Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας! Θα ήθελα να σας ρωτήσω ποιο κινητό από αυτά τα τρία θα μου προτείνατε να αγοράσω βάσει των γνώσεων που έχετε πάνω στο θέμα της αγοράς νέου κινητού. Οι απαιτήσεις μου είναι :

1) Να μην κολάει το κινητό γενικότερα. Δηλαδή, να μην πατάω να ανοίξουν οι φωτογραφίες και αυτό να κάνει 2-3 δευ/πτα μέχρι να τις ανοίξει ή να μην ανοίγω τον browser και να κολάει από σελίδα σε σελίδα. Γενικά να έχει καλό επεξεργαστή και καλή ραμ ( στην περίπτωση αυτή και τα τρία έχουν 1gb οπότε οκ ), αλλά όσον αφορά τους cpu δεν ξέρω ποιος είναι γρηγορότερος. Τα ghz είναι από 1.2 - 1.3 οπότε πιστεύω δεν είναι μεγάλες οι διαφορές. Επίσης είναι τετραπύρηνοι και οι τρεις.

2) Όσον αφορά την gpu και πάλι δεν ξέρω ποια είναι η καλύτερη. Δεν θα καίγομαι και στα games ( δεν είναι ο βασικός σκοπός που θέλω τέλεια gpu ) απλά σε περίπτωση που πέσω πάνω σε κάποιο game ( rpg κυρίως επειδή μου αρέσουν πολύ ) να μην κολάει το game και μου σπάει τα νεύρα :p

3) Τώρα, τα mp δεν με ενδιαφέρουν και πολύ. Ούτε της μπροστινής, ούτε της πισινής. Οκ, να βγάζουν καλές φώτο ( και από ό,τι λίγο έχω δει μου φαίνεται είναι κομπλέ και οι τρεις σχετικά με τις πισινές, επειδή στις μπροστινές το htc και το leon είναι vga αλλά δεν με πηράζει τόσο πολύ! Το μόνο μειονέκτημα στο htc είναι ότι δεν έχει flash και αν σε κάποια φάση θέλω να βγάλω μια φώτο, πχ το βράδυ, δεν θα είναι και η καλύτερη ) αλλά δεν είναι η κύρια απαίτηση μου.

4) Η μπαταρία να κρατάει όσο περισσότερο γίνεται.

5) Από άποψη ηχείου να είναι κομπλέ και να ακούγεται δυνατά και '' σωστά '' ο ήχος .

6) Η οθόνη να μην κουράζει επειδή ό,τι και αν κάνεις στο κινητό ΠΑΝΤΑ βλέπεις την οθόνη οπότε πιστεύω είναι πολύ σημαντική η ανάλυση.

7) Να έχει όσο το δυνατόν καλύτερο λογισμικό. Επειδή, έχω διαβάσει πως όσο καλύτερο είναι και όσα περισσότερα updates δέχεται τότε, τόσο λιγότερο κολάει επειδή γίνεται όλο και πιο '' ελαφρύ '' .

 

Σε γενικές γραμμές να έχει καλό cpu και να μην κολάει ούτε στο μενού, ούτε σε εφαρμογές, ούτε στο internet, ούτε να αργεί να ανοίξει τις φώτο ή να αργεί η προβολή των video κτλ Η gpu να μην κολάει σε παιχνίδια . Και όπως ανέφερα η οθόνη να είναι όσο καλύτερη γίνεται. Για παράδειγμα, βλέπω πως το spirit έχει καλύτερη ανάλυση και οθόνη αλλά δεν ξέρω πχ αν ο τύπος της οθόνης του htc είναι καλύτερος αρχιτεκτονικά από του spirit ή του leon... Ευχαριστώ πολύ !

Αν θέλετε μπορείτε να μου προτείνετε και εσείς αλλά κινητά αλλά με τους εξής όρους. : 1) Μέχρι 180 το πολύ, όχι windows phone... Αυτά :)

 

2 άκυρες ερωτήσεις : 1) Το htc είναι το φθηνότερο και αυτό με ενδιαφέρει πολύ. Όμως η οθόνη του δεν είναι τόσο καλή από ό,τι νομίζω εγώ και το λογισμικό είναι παλιό, εκτός αν μπορώ να αναβαθμίσω νόμιμα μέσω του ίδιου του τηλεφώνου. Οπότε, θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να το αγοράσω από το skroutz για παράδειγμα και να γράψω πως θα ήθελα να αλλάξουν την οθόνη σε όσο το δυνατόν καλύτερη γίνεται. Επίσης, άμα μπορώ να το ρουτάρω και μέχρι ποιο λογισμικό θα μπορούσε να αντέξει και να μην λαγκάρει αν δεν είναι δυνατό το update σε καλύτερο λογισμικό νόμιμα.

