο απο τα δυο να διαλεξω; Kαθε βοηθεια καλοδεχουμενη!!! Με ενδιαφερει ποιο απο τα δυο εχει καλυτερη και πιο φωτεινη-ζωντανη οθονη και πιο δουλευει πιο smooth,ευχαριστω εκ προτερων! Edited by margarita12
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Ειδα 2 φθηνες συσκευες για αγορα δευτερης συσκευης.Ειναι το Lumia 625 στην Cosmote με 99 ευρω και το Lumia 635 με 99 ευρω επισης απο την Vodafone.To 625 εχει 4.7" οθονη,μπροστινη καμερα και led flash.To 635 εχει 4.5" οθονη στερειται led flash και μπροστινης καμερας αλλα ειναι τετραπυρηνο.Επειδη εχω μπερδευτει ποιο απο τα δυο να διαλεξω καθε βοηθεια καλοδεχουμενη!!! Με ενδιαφερει ποιο απο τα δυο εχει καλυτερη και πιο φωτεινη-ζωντανη οθονη και πιο δουλευει πιο smooth,ευχαριστω εκ προτερων!

Επειδη και εγω εψαχνα συσκευη,

προτιμησα το lumia 535 στα 119 απο Γερμανο.Ειναι καλυτερη απο το 625 σε οθονη,καμερα και το πιο σημαντικο εχει 1GB Ram αντι για 512MB που εχει το 625.Πηγαινει σφαιρα και χωρις κολληματα.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Guest margarita12
Επειδη και εγω εψαχνα συσκευη,

προτιμησα το lumia 535 στα 119 απο Γερμανο.Ειναι καλυτερη απο το 625 σε οθονη,καμερα και το πιο σημαντικο εχει 1GB Ram αντι για 512MB που εχει το 625.Πηγαινει σφαιρα και χωρις κολληματα.

 

To 535 υποθετω οτι ειναι καλυτερο και απο το 635;

Link to comment
Share on other sites

Όντως παρόμοιες δυνατότητες. Πιστεύω ομως καλύτερο το Sony. Προσοχή στον αποθηκευτικό του χώρο ομως ειναι μικρός. 8 giga. Εγώ διάλεξα το Sony.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που ήμουν ανάμεσα σε αυτά τα 2 διάλεξα το P8 Lite και δεν το μετάνιωσα.

Πολύ όμορφο,ελαφρύ και ποιοτικό με ωραίο και λειτουργικό UI και δυνατότητα dual sim για όποιον τη χρειάζεται (βέβαια πρέπει να θυσιάσεις την micro sd).

Link to comment
Share on other sites

To 535 υποθετω οτι ειναι καλυτερο και απο το 635;

Ναι,απλα το 535 δεν εχει 4G αλλα εχει καλυτερες καμερες,οθονη και περισσοτερη ram.Το εχω εδω και 4 ημερες και ειναι απλα φοβερο.Επισης εχει και αρκετα καλη μπαταρια

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας βασανιζομαι εδω και κανα 2 βδομαδες χωρις να μπορω να αποφασισω αν θελω το lg g3 32 gb το onePlus one η το asus zenfone 2 me 4 gb kai 32 gb skliro; Αξιζει να περιμενω να φυγουν capital controls και να δω το νεο op2 πως θα τα παει και το nexus 2015 ? Edited by NireasTeiresias
Link to comment
Share on other sites

Guest margarita12
Ναι,απλα το 535 δεν εχει 4G αλλα εχει καλυτερες καμερες,οθονη και περισσοτερη ram.Το εχω εδω και 4 ημερες και ειναι απλα φοβερο.Επισης εχει και αρκετα καλη μπαταρια

 

Σε ευχαριστω πολυ Νικο!!!

Link to comment
Share on other sites

http://techblog.gr/mobile/sony-xperia-m4-aqua-vs-huawei-p8-lite-hands-on-video-2320/

εδω θα βρεις την απαντηση

 

εγω ψηφιζω huawei ιδικα αν το βρεις στα 169

Link to comment
Share on other sites

huawei p8 lite αν το βρεις πουθενα στα 169

 

αλλιως υπαρχει και το blackview crown ( αν και δεν ξερω αν ειναι καλο )

απο ελλαδα αυτα

Link to comment
Share on other sites

εγω βρηκα σημερα το huawei p8 lite σε ενα καταστημα γερμανος στην αθηνα στα 169.

λογικα αν θες καποιο απο τα αλλα θα χρειαστει να το παραγγειλεις απο εξω και δεν ξερω αν γινεται. στην αρχη και εγω ειχα καταληξει στο honor 6 αλλα λιγο η προσφορα λιγο οτι το honor 6 ειναι μοντελο του 14 και τον capital control πηγα στο p8 lite.

Link to comment
Share on other sites

Η ανανέωση συμβολαίου θα γίνει επί της αρχικής τιμης των προϊόντων οποια προσφορά και αν υπάρχει. Εάν δεν κάνω λάθος στα...

269€ το p8 lite

299€ το Sony M4 Aqua.

Link to comment
Share on other sites

θελει ενας φιλος μου νεα συσκευη, ποια ειναι η καλυτερη επιλογη σε αυτα τα λεφτα?

 

δεν υπαρχει ιδιαιτερη προτιμηση σε κατι, μονο να εχει 4g και καρτα μνημης ή μεγαλο αποθηκευτικο χωρο (32gb)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ειδα το EVOLVEO STRONGPHONE Q4 και ενθουσιαστηκα! ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ 4500!!!

ποια η γνωμη σας?

υποψιν θελω οτι καλυτερο στην αντοχη με φουλ χρηση ιντερνεt ειτε wi-fi ειτε 3g

υπαρχει καποιο καλυτερο?

 

S.O.S = ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕ ΨΗΝΕΙ. ΟΠΟΤΕ ΣΑΡ ΧΑΜΗΛΟ

Link to comment
Share on other sites

Γειας!

Ποιο απο τα δυο κινητα πιστευετε οτι ειναι καλυτερο;

Με ενδιαφερει πολυ η καμερα!

 

http://www.skroutz.gr/s/6872246/Lenovo-A5000-Dual-8GB.html (Lenovo A5000)

http://www.skroutz.gr/s/6238243/Sony-Xperia-E4-Dual-8GB.html (Sony xperia e4)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Προκειται να αγορασω ενα καινουριο κινητο μιας και απο το παλιο μου (Lg L7 II) δεν ειμαι και πολυ ικανοποιημενος.

Με ενδιαφερει το καινουριο μου κινητο να εχει καλη καμερα, καλη μνημη για εφαρμογες, να ειναι τετραπηρυνο και να ειναι απο 5 ιντσες και πανω..

τα χρηματα πο διαθετω ειναι μεχρι 170 ευρω..

 

(Εχω βρει το vodafone 4 max. Θελω γνωμη και για αυτο)

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

αν σε ενδιαφερη η καμερα και τα 2 δεν εχουν καλη... αλλα σε αυτα τα λεφτα που δινεις δεν θα βρεις καλυτερα ισως αν προλαβεις την προσφορα του huawei p8 lite στα 169..
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

σε ποιο καταστημα υπαρχει αυτη η προσφορα?

 

Αναμεσα στο vodafone 4 max και το p8 lite να φανταστω οτι το p8 lite ειναι καλυτερο?

Edited by Vasilisssss
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...