2) Έπεσε στα μάτια μου το lenovo A850+ και βλέπω πως είναι αρκετά καλό, θα έλεγα, και πρόσεξα πως είναι οκταπύρηνο! Αλλά, δεν ξέρω άμα όντως βοηθάει και το κινητό δεν λαγκάρει σχεδόν καθόλου. Επειδή, μπορεί να έχει 8 πυρήνες ενώ τα άλλα 4, αλλά πχ μπορεί ο ίδιος ο cpu να μην είναι καλός και του spirit ( επειδή είναι και πιο καινούριος ο cpu ) να είναι γρηγορότερος ακόμα και αν έχει 4 πυρήνες. Επειδή μου φαίνεται ότι γίνονται αυτά και δεν θέλω να κλαίω τα λεφτά μου μετά.

Edited by JohnGkouras
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eίμαι έτοιμος για άμεση αγορά από public που έχει και δωράκι power bank των 20 ευρώ... τι λέτε;

Η σὐγκριση λέει : Α7000:μεγαλύτερη μπαταρία και μεγαλύτερη οθόνη κ'δίκαρτο

Μ4: αδιαβροχοποίηση, περισσότερα MP camera , 4.1 αντί 4.0 BT, περισσότερες συχνότητες, handsfree ακουστικά.

http://www.public.gr/productcomparison/compareProducts.jsp?category=cat1832907pp&compare=prod7650143pp%2Cprod7601564pp

Τώρα , η συνολική εμπειρία της ποιότητας και λειτουργίας συσκευής, όπως και η πραγματική απεικόνιση οθόνης, η ποιότητα φωτογραφίας-βίντεο, η αυτονομία και άλλα δεν καθορίζονται μόνο από τα specs.

 

Ενδιαφέρομαι όχι για επιδόσεις αλλά για ποιότητα κάμερας (φωτο-βιντεο), ποιότητα οθόνης, ώρες αυτονομίας στο internet με wifi k' data, και καλό gps άσχετα αν δεν το χρησιμοποιώ σχεδόν ποτέ.

Με βάση αυτά τα κριτήρια:

1 .ποιό από τα δύο; ... και

2. αξίζουν 50 ευρώ παραπάνω για το IDOL 3 5.5'' που το έχω σταμπάρει και γουστάρει;;

Ευχαριστώ για κάθε άμεση απάντηση, αγοράζω εντός 1-2 ημερών.

(λόγω επιδότησης μόνο wind - public- birdphone)

Edited by Jopar
add comparison link

NEVER WITH THE CLIENTS,NEVER WITH THE STAFF

<ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!!!>

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

μέχρι πρότινος ήμουνα απόλυτα ικανοποιημένος από ένα android κινητό που είχα πάρει απευθείας από κίνα, το jiayu g2f, αλλά δυστυχώς το έχασα (ας όψεται η γυναίκα)....τώρα ψάχνω ένα κινητό περίπου ίδιων δυνατοτήτων (internet,email κλπ) μέχρι 100 έως 120 ευρώ. Μετά από ψάξιμο στο forum, δεδομένων και των capital controls, κατάλαβα ότι σε αυτό το εύρος τιμής και αφού δεν μπορώ να αγοράσω από κίνα, θα πρέπει να στραφώ σε nokia lumia.

Οπότε έχουμε: 1) lumia 435 (περίπου 80ευρώ), 2) lumia 532 (περίπου 90 ευρώ) και 3) lumia 535 (περίπου 120 ευρώ). Επίσης, μόλις είδα και σε ένα άλλο θέμα στο φορουμ που κάποιος προτείνει αυτό: http://www.my24shop.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=18737&Itemid=0

Τι λέτε? Καλύτερα να πάρω το κινέζικο (iOcean) από Ελλάδα ή να πάω προς lumia ? Συνηθίζονται τα windows στο κινητό ? Και εάν πάω για lumia, να πάρω το 532 ή να δώσω 120 για το 535 επειδή έχει φλας ? Το μεγεθος της οθόνης δεν είναι θέμα....περιμένω προτάσεις. Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε και πάλι!!

Με τρωει ο κ..ος μου να παρω νεο κινητο.

Είχα βαλει στο ματι το umi zero.

Ειδα πολλα παραπονα ομως, οποτε ψαχνω κάποια εναλλακτική

Όσο πιο κοντά σε specs κ εμφανιση γινεται.

Το πιο φτηνο που βρηκα ειναι το thl t100s και ίσως το Blackview Omega Pro αν και όταν βγει απο Σεπτέμβριο.

Εχετε καποιο αλλο να προτείνετε?

Ευχαριστώ.

Edited by wabisuke
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ σκέψη ήρθε πια η ώρα να αποχωριστώ το iPhone 5 μου :cry:..λιγο η μπαταρία που έχει φτάσει σε σημείο να μην με βγάζει ουτε μιση μερα :mad: και λιγο οτι το βαρεθηκα,αρχισα να ψαχνομαι και κατεληξα αποκλειστικα στο οτι θα παρω καποιο Blackberry.Εχω δουλεψει Android και δεν μου αρεσει καθολου,iOS θα επελεγα παλι αλλα το budget δεν φτανει το 6αρι.Εν ολιγοις ειμαι αναμεσα σε Blackberry Leap,Z30,Z3,Classic.

Κλινω προς το Leap κυριως για ποιοτητα κατασκευης γιατι το z30 φαινεται λιγο πλαστικουρα συν οτι ειναι και καινουριο σχετικα(Ζ3 και Classic τα χω σαν δευτερες επιλογες αλλα δεν με τρελαινει κανενα απο τα δυο .Με ανησυχει λιγο η αναλυση της οθονης του Leap kai tou Z30 αλλα στα υπολοιπα φαινονται αρκετα καλα.Τι προτεινετε;;

 

υ.γ. Budget περιπου +-300ε

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια συσκευή να αντικαταστήσω το 10 χρονών gps που έχω στο αυτοκίνητο. Είναι ένα της MLS με destinator, το οποίο

λειτουργεί μια χαρά, αλλά οι χάρτες της MLS έχουν πλέον σημαντικές ελλείψεις.

 

Πολλές φορές βάζω και το gps του τηλεφώνου δίπλα στο κάθισμα (ένα S6 edge με here maps), και έχω εντυπωσιαστεί από την

ακρίβεια του gps. Οπότε σκευτόμουν ένα τηλέφωνο να αντικαταστήσω το gps.

Τι προτάσεις υπάρχουν;

 

Θα το ήθελα με αποσπώμενη μπαταρία, θα ήθελα μια καλή OLED οθόνη να φαίνεται στον ήλιο, και 4" μου αρκεί (το τωρινό έχει 3,5", και δεν έχω θέμα). Κοίταγα τα A5 & Nexus 6, και τα 2 μου κάνουν αλλά δεν έχουν αποσπώμενη μπαταρία.

 

Ο λόγος που θέλω αποσπώμενη μπαταρία είναι επείδή δεν το χρησιμοποιώ συχνά, να το φορτίζω, να αφαιρώ την μπαταρία. Όταν το χρειαστώ έχω μπαταρία φορτισμένη, και κρατά και πάρα πολλά χρόνια (της MLS είναι στα 10 χρόνια, χωρίς η μπαταρία του να έχει κάποια ένδειξη προβλήματος).

 

Έχω ελπίδες να βρω κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Το leap για μένα είναι χαλιά.

Κι αν το z30 δείχνει πλαστικουρα τότε το leap τι είναι?

Αργό φυσικά και το leap.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μακριά απ τα Elephone φίλε. Δες το thread για το P3000s 2GB που είναι γεμάτο με προβλήματα και θα καταλάβεις.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

ειμαι κατοχος z30 και προσωπικα με εχει βολεψει απιστευτα,μπαταρια τουμπανο με viber,fb messenger και browser + ανοιχτο 4G και wifi ανοιχτο συνεχεια.εννοειται και τηλεφωνηματα.σαν μεγεθος ειναι τελειο.μπορει να ειναι λιγο πλαστικουρα το πισω αλλα δεν γλιστραει με τιποτα.οσο αφορα την ταχυτητα κτλ δεν μου εχει κολλησει ποτε.παραδειγμα ειχα ανοιχτο messenger +viber+browser+επαιζα temple run ολα ταυτοχρονα.και οπως καταλαβες πραγματικο multi tasking.
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κινεζοκινητό με τα εξής χαρακτηριστικά:

 

 

  1. Να είναι δοκιμασμένο μοντέλο και αξιόπιστο που δεν έχει βγάλει προβλήματα (όχι απο εταιρία τύπου Elephone π.χ. που τα μισά της μοντέλα έχουν 800 bugs και σου χαλάνε στο 2μηνο).
  2. Να είναι σχετικά διαδεδομένο μοντέλο ώστε να υπάρχει υποστήριξη σε forums για custom roms κτλ.
  3. Τουλάχιστον 16GB αποθηκευτικό χώρο
  4. 4G
  5. GPS που να μην είναι μάπα
  6. Πυξίδα (γιατί την έχω πατήσει με κινητό που δεν είχε και δεν το ήξερα)
  7. 2GB RAM
  8. Καλό σε επεξεργαστική ισχύ
  9. FM
  10. led ειδοποιήσεων
  11. Τιμή κάτων των 200 ευρώ

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

ASUS ZENFONE 2 απο gearbest αποθυκη ευρωπη εχει 290 ευρω το 64gb

 

edit: ακυρο τωρα το ειδα αυτο:Τιμή κάτων των 200 ευρώ

Edited by Exploticon
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Αυτή την στιγμή εχω ενα vibe z2 pro.

Βγήκε όμως η επιδότηση και παίρνω το Huawei p8,αξίζει η μετάβαση η να κοιτάξω για Κάτι άλλο και αν ναι,τι;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Το leap για μένα είναι χαλιά.

Κι αν το z30 δείχνει πλαστικουρα τότε το leap τι είναι?

Αργό φυσικά και το leap.

 

το leap μου φαινεται πιο στιβαρο αλλα ισως κανω και λαθος..

 

ειμαι κατοχος z30 και προσωπικα με εχει βολεψει απιστευτα,μπαταρια τουμπανο με viber,fb messenger και browser + ανοιχτο 4G και wifi ανοιχτο συνεχεια.εννοειται και τηλεφωνηματα.σαν μεγεθος ειναι τελειο.μπορει να ειναι λιγο πλαστικουρα το πισω αλλα δεν γλιστραει με τιποτα.οσο αφορα την ταχυτητα κτλ δεν μου εχει κολλησει ποτε.παραδειγμα ειχα ανοιχτο messenger +viber+browser+επαιζα temple run ολα ταυτοχρονα.και οπως καταλαβες πραγματικο multi tasking.

Για την οθονη τι γνωμη εχεις; "πιξελιαζει" η ειναι καλη στο ματι; Εχω βρει το Ζ30 σε μαυρο 180 ευρω καινουριο αλλα η 3G εκδοση.4G χρησιμοποιω σπανια οποτε δεν μου λεει τιποτα.Επισης εχω βρει το ασπρο παλι σε 3G στα 260 ευρω και το ασπρο LTE 305 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια...μια μικρη βοηθεια μπας και καταφερω και κατασταλαξω σε ενα...ειμαι αναμεσα στις εξης συσκευες...με ενδιαφερει να παιρνουν αναβαθμησεις,να μην χρειαστει να το σκαλισω πολυ,να κραταει η μπαταρια του ανετα μια ημερα και αν γινεται και δευτερη(δεν ειμαι απαιτητικος χρηστης),εχω βαλει μονο huawei γιατι μου αρεσει το ui της...το dual sim δεν μου ειναι και full απαραιτητο απλα στο μελλον μπορει να χρειαστει,οποτε καλο ειναι να το εχω ηδη...

 

  • huawei honor 6 (16gb/3gb)
  • huawei honor 4x
  • huawei ascend g7
  • huawei p8 lite

Link to comment
Share on other sites

το leap μου φαινεται πιο στιβαρο αλλα ισως κανω και λαθος..

 

 

Για την οθονη τι γνωμη εχεις; "πιξελιαζει" η ειναι καλη στο ματι; Εχω βρει το Ζ30 σε μαυρο 180 ευρω καινουριο αλλα η 3G εκδοση.4G χρησιμοποιω σπανια οποτε δεν μου λεει τιποτα.Επισης εχω βρει το ασπρο παλι σε 3G στα 260 ευρω και το ασπρο LTE 305 ευρω.

 

 

χωρις να εχω πιασει στο χερι μου το leap το z30 ειναι πολυ στιβαρο.καταλαβαινεις οτι εχεις στο χερι σου κινητο αλλα δεν σε ενοχλει το βαρος..

ειναι classy κινητο,ατομα που δεν ειχαν ιδεα απο blackberry μολις το ειδαν ειπαν κατι διαφορετικο..ομορφο..

στο z30 εχω κανει το ακολουθο τεστ:αλλαζω πολυ αργα τις σελιδες με τα εικονιδια απο τις εφαρμογες κανω swipe δηλ δεξια -αριστερα πολυ αργα σε σημειο που η μια σελιδα να ειναι πανω στην αλλη και ολα φαινονται πεντακαθαρα..οποτε νομιζω οτι απανταω στο ερωτημα σου για το αν πιξελιαζει.

θα σου προτειινω να ψαξεις για μεταχειρισμενο z30 για να γλυτωσεις και κατι και σε περιπτωση που δεν σου αρεσει να μην κλαις τα χρηματα σου..

απο τα χερια μου εχουν περασει s3/s4 black edition, blackberry q10 μονα τα προσφατα αναφερω σαν το z30 δεν εχω ευχαριστηθει τοσο πολυ.αλλαζα κινητο καθε 6 μηνες και ειμαι σταθερος σχεδον 2 χρονια στο z30..

Link to comment
Share on other sites

χωρις να εχω πιασει στο χερι μου το leap το z30 ειναι πολυ στιβαρο.καταλαβαινεις οτι εχεις στο χερι σου κινητο αλλα δεν σε ενοχλει το βαρος..

ειναι classy κινητο,ατομα που δεν ειχαν ιδεα απο blackberry μολις το ειδαν ειπαν κατι διαφορετικο..ομορφο..

στο z30 εχω κανει το ακολουθο τεστ:αλλαζω πολυ αργα τις σελιδες με τα εικονιδια απο τις εφαρμογες κανω swipe δηλ δεξια -αριστερα πολυ αργα σε σημειο που η μια σελιδα να ειναι πανω στην αλλη και ολα φαινονται πεντακαθαρα..οποτε νομιζω οτι απανταω στο ερωτημα σου για το αν πιξελιαζει.

θα σου προτειινω να ψαξεις για μεταχειρισμενο z30 για να γλυτωσεις και κατι και σε περιπτωση που δεν σου αρεσει να μην κλαις τα χρηματα σου..

απο τα χερια μου εχουν περασει s3/s4 black edition, blackberry q10 μονα τα προσφατα αναφερω σαν το z30 δεν εχω ευχαριστηθει τοσο πολυ.αλλαζα κινητο καθε 6 μηνες και ειμαι σταθερος σχεδον 2 χρονια στο z30..

 

Σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου! :) Γενικα ειμαι της αποψης καινουριο>μεταχειρισμενο συν οτι τα μεταχειρισμενα Ζ30 τα βρισκω γυρω στο 200αρι..με 180 παιρνω το 3G ολοκαινουριο..κατασταλαξα στο Ζ30 τωρα σκεφτομαι χρωμα και αν θα παρω το 4G η to 3G.(100E διαφορα)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά την βοήθεια σας,

 

μου έκλεψαν το κινητό (THL 5000) και ψάχνω κάτι οικονομικό ως 150€.

κατέληξα σε αυτά τα 2: Lenovo A5000 ή Sony Xperia E4 τι προτείνετε?

ανοιχτός και σε άλλες προτάσεις.

 

το άλλο υπάρχει περίπτωση να το βρώ? δεν έχει δυστυχώς λογισμικό ευρεσης ή προστασίας.

Link to comment
Share on other sites

Meizu m2 note επίσημα στο amazon.co.uk .

199 euro και θα σου έρθει μέσα σε 5 έως 8 μέρες.αν έχει έξοδα αποστολής δεν ξέρω, αλλα και να χει δεν νομιζω να ειναι αρκετά. Δύσκολα θα βρεις πιο ολοκληρωμένη συσκευή πάντως σε αυτά τα λεφτά εκτός και αν πας για μεταχειρισμένο.

 

Υ.Σ δεν εχει FM radio,κατα τη δικια μου γνωμη όμως αξίζει ο συμβιβασμός.

 

Πολύ πιθανόν να το βρείς αρκετά φθηνότερα σε αλλά γνωστά κινεζομαγαζα με οτι αρνητικά έναντι του amazon αυτο συνεπάγεται.

Link to comment
Share on other sites

εχω και της 2 συσκευες.το 930 8 μηνες..τελειο τηλεφωνακι.και πηρα το p8 lite στα 169 ευρω αλλα το μονο που εχω κανει ειναι να το κανω δικαρτο και update στην τελευταια εκδοση.ειναι ακομα με τη ζελατινα του..εχω ενα αριθμο που δουλευω..εσεις ποιο απο τα δυο θα κραταγατε για επαγγελματικη χρηση..??βασικο εχω το 930 τωρα..
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει συγκριση το lumia 930 ειναι καλυτερο σε μπαταρια σε επεξεργαστη και σε καμερα και αλλα πολλα ...
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

το 930 το φορτιζω 2 φορες τη μερα...

 

Ούτε και το άλλο είναι τέρας αυτονομίας πάντως. Είναι ελαφρώς καλύτερο απο το 930

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...